Do diskuse momentálně není možné vkládat příspěvky. Děkujeme za pochopení.
Úvod > Diskuse > Poskytovatelé > dsl od cst / cesky statni telecom!!! /

dsl od cst / cesky statni telecom!!! /

(11.12.2004 00:36:32)

Videl nekdy nekdo smlouvu od tohoto statniho podmiku?Pripada mi to ,ze vsichni vyuziji jenom 14 dni na odzkouseni a potom sluzbu rychle vraceji a nevi si rady,jak.Mäte s tim nekdo zkusenosti?Za 5 dnu mi to taktez konci a nevim , zda mam taky zacit sluzbu vracet.

I (11.12.2004 08:44:45)

pokud nechceš platit za data a bát se, že tě případný vir, červ nebo hacker pořádně provětrá peněženku,tak máš v podstat na výběr podle výhodnosti od nejlepší po nejhorší: wi-fi nebo kabelovku telenor blutone (rádiem) Internet express jakákoliv adsl Platba za data, kdy uživatel neumí zavřít kohoutek je hlavní problém většiny domácích uživatelů, proto je IE tak oblíbený.

domek (11.12.2004 16:34:07)

Je jasný, že každý kdo má nějaký limitní tarif, může se pěkně prohnout a nezáleží ani na technologii přenosu ani na providerovi. Nějak mě ale uniká smysl té poslední věty. Můžeš tu poslední větu trochu rozvést do lidštiny? Jako má souvislost IE s propouštěním dat? Díky.

I (12.12.2004 19:15:17)

wifi a kabelovky stejně jako telenor a bluetone angel má jen velmi omezený okruh možných uživatelů (ve srovnání s ADSL). Telekom jako jeden z mála ADSL ISP nechce platbu za data u IE. A protože jeho chování neumožňuje ostatním ISP poskytovat stejnou službu, je IE v podstatě monopolní připojení k ADSL netu, kdy se neplatí za přenesená data. Je to špatně, protože na zneužívání monopolu kašle jak antimonopolní úřad tak ČTÚ se Stádníkem v čele. Pokud se nějaký ISP rozhodne nepožadovat u telekomího ADSL poadovatplatbu za dat tak toho brzo nechá (nextra) nebo se jeho ADSL via telekom stane nepoužitelné (GTS). Privatizace stav nezlepší. Do žalostného stavu musí razantně vstoupit ČTÚ. Ale jak víme všichni, úředníci jsou velmi úplatní a telekom je velmi bohatá firma...

Anonym (12.12.2004 20:39:41)

Telekom to vyresil raznou alpikaci FUP ktere je jasne a prehledne.Takze za techto podminek to muze poskytovat kazdy.Ze se jim do toho nechce je jejich problem.

Geno (13.12.2004 15:46:02)

?? Snad všichni ISP mají dvě varianty ADSL - s FUP (home) nebo placeným přenosem dat (profi).

Anonym (13.12.2004 17:52:47)

bejvávalo

Anonym (13.12.2004 22:07:42)

Ted uz je FUP vsude,ale jen Telecom si ho dovoli nastavit tak nizko

Anonym (11.12.2004 10:30:48)

IE na zkousku jsem mel, ale po 14 dnech jsem jim to vratil - nevyhoda je, pokud ses z mensiho mesta, modem lze vratit jen ve specializovanych centrech TELEPOINTu (ve vetsich mestech - Brno, Pardubice, Hradec Kralove - v normalnim Telepointu Ti ho zpatky nevezmou. Takze osobne jsem si kvuli tomu musel vzit den volna...fakt nedomysleny, pritom Ti vystavi jen papir, ze balicek prevzali a to ho ani nezkontrolovali...

Honza (13.12.2004 15:01:13)

Oooops - právě v normálním TELEPOINTU ti to vezmou, neberou to v provozovnách TELEPOINT PARTNER. Jinak mně balíček kontrolovali - CD s ovladačema jsem nechal doma na reprácích a tak jsem se projel zase 25 km tam a 25 zpátky.:-D No a perlička - ve vyúčtování mi za říjen-listopad naskočilo 1200,- za vrácený modem, vyřešila to reklamace na IOL a opravná faktura.That´s life....

jpg (11.12.2004 11:33:35)

tipnul bych, ze je to tak jak rikas, 14 dni a dost... Bohuzel se tim plytva s porty na DSLAMu a kdyz to pak opravdu chces, tak nejsou volne. Pokudy bys opravdu chtel ADSL, tak urcite podivej po jinem ISP, protoze 720,- za 1GB "plne" rychlosti mesicne se mi zda dost.

Geno (13.12.2004 15:37:21)

Stačí číst dopisy, e-maily nebo navštívit web. Modem je potřeba vrátit do 14ti dnů od aktivace do Telepointu.