Do diskuse momentálně není možné vkládat příspěvky. Děkujeme za pochopení.
Úvod > Diskuse > Poskytovatelé > ADSL přes Telenor. Skynet nebo Nextra ?

ADSL přes Telenor. Skynet nebo Nextra ?

Patr (8.8.2005 21:47:41)

Chci si zřídit službu 4096/384, ale nevím, jestli vybrat Nextru nebo Skynet. Ceny prakticky stejný, ale Nextra používá FUP po 40 GB, Skynet je neomezený, ale straší mě tam ta priorita :( Poradíte mi koho vybrat ? Opravdu se nemohu rozhodnout

David (8.8.2005 21:53:55)

Popravde, bez nejakeho flame, k cemu to hlavne chces? Jsi notor stahovac, ktery bude sosat pres DC porad, nebo si sem tam stahnes film/hru a jinak spis surfovani?

Patr (8.8.2005 22:45:18)

Hlavně na online hraní+surfování, sem tam samozřejmě sosnu hru nebo film, ale traffic nemám skoro nikdy přes 25 GB/měsíc

David (9.8.2005 11:48:24)

Tak jdi do Nextry. Tam mas FUP 40 GB, a do tech 40i ti to pojede v pohode, a buhvi, jestli FUP nekdy nahodi. Jeste bych se zeptal, v jake lokalite jsi?

Patr (9.8.2005 11:55:56)

Praha 5 (Smíchov)

Karneval (9.8.2005 12:18:16)

tak vol od nextry telenor :o) .... mam fun 4M a jede to od 3mega do 3,5mega .... ping je ok

Anonym (9.8.2005 12:21:40)

apropo sem tam sem sosnul hru serial a za dva tejdny to delalo 100GB :-D

David (12.8.2005 08:35:06)

Jsi borec a frajer, strasne sikovnej, jako vsichni stahovaci, co na to rict... :) Jen vic vas takovych, VY jste budoucnost naroda :)

y2k (29.9.2005 22:08:19)

Sry za upřímnost, ale si prase !!! Kvůli takovým lidem, se asi pravděpodobně opravdu začne u Nextry uplatňovat FUP !! Takže dík, již nikdy nemůžu bezplatně přesáhnout za zachování maximální rychlosti pomyslný limit !

Anonym (9.8.2005 12:26:04)

Ja mam sluzbu od Skynet (Jinonice) a nemuzu si stezovat. Taky mi to beha mezi 3 az 3,5mega. A ty prioritizace sem si nejak nevsiml,mozna na P2P site,nevim.

David (12.8.2005 08:35:41)

Nextra over telenor je to spravne :)

Dzerza (9.8.2005 14:31:59)

Prectete si podminky nextry. Kdyz inet nasdilite sousedovi, tak nextre musite zaplatit 3 nasobek pausalu za kazdy mesic, kdy to bylo sousedovi nasdileno. Sdilece lze soucasne vypatrat velmi snadno vcetne konkretnich jmen.

TomM (9.8.2005 16:40:47)

co to sem motáš? on se na nic takovýho neptal!

Anonym (9.8.2005 17:04:15)

vypátrat, a to jako jak?

:o) (9.8.2005 22:43:22)

:-D tys mě teda rozesmál takhle navečer, já dělám na technické podpoře pro klienty internetu u jednoho nejmenovaného ISP a teda neznám zpusob jak todle zjistit. Krom osobní návštěvy zástupce firmy.

Dzerza (10.8.2005 12:04:34)

Tak to ja znam zpusobu hafo. Nejsnadnejsi je si progrepovat log smtp serveru a vypadnou ti vsechny jmena lidi, co z pripojky odesilali mail.

Anonym (10.8.2005 15:39:43)

Tak to je dobrej nesmysl, ale nechám tě žít v tvém pochybném světě kouzel :-D. Už vidim jak nějaký ISP na todle dává prostředky, aby zjistil z jakých emailových schránek se posílají emaily.

Dzerza (10.8.2005 19:31:13)

Ja to delam zadarmo. Staci jeden prikaz v shellu.

Hannes [blog.czhannes.co (26.8.2005 13:56:04)

da se to zjistit celkem snadno kdyz se podivate na hlavicky paketu. ale nepredpokladam ze by to tady nekoho zajimalo, ti min Nextru...

y2k (29.9.2005 22:04:48)

y2k (29.9.2005 22:06:10)

Sorry, enter namísto TABulátoru :-) Konečně, první rozumný příspěvek, správně, jedině hlavička paketu podá patřičné informace a to ještě né každého paketu .....

