Do diskuse momentálně není možné vkládat příspěvky. Děkujeme za pochopení.
Úvod > Diskuse > Poskytovatelé > Hotline Nextra aneb služba Fun 1,2,4M

Hotline Nextra aneb služba Fun 1,2,4M

deevil (3.5.2005 13:14:07)

Tak dva operátoři provolaný a ani jeden mi nebyl schopen sdělit jestli je služba FUN 1M dostupná na síti Telekomu nebo jen Telenoru )) Bezpečně vím že u nás Telenor není ale když si dám ověřit dostupnost i třeba FUN 4M tak mi to písne že služba je realizovatelná :-DDD Odpoledne provolám třetího a už asi budu zlej

Anonym (3.5.2005 13:53:17)

No máš tam ale taky napsaný, že maximální rychlost není známa. To tam nebude napsaný jen proto, aby tam bylo více řádků textu :-)

Anonym (3.5.2005 17:05:01)

Sluzba FUN 1 MB s FUPem 128/128 je dostupna samozrejme POUZE na siti Telenoru. Pravdepodobne si budes moct objednat nejakych 1024 i na siti Telecomu, ale to bude opet onen zmrseny FUP jako drive - tj. kdyz vic stahnes net ti skoro nepujde. Anebo rovnou datovy limit s priplatkem za data.

A (5.5.2005 16:50:36)

To neni pravda, CTc i TN

Anonym (5.5.2005 19:50:39)

Jistě, ale pouze teoreticky. Jak to poběží na síti Telecomu po stažení 10 GB lze s úspěchem předvídat. A 128/128 to fakt nebude. To by musel Telecom přeprodávat ADSL s poněkud solidnějšími parametry.

David (6.5.2005 16:58:17)

Osobne nechapu, ze si Nextra s tim telekoumackym smejdem takhle spini ruce... Muzou si docela poskodit povest... Osobne bych to nechal tak jak to bylo, aby bylo striktne videt, ktery sluzby jdou pres CTc a ktery za neco stoji... Chapu asi jejich pohnutky ze to chteji nabidnout co nejvetsimu poctu lidi, ale taky muzou mit za chvili na drate porad hodne nasr... lidi, kterym ta 1M moc nepujde... Jinak bych se chtel zeptat, kdyz mam ted FUN 512/128, nemuze se mi nahodou nejakym nedopatrenim stat, aby me misto Telenoru soupli na CTc, pri prechodu na 1M, pokud to tedy opravdu jde, ze ne? :) Bo to bych nevydejchal :) Nak sem si zvykl na 512ku chodici stabilne 550 :)

Ivo (9.5.2005 20:31:22)

Ale kde Telenor funguje ? Málokde (nebo skoro nikde). Takže zaplaťpánbůh že je tu aspon ADSL přes Telecom. Tento týden se mi spustí 1M ADSL Nextra Fun..Tak jsem zvědavý jestli to opravdu bude fun ... Limity jdou mimo mě, stáhnu tak 1-2 GB měsíčně ...

David (9.5.2005 23:52:24)

Heeh? Skoro nikde? :) To je dobrej for, ve vetsich mestech je a o to samozrejme jde :) Kdybych mel takovouhle firmu, tak se samozrejme taky snazim pokryt nejdriv Prahu, Ostravu, Brno atd..., sorry, ale nejaka Horni Dolni Polom ma opravdu mensi kupni potencial nez Praha, nerku-li, ze v mensich sidlech svisti spise WiFi a vubec ne spatne, co tak slychavam :)

Anonym (10.5.2005 09:46:21)

To je otázka ... Ve větších městech je těch možností tolik, že ta kupní síla je už relativně malá. Naopak v menších městech, kde není skoro nic, jsou lidé hodně nadrženi. Opravdu nechápu, proč nové věci musí nejdřív pokrýt Prahu, Brno, Ostravu, kde už každý má 10 možností internetového připojení. Například takový Liberec nebo Jablonec nad Nisou nejsou zrovna malá města ... a Telenor tam není

Anonym (10.5.2005 10:29:26)

S tou ostravou bych byl opatrný teda. Kabelovka má pokrytí jenom ve vybraných věžákách, jinam se jim prej neoplatí investovat. Druhá kabelovka prozměnu vůbec, bezdráty jsou tu pro koncové uživatele předražené jak prase a narazit na czfree, aby to jelo stabilně aspon na 256 kbps je taky štěstí. Takže kde je jakých 10 možností? Já z ostravy říkám - díkybohu že je telenor tady - konečně přišel slušný internet za normální cenu.

David (11.5.2005 09:57:03)

Ve větších městech je možností tolik? Tak dovol, abych tě vyvedl z omylu. Možnost volit si mezi wifi/ADSL/kabelem a bůh-ví-čím ještě má tak možná "paneláková" populace, člověk z normální zástavby z centra, bydlící v nájemním bytě, kde tě nenechají strkat po střeše antény, může mít tak GPRS (dekuji, ale už ne) CDMA (děkuji, ale ne) nebo ADSL :) S kabelem je to fakt tak jak napsal kolega dole, pokud nebydlí v baráku 80 partají, tak se jim to tam nevyplatí natahovat :) Například já mám UPC už asi dva roky "přes ulici", ale k nám ho ještě nedotáhli... A k wifi? Když už se ti podaří vidět na nějaký APčko, tak se tak se ještě musíš pomodlit, aby to NĚJAK chodilo, protože do nekomerčního pásma se tu s...ou i firmy a občas je to tu totálně zabitý... Takže závěr? Opravdu nevím, proč si všichni myslí, že Praha a třeba Ostrava atd. jsou ráj co se týče připojení k netu :(

HollyG (11.5.2005 15:48:21)

Presne tak, treba ja mel taky moznost jenom gprs/cdma dokud sem nezavedli telenor, dokonce ani adsl od telecomu nemam moznost mit kdybych tedy mel nejakou tezkou mozkovou prihodu a chtel ho :)

David (5.5.2005 21:14:50)

Nevim, ja bych vychazel z tohohle (ze stranky s nabidkou jejich FUN sluzeb, je to ten link jak je na mainpage nextry v tom levym sloupci...) Vysokorychlostní internet od společnosti NEXTRA Czech Republic je poskytován s (!!!)preferencí(!!!) xDSL velkoobchodní nabídky společnosti Telenor Networks, která není závislá na ADSL platformě Českého Telecomu, a to z důvodu vysoké kvality této technologie. IMHO pokud to budes mit pres CTc a ne Telenor, tak se dockas neceho jako je IE Optimal 1024... Proste ti to MOZNA pojede rychle, mozna pomalu a ted babo rad :)

Jmeno jeej Onemj (9.5.2005 21:44:02)

Tak jsem tam psal, telefonoval a prošel kompletně web a: !!! Služba 1M je dostupná na linkách Telekomu a FUP u této služby je 128/128!!!! Fup si Nextra určuje u svých služeb sama.