Do diskuse momentálně není možné vkládat příspěvky. Děkujeme za pochopení.
Úvod > Diskuse > Poskytovatelé > Cesky bezdrat po XXXXte

Cesky bezdrat po XXXXte

Nasranec (14.11.2004 17:55:38)

PozdravPanbuh Jake mate aktualni zkusenosti s timto ISP v oblasti ostravska? O rychlost mi zase tak moc nejde, spise odezva, konfigurovatelnost NAT a jak jim funguje FUP? Uz ted muzu s jistotou rict, ze to bude mesicne tak 7-25GB, samozrejme ne kazdy mesic.

Anonym (15.11.2004 10:47:26)

zavolejte 777056711 Ing. Benýška.

Tomáš (16.11.2004 00:58:42)

Do teď naprostá spokojenost, mám 1024/256kbps linku a jelo to skvěle. Teď mě začali omezovat P2P sítě takovým způsobem, že většinu dne tahám tak 5KB/s. Prý to ještě ladí, ale dost u mě ztratili :-(

Pavel (20.11.2004 20:08:51)

Nejsi sám komu to omezili. Počítám, že všem co u nich jsou.U mě to samé. P2P mi jede taky okolo 5KB/s. Ukončím s nimi smlouvu.

Tomáš (23.11.2004 20:44:09)

Někdy to nejede vůbec. Ptal jsem se na technické podpoře a tvrdí mi, že problém je u mě. Napsal doslova, že jestli je budu ještě otravovat, tak se semnou rozloučí. Takže jsem ochoten se smířit s tím, že P2P poběží 20kB/s, ale nejedou ani 5Kb/s. Tak se chci zeptat na zkušenosti ostatních, ať zjistím zda je problém můj.

Tomáš (24.11.2004 13:00:48)

Trochu jsem si pohral s routrovaci tabulkou a vyhazel odtamtud spousta nesmyslnych polozek, ktere tam sice byly celou dobu, ale nikomu to nevadilo a zacalo to fungovat.

Nasranec (24.11.2004 16:43:13)

Haluzaku :)

Nika (26.11.2004 14:09:54)

Tomáši, mohl by jsi mi prosím napsat, co změnit, aby to stahováni začlo fungovat. Už jsem to zkoušela, ale nejde to, budu ráda. Dík

Tomáš (2.3.2005 12:47:08)

byla to náhoda, podle mě to není chyba u mě. Někdy je to prostě omezeno tak moc, že se P2P spojení nedá vůbec vytvořit. Udělalo mi to od té doby ještě několikrát, kdy to vůbec nefungovalo, prostě se nedalo připojit a pak to zase samo od sebe začalo fungovat, aniž bych cokoliv dělal. Ale jede to trvale tak na 2-4kB/s. Asi jednou za měsíc mi to vyskočí na 20kB/s. Je dobře, že tady pan Pánek zveřejnil a dokonce 2x celou naší korespondenci, alespoň všichni vidí jak to funguje, že sám napsal, že se bude omezovat na 20kB/s a skutečnost je úplně jiná. Upřimně chápu to, že ADSL prostě není stavěné na to, aby všichni trvale stahovali. Ale platit skoro 3600 za připojení, které bych chtěl využívat jen na mail a poštu je docela přehnané. Ale za todle Bezdrát nemůže. Mimochodem. Někdo tady psal, že používá na bezdrátu vzdálenou plochu. Nemáte pocit, že je rychlost připojení přes vzdálenou plochu omezena?

Silent (8.3.2005 12:14:45)

Problem bude u Bezdratu. P2P chodi na maximum asi 20% mesicne. Na 70% jede max. 5KB/s a 10% nejede vubec. Jinak mnel jsem objednanu sluzbu 640/256, 2 mesice zdarma. Ceky telecom povolil rychlost 256/64 kvuli vzdalenosti. Zaplatil jsem si modem, nainstaloval sam - samozrejme nejelo, technik stal 500,- +DPH. po mesici dosla Fa za doruceni modemu a AVG (ktere sem nepotreboval) zdarma! 200,- +DPH. A za 2 dny Fa. za pripojeni tak nevim co znamena slovo zdarma v dnesnim svete? Takze za 2000,- bez DPH mam skvele pripojeni a smlouvu kterou (kdyz pocitam omezeni P2P) jiz porusili ve 3. bodech. Vypoved z me strany vydim jako nevyhnutelnost. Nebudu cekat jakou dalsi akci zdarma mne potesi.

