Do diskuse momentálně není možné vkládat příspěvky. Děkujeme za pochopení.
Úvod > Diskuse > Poskytovatelé > Internet Express - dojmy a pojmy

Internet Express - dojmy a pojmy

Bobo (5.8.2004 21:25:27)

Zdravím všechny. Po 2 měsících užívání IE 512/128 od ČT se chci podělit o zkušenosti hlavně pro ty, kteří si teprve nějaké ADSL vybírají. Zřízení služby-velmi hladce a průhledně (průběžně zasílají mailem, v jakém stádiu se služba nachází) do 10-ti dnů. Samotná služba jede v porovnání s ostaními úplně fantasticky.Vždy v noci ze čtvrtku na pátek se rychlost dostane na deklarovaných 512kbit/s (jednou se stalo, že to jelo pouze 480kbit/s..:-))) a jede to tak až do stažených 500MB, potom 256kbit/s až do 1GB. Dále (u mě asi od pondělka) už jedu na 64kbit/s, ale níž opravdu ne. Spíš to mírně kolísá mezi 64-70kbit/s. Pingy fantastické. Tzn. že, narozdíl od konkurenčních poskytovatelů dodržují stanovené rychlosti i když dle smlouvy tyto nejsou garantovanými!!! Ve zkratce- v pohodě stáhnu za měsíc 4GB švihem a dalších 10 GB 64-kou. Závěr: jestli někdo hledá kvalitního poskytovatele přes ADSL za rozumnou cenu a smíří se (bohužel), že jde o bývalý státní podnik zavánějící monopolem, můžu jen a jen doporučit. Před tím jsem jel přes GTS - honem jsem utíkal. Vůbec nechápu jak tohoto v ČR nejhoršího providera můžou na tomto serveru (dsl.cz) propagovat jako jednoho z nejlepších-asi hodně mastná tlačenka....

Martin (7.8.2004 16:11:11)

Dobry den, objednal jsem si take tuto sluzbu, ale mam maly problem. Dosel mi predevcirem ten samoinstalacni balicek, vsechno jsem nainstaloval v pohode, ALE neni tady zadnej papir s uz. jmenem a heslem. Da se nekde zjisti??? Volal jsem na nakou tu zakaznickou linku, tam mi rekli, ze mi druhy den zavolaji a reknou mi tyto udaje. Samozrejme jeste nezavolali. A dnes uz to na te lince pro jistotu ani neberou. Pomoc prosim.

Anonym (7.8.2004 16:59:40)

Dobrý den, na zákaznickou linku nevolejte, vemte si hrách a házejte ho stěnu, vyjde to nastejno. Připojila jsem se v úterý a od té doby marně reklamuji rychlost připojení, vždyckz mi slíbí, že technik zavolá do 24hod., ale nikdy nic!!!

karel (9.8.2004 09:16:52)

tak ja mam internet express 512/128 asi mesic, a vubec si nemuzu stezovat. Pingy stabilne kolem 20 ms (www.centrum.cz) a stahovaci rychlost stabilne 50-500kb/s (tiscali). Sem absolutne spokojeny, i kdyz telecom v lasce vubec nemam. Asi taky zalezi na lokalite, ja sem na agregacim bodu Praha.

ARow (9.8.2004 12:40:09)

Internet express je podvod na zakazniky kteri nevedi o FUP a je za nehoraznou cenu radsi si poridite adsl pres LLU (mistni smicku CTc) od Telenoru tak zaplatite 1500+dph za 512/128 agr. 1:20 bez omezeni a tato cena pujdu jeste nize jakmile CTU naridi CTcomu snizit ceny za pronajem... jedine s cim s vama souhlasim je ze v IE je dobrej prehled o stazenych datech.. k tomu pristupu na zakaznicke lince CTc to je opravdu neuveritelne ty mařeny co tam delaj sou uplne blby a na nic ti neodpovedi .. ja mam nextru ti maji na tel. lince slovaka a par ceskejch maren ktere jsou daleko ochotnejsi a odpovi ti na vse...

Bobo (9.8.2004 13:18:35)

Klidně bych šel do Telenoru 512/128 agr. 1:20 bez omezeni za 1500+dph , co ale dělat, pokud nebydlím v lokalitách Praha – střed, Dlouhá, Letná a Libeň.... Bavíme se tady snad o celé ČR, nebo nééé?

kolya (9.9.2004 19:18:09)

No ja nevim, ale na nextre (telenor) vidim adsl plus za 1690 Kc. To uz je lepsi CRa Bluetone, ti to maji za 1590 plus poplatek za telefon v tom !!! Takze to vlastne vychazi na 1390, kdyz vezmeme v uvahu telekomacky standart a tam je navic jeste ten kredit, ktery se vzdy neprovola, ale vzdy zaplati. Problem tu bude jen ta dostupnost. Nextra u me bude v listopadu, ale ja bych radeji CRa.

