Do diskuse momentálně není možné vkládat příspěvky. Plná funkčnost bude obnovena v nejbližších dnech. Děkujeme za pochopení.
Úvod > Diskuse > Poskytovatelé > ip adresa

ip adresa

Peto (17.3.2005 16:45:15)

Dobry den potreboval by som poradit ohladom verejnej ip adresy,zriadili mi tuto adresu ale neviem ju pouzivat lebo nieje dostupna pretoze mi tam stale figuruje stara ip adresa a ked ju chcem prepisat v nastaveni lokalneho pripojenia tak potom nemozem spustit vobec internet,tuto adresu potrebujem preto aby som mohol hrat NHL 2005 po nete,aj ked to mozem hrat bez verejnej ip tak chcem aby sa aj na mna mohli pripojit nie iba ja na niekoho,ved kazky nema moznost mat verejnu ip adresu ale ja ju mam len ju neviem nastavit lebo firma ma okaslala a povedali mi aby som sa obratil na forum,tak touto cestou by som chcel niekoho velmi pekne poprosit keby mi vedel poradit ako to mam nastavit aby to bolo funkcné.Vopred pekne dakujem aj ked neviem ako by som sa vedel podakovat.

Tomáš (17.3.2005 17:07:59)

Nazdar,nevím to jistě ale asi mně znaš(ZeXx86) :) No hlavni je aby ti tvuj provider namapoval ve vasi siti na tvoji ip port na kterem jede NHL ,Pak to pojede určitě...Když tak mi napiš na ICQ

Happy (20.3.2005 17:35:38)

Panebože každý ISP ti musí dát veřejnou IP!!!!! to je snad protizákonné!! je to povinnost ISP!! Jsou akorát dvě možnosti, buď je IP dynamická (to znamená že mění pokaždé když se připojíš (u dial-upu je to pokaždé, pokud máš ADSL přes ethernet tak dokud neresetneš modem tak tam zůstává stejná IP) potom je statická a ta je pořád stejná! ale abych ti poradil tak potřebuji vědět jaký máš typ připojení

Sergey (20.3.2005 17:50:55)

Jen bych poznamenal, že i když resetnu ADSL router, dostanu zase stejnou IP. Fungovalo to tak na IE Start, po změně na Optimal se mi změnila a teď ji zase mám pořád stejnou.

Happy (20.3.2005 20:27:14)

záleží kterou myslíš jestli je to ta co přidělí dhcp Isp tvému modemu, nebo jestli je to ta co přidělí dhcp modemu tvému pc. Tak kterou přiděluje modem je samozřejmě pořád stejná protože tam je určitý rozsah IP a přidělí se i po resetu hned ta první!

Sergey (20.3.2005 22:33:51)

Samozrejme ta od ISP, na mistni siti DHCP nepouzivam, kazdy PC ma svoji pevnou IP.

Happy (21.3.2005 13:41:08)

já sice DHCP používam ale mám tam nastavený statický routing takže ji mám pokaždé stejnou (podle MAC adresy)

Tomáš (23.3.2005 21:26:02)

Já už jsem modem resetoval x krat a mam dinamickou ip ale nikdy za ten vic než pul rok se mi nezměnila :)

Nargon (23.3.2005 23:14:47)

Tohle je z duvodu, ze se ti IP prideluje z nejakeho seznamu. Ovsem prideluje se jedna za druhou, nikoli nahodne. Taky kdyz se odpojis tak nejakou IP uvolnis, a kdyz se pripojujes po restartu tak prvni volna IP je ta co jsi mel. tak ti ji to prideli.

titan (20.3.2005 18:45:48)

Muze mit sdilenou IP.

Nargon (20.3.2005 21:53:36)

Ale i tak to bude verejna IP :) pokud by ji nemel tak mu ani internet nepujde.

titan (20.3.2005 23:49:02)

Ale jiste ze bude jedna verejna ale pro kdo vi kolik uzivatelu a na sdileny ip se dost tezko provozujou serverovy aplikace za kerou se da s trochou odstupu povazovat i hostovani zapasu v nhl 2k5

Nargon (21.3.2005 12:30:40)

Tak tak, ale pokud je uzivatel za natem, kterej nastavuje ISP, tedy spise nenastavuje :) tak ma jistotu ze ho zadnej hacker nikdy nenapadne.

titan (21.3.2005 14:46:31)

No a z druhy strany ma i hacker vetsi sanci ze ho nenajdou :)

Nargon (21.3.2005 15:47:00)

Taky pravda.

