Do diskuse momentálně není možné vkládat příspěvky. Děkujeme za pochopení.
Úvod > Diskuse > Poskytovatelé > NEXRA - výpověď

NEXRA - výpověď

Croog (24.10.2004 13:32:37)

Rád bych se zeptal, jak nejjednodušeji vypovědět smlouvu u Nextry. Mám jejich starý 512 nolimit tarif, co líta megabitem, ale je to prostě moc peněz.. Problém je, že modem (annex A) mám stále v pronájmu, protože se na mě při pokusu o odkoupení sprostě vykašlali a poslední email co mi od nich přišel v prosinci 2003 zněl: "Vase zadost o provedeni zmeny sluzby Nextra ADSLink byla odeslana. Vyrizeni Vasi zadosti probehne v nejblizsich dnech.". Pak už se ti parchanti neozvali. :( Bohužel sem měl jiné starosti, tak sem si toho všimnul v době, kdy už možnost odkoupení modemu zmizela a telefonáty na jejich infolinku byly akorát k nasrání.. nikdy se nic nevyřešilo. (pak sem to vzdal :( ) Co byste mi teď doporučili abych měl co nejméně problému s odchodem od nich? Dík

dorf (24.10.2004 14:16:20)

Problém je v tom, že Nextra je zkrátka Nextra - já objednával "neomezený přístup k internetu 512/128" a když jsem se blbec nachytal, nasadila Nextra FUP (ve smlouvě nic takového samozřejmě nebylo). Když jsem jim poslal výpověď, trvali na tříměsíční výpovědní lhůtě. Bohužel se té lhůty asi nezbavíš, nezbývá ti jen šířit osvětu, jak Nextra funguje...

Croog (24.10.2004 14:21:30)

Na obejití výpovědní lhůty se používá "lhaní o okamžitém stěhování", ne? Problém je, že mám stále v pronájmu ten modem.. Já nechci platit ještě 1600 za deaktivaci! :(

Anonym (24.10.2004 14:30:38)

S tím modemem, to je hodně blbý :-( Vím, živit vyžírky, to je sviňárna. :-( S tím stěhováním by to asi neobstálo, pokud vím, tak žádná obezlička ve smlouvě o rušení stanice není... Nebo snad ano?

Anonym (24.10.2004 20:38:33)

Ano je. Když rušíš u ČTc HTS, tak se ruší automaticky i přípojka ADSL a tedy i Smlouva ke dni zrušení HTS ... jen čti všechny smluvní dokumenty ...

Garfield (24.10.2004 20:43:23)

Když jsem ty podmínky kdysi četl, tak jsem se dočetl, že den zrušení stanice se považuje za den doručení výpovědi Nextře... Vyplývá mi z toho, že od zrušení stanice si ještě 3 měsíce zaplatíš, i když nic neodebíráš, ale můžu se mýlit.

Anonym (24.10.2004 20:45:49)

mýlíš se, je to den zrušení HTS, ale pouze v případě rušení HTS.

Garfield (25.10.2004 01:32:35)

7.9 Vypoví-li Uživatel smlouvu na poskytování HTS nebo přípojky euroISDN uzavřenou mezi ním a společností ČESKÝ TELECOM, a.s., považuje se tato skutečnost také za vypovězení Smlouvy na poskytování Služby NEXTRA ADSLink. Datum ukončení smlouvy na poskytování HTS nebo přípojky euroISDN mezi Uživatelem společností ČESKÝ TELECOM, a.s. se současně považuje za datum doručení Uživatelovi výpovědi Smlouvy na poskytování Služby NEXTRA ADSLink Poskytovateli. Ta poslední věta je hodně divná, podle mě by tam mělo být buď "se současně považuje za doručení Uživatelovy výpovědi ... Poskytovateli" nebo "se současně považuje za doručení Uživateli výpovědi Smlouvy na poskytovaní Služby Poskytovatelem". Každopádně si stále myslím, že od zrušení HTS začíná běžet standardní výpovědní lhůta, o opaku mě přesvědčí jen pan Ponert :)

Jirka (25.10.2004 08:26:24)

No on sám to tady na fóru koncem loňského roku radil, že se tak dá vyhnout tý výpovědní lhůtě. Ale jestli to by on či někdo jiný, kdo se falešně podepsal a jestli se to týká taky novějších smluv, než těch pověstným nolimitů, to nevím...