Pánek (4.12.2004 21:50:01)

Tak tady je kompletní korespondence pane Procházka. Chcete toto popírat. Kde tu tvrdím, jestli mě budete obtěžovat, že se s Váma rozločíme. Ono je to trochu jinak že. DD, odpovídám na zprávu ze čtvrtka, 11. listopadu 2004, kterou jste napsal v 23:48:24: No, je zajímavé, že se to skutečně nyní na této rychlosti drží, zvláště vzhledem k tomu, že se mi už týden nic takového nepodařilo. Ale jinak 288 kbps na 1024kbps lince za normální provoz teda nepovažuji. Už mám ADSL více než rok a normální je 800kB/s, což jsem už tak nějak akceptoval jako že teda je 1024kbps lince normální. Navíc na testu třeba na www.dsl.cz oněch 800kbps mám i v tom okamžiku. A ještě před týdnem jsem to měl i v DC++. Stahujeme podle vás moc? Asi bych měl tedy alespoň poděkovat, že jste mi P2P navýšil na 30kB/s --------------------------- Původní zpráva --------------------------- Odesilatel: Jiří Pánek Předmět: Rychlost připojení Datum: 11. listopadu 2004, 23:48:24 (GMT +0100) Přílohy: prochazka_P2P.bmp J> DD, J> podle našeho analyzátoru, který je instalován až na bráně do Internetu dosahuje provoz na J> P2P u Vás okolo 288 Kbps. To vzhledem k agregaci 1:31 je podle nás normální provoz. J> S pozdravem Pánek Dobrý den, odpovídám na zprávu z pátku, 12. listopadu 2004, kterou jsi napsal(a) v 7:50:33: Děkuji za upřímnost, toho si fakt vážím. A věřím, že přibývá uživatelů a tak, je nutné činit kroky, které ještě před nedávnem nebyly nutné. Nicméně by to snad nemuselo být omezeno trvale, ale podle zátěže linky, ne? Ale zrovna to jede zase max 5kB/s :-((( --------------------------- Původní zpráva --------------------------- Odesilatel: Jiří Pánek Předmět: Rychlost připojení Datum: 12. listopadu 2004, 07:50:33 (GMT +0100) Přílohy: J> Pane Procházka, J> nejde o to, jestli stahujete moc. Problém je jiný. Když jste zvyklý na těch svých 800 Kbps J> které máte i nadále, není však možné touto rychlostí přistupovat na P2P. Jste na J> agregovaném prostředí. I když jenom 1:31. Uvědomte si, že dokážete jenom vy sám zahltit J> pipes z jedné třetiny. Já se musím postarat o všechny uživatele i ty co Internet používají J> i k práci. Těch je 90%. Tito taky platí za službu, ale protože používají jenom HTTP, POP3 J> a SMTP nedokážou v protokolu TCT/IP urvat nějaký prostor. Takže všichni máte akorát. Jinak J> 36 KBps co Vám tam teče je pokud stahujete rychlostí 36 KBps tak to je 1:3.55 agregační J> poměr. J> Pokud dobře počítám tak tato rychlost Vám umožní stáhnout 126 MB za hodinu, za den je to J> 2.966GB. Tak kde je problém! J> Jinde by Vám to nejelo ani tolik. Opravdu, když mám uvažovat jestli přijdu o Vás jako J> jednoho klienta a nebo o těch 90% klientů co potřebují pracovat, hádejte co si vyberu. J> S pozdravem Pánek ------------------------ Konec původní zprávy ------------------------

Pánek (4.12.2004 21:53:24)

