Do diskuse momentálně není možné vkládat příspěvky. Děkujeme za pochopení.
Úvod > Diskuse > Poskytovatelé > ADSL od GTS nyní!

ADSL od GTS nyní!

Luky (23.7.2004 20:36:30)

Používal sem do teď Pohodu doma a neměl sem nejmenší problém, ale teď když to k 31.7. zrušej, tak se poohlížim po nějaký aleternativě, ale časově zpoplatněnej dial-up už nechci! O GTS mě přišla nábídka ADSL za 799Kč/měsíčně, bez zřizovacího poplatku a modem za korunu, ale když sem tady pročítal diskuzi, tak sem došel k závěru, že je to snad nejhorší ADSL v republice! Máte někdo zkušenosti, jak je to s GTS a ADSL nyní??? Nejlépe někdu z Prahy 9... Díky moc za Vaše zkušenosti

apprey (23.7.2004 21:12:01)

GTS poskytuje ADSL celorepublikově, nebo jen v Praze??

Luky (23.7.2004 22:06:25)

Jo ADSL poskytuje celorepublikově. Pouze v Praze má nějaký vlastní okruhy GTSL, ale to je snad jenom na Praze 1 nebo tam někde...

Anonym (26.7.2004 20:11:00)

ja mam adsl, ale od te doby co je fup to jede v pohode mam dojem ze stahnu neco kolem tech 4 gb za mesic ale jete to porad relativne slusne > 300 kbit

Trigue (23.7.2004 21:24:20)

Ciao, ADSL mám měsíc .. a zkušenosti. Aktivovali mi ho k 1.7.2004 FUP GTS je taková,že pro 512/128 můžeš přenést jen 4 GB. Než stáhneš těch 4 GB tak rychlost je 350-440 kbps/s odezva 10-40 což je slušný , ale jakmile stáhneš 4 GB pak ti to omezí natolik, že je ADSL téměř nepoužitelný a je to něco mezi 10-80 kbps/s. Dá se přirovnat k hodně nekvalitnímu DIAL-UP. Navíc PING je tak kolem 400-1200. Sotva to stačí na brouzdání po web stránkách. Ale jsou chvíli kdy je to vůbec nepoužitelný. A to bydlím na vesnice kde je 3000 lidí. V Praze to bude horší. Pokud chceš jenom pro web brouzdání a třeba hraní tak ti to stačí ale jestli na stahování tak to je na nic. To by jsem radši doplatil na 1024/512 je to asi 350,- navíc a máš navíc 4 GB. A nebo jít do 256/64 od GTS 1:20 ... to už je lepší na stahování není tam FUP a hodnoty jsou mezi 130-180 kbps/s .....

Anonym (24.7.2004 06:50:39)

trochu bych okomentoval tvůj příspěvek. Vůbec nezáleží na tom, jestli jsi z vesnice nebo z Prahy. Záleží na jakém agregačním bodě jsi a ty jsou v ČR 4. Takže to, jestli jsi na vesnici nebo v Praze, nemá s rychlostí co dělat.

Nargon (24.7.2004 11:37:24)

No teoreticky to muze trochu ovlivnit, protoze nevim jestli Telecom ma od ustredny dostatecne propustnou sit. Jestli ma rekneme od ustredny do agregacniho bodu napriklad jen 10Mbit a mel by na dslam na ustredne napojenejch 11 adsl 1024/256. Pokud by chteli vsichni zacit stahovat na maximum tak v agregacnim bode je agregace necha, ale k jejich ustredne data dostatecnou rychlosti neprojdou.

BDs (24.7.2004 15:24:14)

O tom, ze mezi ustrednama a ATM ustrednama je jen 10Mbit by se podle me dalo s uspechem pochybovat ...

Marek (23.7.2004 22:23:36)

Ja jsem resil stejny problem. Na zaklade diskusi tady a jinde jsem zvolil jineho providera, konkretne Nextru, ktera je s limitem 3GB levnejsi o 2 stovky. Za ty muzes mit dalsi 3GB nad limit. Zatim absolutni spokojenost, nikdy mi to nekleslo pod 400 kbps...

seb (24.7.2004 00:27:44)

GTS nebrat...sám jsem od nich nedávno utekl a nejede to nikomu,koho znám a GTS má,nebo měl...Nechal jsem si zřídit express a nemůžu si stěžovat...připadám si jako v jiném světě...Jsem z Prahy 4...

