Do diskuse momentálně není možné vkládat příspěvky. Děkujeme za pochopení.
Úvod > Diskuse > Poskytovatelé > Nextra 512 vs 1024 basic 1:50

Nextra 512 vs 1024 basic 1:50

Nasranec (27.10.2004 13:10:58)

Zdravicko, je poznat rozdil mezi temito dvemi rychlostmi nebo je rozdil temer neznatelny? Logicky by mel byt, ale zda je tomu tak v realu je otazka ;]

Nargon (27.10.2004 14:31:38)

Pokud myslis 512/128 Basic lite a 1024/256 Basic lite tak rozdil by mel byt asi takovy, ze 512 jede v realu 425 a 1024 jede 845. Nebo tak nejak podobne. Pokud nejses z okoli Ostravy tak to na 95% pojede tak jak rikam, pokud jses z Ostravy nebo okoli tak se na to vyprdni a vezmi si Contactel, ten jede v pohode urcite, u Nextry tomu asi tak nebude.

Anonym (27.10.2004 16:36:34)

Já si myslím, že tam naopak rozdíl v rychlosti nebude, vždyť je to od Nextry. Když si zaplatíš dražší, tak se stejně můžeš dočkat toho, že ti srazí rychlost na úroveň vytáčenýho připojení a nemáš šanci - argumentují smlouvou, v níž je, že rychlost není garantovaná. Je to jejich běžná praxe.

Nargon (27.10.2004 23:16:38)

Jenze tohle jsou tarify s doplacenim nadlimitnich dat. Tam to zadnym fupem omezeny nebude, a diky dostatku lidi, kteri jsou ve druhy fronte tak mu to pojede stale plnou rychlosti.

Anonym (28.10.2004 00:38:47)

Já bych si takové iluze nedělal a bál bych se jít do tak drahý služby, když rychlost nikdo negarantuje. A těch případů už byly mraky - lidem to neběhalo a měli smůlu.

Nasranec (28.10.2004 18:51:30)

Prave mam celkem obavy prejit k jinemu ISP. Kdyz si totiz clovek udela mereni na ostravske SSG, tak je nejhorsi jako celek, coz znamena ze u jineho ISP se nic nezmeni. brno praha +- 40ms. Ova 70-260 +-packetloss. Krom toho, prechod nekam jinam je docela palka. vypoved, zrizeni. brrrrrrr. Takze zatim jsou ohlasy ze ta 1024 je celkem nesmysl. Za ty prachy asi mate pravdu

Jirka (28.10.2004 09:31:29)

No nutno podotknout, že ani první fronta na ostravsku nejde plnou rychlostí, ale ve večerních hodinách kolikrát i třetinovou... (a v tý době je druhá fronta defacto bez internetu)

Nargon (28.10.2004 12:33:12)

Proto jak jsem psal jestli je z okoli ostravy tak at voli contactel a vysere se na nextru, protoze ta v tehle lokalite vazne nefunguje.

Michal (30.10.2004 09:37:13)

Vsichni tady placate a evidentne nevite o cem. Proste papouskujete co jste nekde zaslechli. Ja mam Nextra 512 basic, jsem na Ostravsku a rychlost pod 425Kbit/s klesne jen kdyz lidi posledni dva dny na konci mesice "dososavaji" limit a to zhruba na 300Kbit/s. Ping na seznam v prumeru 30ms. Dale znamy, ktery zustal na unlimited variante tak tomu to jete 810Kbit/s pokud je v prvni fronte. Pokud se dostane do druhe fronty tak mlati hlavou o zed ale to je jina, to se varianty basic netyka. Takze nevidim duvot proc by ti to nemelo po zakoupeni 1024 tech 820 jet.

Anonym (30.10.2004 11:57:59)

To já ten "důvot" (jak píšeš) vidím - služba je od Nextry a ta své klienty nespokojené s rychlostí (a málo jich není) vždy odpálkuje s tím, že ve smlouvě je uvedeno, že rychlost není garantovaná. To je celá Nextra - já bych to viděl tak, že rychlost klesne na 64/64 - jen ať zákazník platí...

Nasranec (30.10.2004 18:00:39)

Kdyby aspon 64 :/

A (1.11.2004 12:45:10)

No tak at si prectou smlouvu ... ADSL garantovane holt neni pokud jede pres CTc

Nargon (1.11.2004 14:42:16)

Mozna ma nextra vice nespokojenych zakazniku nez jini ISP, ale stale je to jen male procento z celkoveho poctu zakazniku. A za tu rychlost a druhou frontu ve FUP si muzes sam nadmernym vyuzivanim sluzby. Proste jak prekrocis prumerny datovy limit tak te oznaci za nadmerneho uzivatele a dalsi data si stahnes jen pokud uzivatele v prvni fronte nechaji nejake data. Uzivatelum v prvni fronte by to melo jen stale bez problemu. Ve druhe fronte je to horsi, ale nikdo te nenuti zustat u sluzby Basic, kde je neomezeny pocet dat, ale je tam FUP. Muzes klidne prejit na tarif se zpoplatnenymi daty nad limit.