Tak tady je kompletní korespondence pane Procházka. Chcete toto popírat. Kde tu tvrdím, jestli mě budete obtěžovat, že se s Váma rozločíme. Ono je to trochu jinak že. DD, odpovídám na zprávu ze čtvrtka, 11. listopadu 2004, kterou jste napsal v 23:48:24: No, je zajímavé, že se to skutečně nyní na této rychlosti drží, zvláště vzhledem k tomu, že se mi už týden nic takového nepodařilo. Ale jinak 288 kbps na 1024kbps lince za normální provoz teda nepovažuji. Už mám ADSL více než rok a normální je 800kB/s, což jsem už tak nějak akceptoval jako že teda je 1024kbps lince normální. Navíc na testu třeba na www.dsl.cz oněch 800kbps mám i v tom okamžiku. A ještě před týdnem jsem to měl i v DC++. Stahujeme podle vás moc? Asi bych měl tedy alespoň poděkovat, že jste mi P2P navýšil na 30kB/s --------------------------- Původní zpráva --------------------------- Odesilatel: Jiří Pánek Předmět: Rychlost připojení Datum: 11. listopadu 2004, 23:48:24 (GMT +0100) Přílohy: prochazka_P2P.bmp J> DD, J> podle našeho analyzátoru, který je instalován až na bráně do Internetu dosahuje provoz na J> P2P u Vás okolo 288 Kbps. To vzhledem k agregaci 1:31 je podle nás normální provoz. J> S pozdravem Pánek Dobrý den, odpovídám na zprávu z pátku, 12. listopadu 2004, kterou jsi napsal(a) v 7:50:33: Děkuji za upřímnost, toho si fakt vážím. A věřím, že přibývá uživatelů a tak, je nutné činit kroky, které ještě před nedávnem nebyly nutné. Nicméně by to snad nemuselo být omezeno trvale, ale podle zátěže linky, ne? Ale zrovna to jede zase max 5kB/s :-((( --------------------------- Původní zpráva --------------------------- Odesilatel: Jiří Pánek Předmět: Rychlost připojení Datum: 12. listopadu 2004, 07:50:33 (GMT +0100) Přílohy: J> Pane Procházka, J> nejde o to, jestli stahujete moc. Problém je jiný. Když jste zvyklý na těch svých 800 Kbps J> které máte i nadále, není však možné touto rychlostí přistupovat na P2P. Jste na J> agregovaném prostředí. I když jenom 1:31. Uvědomte si, že dokážete jenom vy sám zahltit J> pipes z jedné třetiny. Já se musím postarat o všechny uživatele i ty co Internet používají J> i k práci. Těch je 90%. Tito taky platí za službu, ale protože používají jenom HTTP, POP3 J> a SMTP nedokážou v protokolu TCT/IP urvat nějaký prostor. Takže všichni máte akorát. Jinak J> 36 KBps co Vám tam teče je pokud stahujete rychlostí 36 KBps tak to je 1:3.55 agregační J> poměr. J> Pokud dobře počítám tak tato rychlost Vám umožní stáhnout 126 MB za hodinu, za den je to J> 2.966GB. Tak kde je problém! J> Jinde by Vám to nejelo ani tolik. Opravdu, když mám uvažovat jestli přijdu o Vás jako J> jednoho klienta a nebo o těch 90% klientů co potřebují pracovat, hádejte co si vyberu. J> S pozdravem Pánek ------------------------ Konec původní zprávy ------------------------

Hoolm David (4.12.2004 21:40:55)

Konečně někdo zametl s P2P. Konečně se i normální uživatelé dostanou na Internet a budou mít slušné rychlosti. Kéž by víc ISP toto dokázalo. Pryč s Vámi.

Nasranec (4.12.2004 22:16:03)

P2P mne absolutne nebere. Ten trafik delam jen webem a vzdalenou spravou. Jak je to konkretne s tim jejich FUP-PORT ? Docela me zarazilo, ze chteji 699 mesicne za "zpristupneni" vsech portu. Znamena to, ze si na svou 1 pevnou IP nemohu trebas na vnejsi port 6666 namapovat vnitrni 10.0.0.3:20 ? Pokud tomu tak je, jsou nejdrazsi v CR. Pokud ne, tak ceny ujdou :) Jen tak pro pobaveni pana Panka z prispevku nize: Napr FUP u nextry znamena po natahani 90MB/den zarazeni do druhe fronty = 390B/s a pingy kolem 4520ms. Byt Vami, tak si moc nestezuji, ale piskam! ;)

Anonym (7.12.2004 14:21:11)

ses lamer, takovydle lidi bych postrilel...

A (7.12.2004 16:22:51)

.. ze by zase Dorf, ja myslel, ze uz ho ty vulgarismy presly a ono ne ... hlupák zustane hlupákem no :-)

Hooonza (4.3.2005 13:17:02)

Grüß Gott, K p2p: Omezování se mi zdá býti dosti dvousečnou zbraní. Je spousta lidí, co této technologie využívá k zálohování obsahu internetu. Ale potom jsou také ti, co jej využívají pro aplikace typu Skype nebo ICQ Video. Poslední zmiňované například využívá právě P2P přenosu, a to rychlostí okolo 17 kB/s up a obdobně down. Takže pokud mi poskytovatel (v mém případě Nextra) omezí (doufám, že k tomuto kroku nepřistoupí) rychlost p2p spojení na dejme tomu 5/5 kB/s, budu svoji webkamerku za 1000 kč moct vyhodit z okna... Za korektní řešení považuji FUP, ovšem s tím se v zahraničí prakticky nikde nesetkáme... Tam jsou tzv. flat-rate (naše "neomezené") opravdu neomezené. Snad k tomu časem také dospějeme. P. S. Jestli se se svojí teorií pletu, tak mě prosím kdokoli se zkušeností výše uvedenému odporující opravte. Honza

Anonym (6.3.2005 19:10:00)

Cbe (31.3.2005 08:54:01)

