Do diskuse momentálně není možné vkládat příspěvky. Děkujeme za pochopení.
Úvod > Diskuse > Poskytovatelé > Problémy s Tiscali

Problémy s Tiscali

El Carlos (8.12.2003 17:13:05)

Týden po migraci jsem měl rychlost ustálenou na 422 kbps, ale poslední měsíc mi speedmeter ukazuje opravdu zajímavé hodnoty jako třeba: "Rychlost stahování: 2,8 Kbps v lepším případě 50 kbps"! Nevíte někdo proč? Volat na Tiscali je taky zábava, neb ta jejich melodie už mi leze krkem a vzhledem k tomu, že to není bezplatná linka, tak rostou ke všemu účty za telefon! SME SAKRA V 21. STOLETÍ VE STŘEDU EVROPY, MÁME NÁROK NA RYCHLEJ INTERNET!!!

doom (8.12.2003 20:28:04)

Rychost vašeho internetu: Rychlost stahování dat: 4.3 KB/sec Rychlost připojení k Internetu: 34.7 Kbps Tiscali 512/128 Praha9 Podle info na Tiscali je vše v pořádku

Miroslav Šilhavý (8.12.2003 20:48:03)

A divíš se?

kololop (8.12.2003 22:28:15)

coze? co to zase zvanite? co ej tohle az argument?!! proste ADSL je v 90 % pripadu zatim HOVNO- pane Silhavy- velke hovno.

Miroslav Šilhavý (9.12.2003 07:46:41)

Obzvlášť u ISP, kteří prodávají něco, co nemají, že? ;-)

Smisek (8.12.2003 23:21:36)

Ne, nedivim se ani trosku protoze sluzbu poskytuje Cesky Telecom...

Miroslav Šilhavý (9.12.2003 07:47:12)

A nebo je to poskytovatelem, který prodává něco, co nedokáže poskytnout? Není to klamavá reklama?

LaqueR (12.12.2003 00:24:51)

Jde o to, jestli je chyba na strane technologicky VELMI rozvinuteho ISP, nebo umyslna chybka na strane VELMI nefer a zastaraleho CTc.

Miroslav Šilhavý (12.12.2003 07:37:28)

Promiň, ale asi sám uznáš, že: 1. agregace 1:50 je v Evropě vcelu běžná 2. agregace 1:50 nedovoluje tu linku považovat za neomezenou Tak mi řekni, v čem je ta chybka zastaralého ČTc?

Righti (12.12.2003 10:14:06)

twe to si delas prdel ne???jak tak tady ctu ty tvoje prispevky tak ty se tady snad este snazis chranit ceskej teleshit ne??nezaplatili ti zato aby si sem psal takovyhle sracky?fsichni moc dobre vime je CTc sou kurvi zmrdany a rikej si co chces,tady to je byznys jen vo penezich,voni by snad nejradsi aby nigdo nic nemel(internet,telefoni linky atd) a platili a platili pritom ani nedokazou nabidnout dobry sluzby....s porovnanim se zahranicim je nase adsl vysmech! fakt ze jo ty vole...tak to tady furt nak nevobhajuj,uz me to sere fsecko...:/

Tukancheez (13.12.2003 11:44:13)

mam podobny problem u Tiscali tez uz tyden mi to jede jak sopel... pritom migrace u me probehla asi pred mesicem na 512/128 (agregace jak jinak 1:50 ) celou dobu to jelo v pohode a ted uz prd... su z Brna 2El Carlos : chci se zeptat kam si poslal stiznost na jakou adresu nebo si se tam dovolal ??? pokud pisete ze ta rychlost je normalni tak by me zajimalo proc to zhruba mesic jelo uplne v pohode a najednou je to v ****...ze by to byl opravdu jen reklamni tah tiscali nalakat co nejvic uzivatelu a pak se na ne vybodnout... predtim co jsem mel jeste 192/64 tak mi to jelo uplne normalne odpovidajici te rychlosti asi 3 mesice dik za info co s tim

