Do diskuse momentálně není možné vkládat příspěvky. Děkujeme za pochopení.
Úvod > Diskuse > Poskytovatelé > GTS chybna faktura

GTS chybna faktura

Gonzo (21.11.2004 08:27:18)

Tak mi prisla prvni faktura od GTS. Objednal jsem si 256/64 s vypovedni lhutou 1mesic, aktivace 990,-Kc (cili ne to, co bylo do konce zari a bez aktivacniho poplatku). Na mail prisla faktura s vyuctovanim a jak v tele mailu, tak v samotnem pdf souboru s fakturou je vsude u ceny psano "Neplatte. Placeno pri aktivaci." Vim jiste,ze jsem pri aktivaci nic neplatil. Co myslite, mam se na to vykaslat, nebo se jim priznat, ze se asi spletli?

Bobo (21.11.2004 09:10:38)

Nic nepriznávej, kasli na to. GTS má ve všem bordel, jak ve funkčnosti ADSL, v jejich slavným FUP, tak i ve fakturaci. Já jsem např. vypověděl službu po 3 měsících používání a za 2 další měsíce mi přišla ještě faktura na plnou cenu. Zkouší co lidi vydržej a když se neozveš a zacáluješ-tvoje chyba!To platí i naopak. Pokud něco zazdili, jejich chyba. Ale neměj strach, peníze co bys jakoby teď ušetřil si vyberou za cca 1 měsíc v podobě nefunkčního ADSL!!!:o))

Gonzo (8.12.2004 21:00:40)

Sakra, dalsi mesic, dalsi faktura a zase text "neplatte". Tak fakt nevim, jestli jim tam nevolat.. Ja mam jen strach, aby po mne po roce nechteli 8 tisic dohromady..

Miroslav Šilhavý (8.12.2004 21:04:44)

Obávám se, že směrodatná je smlouva; tou se řiďte. Jinak to z Vás dostanou, pokud to dohledají; a to i s úroky. A domnívám se, že se Vám v takovém případě nepodaří ani obhájit, že jste jednal v dobré víře.

Laky (8.12.2004 21:12:32)

Jsem si stoprocentne jisty, ze nemaji zadne pravo, jimz by si narokovali uroky.

Miroslav Šilhavý (8.12.2004 21:18:59)

;-) vážně? §517 odst. 2 zákona 40/1964 sb., Občanský zákoník: (2) Jde-li o prodlení s plněním peněžitého dluhu, má věřitel právo požadovat od dlužníka vedle plnění úroky z prodlení, není-li podle tohoto zákona povinen platit poplatek z prodlení; výši úroků z prodlení a poplatku z prodlení stanoví prováděcí předpis.

Laky (8.12.2004 21:28:59)

Vazne. Nicmene oba se bavime o necem, co jsme nevideli. Musel bych videt konkretni smlouvu. Ale obecne dle standartni adsl smlouvy - zakaznik je povinen uhradit poskytovateli urcitou financni castku, x dni od vystaveni faktury. A faktura hovori dle meho nazoru jasne. Evidentne nejste pravnik, nebot 1) Nejedna se zde o plneni dluhu 2) Uz vubec se zde nejedna o vztah veritel - dluznik Nicmene - jak tu tak procitam vase prispevky - podobna dezinformovanost je u vas pomerne obvykla. V zasade mate pravdu, avsak aplikujete ji na spatna fakta.

Miroslav Šilhavý (9.12.2004 20:41:21)

O vztah věřitel-dlužník se každopádně jedná. Dokonce dlužníkem může být i ten, kdo nedluží peníze ale např. poskytnutí služby. Jelikož smlouva jasně určuje, co je povinen zákazník platit, nelze ani považovat, že jednal v dobré víře, když na základě chybné faktury neplatil.

Anonym (10.12.2004 08:58:48)

Ale on fakturu nedostal, takze nema co platit.

Miroslav Šilhavý (10.12.2004 09:16:05)

Nicméně díky smlouvě ví, že platit má a je tedy v jeho zájmu se po správné faktuře pídit! V tom je totiž celý ten háček. Kdyby na službu smlouva nebyla, měl byste každopádně pravdu; ale ona ta smlouva je!

Honza (10.12.2004 15:23:31)

Toho komunistu Silhaveho prosim ignorujte, jeho vyroky akorat matou lidi. H.

Anonym (10.12.2004 16:23:23)

Faktura se muze ztratit na poste. Ani toto ho ovsem nezbavuje povinnosti to zaplatit, dle smlouvy. A klidne mu muze prijit dalsi faktura kde bude uz rovnou penale. Pokud jde o ten text na fakture, tak vzhledem k tomu ze vi ze pri aktivaci nic neplatil, tezko muze tvrdit ze myslel ze to ma zaplacene. Tedy tvrdit to samozrejme muze, ovsem zda mu soudce (pokud to prijde pred soud) uveri tak na to bych tedy nesazel.

Miroslav Šilhavý (11.12.2004 16:31:25)

;-) to by tu bylo najednou 8 milionů lidí, kterým by se náhodou neustále ztrácely faktury na poště ;-)

Geno (13.12.2004 15:55:01)

Nejedná se třeba o inkaso z účtu? Jinak jestli "A" vystaví chybnou nebo žádnou fakturu pro "B" tak "B" musí částku přesto uhradit. Po době splatnosti může začít narůstat úrok nebo penále.