A (21.3.2005 10:03:28)

Uz Ti bylo vic nez deset let? :-)) Protizakonny ze "neda" verejnou IP adresu, lepsi forky uz to mel jen Dorf se svoji kampani ... rozhodne vedes :-/

Happy (21.3.2005 11:59:26)

Představ že my bylo víc než deset, ale pravidlo je že každá přípojka musí mít vlastní ip (samozřejmě podsíť uživatele je něco jiného) ale každá přípojka musí mít vlastní IP které je normálně viditelné z venku, na aby tě poskytovatel schovával za NAT, Proxy apod!!!!

Nargon (21.3.2005 12:42:27)

Tohle pravidlo ze musis mit verejnou IP neni a zadnej zakon na to taky neni. Jestli budes mit verejnou IP nebo neverejnou a verejnou budes sdilet s X dalsima lidma zalezi jen a jen na smlouve mezi tebou a ISP. A je jen na tobe jestli si vyberes treba sluzbu 64/64Kbit bez jakehokoli omezeni s verejnou IP za 500Kc nebo 100/100Mbit s agregaci 1:10 a neverejnou IP za 1000Kc. Ty sluzby jsou vymslene. U ADSL je u kazde pripojky verejna IP, ale napriklad CDMA ma neverejnou IP. Nekde si muzete napriklad verejnou IP dokoupit, myslim ze u nejakeho kabeloveho internetu to je.

Zajda (24.3.2005 20:08:20)

Ach jo tolik lzi a polopravd v jednom threadu. Verejna adresa - je adresa pristupna z internetu. Je mozno vyuzivat primeho spojeni kazdeho s kazdym. Analogii je verejne telefonni cislo. Je dostupne z kterehokoliv jine verejne telefonni stanice. Neverejna adresa - Tyto adresy jsou pouzitelne jen v lokalnich sitich a routery je nesmeruji ven do internetu. Adresy ktere je mozno pouzit jako lokalni jsou definovany v RFC1918. K tomu aby se pakety z lokalni site smerovali ven do internetu je treba pouzit NAT. Analogii je cislo ucastnika na pobockove ustredne. Je dosazitelne primo jen uvnitr dane organizace. Pokud je umoznena provolba z venci je to analogie k NAT. V praxi mohou nastat tyto situace: Pevna verejna adresa - tato adresa je primo pristupna z internetu z venci. Nemeni se. Dynamicka verejna adresa - tato adresa je primo pristupna z internetu. Adresa se meni v intervalech jez nastavuje ISP. Pevna neverejna adresa - tato adresa neni primo pristupna z internetu. Pro to aby bylo mozne ji primo zpristupnit je nutno pouzit NAT 1:1 nebo mapovani portu. Casto se pouziva u serveru nebo routeru na lokalni siti. Dynamicka neverejna adresa - totez co v predchazejicim odstavci s tim rozdilem ze se meni dle nastaveni pridelovaciho mechanismu(vetsinou DHCP protokol). Umoznit pripojeni do internetu lze pomoci NAT Mnoho ku 1. Tento zpusob se nejcasteji pouziva pro pripojeni vice pocitacu na lokalni siti pres jednu verejnou adresu. Pri tomto zpusobu je mozno navazat sice spojeni s pocitacem pripojenym k internetu(v pripade ze neni taky za nat), nicmene onen pocitac uz nemuze navazat spojeni s vami. Lze u nekterych haklivych protokolu obejit ruznymi nat berlickami(tzv.nat traversal). Uzivateli Happy bych doporucil blize se seznamit s problematikou a nevypoustet FUDy.

Happy (25.3.2005 12:39:21)

to sem chtěl přesně napsat... mysláš že mám tolik času tady něco doprobna vysvětlovat?? no a nevím co sem napsal že se to neshoduje s tvým podrobným výkladem, podle mě nic frajere

Cuba (27.3.2005 15:58:54)

a která firma tě tak krásně poslala ...