El Carlos (15.12.2003 00:01:43)

No asi 3 týdny jsem je denně obtěžoval na jejich help lince č.226 026 155, ale pokud jsi z Brna, tak se radši mrkni na následující adresu a vyber si číslo: http://moje.tiscali.cz/kontakty_cisla_reg.php a pak jsem poslal stížnost na mail: info@cz.tiscali.com Bohužel se doteď nikdo neozval. P.S: Já po migraci jel na 422 kbps asi 2 týdny a pak to šlo dop...le

KUFI (15.12.2003 05:26:48)

Hmm ,koukam ze se mam jako zakaznik Tiscali na co tesit az premigruju :(

El Carlos (15.12.2003 14:18:01)

To opravdu máš, ale myslím, že je jedno, jestli jsi u Tiscali, nebo jinde. Podívej se co lidé tady mají třeba s Nextrou...

Phenomen (15.12.2003 17:54:01)

Tak jsem dnes prisel domu a chtel se pripojit k netu a ono nic, po pulhodine me to prestalo bavit a zavolal providerovi. Po 15minutach poslouchani melodie se na me dostala rada a operator mi zdeluje, ze uz se nemusim prihlasovat prez dashboard a mam tudiz zrychleno na 512. Hmmm super rikam si.....pripojim se v pohode.......a ejhle rychlost 52kbps. Tak to at si strci nekam, platit takove penize a mit pritom doma obycejny DIAL-UP!!!!!! Nevite co s prosim vas co se to deje, kde to jsme!!!!!!!????? Nemam naladu se dovolavat zase providerovi, ten asi stejne nic nevyresi >:(

Tukancheez (16.12.2003 12:59:45)

no asi tak ja sem kreten ze sem Tiscali naletel na jejich supr akci... bohuzel rekl bych ze u jinych provideru to nebude o moc lepsi... 2 phenomen: njn to je ta jejich migrace... a na otazku kde to jsme... jsme bohuzel v prdeli... ;-)... jeste se chci zeptat jestli tiscali zavadi od novyho roku nejakej limit na mesic???... (ponevadz ja ho urcite neprekrocim a chtel bych aby se ti supr sosaci trosku omezili )

Jirka M (16.12.2003 23:42:46)

Ahojte, já používám ADSL 192/64 od září, asi před měsícem jsem migroval na 512/128. Celou dobu jsem byl velmi spokojený, za celý tři měsíce jsem zaznamenal jen 1 výpadek (+ migraci, taky mě machři od Tiscali nedali předem vědět!!! - 2 dny jsem byl offline) a rychlosti byli dobré (při 192 - realně 140 - 160, při 512 reálně kolem 440 - 460). Ale asi před týdnem to šlo ze dne na den do .... teď se nepřehoupnu přes 150 kbps (1x mi to naměřilo 200), většinou mi to lítá mezi 35 - 65 kbps (tomuto se v ČR říká broadband .... no, jiný kraj, jiný mrav). Emaily odešlu až na několikátý pokus, s přílohou zázrakem. Psal jsem na Tiscali email a ani neodpověděli. Od 1.1. 2004 mám možnost připojení přes Chello, říkal jsem si že si ponechám dražší ADSL, protože jsem s ním byl spokojený a nechtělo se mi zařizovat další internet (papíry, smlouvy, přenastavit router - mám připojený 2 PC a notas), ale jestli se ta rychlost nezlepší tak mizím. Ještě štěstí že sem měl tolik prozíravosti a neupisoval se na rok (nebo to bylo na dva?) ale pouze na 6 měsíců a měl instalaci zdarma. Myslím že primárně za tyto problémy může Telecom, ale mám smlouvu s Tiscali a proto těžko můžu chtít nápravu po někom jiném než Tiscali. Rozhodně považuju za BLBOST vinit z tohoto stavu aktivnější uživatele. Ti jen využívají ADSL právě tím způsobem na co je určeno (vzpomeňte si i na reklamy, padali tam slova jako "broadband", "videopřenosy", "stahování hudby", "internetová rádia", "hry přes internet" apod.) Co se tarifů týká, tak rozhodně preferuji tarify bez limitu, ADSL jsem si pořizoval ne na stahování pošty ale právě třeba na poslouchání internetového rádia, nebo na sledování streamovaného videa (super archív má TV Nova). Vždyť když to může fungovat v zahraničí za řádově stejné a levnější ceny jako v ČR, tak nevidím důvod proč by to nemělo fungovat tady.

