Do diskuse momentálně není možné vkládat příspěvky. Děkujeme za pochopení.
Úvod > Diskuse > Poskytovatelé > Dostupnost DSL

Dostupnost DSL

Roman (22.10.2004 18:31:18)

Chci se podělit o zkušenost s ČT.Dne 1.10. jsem si zakoupil samoinstalační balíček v Telepointu v PLzni.Předem jsem si na netu ověřil dostupnost služby a také jsem byl pracovnicí v Telopintu ujištěn ,že na mém telefoním čísle je služba dostupná.Dnes po 3 týdnech telefonických urgencí mi bylo sděleno ,že naše ústředna v Plzni Skvrňanech nemá volné porty a služba dsl nebude v brzké době dostupná a ,že jsem si měl službu předem ověřit.Po sdělení ,že jsem si samoinstalační balíček koupil osobně v Telepointu mi paní po telefonu řekla,že ona mi balíček neprodávala a ,že se musím domluvit v prodejně.Vypravil jsem se tedy do Telepointu a shodou okolností jsem narazil na stejnou paní co mi balíček prodávala.Po sdělení problému mi řekla ,že ona za nic nemůže a ukázala mi na počítači,že se jí dostupnost služby potvrdí.Je to prý místní problém ústředny a to ona neví.Na to jak si toto mám zjistit jsem nedostal žádnou odpověď.Dopadlo to tak ,že jsem byl rád za vrácené peníze za modem a z vysokorychlostního internetu od ČT jsem se posadil na zadek...ROMAN

Anonym (23.10.2004 00:25:22)

Jestli můžu doporučit,tak si nejdříve adsl objednejte a až vám ho zřídí,tak si teprve kupte modem.Je to bez problémů.

jpg (23.10.2004 11:29:24)

to je dobra varianta. Nebo taky zkus ADSL od providera, ktery Ti zjisti, zda je volny DSLAM. Kazdy ISP muze otestovat, zda zrovna na tom cisle je/neni DSLAM a pokud neni volny, tak kdy je to planovano.

Honza (24.10.2004 12:53:28)

To on asi udělal (aktivační kód služby je v balíčku, který si koupil a po nahlášení na ČTc mu službu aktivují), ale problém je v tom, že levačka ČTc neví, co dělá pravačka - v Telepointu sice mají v PC dostupné DSLAMy a k nim příslušné HTS, ale už nevidí, že technik momentálně zapojil poslední volný slot a tudíž tomu chudákovi jeho sada nebude nic platná....