Anonym (11.8.2005 07:00:41)

No a jak to uděláž když by nikdo nepoužíval SMTP a šli by přez web centrum nebo seznam, nebo ještě lépe kdyby měli vlastní smtp server a nepozužívali poskytovatelův?

Lukas (12.8.2005 18:42:09)

Jisteze, jde to velice stadno, ale co tim dokazes? Ze se z pripojky odesilaji maily s ruznymi daty v hlavicce... Btw Nextra/Telenor je vzdy rada, ze ma zakaznika, ktery plati faktury, a nema zadny duvod zacit ho buzerovat. Tim spis, ze by samotne setresni a prokazovani, jestli je bod 7.5 porusen/neporusen mohlo stat dost penez s hodne nejistou navratnosti.

Anonym (12.8.2005 23:56:15)

Boze muj, jsi tak hloupy, nebo co? Uvedomujes si ze v domacnosti muze libovolny pocet lidi pouzivat maily, stejne tak kamaradi, spolubydlici, pribuzni, kdokoliv, ci treba jeden clovek muze mit vic ruznych mailu. To cim argumentujes je fakt stupidita.

Anonym (11.8.2005 19:48:24)

teda ja si procet smluvni podminky na webu www.nextra.cz... kdes to tam nasel? nebo sde bojis konkurence? :)

nick (12.8.2005 08:00:25)

chjo, ja to porad rikam, ze lidi nic nectou a pak se divi: http://www.nextra.cz/index.php/content/download/5634/60039/file/050425-Obecna_specifikace_START_a_FUN.pdf odstavec 7.5 ;) nick

Anonym (13.8.2005 10:27:46)

7.5 Uživatel nese plnou odpovědnost za škodu, která vznikne Poskytovateli nebo jiným osobám v důsledku přístupu třetích osob k síti Internet využitím připojení poskytnutého Uživateli v rámci Služby. Uživatel se zavazuje, že neumožní využívání poskytnutého připojení k síti Internet třetím osobám s výjimkou svých zaměstnanců nebo rodinných příslušníků (zejména sdělením uživatelského jména a hesla, poskytnutím IP konektivity, přístupu nebo připojením k xDSL přípojce technickými prostředky Uživatele nebo třetích osob) a to jak za úhradu nebo zdarma, pokud není ve Smlouvě stanoveno jinak, a to i když je Uživatel držitelem koncesní listiny na poskytování telekomunikačních služeb a je oprávněn vykonávat telekomunikační činnosti podle generální licence nebo povolení. V případě, že Uživatel poruší tuto povinnost je povinen Poskytovateli zaplatit smluvní pokutu ve výši trojnásobku měsíční ceny Služby za každý započatý měsíc trvání porušení tohoto omezení. Uživatel dále není oprávněn postupovat třetím osobám jméno a heslo pro připojení ke Službě a je povinen učinit odpovídající opatření k zachování hesla v tajnosti. V případě ztráty, odcizení nebo jiného narušení práva užití předmětného hesla je Uživatel povinen sdělit tuto skutečnost neprodleně Poskytovateli, přičemž je odpovědný za každé užití Služby až do okamžiku oznámení této skutečnosti Poskytovateli. Uživatel se zavazuje nepřetěžovat technické prostředky Poskytovatele a bere na vědomí, že v případě nadměrného opakovaného zatěžování systémových prostředků Poskytovatele nebo při přenosech objemů dat měsíčně více než o sto procent přesahující průměrný datový přenos všech uživatelů služby si Poskytovatel vyhrazuje právo omezit počet otevřených TCP/IP spojení nebo určité porty technických zařízení Uživatele po takovou dobu, než dojde ke snížení celkového zatížení systémových nebo přenosových prostředků na běžný průměrný stav. takze nesmim byt internetova kavarna, a kdyz to poskytnu treti osobe, ponesu zodpovednost jako bych to byl ja... kde mas zakaz sdilet to pripojeni?