Skype a ICQ nejsou řazeny do stejného segmentu jako např. DC++, kazaa atd... Je rozlišován každý protokol. Ty co jsou prospěšné nejsou omezovány, ba naopak jsou jako např.: SKYPE upřednostňovány. Netvrdíme, že veškeré P2P protokoly jsou problémové. Problém většiny lidí co používají P2P je ten, že je nezajímá, že omezují ostatní. Hlavně aby někdo neomezoval je. Fakt je že 10 % P2P uživatelů spotřebuje 80% veškeré datové kapacity. Naši klienti mají možnost se samy přesvědčit na výpise P2P provozu, kolik dat se spotřebovává i jinými uživateli, protože je instalováno veřejné počitadlo p2p dat. Na stránkách http://www.cbezdrat.cz/info/index.html mají naši uživatelé instalovanou tuto kontrolu. Tady není problém najít uživatele co mají pouze na p2p staženo okolo 30-35 GB dat. (to je omezování) Pokud ostatní ISP jinde neomezují samostatně p2p provoz omezují potom veškerý provoz pro daného uživatele. Což je podle nás více nekorektní, jak omezit pouze malou skupinu protokolů. CBe - Pánek

Anonym (3.4.2005 11:26:12)

Muzete napsat jak detekujete p2p - ono to totiz neni vubec jednoznacne co je a co neni p2p.

Nargon (3.4.2005 11:31:38)

To by me taky zajimalo, protoze to co muze isp zjistit podle prenosu v jeho siti, jsou 2 ip adresy (mezi kterymy se posilaji data) pak cisla portu, a pouzity protokol prenosu. Program ktery tento prenos pouziva poznat nemohou. Takze to co oznacuji P2P muze byt klidne onen Skype bezici po jinem portu.

Ten z IOL (4.4.2005 04:44:17)

takova banalitka : dej mi PC na nem Win , dve sitovky, jedna do netu a druha do LANu ja si uz ten netlimiter nainstaluju :-))) ... popripade Kerio Winroute :-))) ... (vim ze tohle je reseni pro par PC, ale to samy v blede modrym se da rozjet na Linuxu s dvouma GiB ETH a patricnym sikovnym adminem :-)

Anonym (4.4.2005 13:33:01)

Hmm, teorie, ale jak skutecne to delaji? co kdyz si povesim p2p treba na port 110, nebo 25, nebo 80 co ?

Anonym (4.4.2005 14:19:34)

jak to ve skutečnosti dělají je jen otázkou financí. Pravděpodbně nezkoumají jestli se jedná o P2P neby Skype. Prostě to omezí šmahem všechno ... Při cenách, které požadují bych jejich připojení bral jen v nouzi nejvyšší.

Nargon (4.4.2005 21:18:33)

Tak tohle nic nevyresi, ty muzes prijmat na portu 110, 25, 80, ale ten druhej ti bude odesilat z portu jakej ma nastaven ON, treba 8000. A kontroluje se hlavne na jakej port se ty pripojujes na druhy strane, a zjisti se 8000, a aplikuje se omezeni, takze niceho nedosahnes.

Anonym (5.4.2005 12:27:10)

Ale co kdyz prave protejsek pobez ina tehle portech ??

Nargon (5.4.2005 19:57:47)

Pak to oblafnout jde, ale zadnej P2P program na tehle portech standartne nebezi. A pocet uzivatelu, kterym to na tehle portech jede je tak 0,01% mozna jeste mene.

Happy (31.3.2005 18:56:02)

No tož teda věcičky jako DC++ nepoužívám, ale občas (jednou za měs) si něco stáhnu přes winmx a víc jak 20mb to nebude. No ale skype by mě naštvalo, hodně ho používám a taky nevylučuju ,že bych nechtěl DC++ zkusit! No ale každopádně co se týče winmx tak nemám žádné shared files a když nic nepotřebuju tak je ten prográmek vyplí a u DC++ bych dělal to samé, jen to co chcu, a že bych nemohl dělat na netu co chci to mě teda poser. jako p2p sítě nepoužívám ale vždycky se můžou hodit a že někdo na drátu omezí p2p to je síla. a sliční anonymové říkejte co chete mě to nezajímá

Anonym (5.4.2005 20:30:11)

tak to ses peknej curak ze sam stahujes zmnrde a nic nesdilis, takovy vychcany ihned odpojuju

Happy (5.4.2005 22:46:43)

No, ono nejsu sám vycuranej, já nepotřebuju to mít furt on-line, jestli sem 30min v kuse on jednou za měs, tak mezi námi inteligente, by si nikdo asi nic nestáhl, a hlupak si podle mě ty když si nasdílíš celý disk a potom je fup v haji, že jo??? já s ničím co řekne telecom nesouhlasím, ale kazit si fup jenom svou dobrosrdečností, takový hnup nejsem...

Anonym (7.3.2005 11:18:54)

Baj D Wej. ICQ je taky peer to peer appka sic pouzivaje serveru centralniho.