Anonym (8.8.2004 21:27:26)

nevím, jak tomu bylo ve Vašem případě, ale já jsem si před pár dny expres objednal a už včera mi přišli všechny potřebné kody a přihl. jména jak na mejlm, tak na net mejlem a to i přesto, že samoinstalační balíček mi přijde až v týdnu.

Fafan (31.8.2004 13:04:58)

Ja musim jenom souhlasit s anonymem-objednal jsem si sluzbu Internet Expres Start na lince 800 123 456, zadal jsem operatorce email a mobil a treti den mi prislo 6 mailu a smska, ze sluzba byla na mem cisle aktivovana. Ted uz jenom cekam na ten samoinstalacni balicek.

Anonym (8.8.2004 08:18:09)

Držel jsem se, ale na toto se musí reagovat. Já narozdíl od Boba tuto službu považuju za nehoráznou drzost. Za stejné peníze dostává zákazník postupně horší a horší službu až dostává nelimitovaný lepší dial-up. Bobo údajně stáhne 10 Giga na 64....panebože, vždyť to by musel ten kompl jet víc jak 14 dní v tahu, aby to člověk stáhnul. Upřímně, chtěl bych vidět účet za elektřinu. Uvedených 14 giga se dá stáhnout i na placených linkách samozřejmě za o něco vyšší částku, zato plnou rychlostí.

Bobo (8.8.2004 11:56:06)

Zdravím Anonyma. Samozřejmě jsem myslel těch 14GB za celý měsíc (4x1 GB na plno, zbylých 10GB 64-kou). Vychází to cca na 400MB za den což rychlostí 64 kbit/s představuje nějakých 14 hodin denně (většina přes noc), takže bych se nebál o účet za elektřinu (PC=200W). Připadá mi, že jakmile se někomu líbí cokoliv od telecomu, je zle. Opravdu mám s IE dobrou zkušenost, to nic nezmění. Před tím jsem byl u pseudoposkytovatele GTS a když to srovnám s IE, jsem jako v pohádce. Jejich FUP mě po stažení určitého množstváí dat na jeden CELÝ měsíc úplně osdtřihnul, platit jsem ale musel. To považuji za krajně nesolidní jednání a velmi podobné praktiky ma většina poskytovatelů ADSL, která přeprodává velkoobchod.služby ČT. Internet Express dle mého názoru není úplně optimální, ale v současné době mezi ADSL providery bezkonkurenčně cenově nejvýhodnější i co se týče jejich aplikace FUP. Co se týče příspěvků níže: (Martin a Anonym) vždy, když jsem volal na zákaznické centrum služeb ČT byl můj požadavek splněn tentýž den. (Narozdíl od GTS, kde se vůbec nikdo neozval zpět...)Nevím z jakého jste města, asi tam mají více zákazníku (pokud jste z Prahy). Pro Martrina: mě poslali uživ jméno a heslo okamžitě po zřízení služby mailem. Překontroluj si, jaký mail jsi uváděl při zřizování. Pro Anonyma dole (7.8.2004, 16:59): U služeb ADSL 1:50 od jakéhokoliv providera nelze reklamovat rychlost spojení, protože tato není garantována!!!!

Smoker (8.8.2004 21:33:19)

Ano Bobe, internet express je opravdu dobrá služba pro ty, co maj komp zaplej celej den kvůli stahování, protože nejsou žádné datové limity a nedoplácí se za data. Ale zas na druhou stranu, já jsem přešel na internet broadband právě kvůli rychlosti. Přišlo mi, že čekat např. 30 hodin na jeden film (699 mb), tak to je opravdu dost i z hlediska té elektřiny. Ale opravdu souhlasím s tím, že služba je co se týče aplikace fupu, jedna z nejlepších, protože uživatel má opravdový přehled o fup, myslím z hlediska fair hry, protože většina poskytovatelů, pokud maj fup, tak ji pořádně nezveřejní, všelijak blbě se počítá atd. Např. jak si tu někdo stěžoval u volného. A taky se přikláním k názoru, že telecom co se týče rychlosti je opravdu na tom nejlíp a já u něj zůstanu, i když zavání monopolem, protože mně jako uživateli je to jedno, hlavně že to jede rychle. A je fakt, že gts, to bych se tu radši nevyjadřoval, prostě jsou to parchanti.

