Do diskuse momentálně není možné vkládat příspěvky. Děkujeme za pochopení.
Úvod > Diskuse > Poskytovatelé > Doba zřizování ADSL? (za jak dlouho od objednání?)

Doba zřizování ADSL? (za jak dlouho od objednání?)

Petr (13.10.2004 22:13:53)

Mohli byste mi prosím napsat zkušenosti, jak dlouho u kterého poskytovatele trvá zřízení? Díky moc.

Anonym (14.10.2004 10:38:14)

Emea, asi 4 dny

Jirka (14.10.2004 13:42:26)

Taky Emea, trvalo to trosku dele, neco pres tyden (ve ct objednal, pristi utery vecer zapojeno..tedy 8 pracovnich dni)

Anonym (14.10.2004 14:58:11)

Emea, 4 týdny a dny běží...

Mira (14.10.2004 15:35:18)

Emea= ja objednal 24.9. a 1.10. se to rozjelo tj. 4 pracovni dny. Akorat mi porad neprisel aktivacni email a kdyz to 6.10. na jeden den vypadlo, tak jsem tam volal a pry jeste CTc jim nenahlasil, ze to mam aktivovane.....takze pry jeste nejsem zapojen...hmm.... pokud ti to trva tak dlouho, tak si stezuj, rikaji do 15 pracovnich dni ....! ...ja se na muj stav budu taky v pondeli ptat, i kydz uz prakticky jedu od 1.10 ..ale teoreticky jeste ne :-)

Kacka (14.10.2004 19:07:55)

Kdyz jsem si procitala diskuze tady, jako jeden z nejlepsich na tom byl Cesky Telecom, vsichni si chvalili dobu zrizeni 2-3 dny a dobre rychlosti. Nuze rozhdodla jsem se pro nej. 24.9. si sluzbu telefonicky objednavam. Mam sice v te dobe jeste pripojeni od GTS, ktere ma k 30.9. skoncit, ale jsem ujistena pracovnici Telecomu, ze to nijak nevadi. 29.9. vecer nahle internet prestane fungovat, volam na GTS jestli mi to vypli o den driv, druhy den rano odpovi ze to vypnul Telecom. Volam na Telecom a ten mi sdeli, ze byl vcera na zruseni podan pozadavek, ale ze pripojeni je stale funkcni (ale ne u me). Po par dnech si rikam, ze uz by to mohli zprovoznit, volam na Telecom a ptam se jak to vypada. V prvnich telefonatech me prosi o strpeni, ze se objednavka vyrizuje, ze na tom pracuji technici. V dalsich se ale dozvim, ze tam zadna objednavka neni (avsak snaha o zrizeni nove objednavky je neuspesna, nebot system zahlasi ze tam jiz jedna je); nebo ze tam objednavka je ale neaktivni, nebo zrusena; ze nebyl volny dslam; ze na tom pracuji technici, ci ze je nase linka prave zablokovana (proc? na jak dlouho? - bez odpovedi), ze je ted objednavek hodne, ze chyba je na jejich strane (jaka chyba? - nikdo nevi)..atd. Je nam take doporuceno zatim pouzivat klasicky modem; a taky se podivat, jestli nam zrovna nekopou vedeni.. !! 8.10. se dovidam, ze teprv 7.10. bylo ukonceno adsl od GTS a konzultant Telecomu mi slibuje ze to prosetri a za pulhodiny zavola. Nikdy se neozval, stejne jako jeden dalsi. Dalsi telefonaty, dalsi cekani, zmateni konzultanti, nevi si s tim rady, nemuzou nic delat, a zakaznik take ne, nebot se neda jinam dovolat a ani konzultanti pry nemohou s techniky nijak mluvit. 12.10. mi vola pani z Telecomu a sdeluje, ze 11.10. bylo ukonceno pripojeni od GTS ("Proc tak dlouho?" - Systemu to trva. "Proc mi rekli to same o 4 dny drive?" - Nedokaze vysvetlit.), ze stara objednavka bohuzel jiz neplati a mam si zridit novou - ptam se: A pujde to? ANO, ze ted to jiz urcite pujde. Hned na to telefonicky znovu objednavam, avsak.. - objedavku nelze prijmout - sdeluje mi telefonni konzultant. Co dal? posila dotaz technikum, vic udelat nemuze. Co my? cekat.. ..takze zatim cekame.. jeste chvili.. Popravde, s necim takovym jsme nepocitali ani nahodou. Vim ze se proste u nas nedaji cekat zazraky (neboli standardni jednani), ale tohle je veru zazitek. Doufam ze budes mit vetsi stesti.

Kacka (14.10.2004 19:09:43)

jejda..omlouvam se, ze je to tak dlouhe.. Zajimalo by me, jak dlouho trva zrizeni u Contactelu a Bluetone, nema nekdo zkusenosti?

Anonym (15.10.2004 16:16:14)

Mozna bylo jednodussi pockat na ukonceni a pak teprve podat novou objednavku.

Kacka (15.10.2004 18:14:09)

Ja se na to ptala pred objednanim a vubec to nemelo vadit. Navic..pockat na ukonceni.. internet prestane fungovat ale stale to neskoncilo, pracovnik hotline vam sdeli ze to jiz skoncilo avsak stale ne..