tatik (13.12.2003 13:49:56)

prosim Te, pretan uz tady konecne ventilovat ty tvoje stupidni nazory. Pripominas mi estebacky provokatery. 1. jestlize je rychlost 4,3kB na 512/128kbps podle tebe v poradku, co jinyho si mam myslet.

Tukancheez (13.12.2003 15:38:13)

presne tak naprosto souhlasim s tatikem... bohuzel jsem ten komu to takto jede takze sem pekne nastvanej ;-(

Miroslav Šilhavý (13.12.2003 17:12:56)

Jestli sis všiml, nereaguju na to, co je dobrá a co není dobrá rychlost... 4,3kB je docela hodně málo. Ale diskuse byla o tom, jaká agregace je normální. Taky byla diskuse o tom, že ISP prodali něco co nemají a zaměřili se na hodně náročné uživatele. A bohužel, normálnímu uživateli se teď pomalu nenačte ani stránka... :( Místo toho, abych jako ISP lákal sosače na profi varianty, které jsou jim určeny, tak budu je lákat na basic, který jim prostě stačit nemůže? A odepíšu tím ADSL nejen pro sosače, ale i pro všechny ostatní? Přijde Ti to chování ISP snad v pořádku?

Tukancheez (13.12.2003 18:51:41)

no ja sem bohuzel asi jeden z tech ten co na to doplatil ;-((( no a chovani ISP mne vubec neprijde fer ale co s tim nadelam... asi nic ze?

tatik (13.12.2003 21:35:04)

koukam, ze si asi zmenil nazor a uz nerikas, ze 4,3kB je vlastne normalni. Taky mas zcasti pravdu v tom, ze vetsina ISP kteri nezpoplatnili (postavili si na tom reklamu) data pres limit, maji ted problemy. A ted k ty agregaci. Dam rad priklad priklad V. Britanii. V zakladnich tarifech o rychlosti 512/128 pri zapnute agregaci je prumerna rychlost 432kbps. Takze absolutne neberu tvoji uvahu (psal jsi to tady v nekolika diskuzich), ze za tak nizkou agregacni rychlost vlastne muzou lidi samy. Proc? Protoze neprizpusobili sve chovani k tarifum, ktere neakceptovatelnym zpusobem navrhnul CTc a nasledne preprodavaji ISP. Lidi u nas a vsude jinde jsou naprosto stejni. Chteji hodne muziky za malo penez. Pokud je ale "ROZUME" navrzena cenova politika, velkoobchodnich i koncovych tarifu, urcite by se situace nebyla takova jaka je. No a kdyz jsou pak tarify a technicka kvalita na takove urovni, na jake jsou ted, tak se mi zda docela nestastne skoro vse svadet na ISP.

Miroslav Šilhavý (14.12.2003 15:45:40)

Myslím, že s tím co píšeš, lze souhlasit. Doplňuji ještě to, co jsem psal už několikrát (v jiných threadech): ISP by měli nasadit QoS, který by zajišťoval, že sosači s download akcelerátory nedostanou vyšší prioritu (díky více spojením) než ostatní uživatelé. To by pochopitelně zvýšilo rychlost všem. V současnosti, pokud někdo sosá 20ti spojeními a někdo jiný chce také pracovat, tak ten druhý dostane jen velmi malé pásmo a tomu prvnímu se přenos nezpomalí. Dobrý stav by byl (a toho ISP mohou bez větších problémů dosáhnout), aby při požadavku "toho druhého" se sosačovi pásmo zkrátilo. Jen na tu chvíli. Výsledek by byl, že ten co stahuje, by nic nepocítil (zpomalení o pár kilobitů na pár vteřin by si ani nevšiml) a všem ostatním by to pro jejich práci také stačilo. A latence (ping) by byla také dobrá. Co se týče šíře nabídky, myslím si, že současné velkoobchodní ceny dávají ISP velmi mnoho možností, jak nabízet různé služby za různé ceny. Neviděl bych problém v tom, aby ISP přišli s různými datovými limity a nejen s 3,6,10 a 20 GB.