Smoker (24.7.2004 17:01:19)

No, je to přesně tak, jak říkáš, taky se cítím s expresem jako v ráji. I když na mě po 1 gb telecom uplatní fup, tak rychlost reálná je pořád těch 6 - 7 kB/s, takže něco o málo víc než dial up. Ale stránky se načítají v pohodě, pošta jde krásně a stahovat se s tím taky dá, pingy jsou kolem 35 - 40 ms, takže krása. Ještě se mi nestalo, aby mi rychlost poklesla jako u gts třeba na takové hrůzy jako 1,0 kB/s. Šel bych do expresu a nic jinýho.

:o(( (26.7.2004 01:23:33)

Se vsim co tu je souhlasim, ze zacatku mesice do stazeni tech 4GB to funguje velice dobre, ale po aplikaci FUP je to hruza.Podle me 10-80kbit ja psal "Trigue" je hodne nadsazene, ve skutecnosti ja mam zkusenost, ze 10kbit je maximum.Pravdou ovsem je, ze priblizne od pulnoci se to vetsinou rozjede na vynikajici hodnoty(nad 400kbit, okolo 7me rano opet 10kbit), je to ale den ode dne jinak.Pres den budes mit problem i s nactenim libovolne stranky.To uz je lepsi nejaka varianta treba s limitem 6GB za mensi penize(+za zbytek muzes priplatit data), a aspon te u toho nebude chytat amok:)

Luky (26.7.2004 20:40:43)

Takže dokud nestáhnu 4 GB rychlost je v pohodě, tak to sem chtěl slyšet, díky asi to objednám a uvidim... Když tak napíšu, jak mi to šlape...

Marek (26.7.2004 22:37:46)

No i to je mozne reseni. Ale treba u nextry muzes mit 4 GB za 659 Kc misto 799 a kdyz budes stahovat dal, nehrozi ti snizeni rychlosti. Takze za stejnych 799 muzes stahnout bez problemu a omezeni rychlosti 6GB.

:o(( (26.7.2004 23:23:10)

Presne tak Luky, ale prave, jak uz tu bylo nekolikrat receno, 4GB se slusnou rychlosti muzes mit u jinych poskytovatelu na limitovanych variantch levneji. Navic je vyhodne, kdyz si muzes priplatit(cimz se cena vyrovna)dalsi data a porad ti to beha, narozdil od GTS "no limit", kde proste po 4GB utres a s netem pro tento mesic temer koncis(na web to sice je, ale s obtizema).

Martin (30.7.2004 21:47:37)

Nezapomínej, že né jenom pro tento měsíc, ale i pro několik dní z toho dalšího! => Těch 4 GB uděláš třeba 15., tak na tebe aplikujou FUP kterej bude trvat až do 15. dalšího měsíce :( takže kolik dní zbývá do konce měsíce, tak tolik jich bude i v dalším měsíci(když na tebe uplatní FUP):(

VasHom (29.7.2004 11:18:14)

Jeste si to over. Ja mam GTS od brezna - prvni dva mesice to jelo skoro na plny plyn, ale od kvetna sla rychlost rapidne dolu bez zavislosti prenosu dat. Ted v cervenci mam prenos dat 1,5 GB a pingy bezne okolo 500 ms a neni vyjimka pres 1000 ms. Jen sem tam na par minut mam do 50 ms. Uz hledam jineho poskytovatele. - Ostrava

Martin (28.7.2004 19:21:53)

V březnu mi Nextra zrušila ADSL za neúměrné stahování, tak jsem hledal solidní alternativu. Jako nejlepší se mi zdálo asi GTS. Zapojili mi ho někdy počátkem května - od té doby jsem nikdy nezaznamenal pokles rychlosti. (U Nextry s fup to bylo prumerne 0.2kB/s, v noci normal). Za měsíc si stáhnu průměrně jeden film a nějaké ty mp3 a občas hraju CS (nejlepší pingy, okolo 30ms na německých serverech). Pokud nejsi stahovač, tak je to v pohodě. Btw nextře jsem tehdy vytahal okolo 300gb ;) 1:50, 512

Nargon (28.7.2004 23:34:15)

300GB za mesic? a co jste mel za pripojku? 2Mbit/512Kbit ? protoze na pripojce 512/128 je technicky mozny stahnout jen asi 150GB a to musi jet stale na plno. 300GB by bylo mozne na 1Mbit ale take stale naplno, a jak rikate ze byl aplikovan FUP na 0,2KB/s tak byste musel mit 2Mbit aby jste zvladl stahnout 300GB. Pokud to neni za mesic ale za nekolik mesicu tak prosim za jakou dobu jste to zvladl stahnout odhaduji tak 3 mesice s 512/128.