Anonym (24.10.2004 20:37:32)

ale, ale. Při stěhování se podepisuje dohoda o předčasném ukončení a doplacení odpovídající částky jednorázově do celé výpovědní doby ... :-(

Anonym (24.10.2004 20:40:05)

Tady o koze a ty zase vo voze, nechceš už toho nechat? Když tady chce dát někdo výpověď, tak tvoji trapnou odezvu už asi nepotřebuje ...

Anonym (24.10.2004 20:45:49)

T y s i v y l i z p r d e l z m r d e a t u s v o j i N e x t r u s i s t r c d o p r d e l e !

dorf (25.10.2004 07:49:37)

Hele nenadavej mi.

dorf (25.10.2004 12:13:23)

Ty se za mě trapásku nevydávej, ta výzva patřila pro toho anonymního kreténka.

dorf (25.10.2004 12:19:01)

Myslis tohodle ? autor: Anonym napsáno: 24. října 2004 v 20:45 RE: NEXRA - výpověď

dorf (25.10.2004 12:28:36)

Ne, ty ubožáku. Myslím tohoto (on to alespoň průměrně inteligentní člověk pozná): autor: Anonym napsáno: 24. října 2004 v 20:40 RE: NEXRA - výpověď Baví tě krást někomu nick?

Zabar (25.10.2004 12:38:00)

Alespon prumerne inteligentni clovek se nechova na foru zpusobem, ze kazdeho urazi (a pozna ironii). Jasne ze bavi, jinak bych to nedelal. A ted vazne... ...zacina me vytacet pristup a vyjadrovani lidi na tomhle foru a timhle jsem se snazil na to upozornit. Treba by stalo za to udelat kampan, aby pristup do fora byl pro registrovane a bylo moderovane, protoze cist neustale plivani lidi po sobe me a myslim ze i vetsinu lidi zacina otravovat...

dorf (25.10.2004 12:53:56)

A co to má co společného se mnou? Já na nikoho neútočím, pokud někdo neútočí na mně. Ukaž mi jediný thread, v němž bych já začal osobní útoky - ty útoky naopak začínají pouze někteří jedinci v okamžiku, jakmile se zveřejní nějaká špína o Nextře. A pročpak jim to asi tak vadí, že...

Zabar (25.10.2004 13:12:22)

Ty na nikoho neutocis ? Utocis vytrvale na Nextru. ;) Vetsinu lidi tady ty tve vypady uz otravuji. Nasleduje ostrejsi reakce a pak anonymni post, ktery prekracuje hranice slusneho chovani. Proste se to vetsinou toci kolem tebe. Klidne Nextru kritizuj, ale objektivne. Co v porovnani s ostatnimi dela hur ? Kazdopadne hlavni pointou ted bylo ukazat, jak je soucasnej system dost nevhodnej a ze se to tu zacina vymikat kontrole..

dorf (25.10.2004 13:42:53)

1) Útoky na Nextru nejsou útoky, ale seznámení potenciálních zákazníků s kvalitami jejích služeb. To nemá s osobními útoky na kohokoli nic společného... 2) Kritizuji objektivně, a to podle osobních zkušeností. Co dělá v porovnání s ostatními hůř? Jak to mám vědět - ostatní providery jsem nezkoušel, měl jsem jen Nextru, která se mne mj. snažila okrást. 3) O jaké většině hovoříš? Mluvíš jménem "lidu"? Takové bolševické kecy si nech pro někoho jiného, já si jich v minulých letech užil až hanba! Mluv za sebe! 4) Ano, souhlasím, tento systém je velmi nedokonalý, když povoluje například lidem z Nextry (a nejen z ní), aby se zde schovávali za anonymní přispěvovatele. 5) Vymykat...