Prober (15.12.2003 06:40:53)

Takže stahovač, pokud použije vícevláknové stahování omezuje ostatní? No nevím, pořád stahuju kolem 430kbps co je služba za kterou si platím. Nad svých 512kbps se nedostanu, tak co tady řešíte? Že využívám to, co si platím? Nebuďte směšní.....

Miroslav Šilhavý (15.12.2003 08:40:28)

Platíš si za agregovanou linku. Takže je plně v kompetenci ISP, aby tu agregaci spravedlivě zajistil... Kdybys měl mít 512kbit stále, platil bys 10x tolik.

Prober (15.12.2003 09:53:12)

Jistě, to chápu. Ale pokud existuje způsob jak stahovat data plnou rychlostí, není na tom nic špatného. A že spomaluju ostatní? To je technický problém ISP, nepodepsal jsem kolektivní smlouvu s těma ostatníma 49 lidičkama, takže je mám na háku. Kdybych měl stahovat 4KB/s, jen proto, aby to příliž nezatěžovalo síť, prosím, ale budu platit 64kbps linku. Pak nic proti, ale teď jen využívám to, za co si platím.

Miroslav Šilhavý (15.12.2003 10:36:50)

Vždyť proti tomu nic neříkám a nikdy jsem ani neříkal.

JohNy (15.12.2003 23:03:23)

1:50 je agregace bezna u telecomu a nikoliv v evrope a uz vubec ne ve svete

Miroslav Šilhavý (16.12.2003 11:37:33)

A na to jste přišel kde? Vylučovací metodou? Přišlo Vám naprosto vyloučené, aby to jinde bylo taky tak? ;-) Projděte si zahraničí, a pak něco tvrďte.

Prober (16.12.2003 12:16:29)

Je trochu rozdíl agregovat 14.000 lidí na 4 agr.bodech nebo několik 100.000ů.

Miroslav Šilhavý (16.12.2003 12:53:32)

To ano. Kromtoho je to 4 agregační body krát počet ISP krát počet tarifů s různou agregací. Ale moje odpověď byla na něco jiného.

Prober (16.12.2003 15:05:09)

Vím, myslel jsem porovnávání agregace u nás a v zahraničí, kde je větší rozložení skupin uživatelů, proto se agregace v takové míře neprojevuje.

Miroslav Šilhavý (16.12.2003 16:07:51)

Jojo... A to, že je rozložení u nás tak jiné, za to mohou především ISP.

JohNy (16.12.2003 22:47:02)

projed by ste se mel vy

jonáš (15.12.2003 17:28:03)

dovolim si pochybovat .. jsem na iol, rychlost 420 kb/s, ping 25 ms .. leda že by Tiscali prodávali něco jinýho.

El Carlos (9.12.2003 18:38:02)

Takové hodnoty, co tu píšeš jsou u mě v lepším případě přes den. V noci se to vyšplhá i na 70 Kbps...

El Carlos (9.12.2003 18:35:45)

Dnes jsem dostal mail od Tiscali, že stížnost byla přijata a předána (komu už neřekli) a že budu kontaktován. Jsem zvědav zda se něco změní. Vím, že za většinu může Český Telecom, ale jak mi bylo řečeno, tak s nimi já nemám co řešit. Já jsem zákazník Tiscali a Tiscali jsou zákazníky ČTc a tudíž to musíme brát tak, ať si to vyřešej. Kdepak my jsme malý páni na to, abychom něco psali Telecomu. Za naše prachy si můžou dovolit skupinu lidí, kteří mají nastarosti skartaci stížností!

