Do diskuse momentálně není možné vkládat příspěvky. Děkujeme za pochopení.
Úvod > Diskuse > Poskytovatelé > Jak jsem měnil ADSL providera.

Jak jsem měnil ADSL providera.

Nick2 (13.12.2004 23:58:48)

Měl jsem IE 256/64 (ne na zkoušku; v září bylo zřízení za 1kč + 2 měsíce za 520 bez DPH, tak jsem chtěl vědět, jak to povalí oproti mé ISDN (i pingy…)). Byl jsem vcelku spokojenej, ale 720kč bez dph za tuto službu je celkem dost, lepší by byl IE 512 za tuším 820kč bez DPH (popř. klas. ADSL 512 za 895 (?) bez dph za 3GB) a to už je celkem hodně, tak jsem ke konci října poslal výpověď. Měla vypršet 30.11. 1.12. ADSL pořád jelo, tak jsem volal na Telecom. Přítel na telefonu nejdřív v záznamech „nic neviděl“ (že by se něco mělo ke konci listopadu rušit), ptal se mě, jak/kdy/kam jsem výpověď poslal (řekl jsem mu, že mám podací lístek před sebou a nadiktoval mu kdy/kam/doporučeně). Za pár minut mi volal, že to našel a že to má být zrušeno k 2.12 (???) (spíš se přehlídl; nevěřím, že by to rušili schválně až si zákazníci stěžují). 2.12. net skutečně nejel. Už v listopadu jsem posílal smlouvu alternativnímu operátorovi, abych zkrátil dobu bez ADSL na minimum. Takže hned 2.12. (čtvrtek) jsem jim volal. Večer mi bylo sděleno, že služba nejde zřídit, protože Tel. jim oznámil, že na mém tel. čísle ADSL už zřízeno je. 3.12 (pátek) volám Tel. – říkají, že v záznamech je, že rušení ADSL je „rozpracováno“ (slečna slíbila, že napíše technikům). Volám alt. op. popsat situaci, oni že v pondělí to zkusí znovu. Mám USB modem a tuším, že to bylo pondělí 6.12., kdy se modem už nepřipojil (na ikonce Adsl připojení je malý křížek), takže mě konečně odpojili. V úterý 7.12. volám alt. op. že to furt nejede, oni že poslali požadavek a čekají na vyjádření. Asi na to zapomněla, protože pak jsem ve středu volal na Tel. a ti tam ten požadavek od alt. op. měli z 7.12. V pátek 10.12. mi volal alt. op., že by to za pár hodin popř. zítra mělo jet. Poslali mi pak (pátek) i aktivační mail (přihlašovací jméno, heslo) a v neděli 12.12 dokonce info o mailu a ten mi skutečně začal fungovat (zkoušeno přes ISDN). Tak jsem na něj odpověděl, že je to pěkný, že mi jede mail, ale že internet pořád ne. V pondělí 13.12. mi dopoledne volala slečna od alt. op., že četla ten mail.. vysvětlil jsem jí mou situaci….. a asi za 1-2 hodiny se mi modem připojil (křížek na ikoně Adsl zmizel -> modem se připojil), zadal jsem jméno a heslo a valí to (512/128 (skutečná 415/105), 3 GB v ceně). Bylo cca 12.30 13.12. THE END

Anonym (14.12.2004 13:06:48)

měl jsem GTS. byl nepoužitelný, tak jsem přešel na IE. více než měsíc jsem čekal a urgoval a urgoval, než GTS po mém fyzickém odpojení pošle do CT info o tom, že už nejsem jejím klientem a CT bude moci zřídit IE. Nemám na to abych platil za data, takže je to bohužel jediná vyrianta. Sice svoje klienty telekom vždy vyfakuje z rychlého netu, ale jede to alepoň jako modem.

janek (15.12.2004 09:35:48)

jo GTS maj fakt fup dost šílený