Do diskuse momentálně není možné vkládat příspěvky. Děkujeme za pochopení.
Úvod > Diskuse > Poskytovatelé > EMEA - obavam se, ze nam brzy slapne na krk CTc?

EMEA - obavam se, ze nam brzy slapne na krk CTc?

Petr 2 (18.9.2004 17:19:55)

Jak uz to u nas s adsl byva, poskytovatele o ktereho je nejvetsi zajem, postihne drive ci pozdeji urcite nake omezeni. Stejny pripad se stal s GTS, VOLNY a u IPEXu? kde byl velmi vyhodny pomer cena/GB a nakonec stejne aplikuji FUP i kdyz si tusim platite data navic? Nechci to zakriknout a rozhodne si to nepreju, ale obavam se, ze az EMEA bude mit urcity pocet klientu, pujde to dolu a my zas budeme solit penize za zrizovani a prechazet od jednoho ISP k druhemu :-( .. co myslite vy?

mara (18.9.2004 19:09:29)

dle mojeho názoru pokud je FUP tak za data neplatíš, a co se týče toho přecházení> myslím si že když začínaj tak jsou schopný to ještě ukočírovat ale pak musí něco příjít třeba FUP, anebo jak se říká s jídlem roste chuť proto za stejný prachy potřebujou víc zákazník proto to musej omezit to samý bude u CDMA

tuk (18.9.2004 20:35:43)

tak to by mě teda pěkně nasr....

mara (18.9.2004 20:46:26)

nechci te naštvat ale jestli ti jde o cdma tak mrkni na http://www.cdma.cz/diskuze.php nebo na jednu z diskuzí tady na dsl

Anonym (18.9.2004 21:51:52)

To je dan za uspech. To proste prijde zcela zakonite.

mara (18.9.2004 21:56:54)

bylo tady už spoustá článků jestli je FUP správné nebo ne , ADSL u nás není na stahování ne ve variantách IE a podobně s tím se musíme smířit

Petr 2 (19.9.2004 01:19:45)

Prave to se brzy muze stat minulosti! Pokud bude mit poskytovatel vyhodny pomer cena/GB a mesicni pausal, pak nastane i u techto variant FUP .. ja si myslim, ze je to jen otazka casu a dukazem muze byt prave zminovany IPEX. U CDMA se uz od vcerejska FUP aplikuje, ale tam se to dalo snad cekat.

Arny (19.9.2004 10:59:22)

Tak právě jsem se připojil přes Emea a jede to kur**sky skvěle. Rychlost 440 kbps...jsem v extázi. Trochu laborování s modemem než jsem to dal do provozu, ale valí to nádherně. Ad k tvému threadu. Je to blbost. Jsou tu placená data, takže FUP v žádném případě nehrozí. Navíc Emea je pod Contactelem, kdoví jestli se to celé neagreguje dohromady, takže si myslím, že žádná hrůzna nehrozí. A ikdyby, nic jsem nepodepsal a za měsíc můžu odejít. Jinak mám router s vestavěným ADSL modemem SMC7204BRB a naprostá spokojenost. Je to opravdu za málo peněz hooooodně muziky.I se síťovkou a spliterem jsem za hardware na ADSL dal necelé 2500.

Arny (19.9.2004 11:01:12)

jinak chápu, že je neděle a asi ještě jsou lidi na chatě a tak, ale snad se ta rychlost příliš lišit nebude. Jinak samozřejmě, že jsem podepsal smlouvu, ale je tu výpovědní lhůta 1 měsíc, tak se ničeho příliš neobávám.

radek (19.9.2004 14:20:06)

mám stejnej modem i připojení. jede to stejně i přes týden. snad to vydrží. pingy kolem 20. hraju ut 2004. pingy 16

Petr 2 (19.9.2004 22:38:32)