JohNy (15.12.2003 02:50:34)

Máte rádi rychlou jízdu? Pak potřebujete ADSL! Rychost vašeho internetu: Rychlost stahování dat: 1.7 B/sec Rychlost připojení k Internetu: 13.6 bps Naměřené hodnoty jsou pouze orientační a nemusí za jistých podmínek zobrazovat skutečnou rychlost Vašeho připojení. by tiscali 512/128 prave ted ,volal sem tam asi 100x a nic neviridili leda ze mi to obcas tak na minutu vyskoci na 400 ale to tak jednou tejdne....

tatik (16.12.2003 16:21:18)

Znas tu pisnicku? "Jizda jizd blazniva, tebe se to netyka" :o)

XxX (15.12.2003 12:38:19)

pokud jde o tiscali, dnes ráno mě mile překvapili... když jsem se probudil a sednul k počítači, byl jsem odpojený...po několika neúspěšných pokusech o připojení mě napadlo, jestli mi už třeba neprovedli migraci, avizovanou až na začátek roku...do včerejška jsem totiž stále měl 192/64...a skutečně...po připojení mi bublina oznámila 512kbps a já byl v euforii...po několika měřeních Speedmeterem jsem se opravdu přesvědčil, že k migraci došlo...nehledě teď na výsledky kolem 420 kbps...potěšilo mě to natolik, že jsem Tiscali odpustil naprosto nulovou informaci o tom, že k tomu dojde, a že to bude zrovna dnes... ovšem... a pár minut později...jen, co jsem provedl ranní hygienu...mi trvalo vyzvednutí pošty asi dvě minuty...znovu jsem tedy zkusil speedmeter a překvapení se dostavilo podruhé... 65 kbps...k čemuž mi na helplince dokonce pogratulovali, jelikož reálným číslem by mělo být 512 / 50 = 10,24...chvíli jsem poslouchal prognózy o tom, že od začátku roku doufají i o bechderoucích 300 kbps...ale to už jsem byl myšlenkama jinde... čili...do včerejška jsem měl na 192 kbps lince dokonce trojnásobné výsledky rychlosti v praxi...než dnes...u teoreticky trojnásobně rychlejšího připojení... komické... :) prý z důvodu, že na starých variantách není aplikována agregace...

El Carlos (15.12.2003 14:16:12)

Po migraci mi taky nedali vědět a když jsem jim volal, že mi nefaká net, tak mi řekli jak se mám připojovat, ale že za to nemůžou. Migraci provádí Telecom a prý mají s ním ve smlouvě i to, že právě ČTc dá zákazníkovi vědět o tom, že migroval --> via E-mail, ale nedali.

bohus (15.12.2003 17:51:37)

je mi jednou jestli nekdo tvrdi, ze u jinych je to stejne, asi ano, ale nebudu za blba a jeste, abych cetl nejake dopisy o zmene loga a o tom jak je to vse celem k masam a nejnovejsi technologie. rozvalzal jsem smlouvu, jeste budu tri mesice solit panove z tiscali se budou asertivne vychechtavat, ale pak se zaridim, doufam lepe a po svem. Na to co to ted dela mi staci obyc 56k modem... cela akce adsl v cechach je opet dalsi jeden velky podvod, jako kuponova privatizace, litomericke fondy, kozenej apod. kdo ma blizko k informacim, muze docela dobre zbohatnout na ukor obyc lidi, kteri tuto moznost nemaj, ale hlavne by na to nemeli takovej zaludek. holt je to umeni krast uplne legalne, voni sou hlava pane vachmajstr...

