Do diskuse momentálně není možné vkládat příspěvky. Děkujeme za pochopení.
Úvod > Diskuse > Poskytovatelé > Mozna blby dotaz, ale

Mozna blby dotaz, ale

Killer (26.7.2005 08:27:09)

zjistil jsem, ze Contactel, od ktereho jsem chtel 512/128 pripojeni nabizi modemy pouze do sitovky. Sice ji mam, ale deaktivovanou, protoze ze v sitovkach vubec nevyznam. PC si umim sestavit, OS nainstalovat, ale sitovku jsem nikdy nepouzival. Mam radeji USB. Mam jit tedy do jineho poskytovatele? elecom ma USB modemy v nabidce. Poradte prosim. Diik.

karaya1 (26.7.2005 09:27:34)

no pokud si nedelas legraci tak neni jediny duvod proc z toho delat vedu. pokud mas obavu z nejakeho nastavovani sitovky tak neni treba. v modemu budes mit urcite dhcp server aktivni na default takze staci jen propojit kabelem modem - pc a je to. (nepocitam nastaveni user name/pass)

Anonym (26.7.2005 09:50:47)

a jeste navic USB modemy jsou mnohem mene spolehlive a jsou s nima mnohem vetsi problemy.... ja osbne bych se USB modemu obklikou vyhnul.....

jalla (26.7.2005 10:06:20)

moc nerozumim v cem je problem se sitovkou - bud ji mate integrovanou na zakladni desce, potom ji staci povolit v BIOSu (v manual najdete kde), nebo jako PCI kartu a potom ji jenom strcite do slotu, pripadne nainstalujete prilozene ovladae a neni co resit, ne? kdyz tak napiste typ zakladni desky :)

David (26.7.2005 10:40:55)

USB je z podstaty zarizeni (rozhrani), ktere neni stavene na dlouhodoby staly prenos vetsich objemu dat... Proto byvaji s USB modemy casto nemale problemy (tuhnuti, odpojovani se apod.). S ethernet modemy naopak takove problemy nebyvaji. Cili jestli je Vasim jedinym problemem to, ze se "nevyznate v sitich", jdete v klidu do Ethernet modemu, ponevadz to nastaveni je prace fakt na chvilicku :) Jeste si neodpustim : Jit do Telecomu jen kvuli tomu ze ma v nabidce USB modemy? Neee, to proboha ne! :)))

Killer (26.7.2005 15:47:33)

No ja to bral tak, ze to ke mne stejne "poleze" po dratech Telecomu. Nebo je vazne takovy rozdil v poskytovatelich?

Anonym (26.7.2005 17:11:56)

no Telecom nechce dopustit aby mel nekdo lepsi kvalitu sluzeb:pr:nextra:)e snazila ale telecom prirazil a zase museli jit s cenou vise:)jsou vijim. Contactel ale zase je drahej a nevyplati se protoze mam znamiho a ma ho a ma stejnou odezvu jako a co mam stejnou rychlost a takorat plati vide::::ale tedka ma Telecom problemy ale za 14 dni ma byt ok.!

Killer (26.7.2005 14:48:38)

Diky vsem za radu. Sitovku mam integrovanou ale vypnutou v BIOSU (sam jsem ji vypinal) a na druhem PC ji mam pridavnou. Takze staci ji zapnout a Wokna si ji nainstalujou?

Anonym (26.7.2005 14:58:48)

Jasně,možná to bude po tobě chtít cd windows.

Dobroděj (2.8.2005 22:40:10)

USB modemy NEBRAT! je to svinstvo