KDE BERES TU JISTOTU? .. " Jsou tu placená data, takže FUP v žádném případě nehrozí. " -> viz. IPEX 512/128k, limit 3GB a heledme se, zavadi take FUP http://www.ipex.cz/slon/ewa/ewa.php?iid=122 U nas je preci vsechno mozne a rict, ze toto v zadnem pripade nehrozi je myslim dost troufale :) Ja do EMEy taky hodlam jit, jen se bojim, aby se nestalo neco podobneho jako u IPEXu. Vzdyt si vemte, ze kdyby prodlouzili tu svoji akci 19Kc/GB, stali byse nejatraktivnejsim ISP a spousta lidi by migrovalo k nim a pak by jsme se asi nestacili divit :-(

Arny (20.9.2004 14:20:47)

To je přece hovadina dávat FUP na placený data. To snad neexistuje nikde ve světě. Současný příplatky nad limit jsou v pohodě, je to dostatečně drahý na to,aby někdo sosal hlava nehlava. Nechci nic říkat, ale u Ipexu se asi zbláznili. Nakopal bych je do zadku. TO zašli dál jak Telecom. Pokud to udělají u Emea, tak ruším ADSL uplně. 19 Kč za giga byla dobrá akce, ale nijak zvlášť se to na kvalitě ADSL patrně nepodepsalo, takže nevidím důvod proč by FUP zaváděli.

Arny (20.9.2004 14:23:38)

a nebo je tu ještě jedna možnost. U Ipexu si neumí poradit s technickými problémy, pracují tam ignoranti a tudíž je nenapadlo nic jiného než aplikovat FUP i na ty, co mají placená data. Opravdu si ten jejich krok nedovedu vysvětlit jinak. Odporuje to zdravému rozumu.

Centauria (20.9.2004 01:10:13)

Liddi chci vás jenom všechny ujisti že Contactel nemá Fair User Police u žádné se svých služeb!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Anonym (20.9.2004 16:18:20)

To je jednoduchý ... všichni ISP bez rozdílu mají v rámci služeb ADSL a agregace podle počtu svých zákazníků na agregačních bodech nějaké pásmo. Vzhledem k tomu, jak je agregace na straně ČTc řešena, tak v počátku je to vždy v pohodě, vše běží rychle atd., ale po překonání bodu zlomu (počtu uživatelů) to jde dolů. Z praxe je známo že po určité době 95% uživatelů má přenosy okolo 2GB a zbývajících 5% sosá co to dá a čerpá těm ostatním pásmo. Ti pak řvou, že když potřebují, tak to nejede a pro každého ISP je přednější spokojených 95% uživatelů než 5% ... Další aspekt je velkoobchodní cena, kdy většina ISP je nucena prodávat "na krev" s minimální marží na rozdíl od "přijatelné" marže ČTc/IOL. ČTc nenabízí nelimitované služby pro 1:50 a tudíž jsou ISP nucení je tvořit uměle. Vycházeli z toho, že je obvyklé přenést maximálně 5GB, což je na službě ČTc optimální s rezervou ... Ale když pak těch 5% jedinců stáhne 100GB a více, ale de facto ISP zaplatí jen 10GB, tak se dá očekávat krok ze strany ISP, že to omezí. Proto je u většiny usazených a vyspělých ISP FUP aby tomu zabránila a bylo spokojených 95% zákazníků a neplatili zbytečně příliš mnoho za těch 5%, kteří jsou nucené zlo. Takže teď možná EMEA a podobní běží skvěle, nemá FUP atd.,ale přijde den, kdy to bude nucena zavést a bude se zase migrovat dál ... ADSL uživatelé jsou tažní ptáci :-))

Arny (21.9.2004 13:01:36)

Já pořád nechápu, proč by někdo měl ještě více omezovat uživatele s datovými limity. To co tu píšeš platí pro nemozené linky. Jestli Ipex něco nezvládá, to je jeho záležitost, ale troufám si říct, že s FUP na datově omezených linkách zůstane osamocen.