Grrrrrrrrr (16.12.2003 15:47:22)

Technicka otazka : co mi na tiscali muzou, kdyz nebudu platit ucty za jejich megarychle ADSL ? ale vazne

XxX (16.12.2003 16:02:54)

vůbec nic...jen pohrozit vypovězením smlouvy...což by v případě tříměsíční výpovědní lhůty bylo naopak vysvobozením...

Miroslav Šilhavý (16.12.2003 16:07:07)

A pochopitelně pak budou dlužnou částku vymáhat...

????? (16.12.2003 16:22:19)

jak vymahat?

????? (16.12.2003 16:23:32)

myslis jako dluznou castku za to obdobi kdy sem byl pripojen, nebo i za obdobi vypovedni lhuty ??? jinak bych jim nedal ani korunu a az by mi zrusili smlouvu tak bych jim tenhle mesic doplatil

Miroslav Šilhavý (16.12.2003 16:42:53)

Výpovědní lhůta je od toho, aby Vás chránila a Vám zajistila to, aby ISP nezrušil připojení ze dne na den, ALE na druhou stranu je zase od toho, aby po ty tři měsíce tomu ISP garantovala příjem. Takže jsem přesvědčený, že ISP bude chtít peníze až do doby, kdy výpovědní lhůta skončí. Kromtoho ISP nemá žádnou povinnost z důvodů neplacení smlouvu vypovědět. Může Vás nechat neplatit třeba rok a pak to po Vás chtít zpětně. A to i přes to, že z důvodů neplacení Vám zamezí přístup.. To je jako u mobilních operátorů - když jim neplatíte, tak Vám telefon odpojí, ale i za dobu odpojení po Vás chtějí dál další paušál.

XxX (16.12.2003 16:51:30)

ano...ale to pořád hovoříme o porušení smluvních podmínek zákazníkem...on službu využívá...služba je dodávána v požadované kvalitě...a zákazník neplatí...proto je mu služba pozastavena a požaduje se její náhrada i za dobu nečinnosti... tohle je jiný případ...je poskytována služba, která naprosto znemožňuje nebo nevyhovuje smluvním podmínkám...a to je porušení ze strany provozovatele potažmo poskytovatele připojení...

mle mle (16.12.2003 17:06:41)

no prave... tak me jen zajima jakym zpusovem muze Tiscali vymahat ty penize..

XxX (16.12.2003 17:12:00)

budou ti chodit upomínky...třetí upomínka je poslední, potom ti službu zastaví...mezi upomínkami je většinou 14 dní prodleva...a vymáhat to můžou podobným způsobem, jako dopravní podniky pokuty černých pasažérů... :)3 tohle už mám za sebou, když jsem zhruba 3/4 rokem něco podobného absolvoval s Telecomem, když mi k mým několikatisícovým měsíčním účtům začali nenápadně připočítávat neustále se zvyšující "mýtné"... :)3

(16.12.2003 17:20:21)

a jak teda KONKRETNE muzou z cloveka dostat ty penize ,

Miroslav Šilhavý (16.12.2003 17:23:28)

Soud, rozhodnutí, ..., ..., strhávání z platu, ..., ..., exekuce... Je toho dost... :( A ISP to ze zásady dělat budou, protože kdyby si to "nechali líbit", tak by jim neplatilo čím dál tím víc zákazníků.

XxX (16.12.2003 17:28:19)

než by situace dospěla do doby, kdy byste byl opravdu nucen něco zaplatit...jsem přesvědčenej, že v té době by už služba fungovala tak, jak má... :)3 pokud opravdu brzo po novém roce začne fungovat určitá forma agregace už na straně ISP...tzv. "ovečky a vlci"...pak by se rychlosti měly zásadně měnit k lepšímu právě u těch, jak se v poslední době začalo s oblibou používat, "normálních" uživatelů...jelikož lidem s nízkým trafficem se bude dávat vyšší priorita... ale obecně vzato...nemám rád rozdělování uživatelů do škatulek...protože i "obyčejný" uživatel se ve chvílích poslechu internetového rádia nebo sledováním WebTV stává "škodnou"... :)3