Smoker (28.7.2004 23:54:23)

Týýýýýýýýýýýý jo!!!! A já se málem už považoval za stahovače, když jsem udělal na expresu asi 4 gb za týden. To snad ani není možné. Podle mě kecá. Nemohl to zvládnout, 300 gb, to by muselo snad jet nepřetržitě a sotva by něco dostahoval, hned by začal stahovat další. A to by ještě musel jet u všeho na plnou rychlost. A pokud stahoval z dc, tak tam je sice hodně lidí, co má dobré připojení, ale opravdu dobrej zdroj se tam někdy dost těžko hledá. A navíc tam maj lidi sem tam danej netlimiter.

Anonym (29.7.2004 12:51:38)

No a kdyby jsi se choval takto i u Nextry, mohl jsi mít dneska 1 mbit :-) To jsou právě ti, kvůli kterým musí ISP zavádět FUP.

Anonym (9.8.2004 18:48:04)

takovy zmrdi stahovaci jako ty jsou nejvetsi kurvy , bez si svoji uchylku lecit

RAVEN (29.7.2004 16:30:47)

Ahoj, prave pred chvili jsem resil s nimi problem ze mi rychlost kolisa mezi 0!!! az 2kB/s a bylo mi receno ze kdyz uplatnuji FUP (Fair User Policy) pak snizi rychlost az klidne n a5kB a nasledne na to uplanuji i agregaci takze se mi vysmali do telefonu ze kdyz mi to par minut nejede vubec 0kB/s pak je to v poradku!!! Tak tohle je GTS! NEOMEZENY PRENOS MESICNI NA 512/128 reklamuji ale jejich FUP - 4Gb a pak snizeni ne NEUNOSNOU mez znamena ze po 4GB neprenesete uz skoro NIC takze je to horsi nez jakkykoliv limit nad 6GB!!! Pryc od toho... Na to muze mit clovek modem a ne "ryhcle neomezene ADSL"

Alex (30.7.2004 08:37:11)

Dej výpověd jako já.U GTS to s ASDL nemá cenu.Mě se taky furt vimlouvali na agregaci atd, ale s agregací to nemá nic společného.Teť jsem u IOL a rychlost neklesne pod 53 KB a odezva kolem 20 ms na cz www po celej den.

RAVEN (30.7.2004 09:20:22)

A jak to mas ted s prenosem? Mas 10Giga mesicne? Ono i to se vic vyplati nez 4Gb a pak uz nic. Pripada mi ze se vsichni divej kdyz nekdo prenasi vic dat nez treba 6 Giga za mesic. Uprime receno na mailovani a stranky nikdo nepotrebuje 512/128!!! Tohle napriklad nabizi CeskyBezdrat jako FUP "Pro uživatele služby Eri-ADSL50 256/128 a 512/128, který průběžně přenese v měsíci 15 GB dat a více, bude automaticky od 8:00 do 18:00 snížena rychlost na 128/128 kbps s agregací 1:31"

Alex (30.7.2004 11:48:16)

Jo mám 512/10 GB limit, ale měří to trochu divně.Mám přenos okolo 15 GB ,ale na měřáku IOL mám 6 GB. Jede to super oproti GTS se to nedá srovnávat. Sosam jenom přes noc, přes den pařim gamesi, když je čas. 10 GB stáčí a když ne tak si těch 230 Kč připlatim za dalších 5 GB .Ale jak to zatim vypadá tak ani doplácet nebudu.Po 4 měsíční skušenosti s GTS jsem u IOL naprosto spokojen. Jo a ohledně těch dat já dám v práci tak 1 - 2 GB za den a neni to žádnej warez atd.. To kdybich chtěl sosat doma tak mam trafik 100 GB měsíčně. :-)

Jolinar (8.8.2004 12:02:07)

Mohu potvrdit, ted mi například nezapočetli 1GB co sem stahnul za posledni 2 dny...