Zabar (25.10.2004 14:15:54)

1) To je vec nazoru. 2) Staci se podivat a vidis, ze ostatni zavedli take FUP a treba v podani GTS jeste horsi. Pokud se te pokusila okrast, tak ji zazaluj, ale dokud to nedokazes, tak je to pomluva. 3) Zkus si nasadit helmu s vodnim chlazenim a pak se podivat po reakcich na tebe... Asi nebudu sam, kdyz uz na tema ty tu vzniklo pred casem i forum. 4) Viz jine tema diskuze. 5) Chybicka se vloudila.

dorf (25.10.2004 14:24:22)

Nextra se mne snažila okrást nejen kvůli FUP, ale fakturou, kdy namísto nižší DPH mi účtovala vyšší DPH. Ještě štěstí, že jsem si toho všiml. Otázka však je, kolik lidí si toh nevšimlo. Zkus si nasadit helmu ty a rozhlédnout se, kolik lidí je tady na Nextru naštvaných - zdaleka nejde jen o mne. Jsi příliš krátký na to, abys mi bránil v šíření osvěty - já ti také nebráním, tak se o to nesnaž ty. Thread na kohokoli mohu taky založit a uvést tam smyšlený nick - a mohu být třeba z Nextry... Chybička se vloudila - kdyby to byl překlep, nechal bych to bez povšimnutí, nicméně neznalost českého jazyka o tobě a tvé úrovni mnohé napoví.

Zabar (25.10.2004 15:02:31)

Ja vim, ze je vic lidi, ale kolik ja to z celkoveho poctu ? Ale ja se ti v sireni osvety ti branit nehodlam. Stale nevim v cem je nextra horsi nez ostatni. K FUP jen tolik, ze smlouvu a souvisejici dokumenty jsem nevidel a pokud to tam nebrali, muzes se branit soudni cestou. Ohledne dane neznam okolnosti a je to u takove firmy zarazejici a zvlastni pokud to byla normalni mesicni faktura. Ad smyslenej nick, to je zase jine tema, ale osobne tomu neverim, ze to splacal vsechno jeden clovek. Kdyz uz jsme u tech pravopisnych chyb, tak ty carky nejak nesedi: "Požaduji stavbu na klíč, a to pokud možno i částečného vybavení, jako např. kuch. linka či vestavěné skříně." ...ale jak rikam, chybycka se vloudi. :)

dorf (25.10.2004 15:27:38)

Kde ti nesedí čárky? Jsou zcela v pořádku.

Croog (25.10.2004 15:49:07)

ad soudní cesta.. Zabare, to je fakt blbost. V prosinci mi bylo napsáno, že odprodej modemu proběhne v několika málo dnech. Nestalo se a každý pokus o dovolání se někomu, kdo by to se mnou mohl řešit, skončil fiaskem. Pěněžní ztráta kolem 2000kč. Nedokážeš si představit jak mě to štve (hlavně to (ne)jednání s nima), ale myslíš, že s tím půjdu na soud? Ne, jediná možnost je žít s tím, nebo od nich utéct. Co třeba český telekom a jeho klamavé reklamy? Tím nás podváděl doslova v masovém měřítku, ale myslíš, že ho nejaký nespokojený zákazník zažaloval? Přeber si to... Prostě se chovaj jak hlupáci a dost lidí ani nemá kam utéct. Inernet je potřeba...

Anonym (25.10.2004 14:28:14)

Hele, Zabar, Nextra si nic jinyho nezaslouzi a kdyz se tu zverejni jaka je tak je to v poradku. Co se do toho montujes? Na co si to tu hrajes? Chces to tu spasit? Jsi trapnej. Na Nextru nenadava jen dorf.

Zabar (25.10.2004 14:45:06)

Zverejnit ok. Ja se do niceho nemontuju, jen rikam svuj nazor. Jen mi teda koncene rekni v cem je nextra horsi naz ostatni provideri. Trapnej je hlavne ten, co se nedokaze podepsat a nema kloudnej argument... Vim, ze nenadava jen dorf, ale jde proste o styl prezentace...