Miroslav Šilhavý (16.12.2003 17:35:56)

Chytrý ISP bude škatulkovat podle delšího období a ne podle toho aktuálního stahování. To by bylo velmi nespravedlivé. Řekl bych, že řekněme jednou denně ISP určí, kteří uživatelé jsou za posledních 15 dní výrazně nadprůměrní a pak teprve je hodí do nižší priority. Snad by se to díky tomu zlepšit mohlo, ale myslím si, že existují daleko elegantnější a efektivnější řešení. Tyhle 2 prio třídy jsou výsměch... Ideálně se používá kombinace 5ti třís QoS a to ještě v kombinaci prioritami... Takže jak říkám, výsměch... Kromtoho 2 třídou prioritizaci mohli udělat ISP klidně sami od sebe, na to stačí početním výkonem v podstatě i kalkulačka...

asdfasdg (16.12.2003 17:39:43)

tzn. ze proste nekteri budou mit pomalejsi net a budou plati stejne? Teda ten co naplno pouziva sluzbu co si plati tak je hajzl a musi se mu to omezit?

Miroslav Šilhavý (16.12.2003 17:54:53)

Ne, musí se pouze zajistit, aby dostali všichni... A když někdo celý měsíc není doma a ADSL nevyužívá, tak vlastně svoji nevypotřebovanou rychlost dal všem ostatním... Tak by ji ten jeden den, co zrovna doma je, měl/mohl dostat prioritně... Nebo ne?

XxX (16.12.2003 17:40:52)

detail... mezi náma...jak se se stávajícími rychlostmi a podmínkami může stát někdo výrazně nadprůměrným ??? vypne se snad stávájící průjmová agregace na určitou dobu, aby se mohli efektivě zprofilovat uživatelé a na základě toho nasadit do provozu agregaci efektivnější ??? :)3

Miroslav Šilhavý (16.12.2003 17:55:20)

Jak? Tím že spustí nějaký download akcelerátor nebo pustí P2P.

XxX (16.12.2003 18:00:26)

a to bych teda rád nějak vychytal tu dobu, kdy takovej průměrně znalej "stahovač" zapíná to P2P nebo accelerátory, protože když se o něco takovýho pokusím já...skončí moje sdílecí mánie před branou jakéhokoliv P2P serveru... :)3 a pokud jde o akcelerátory...ano...pokud se mi podaří najít věc, která má dostatek mirrorů...a rozdělím ji na 10 fragmentů...stejně se nedopídím k vyšší rychlosti, než 10 kb/s... :)3 funguje to touhle rychlostí i těm "stahovačům" nebo jen zvedáme kladivo na čarodějnice ??? :)3

Miroslav Šilhavý (16.12.2003 18:03:23)

Takovej P2P program se snaží navazovat desítky spojení za minutu. I když se mu ty spojení (díky agregaci) nepodaří, pořád ty pokusy docela slušně zaplní upstream. A kolem download akcelerátorů zde píše hodně uživatelů, jak jim to s nimi jede _skoro_ na plnou rychlost (čímž seberou pásmo _skoro_ dalším 49ti uživatelům). A to by prostě ISP měli ošetřit.

XxX (16.12.2003 18:11:18)

já vím, co dělá takovej pořádnej P2P program...jen mi v tom případě nějak nedochází...jakých výsledků tedy dosahují ti stahovači, když to tímhle stylem musí jet všem na jednom přípojným bodě... a pokud ne...pak je na vině špatné pojetí agregace...a za těch okolností nemá cenu cokoliv vyčítat uživatelům...

Miroslav Šilhavý (16.12.2003 18:19:40)

Rozhodně nic nevyčítám uživatelům! Ti se jenom snaží po právu využívat službu na maximum! (pokud jim to smlouva nezakazuje) Agregace je standardní, černý petr je na straně ISP, kteří musí určit, jakou politiku vůči svým zákazníkům uplatní. Jeden ISP může "sosače" postupem měsíce zpomalovat, jíný odpojovat, jiný zase přesunout do nižší priority, jiný nasadit vlastní QoS atd. Z a do Telecomu tečou surová data a pokud ISP něco neudělají, je z toho džungle.