Anonym (1.11.2004 17:39:36)

Hezký! To by se mělo někam vytesat: " A za tu rychlost a druhou frontu ve FUP si muzes sam nadmernym vyuzivanim sluzby." Ty ještě žiješ v bolševismu, ne? Buďte hodní, nevybočujte z normy, nevykročte ze stáda a bude vám hej. Nargone, jsi chudák...

Anonym (1.11.2004 18:40:04)

Ale houby, mas prece moznost si vybrat. Bud sluzbu kde mas neomezenej pocer dat - ovsem s FUPem a nebo bez FUPu, ovsem to navic si zaplatis. To je zcela trzni rozhodnuti. A je to pouze na tobe.

Anonym (1.11.2004 19:07:23)

A copak řekneš těm, kteří si pořizovali službu s neomezeným počtem dat a bez FUP? Do hajzlu s Nextrou!

A (1.11.2004 19:18:18)

Hele, Dorf je zpet :o)

Nasranec (1.11.2004 19:56:26)

Bohuzel jestli tvrdi toto, tak ma pravdu. :/

Jirka (3.11.2004 11:07:05)

Jojo, je to tak... :-(

Anonym (1.11.2004 17:44:52)

Nargone uz si strc tu svoji podelanou Nextru nekam - nevidim duvod proc bych melprechazet na nejakou jinou sluzbu. Kdyz prejit, tak k jinymu providerovi. Ty svoje hloupé rady si nech pro sebe !

Michal (1.11.2004 21:41:35)

Porad tady placate od veci. Tazateli jsou problemy s unlimited variantou totalne u p...zadnice. Tak proc je tady michate? Zajima ho, jak jede limited 1024 varianta na Ostravsku. A ja odpovidam- v mezich moznosti dobre ( >800Kbit/s ). Kdo tvrdi opak nevi o cem mluvi (papouskuje co nekde zaslechl), nepochopil o cem tento thread je ( o !LIMITED! variante vy vecne zaFUPovani unlimitaci ;-) ) nebo v tom je nejaky lokalni zadrhel, ktery s nextrou ci Ostravskem nijak nesouvisi (spatne kabely CTc v dane lokalite...). Delal jsem docela siroky pruzkum a za posleni 4 mesice zadny limitak na !rychlost! u Nextry nestezoval. Slysel jsem akorat narky na helpdesk a cenu za GB.

Anonym (1.11.2004 22:18:09)

Hele, ty chytrolínku, jak víš, že Nasranec se ptá na Ostravsko? Tys dělal průzkum? A nikdo si na Nextru nestěžoval? Tak to je jasný - jsi z Nextry a lakuješ narůžovo. A být nasrancem, tak se Nextře vyhnu, a to pořádně velikým obloukem. Platit 512 nebo dokonce 1024 a pak běžet na 64, to by mohl udělat jen bláhovec. A když to na těch 64 (nebo i míň) spadne, tak co Nextra na to? "Rychlost není garantovaná, je to i ve smlouvě..." Humus...

nick (1.11.2004 23:27:07)

loooooooooool jses to nejlepsi na podzimni podvecery;) kto te nuti tu sluzbu uzivat? kto? porid si adslink fun nebo cokolkovek jineho! a vis, co me stve nejvic? nemas na to, abys sem hodil jine jmeno, nez "anonym", stejne jako dost tech jinych, co na nextru porad nadavaj! to uz tady rovnou muze bejt jen chat, vsichni se budeme jmenovat guest001,002...666 a budeme tu placat ty svoje nekonecny nesmysly o tom, ze vam to nejede a nam to jede...alespon se usetri nejakej diskovej prostor na serveru a nervy tech nezainteresovanych zoufalcov, kteri se snazi zjistit nejake info...info = cokolkovek jineho nez slovni prujem pln nadavek a osocovani... nick

Anonym (1.11.2004 23:51:01)

Mne nikdo nenutí, taky jsem se s Nextrou rozloučil. Jen se snažím poradit lidem, aby si pak nervali vlasy.

Anonym (2.11.2004 00:10:47)

A hele, ozval se "UJO NEXTRA" alias nick! Hele, nemam nic proti slovenstine, ale kdyz se Slovak snazi psat cesky a przni mi matersky jazyk, tak to me stve - proc nepises slovensky? A kdyz uz chces psat cesky, proc se to nenaucis? To u Nextry beres tak malo na to, aby sis zaplatil nejakeho dobreho ucitele?

nick (2.11.2004 14:40:22)

no vzhledem k tomu, ze jsem teprva student a muj prijem ve statni organizaci (coz asi nextra nebude) je pouze vedlejsi jako brigada, tak uz mi moc penez nezbyva... BTW: doufal jsem, ze se nekdo ozve a zareaguje na to, ze jsem tam nahazel par slov. slovicek :)) nezklamals ;) nick

Anonym (2.11.2004 17:02:39)

Jsi slovenský analfabet a zřejmě z Nextry - nesnaž se to zakamuflovat.