Anonym (25.10.2004 15:38:57)

Zabar a ty nejsi trapnej s tim podpisem? Jedinej dorf neni posera a podepise se a jeste prida svoji mailovou adresu podle ktery se da krasne zjistit totoznost ale ty si stejnej anonym jako kdokoli jinej tak si tady na nic nehraj kasparku. A ja sem narozdil od tebe rad kdyz mi nekdo rekne ze nekterej provider je mizernej.

PK (26.10.2004 02:22:37)

Proti Nextře je GTS zlaté! Osobní zkušenost.

dorf (25.10.2004 18:27:38)

jsem ten největší ubožák na světě je mi líto že Vás otravuju svými hloupými a otravnými názorzy všem se moc omlouvám

dorf (25.10.2004 18:34:06)

Jsi opravdu ten největší ubožák, skrýváš-li se za něčí nick, srabe.

dorf (24.10.2004 20:48:10)

Ale určitě pomůže s osvětou, trapásku.

aLik (24.10.2004 19:11:27)

Pošli mail na adsl_koordinator@nextra.cz, že máš zájem odkoupit modem (hlavně nepiš na adsl@nextra.cz, tam ti odepíší,že to není možné - "odkup modemu je pozastaven"). Pošlou ti formulář (kterej není nikde na netu ke stažení), ten vyplňíš a pošleš jim ho poštou zpět. V dalším měsíci budeš mít modem vyúčtovanej na faktuře (500kč), no a potom už jen stačí jim dát výpověď a počkat tři měsíce :)

Anonym (24.10.2004 20:39:23)

Pokud dojde výpověď, je vždy nabídnuta možnost odkoupit modem nebo nechat si ho odebrat. Takže není nutné provádět oba kroky zvlášť ...

Croog (24.10.2004 21:30:53)

Hmm.. no aspoň tak. A jak nejjednodušeji tu výpověď podat? Napsat na adsl_koordinator@nextra.cz, nebo se pokusit jim zavolat na to číslo koordinátora? Rád bych se při vyřizování co nejméně rozčiloval..

doef (24.10.2004 21:55:00)

Nikam nemailovat, nikam nevola - chtějí to na papíře.

Croog (25.10.2004 09:42:53)

A jejej, to si dám.. :-/

Anonym (26.10.2004 15:08:46)

Psát umíš?

aLik (26.10.2004 07:43:05)

To není pravda, protože v březnu jsem podával výpověď (tu jsem musel ale z finančních důvodů stáhnout, když jsem si spočítal na kolik by mě ten odchod přišel) a nikdo mě nenabídl možnost odkoupit modem. Bejt tebou bych nejdřív napsal na toho koordinátora a žádal odkup modemu, protože pokuď podáš jenom výpověď, tak ti ho už nikdo neprodá a buděš ho muset za 1900kč vracet.

Anonym (26.10.2004 12:28:31)

březen není říjen ...

jpg (24.10.2004 19:31:11)

je sice lepsi modem odkoupit (za 500,-) nez platit za "vyzvednuti pronajateho modemu" 1600,-. Smula je ale v tom, zepokud je modem Annex A, tak uz je v dnsni dobe k nicemu. Pokud by sis treba vzal ADSL od nekoho jineho, tak si musis koupit modem "B", protoze CTc dne "dratuje" pouze na ISDN porty DSLAMu.

Anonym (14.3.2005 12:17:40)

DSLAM nema ISDN porty. Kde by je vzal?

Radek Zusko (10.3.2005 17:44:44)

Když mi vypršela výpovědní smlouva u Nextry po 3měsích, tak mi pro jistotu poslali vyfakturování služeb i za další , již nefunkční měsíc. A hlavně , že jim bud mám modem pronajatý vrátit(za 1600) nebo si ho můžu nechat za 500. Že ty pěníze jim fakturuje Č.Telecom a oni za to nemůžou. A když si nevyberu žádnou možnost, budou po mě vymáhat pokutu 20.000!! To je mi panečku tržní ekonomika. Možná skvělé téma do Občanského juda!!