Miroslav Šilhavý (16.12.2003 17:18:41)

Jenže ve smlouvách to bývá pro zákazníka dosti nevýhodně napsáno... Tuším že teprve absolutní výpadek (tj. ani jeden paket) po pěti dnech dává teprve nárok na slevu. Natož nějaká výpověď. Je to unfair, ale zase na druhou stranu slmouvy jsou od toho, aby určovaly pravidla. A pokud podepíšete, nedá se s tím asi nic dělat.

XxX (16.12.2003 17:22:35)

ano...ovšem tohle do svých všeobecných podmínek zahrnul Telecom až v době, kdy proběhla republikou vlna prvního dopadu agregace v polovině srpna...

XxX (16.12.2003 16:47:15)

dívejte se na to z praktického pohledu...proč platit měsíční poplatky za službu, jejíž užitná hodnota je nulová vzhledem k totální nepropustnosti především upstreamu... kromě toho...naopak, já budu Tiscali, potažmo ČTc, žalovat za ušlý zisk a požadovat jeho náhradu...protože moje práce a výdělky jsou na internetovém připojení závislé... dnes se mi podařilo teprve odeslat data, která potřebuji ke své práci...a to jen díky tomu, že jsem 10 MB soubor rozdělil na části po 16 kb...protože při vyšší velikosti riskuju timeout připojení... rád bych se na věc díval s takovým nadhledem, jako Vy, kdyby se mě přímo netýkala... já nechtěl službu 512 kbps...já si koupil takovou službu, o které jsem byl přesvědčenej, že mi bude postačovat...do 14. 12. 2003 to tak taky bylo...a já byl spokojeným a platícím uživatelem, od včerejška se jedna z podmínek změnila...spokojenost...a v závislost se musí změnit i druhá podmínka...moje platby za službu...

Miroslav Šilhavý (16.12.2003 16:54:10)

Problém je ale v tom, že služba, kterou jste si zaplatil, je popsána ve smlouvě. A můžete (můžeme) si o tom myslet co chceme, ale smlouva je smlouva. Bohužel. A žalovat za ušlý zisk? To určitě můžete. Dokonce si myslím, že by to za jistých okolností mohlo i vyjít, s šikovným právníkem. Ale ani to Vás nevymaňuje z povinnosti zaplatit za ADSL a soudit se zcela odděleně.

Miroslav Šilhavý (16.12.2003 16:55:03)

...a pokud ADSL používáte pro práci, řekl bych, že by pro Vás neměl být problém zaplatit si profi variantu, která je pro tyto účely záměrně vytvořená...

vic (16.12.2003 22:34:11)

ja mam profi ten nejnizsi tarif a obavam se ze je to stejny jako sousedova 512/128 1:50 oboje jede okolo diaupU a casto pod nim adsl v cr je velky omyl

Miroslav Šilhavý (17.12.2003 08:04:50)

Což o to, rychlost stejná jako na 1:50 by nevadila, ale jaké jsou latence?

XxX (18.12.2003 19:43:15)

nevím, jak se na to mám dívat...ale... když jsem si v programu GetRight otevřel hodně velký soubor, který byl dostupný na mnoha mirrorech...rozdělil soubor do deseti segmentů...omezil v tomto programu rychlost na 1 KB/s...a spustil stahování...dařilo se mi od té doby dosahovat ve Speedmeteru rychlostí 400 - 430 Kbps...jakoby těch deset threadů klestilo cestu mému připojení... čili...doporučuju... ;)3

Jirka (18.12.2003 19:54:58)

No to jsem si taky všim, že když je linka úplně s nulovým přenosem a sem tam někde klinku, tak to jede mizerně pomalu a když dám nějaké stahování, tak to jede potom krapet svižněji. Jak říkám, všechno naruby.