Anonym (15.10.2004 18:26:49)

Tomu rozumim. Jenomze, zkusenosti nas uci, ze ne vse je tak jak by melo byt. Navic co ja vim (v rade for se to tady psalo) tak opravdovy zruseni vzdycky jeste trva o neco dyl. Takze s tim dial-upem to chce predem pocitat. Ale je mi jasny, ze ted kdyz je po vsem je clovek chytrej jak radio... (tim myslim sebe).

Flash (18.10.2004 19:23:32)

Tyyyyyyyyyy jo jsi brala slovní projímadlo ne???? :-D ;-D Jo a bejt tebou jdu do contactelu .. Je nejlepší :-) A u Contactelu co Já vím.. :-) tak asi do 5 prac.. dnů.... (ALE)

Honza (18.10.2004 19:34:23)

Já si objednal Contactel a už čekám 3. týden. Ono totiž záleží na telecomu a né na Contactelu. Je jasný, že Telecom to svým přímým zákazníkům (Internet Express) zřídí za 3 dny... Ale ti, co toho šita nechtěj, tak maj smůlu a musí čekat max 30 dní (říká Telecom).

Petr (21.10.2004 15:27:30)

Ja u nejmenovaneho poskytovatele cekam na ADSL uz 2 mesice!!!!!!!! A to podotykam, ze jsem mel u jineho poskytovatele ADSL cca rok v provozu na stejne lince, modem mam svuj, nastavit to taky umim, ale holt nemam stesti. Jeste ze mam tlusty net v praci jinak bych se asi picnul. Proste bordel na koleckach.

B (15.10.2004 09:06:01)

na ISP de facto nezáleží i když se mi nechce věřit, že by ČTc/IOL nepreferovalo svoje zákazníky, především na konci měsíce ... na rychlosti záleží podle lokality a vytížení pracovní čety. Podle RAO má ČTc na zřízení 21 dní, takže vše do této doby je OK. Reálná rychlost dneska u nás je např. od 24 hodin do několika dní, ale jsou i případy, kdy to trvá déle ... ... tyto termíny jsou ale pro případ, kdy je vše OK a nejsou nějaké problémy jak na straně zákazníka, tak na straně ČTc. Pak se může doba prodloužit, např. při nutnosti změnit rozhraní na rozhrani U, kdy uživatel prostě musí dojít na ČTc a požádat o změnu. Dokud to neudělá a neproběhne to, realizace stojí ... apod.

Anonym (15.10.2004 12:07:07)

dva měsíce pokud ti vyprodaj modemy a objednávka nejde změnit ....

Rudi (15.10.2004 15:17:26)

Tak já sem si to teďka přožil, takže ti to můžu říct, protože jestli máš ISDN a ne ještě U , tak si to užiješ. 23.9. sem si šel zažádat o změnu na U, říkali mi že do 5 dnů to bude doma, říkal sem si paráda, hned si pak požádám o ADSL na zkoušku. Jenže ono to netrvalo 5 dnů, ale 14 dnů, zato už sem začal sjíždět operátory na Info lince. ALe jak to probíhalo. 1.10. mi volaj, že mi skončil placenej paušál za 1040 Kč na ISDN , jestli bych neměl Express Start. Řekl sem jo, že hned jak přijde U, tak jdu do toho. Ten mi řekl, že U se už posílá. KDyž sem tam volal v úterý, tak mi řekli, že to šlo prej teprve asi do tiskárny, ale zaplať pánbůh ve čtvrtek už doma, takže hned do Telepointu a zakoupení balíčku. A ve středu, což je 4-5 prac. dnů už to běhalo(13.10.04)!

Petr z Kroměříže (16.10.2004 00:59:27)

Objednání Bluetone ADSL 1024/256, 1:50,6GB limit: 3.9. hážu podepsanou smlouvu do poštovní schránky 20.9. telefonické oznámení o zprovoznění ADSL a předání hesla 24.9. na poště samoinstalační balíček s modemem Rychlost downloadu dle dsl.cz stabilní na 850 Kbps Závěr: trvalo to 21 dní

Charúf (18.10.2004 17:41:30)

Nextra: Asi za 2-3 tydny. Ale slysel jsem ze u nekoho i za tyden.

Pavel (19.10.2004 09:32:20)

Pavel (19.10.2004 09:36:45)

K mému velkému překvapení jsem ve středu ráno poslal smlouvu,kterou jsem dostal prakticky obratem a v pátek ve 13:15 mi došla zpráva,že se můžu připojit.Poskytovatel Nextra služba 512/128 3GB.Celé to netrvalo ani 5 prac.dní

Rudi (19.10.2004 15:48:26)

že by další povídka ze záhrobí anebo jenom štěstí? Štěstí, co je štěstí? Muška jenom zlatá!

Anonym (20.10.2004 13:41:26)

Houby. Pouze byl zrovna v místě chlap co jezdí zapojovat dslamy. Pokud to nevíte tak naše firma propouští techniky a najímá nové manažery...

Lumi (21.10.2004 08:09:42)

IE na zkousku 5dni (patek odpoledne, modem dorazil ale az v pondeli:() Emea ve ctvrtek vyplneni podepsani a odpoledne dano na postu, v patek potvrzeni o prijeti objednavky a za tyden v patek rano email o moznosti se pripojit.