Anonym (9.8.2004 10:47:27)

Ty jsi prostě ten klasickej stahovač, kterýho se chce Telecom zbavit, takže ti nabídl takovouto službu. Ale my, kteří preferujeme rychlost bychom do Expressu nikdy nešli. A tvrzení, že je nejvýhodnější je už úplná kravina, fak sorry, ale opravdu kravina. Za stejný prachy bych se u placených variant měl královsky. A to bych mohl ještě stahovat v pohodě mp3 a určitě nějaký ten film či gamesu. Prostě jsi stahovač, tak ti to vyhobuje, ale brouzdání rychlostí 64 je opravdu "super".

J.Kocman (8.8.2004 12:48:20)

Express opravdu nemam a nechci ani mit mam ADSL Profi 256/64 mam bez limitu sice platim 2500 (bez dph) /mesic ale za mesic stahuju na plno tedy 30kB/s nonstop = kdyz necham komp zaplej. za mesic stahnu cca 40GB a bohate to staci - pingy sou nejlepsi na Profi lince a nemuzu si stezovat nenadavaji na me ja na ne taky zadne reklamace vse funguje- kdo se da na express je budto blazen (jestli to ma na stahovani) nebo uzivatel ktery ma internet na surfovani jinak express je na uplni H***** stejne jako limitovani sluzby. To uz si radsi objednam Wifi za 600/mes a pojedu 138 kbit/s nonstop bez limitu (pokud nemam prachy)

Bobo (8.8.2004 16:14:30)

Wi-fi za 600... To bys ovšem muse bydlet v pokryté oblasti (což není můj případ) a nemít v dosahu žádnýho bezdráta, nebo jinýho wi-fi-náře na stejné frekvenci.... Podlě mě do Wi-fi může v současným přehlušeným pásmu jít pouze blázen!!! Co se týře IOL Profi X Express...-neříkal jsem, že Express je nejlepší... Tady srovnáváš služby, které jsou diametrálně odlišné a za více než dvojnásobnou cenu.Je přece úplně jasné, že služba za 2.500 bude asi lepší než Express za 800K.Néé?

Anonym (9.8.2004 10:40:49)

Kocman opravdu srovnává dvě nesrovnatelné služby, ale aspoň za ty prachy dostává adekvátní službu. Ty Bobo za stejný prachy (myslím tím stejný prachy za express) dostáváš postupně zmetek. A pokud si tedy řekneš, že nechceš do FUP, pak je ta služba tuplem drahá. Ona opravdu není nejlepší, ale ty jsi ve svém euforistickém tématu tak vylíčil.

Bobo (9.8.2004 10:56:17)

No dobře, tak jsem to s tou chválou asi trošku přehnal. Je fakt, že by ta služba (IE) měla stát tak do 500K/měs., podobně jako kabelovky s podobnými limity.Kabelovku ale bohužel mít nemůžu a ADSL je pro mě jediná dostupná možnost 24h připojení broadbandu do 1000K/měs. Když srovnám parametry limit/rychlost/ping/FUP, potom mi fakt připadá ten IE jako nejlepší kompromis.Určitě levnější než Dial-up. Já osobně nepotřebuji stahovat 500MB za 2hod a platit za to 2.500K .Ale potřebuji být on-line 24 hodin denně.A na toto je IE jak dělaný...

Rudi (18.8.2004 13:07:49)

Co to tady plácáš za blbosti??? přemejšlej, vždyť ten Expres 512/128 stojí okolo 1200-1300 KČ. 256/64 Express máš za skoro 1 tis. Kč, fakt si zase nevymejšlej!!!!

Bobo (17.9.2004 14:20:51)

Když vznikla tato debata (5.8.2004) neexistovala ještě žádná pseudo-služba Express Start!! A mimochodem nechápu jaké vymýšlení- Internet Express 512/128 stojí přesně 857,-Kč/měsíc.(samostatná služba bez tel.poplatku). Než napíšeš nějakou kravinu, tak si napřed ověř fakta!!

ale plošimtě (17.9.2004 15:23:00)

... a ty neplatíš daně? :-O Kdyžtak by to bylo s DPH 19% 1020,- a to je pJeknej šYt, když musíš mít ještě aspoň HoumLess mYnY (R) za 215,- ; zatímco kabelofffka je za 1224,- a do žádnýho HoumLesse tě nenutěj ;-)

karel (17.9.2004 16:15:49)

to jsou starosti, az hlava stoji. mam tiscali 512/128, stale problemy chodi to jako normalni modem, strasne vykyvy, jen nekdy se to vysplha na 200 poslal jsem vypoved pred mesicem, odpoved zadna, vubec nekomunikujou. ma nekdo zkusenosti jak se jich zbavit?