Pavel (30.7.2004 10:59:12)

Vsichni nadavaji a nepisou kolik stahujou.. mesicne mivam tak ty 4G, ale rychlost stabilne 52kB/s, ping www.gamezone.cz (ted) avg 23ms

RAVEN (30.7.2004 11:33:42)

Páč je to u GTS uplne jedno - kdyz si prectes vsechny disk. pr. tak zjistis ze lidi i s pra stovkama mega uz po 14 dnech byli prakticky na 02 rychlostne. Ja mel 3 mesice docela dobry ale v kvetnu byl tyden prakticky nulovy a ted je to jeste horsi.

Jabba (2.8.2004 11:15:51)

Mam ADSL od GTS týden a zatím to vypadá OK. Sem tam nějaký výpadek 2-3 minutky za den. Pohoda. Rychlost 56 kb/s download ( 448 kbit/s down, 96 kbit/s up ). Super. Ping Gamezone 20-30ms. Úplně v pohodě. Zatím to běží tak, jak jsem si to představoval ....

Alex (2.8.2004 13:47:02)

Počkej 2 měsíce a uvidíš jak to potom pojede :-( .Nebo až na tebe aplikujou jejich super FUP na celej měsíc. Potom bude ping 1000 ms a rychlost max 4 KB/s.

Jabba (3.8.2004 12:35:25)

Proč by na mě měli použít FUPku. Nepotřebuji stahovat 4GB dat. Používám to na poštu, běžný serfing po netu a paření her po netu. Těch 4 GB dat je až, až .. V pohodě se vejdu do 2-2,5 GB. A pokud někdo chce sosat nonstop gamesky a soft pres DCcko nebo na tom podnikat, tak si holt musí připlatit za variantu bez omezení dat. Tu FUPku schvaluji, alespoň to omezí ten nešvar, že pár stahovačů na jednou DSLAmu zazdí ostatní normální uživatele.

Anonym (3.8.2004 13:22:58)

Poznas,.. ze zacatku mi GTSko jelo taky pryma (mel jsem ho koncem kvetna), cerven parada a najednou 15 cervence konec, od ty doby mi to stale jede na pikacu, pricemz jak sem se dnes dozvedel po ustavicnych telefonatech, tak pod FUP sem teprve od 26 cervence - takze uz tak zmrvenej net od 15 mi to od 26 jeste z FUPovali. Ale jak se rika, komu neni rady, tomu neni pomoci :) Nadeje v cloveku stale hloda, nakonec poznas sam,.. ja DC nepouzivam, ale docela rad posloucham winampovska radia, zvlast francouzkou frequence3 a pak radioseven, takze si myslim ze moc naruzivej nejsem.

Smoker (4.8.2004 01:39:03)

Přesně, mám stejnou skušenost, prostě gts je na ho.... Taky, první 2 měsíce krása a potom 1,0 kB/s, někdy se vůbec nenačetla stránka apod. Bylo to strašný. A teď iol a vůbec si nestěžuju. Jinak winampovská rádia na tom poslouchám taky, je to něco parádního.

Alex (3.8.2004 13:40:14)

To jsou jen keci o stahovačích atd., Když hraješ gamesi po netu tak asi víš že občas vydaj ňákí to demíčko nebo video,nedej bože ňákej betatest .A chceš si to sosnout.Já udělám jenom na gamesách okolo 4 GB za měsíc pařenim. Běžná velikost je dnes trochu jinde u těch demíček a nejen u nich.Málo které demíčko má pod 100 MB a to nemluvim o betatestech games ,kde není problém mít 2 GB a jednu gamesu.Já ti to neberu že ti 2.5 GB satčí, ale to asi nevíš na co rychlej net je.:?) To neni jen DC++ ,P2P, ale i spousta jinejch věcí co jsou datově náročný. Já měl u GTS taky ASDL a žádnej FUP tam ješte nebil a jelo to upně na hov.... . 2 Měsice celkem Gut až na ten ping 100-150 ms, ale rychlost v pořádku.A v 3 a 4 měsíci rychlost od 0 do 4 Kb/s a ping od 600 ms aš k 12 s. Jo a jak víš že uděláš jen 2 - 2.5 GB za měsíc když to máš tejden to fakt nevim. Počkej aš se pořádně rozkoukáš na rychlim netu.To máš okolo 90 MB na den co je tak 40 min plnou rychlostí.