nick (13.8.2005 11:35:37)

a co toto? -------------------------- Uživatel se zavazuje, že neumožní využívání poskytnutého připojení k síti Internet třetím osobám s výjimkou svých zaměstnanců nebo rodinných příslušníků (zejména sdělením uživatelského jména a hesla, poskytnutím IP konektivity, přístupu nebo připojením k xDSL přípojce technickými prostředky Uživatele nebo třetích osob) a to jak za úhradu nebo zdarma, pokud není ve Smlouvě stanoveno jinak, a to i když je Uživatel držitelem koncesní listiny na poskytování telekomunikačních služeb a je oprávněn vykonávat telekomunikační činnosti podle generální licence nebo povolení. V případě, že Uživatel poruší tuto povinnost je povinen Poskytovateli zaplatit smluvní pokutu ve výši trojnásobku měsíční ceny Služby za každý započatý měsíc trvání porušení tohoto omezení. ---------------------------

Anonym (15.8.2005 22:24:10)

hm,a ted mi rekni jak podle MAC adresy Nextra pozna, ze muj soused neni muj braxa :)

Nargon (15.8.2005 22:32:35)

Jo to me taky celkem zajima, jak rozlisit brachu nebo souseda. Pokud teda pracovnik nextry k vam nezajede, ale zkontrolovat vsechny uzivatele by bylo asi hodne narocny.

y2k (29.9.2005 22:01:14)

No, MAC adresy přes PPPoA samozřejmě nejdou, dokonce ani ta routeru....... Ale zjistit a zachytit komunikaci lze i jinak, příkladně EtherPeak to rozliší u jistých packetů zcela spolehlivě, že vysílají dva PC, namísto jednoho, i když, jsou routované ... Ale samozřejmě, že nepoznají, jestli to jsou Tvé dva PC, nebo jestli to je soused :-) Takže, myslím, že se není čeho bát.......

nick (15.8.2005 22:59:05)

Oni MAC adresy nevidi, MAC adresy jsou jen v ramci lokalni site, na venek pak vystupujete vsichni pod jednou MAC adresou, stejne jako mate vsichni dohromady jedno IPcko (teda pokud je vas tam vic). Podle MAC adres se to tu tudiz poznat neda, jedina moznost je sledovat trafik. Ale nejsem si jist, zda toto neni v rozporu se smluvnim ujednanim. Kazdopadne k prokazani by asi byla nutna navsteva zastupce firmy u tebe doma... nick

y2k (29.9.2005 22:03:39)

MAC adresy se přes PPPoA nepřenáší, vůbec, žadné !!!!!!

nick (1.10.2005 14:02:46)

takze tim chces rict, ze na DSLamu neni videt MAC adresa modemu? nick

David (12.8.2005 08:33:58)

Prosimte pane paranoiku, uklidni se :) Nikde tady nepadlo slovo o tom, ze to chce sdilet s xx sousedy. BTW nikdo neomezuje sdileni do dalsich PCs v ramci domacnosti. A moc rad bych videl, jak Nextra vycmucha, ze se to a to pripojeni sdili jeste jinam na vic PC a pak bude prolezat byty "hrisniku" a koukat, jestli ten kabel vede vedle do pokoje k druhymu home PC,nebo skrz zed k sousedovi :) Hod se do klidu prosimte! :)

y2k (9.8.2005 23:43:11)

Nejprve bych chtěl podotknout, že nepatřím mezi stahovače. Jen jedinkrát jsem přesáhl pomyslný FUP (měl jsem celkem 53GB) a to jen proto, že jsem opravdu nutně potřeboval přetáhnout zálohu jednoho kamaráda, abych mohl dále s jeho datama pracovat. Jinak zdaleka ani nedosáhnu budoucí limit FUP. Mám Nextru over Telenor a jsem naprosto spokojený. Linka chodí stabilně, bez výpadků a vždy plnou omezenou rychlostí 3430/384Kbps s latencí okolo 8ms do NIXu. Žádné omezování či nějaký nešikovně nastavený QoS mě zatím nepotkal, takže Ti to mohu jen doporučit. Osobně si myslím, že FUP již nikdy nezapnou, takže jestli nejsi stahovač tak vítej mezi námi :-)

David (12.8.2005 08:36:55)

Taky myslim. :) A ti notorici si uz snad za ty tri mesice natahali dost a prestanou masturbovat u nabihajicich procent :)

Luděk (29.9.2005 17:40:33)

Mám stejné dilema, bohužel odkázaný na síť Telecomu. Takže, Skynet nebo Nextra?

DVDfreak (29.9.2005 21:49:35)

Ja rikam ani jedno. Muj tip: eTel. 350GB/mesic neni problem. Tak a hura na me :D

Anonym (29.9.2005 22:16:25)

no ses opravdu deb*l. tos chtel slyset?!?

y2k (29.9.2005 22:02:07)

Za mě rozhodně Nextra, nebo Forpsi.com