Bena (17.9.2004 19:13:49)

Zdravim. Taky vam to uz par dni nesnizuje rychlost po prenesenych datech? Asi od stredy sem stahnul uz 10 GB a porad to jede 1024 kbps, ze by se Telecomu neco podelalo, nebo to tak ma byt?

Nargon (17.9.2004 19:20:48)

No co vim tak se telecomu rozbylo nejaky zarizeni, ktery obstarava pripojovani, a muselo se vymenit. Osobne bych rekl ze jim vypadlo neco jinyho a ted adsl zas chvili bezi bez agregace a fupu. Protoze jsem ve druhy fronte u Nextry a mam celodene 830kbps, a to neni normalni, vetsinou jsem mel 300-600. P.S. To zarizeni se jim porouchalo asi jen na SSG Praha, takze pokud jsi odjinud tak jim neco nefunguje.

ecu (21.10.2004 17:41:46)

Jak se zbavit Tiscali? Neplatit. neplatit. Pokud máš potvrzení z pošty o odeslání výpovědi, tak se nemusíš ničeho bát. V únoru jsem poslal výpověď, a ještě v červnu mi chodili faktury. Dokonce přišel dopis z od vymáhačské firmy. Tak jsem do Tiscali asi 15x volal během prázdnin, než jsem z nich dostal výpověd k 1.3.2004 a od té doby se neozvali.

(9.8.2004 11:12:48)

"Tzn. že, narozdíl od konkurenčních poskytovatelů dodržují stanovené rychlosti" .... eh.... jestli se nepletu.... tak alternativni ISP s tim nic neudela ze to jede tak do 450Kbps... To by musel od telecomu koupit rychlejsi linku a pak srazit az u sebe, coz by se ale promitlo do ceny, protoze telecom jen tak rychlejsi neda.....

Anonym (9.8.2004 13:47:47)

je pravda, že při rychlosti 64kbps trvá stahování dále, ale při spotřebě PC 250W a ceně zaokrouhlené na 4Kč/kWh vychází 1 hodina provozu PC na 1Kč Opravdu ušetřím více, když budu platit za data? Máte s tím někdo zkušenosti?

Bobo (9.8.2004 14:44:39)

250W je max. výkon zdroje. Reálná spotřeba PC za chodu se středním zatížením CPU je někde kolem 120W- asi polovina. Každý zdroj musí mít rezervu, kdyby byl odběr 250W, něco by shořelo... Vychází mi tedy 1GB za skvělých 17,50Kč.(rychlost 64kbit/s). Jestli je to ale úspora oproti limitovaným službám, to nevím. Chtělo by to složitější analýzu...

mark (9.8.2004 15:52:58)

mam od telecomu adsl 512/128 1:50 a kdyz to chodi spatne tak sem na 264kbit/s ,vecer a vikendy full rychlost

Cr@n!ch (9.8.2004 17:32:40)

Hej lidi a co si myslite ted o nabidce ADSL od TISCALI? Stoji to 499,- mesicne a je to 512/128kbps se 3 GB. To de ne? (agregace 1:50)...

Anonym (18.8.2004 11:01:48)

tiscali sou sracky, to je garance na pi...

Fafan (31.8.2004 12:52:39)

To sice de, ALE + pronajem modemu! Ten modem se da koupit az po roce pouzivani.... Taky sem si to chtel objednat, ale pak sem se rozhodl pro Internet Expres Start. Sice pomalejsi, ale bez limitu (datoveho). To je jenom muj nazor...

Anonym (11.9.2004 18:37:02)

Taky můžu napsat Nabízím neomezený internet 1024/256 za 1 Kč měsíčně - podmínkou je pronájem modemu za 50tis Kč taktéž měsíčně... Jsou to hajz!i, nic víc.

karel (14.9.2004 17:24:58)

varuji kazdeho pred tiscali jsou to podvodnici nic nedodrzi a nikde se nedovolate delaji s oblibou mrtveho brouka slibuji a neplni jen berou a dost... navic uz brzy pujdou ke dnu

DAveidek (26.8.2004 17:33:04)

hm .. ja jsem stahl u EMEA za tyden 25G ... pri 19Kč/G pres limit.. to je sranda :)

Anonym (21.10.2004 18:56:34)

Stejné zkušenosti, taky jsem odešel od GTS a dokud nebude k dispozici LLU za rozumnoiu cenu tak budu bohužel muset zůstat u CT.