Do diskuse momentálně není možné vkládat příspěvky. Děkujeme za pochopení.
Úvod > Diskuse > Poskytovatelé > Contactel, IP dhcp

Contactel, IP dhcp

Arteee (21.7.2004 17:06:40)

Potřebuju zjisti IP adresu jejich Dhcp serveru, neví někdo... Nebo popřípadě jak ji zjistit z modemu(zyxel 650)

Anonym (21.7.2004 21:00:12)

zkus 212.65.254.249

Arteee (23.7.2004 12:10:22)

Tak ti nevím.... to IP je nechutně zafirewallovaný, takže nevím jestli to je ono. Takže buď to není to ono, a nebo jsem špatně pochopil mód na tom modemu (DHCP Relay)

Anonym (23.7.2004 15:27:23)

pochopils to spatne. v rezimu, kterej se pouziva v CR, nemuzes pouzit DHCP relay, provideri ti totiz neposkytujou IP adresy pro tvou lokalni sit. bud si musis na modemu nastavit DHCP server aby ti prideloval modem IP adresy a nebo ho vypnout a IP adresy si nastavit na siti natvrdo manulane. na modemu ale musis mit nastaveno, ze provider prideluje IP adresu dynamicky (i kdyz mas pevnou).

Arteee (23.7.2004 15:49:12)

No to jsi zas nepochopil me. Ja mam dynamic adresu, a jedine o co usiluji, je to, abe se muj Zyxel choval jako modem, ne jako router, prostě chci aby verejnou IP dostal muj router ktery je za modemem... Vzdy jsem myslel ze DHCP relay je to, ze zarizeni, ktery je v tomto rezimu, kazdy pozadavek o pridelení IP přepošle na IP jemu uvedenou a přidělenou IP přepošle Zařízení, které o něj žádalo.

Anonym (24.7.2004 20:58:58)

? Proc by mel tvuj druhy router za modemem/routerem mit verejnou IP kterou nepotrebujes vubec na nic? Nastav si ze vse co prijde na modem je poslano NAT1:1 na ten tvuj druhy router. (i kdyz smysl absolutne nechapu). Teoreticky lze modem provozovat v bridge modu, co'z je pravdepodobne to co chces, nicmene vyuziti je velice diskutabilni.

Arteee (26.7.2004 14:54:26)

Jsem zvyklej satvet svoje routery... prece jenom to delam trochu i profesne... takze v tom se vyznam, ale Zyxel neznam... Pak provozuju na routeru WWW a apod... a dalsi NAT me prijde zbytecnej(zbytecne to zdruzeje, byt nepatrne)(zvlast kdyz mam za routerem dalsi sit) a pokud bych, takze pro me snazsi, kdyz pociatce u me na siti budu chranit a pritom vedet jak(coz u Zyxelu zatim rict nemuzu)... Ten bridge mod mi byl jasnej, ze ho mohu pouzit, ale bohuzel nevim jak, tak kdybys to nahodou vedel, tak budu rad za vysvetleni

Anonym (27.7.2004 10:21:16)

Bridge mod nejde pouzit u ceskeho adsl kvuli v cesku pouzitymu zapouzdreni PPPoA. Lze ho vyuzit jen u PPPoE a transparentniho zapozdreni dle RFC blablabla.

Arteee (27.7.2004 11:31:58)

Tak to uz jsem taky nekde slysel ;) ... Takze NAT 1:1 a muj router jenom zbridguju(dalsi NAT je opravdu na dve veci).... Takze na modemu v nastaveni NATu v jeho SUA tabulce nastavim pro default akorat lokalni adresu myho routeru a vsechny pakety by mely tedy rovnou smerovat na router... je to tak?

nick (31.8.2004 00:23:38)

presne tak...v nastaveni modemu musi bejt neco jako "DMZ Host", tam das IPckou sveho routeru...vse co prijde z netu se preposle na onen PC (router)...ale budes pak muset provadet dvoji preklad adres...jinak to proste nejde... nick

JN (28.7.2004 13:14:12)

Hosi, potrebuju dodat trochu rozumu. ADSL u Contactelu, dynam. IP adr., modem Santis 150. Za nim to rozhazuju na dve PC switchem. Zadny problem, az na "malickost". Nechodi Speak Freely, Netmeeting, ICQ atd atd Pricina - zjevne NAT modemu, resp. implicitni NAPT. Vi nekdo, jak na to? Asi by to zajimalo dost lidi. Dik, Jiri.

Martin (30.8.2004 19:52:43)

Mam stejny problem. Pokud nekdo vi jak se to da resit, prosim napiste.

nick (31.8.2004 00:25:04)

ICQ nefunguje VUBEC? nebo se jen nedaji prenaset soubory? nemas tam zapnutej packetfiltering na cokolkovek, co nenie 80,21,110,25 ... ? nidk

nick (31.8.2004 00:31:15)

ted jsem si dohledal technicke specifikace... http://shop.contactel.cz/dwn/SANTIS_ADSL_15_150_TED.pdf na 5. strance je napsano, ze to dane aplikace rovnou podporuje...ono taky neni na te podpore nic zvlastniho, proste se jen oteviraj na kazdy request dalsi porty... ...ale ted me napada: nenastavujes nahodou na iCQ, ze jses za firewallem? musis tam totiz dat "Directly Connected to Internet", nebo tak nejak to tam myslim je... (zkus http://go.icq.com)

nick (31.8.2004 00:38:13)

v tom linku na ty tech specifikace je mezera pred "f" na konci odkazu NAViC! zdejsi redakcni system mi nejak poyebal odkaz... :( nick

Martin (31.8.2004 00:49:19)

Ja si mysim, ze kdyz ten modem funguje jako router tak ma omezeny pocet spojeni ktere muze navazat. Podival jsem se do statisiky v NAT konfigurace - maximalne jich tam byva 180, a kdyz jich tam potrebujes vic - mas problem. Je to neco jako kdyby stahovani kazdeho maleho obrazku v browseru oteviralo nove tcp spojeni s time-outem 40 vterin. Modem jsem dal do switche a od toho mam sit' s ctyrma pocitacima. Az zacnu sufrovat na webu najednou s nekolika pocitacu - inet skoro nefunguje. Stejne to mam, kdyz otevrim icq na ruznych pc. Takze, domnivam se ze problem je v omezeni NAT.

nick (31.8.2004 00:44:36)

jeste zkus tohle: https://www.dsl.cz/index.php?akce=2&hledat=santis ;) nick