nick (2.11.2004 17:24:20)

tak si to mysli, kdyz Ti to pomuze...chytremu napovez, hloupeho kopni... ;) ono je totiz asi dost nepredstavitelne (pro Tebe), ze by clovek ovladal materstinu a k tomu se ucil jeste nejakej jinej jazyk, co? ;) a uz vim, co te sere...proste mi to jede dobre a ty mi to zavidis... nick

Anonym (2.11.2004 17:34:41)

Ale prd - jede ti to dobře, protože jsi z Nextry

nick (2.11.2004 17:42:11)

podle ceho soudis? podle mailu? podle toho, ze ji branim? nick

Anonym (2.11.2004 21:32:07)

Chces popichnout antinextraky a proto sem obcas hodis nejaky slovensky slovicko? Aha, asi ze stejnych duvodu zcela totez dela jeden dement z hot line Nextry...

nick (2.11.2004 21:44:18)

presne tak...protoze me bavite tim, jak se dokazete nastvat kvuli tomu, ze nekdo umi par sloven. slovicek...pak je to hned hotlajnak... btw: kdo mluvi anglicky je Bush? kdo mluvi nemecky je stoupenec Hitlera? nick

Anonym (3.11.2004 00:21:54)

To neřeš - ty mluvíš jako hlupák a jsi hlupák.

nick (3.11.2004 19:31:29)

ty jses hlupak, nemas jedinej rozumnej argument krome urazky. umis se akorat navazet do lidi, respektive do me, nebo do nextry...nic vic! a co kdyz ja mam argument?pak jsem "kua z hotline", co? jses normalni ubozak, zapsklej, presne jako ty hromady duchodcu, co rano cekaj na svejch 30 vytisku deniku Metro, aby si ho rozebrali a na cestujici uz nic nezbude...mas odpor ke spolecnosti a nesneses porazku...a kdyz uz ma nekdo navic, tak ho zacnes urazet! nick

Anonym (3.11.2004 21:14:58)

V cem mas navic? Jsi jen naprostej vylizanec z Nextry. A nikoli kua, ale k u r v a. Nemam odpor ke spolecnosti, mam odpor k takovym z m r d u m !

nick (3.11.2004 22:33:55)

v cem mam navic? treba to, ze se nesnizuju k tomu, abych nekomu nadaval, coz tobe ocividne dela problem a nejspis si na tom zlepsujes ego. jses totiz naprostej king, kdyz mi tu nadavas a jeste tu siris famu o tom, ze jsem z Nextry...a dej si bacha, tohle je na zalobu za urazku na cti ;) mne je to u rite, pac od takovyho cloveka, jako jses ty, me to nenasere... BTW: ked bych tu prohlasil, ze jsem z Nextry, sel by ses vozrat? nebo bys kricel, ze jses king na cely mesto z okna? jo a ted me tak napada: kdyz nam tu porad rikas, jak ti to nejede, tak jaktoze na dsl.cz ti to jede? ;) nick

Mira (4.11.2004 00:37:03)

Nechceš už jít s tou tvojí propagací té tvojí hloupé Nextry někam? Já ji měl a musím konstatovat - hloupost a podvod! Nejdřív mě nakecali, že budu mít neomezenej přístup na net a když jsem podepsal smlouvu, tak po čase nasadili FUP. Přitom ve smlouvě ani zmínka. Tak jsem jim řekl nazdar! Ne, Nextra je nejhorší provider, kterýho jsem měl!

Anonym (4.11.2004 21:18:49)

To je tvuj problém. A už s tim dej pokoj. Tvuj FUP me vubec nezajima.

A (5.11.2004 08:02:26)

No spis Nextra odpojila nejhorsi uzivatele, takze ono to neni jen cerny a bily :-)

nick (5.11.2004 15:31:05)

2a: cerny a bily to neni, ale nekteri to tu tak prezentuji, pac "je to shit" a "vsichni jsou tam kurwy" "ty z m r d e" ;) ano, ty, vis, koho mam na mysli... ("A" to neni) nick

Oak (2.11.2004 19:26:36)

Asi sem hloupej:(, ale toho, ze je nick slovák sem si ani vjednom jeho příspěvku nevšim a to čtu skoro všechno tady. To svědčí o jeho dobré češtině, nebo o mé nepozornosti.

nick (2.11.2004 21:10:23)

nejses hloupej...ja nejsem slovak...jen se nemuzu obranit pokuseni hodit sem nejaky slovensky slovicko, abych zase popichnul antinexteraky :)) mnoho lidi pouziva router misto smerovac, switch misto prepinac, packet misto paket, latency misto zpozdeni...a jsou to britove nebo amici? nejsou... nick

Nasranec (2.11.2004 08:34:40)

Diky za info Michale. To jsem potreboval vedet. Pro ostatni, trochu nize sem upresnil ze jde o Ostravsky ssg a vzhledem k velkym vykyvum se radsi ptam nez neco zmenim. Telenor je fajn, ale odpoved nextry znela: Neplanujeme do teto oblasti. Wifiny tu stoji za prd a alternativa zadna. Bohate by me stacilo tak 300MB/den, jenze i to znamena stale 2fronta=nejedeme.