Jabba (3.8.2004 14:41:21)

V telekomunikacích se nějaký ten rok pohybuji a to profesně. Na rychlé netu jsem celý den co sedím v práci ( 100 Mbit/s do páteře ), dokážu si užít stahování čehokoli rychlostí 4-5 Mb/s. Vím co se s tím dá vše dělat a jak to použít. Samozřejmě že málokdo má tu možnost sedět na takovémhle dělu a pak je jasné, že mu doma nemůže stačit 4 GB dat. Celkově je v ČR rozvoj domácího Internetu v plenkách ( stačí se podívat na Japonsko, kde už komerčně jedou 50 Mbit/s ADSLko a nepředpokládám, že počítají data atd, atd ). Je to vše uměle pozdržováno, aby si mocipáni mohli namastit kapsy s využitím technologií, které už jinde vyhazují do kontejneru. To je ale na nekonečné diskuze. Všechno je to totiž o lidech. Proč je FUP ?? Zase jen netolerance lidí. Když vím, že technologie je taková a neumožňuje lepší podmínky pro fungování, tak to používám tak, aby jsem neomezoval ostatní. Jenže jsme čecháčci ... A tak z toho rvu, co to jde .. No a pak to dojde k tomu, že to někdo zatrhne .. Vlastně dělají to samé co mocipáni, jen na jiné úrovni .. Zdar ..

Alex (3.8.2004 15:33:58)

Jo to mám v práci taky : Rychlost stahování dat: 1.3 MB/sec Rychlost připojení k Internetu: 10.5 Mbps Ale je to na práci a ne na zábavu a sosání.Samo sebou že občas si něco sosnu tak 1 GB deně. :-) Nemusíš aš do Japonska stačí se podívat do Holandska atd. 8 MB ASDL za 50 Eu viz www.spedtest.nl A co stracené packety u GTS jsem s nima měl velkej problém. Ping byl sice 100ms ,ale 10 - 50 procet to zahazovalo. Jo ja si taky myslel jak jsou tadi všichni ........ že mě to jede super, ale za 2 měsíce jsem se probral.A byl jsem furt nasrane... jakto že to nejede, když to jelo. A na to ti řeknou že oni za to nemůžou a je to agregací. I když jim pošleš tracert ze je to v síti GTS, kde se to spomaluje. ... Zdar...

RAVEN (6.8.2004 05:07:54)

Clovece - rikas priplati za variantu bez omezeni dat? Vzdyt to jsme meli nebo jeste mame u GTS vsichni na tom je postavena jejich nabidka - 512/128 bez omezeni dat! Pokud se budeme bavit o nejake toleranci vuci ostatni a slusnosti chovani vzhledem k tomu jak kdo vytezuje stahovani pak je pravda ze bychom se meli uskromnit, ale bohuzel ja jsem stejne jako vy uzavrel smlouvu na Urcitou rychlost 512 S neomezenym prenosem dat a s Urcitou cenou a s Urcitou Agregaci, na smlouve neni ani zminka o FUP a omezeni na 4GB o tom si klidne informovali pouze na webu a drze to zavedli coz se da pravne napadnout (mam to jiz konzultovano)!!! Ja jsem s nikym nepodepisoval zadny dodatek o zmene pouzivani nebo o zmene parametru sluzby ADSL!!! Je to stejne jako kdyz si koupite auto a za mesic Vam tam prodejce pres noc bez vaseho vedomi namontuje omezovac abyste mohli jezdit jenom 40km/h s oduvodnenim ze i ostatni by chteli po silnicich jezdit rychle!!!

jolek (9.8.2004 18:13:34)

Vhodnejsi by bylo, "....ze to pri vyssich rychlostech zere moc benzinu":))

jolek (9.8.2004 18:14:20)

....a nezbyde uz na ostatni.... >:o)

jolek (9.8.2004 18:20:31)

protoze vyrobce auta umoznuje cerpat pohonne hmoty jen dvou stanic a ty svou kapacitou nestaci... cenu, za jakou nabidnou datove neomezenou sluzbu si meli spocitat driv, ted je absurdni stezovat si na stahovace(kdyz je vsude ve svete situace stejna a predpokladat, ze v zemicce, kde kazdy prahne po pripojeni si lidi skrome vystaci s 2GB na mesic), jedina chyba je na strane toho, kdo takovou sluzbu a cenu navrhnul. Pokud proste penize, co vyberou od uzivatelu nestaci na to, aby zakoupili dostatecnou konektivitu, tak to pripojeni musi byt drazsi, ale ocividne tu nekdo nema vsech pet pohromade.