Do diskuse momentálně není možné vkládat příspěvky. Děkujeme za pochopení.
Úvod > Diskuse > Poskytovatelé > ADSL pres Telenor

ADSL pres Telenor

Lamka (29.8.2005 18:50:20)

Zdravim, chtel bych si poridit ADSL pres Telenor a do oka me padl Bluetone 1024/256 Premium adsl...A mam par otazek: Je mozne pouzit modem Sagem F@st 840? Jak je to s tim pausalem, je lepsi varianta: 1024/256 / 1:20 + platíte paušál Telecomu min.276,- Nebo o stovku drazsi 1024/256 / 1:20 (NEPLATÍTE paušál Telecomu) ??? A nebo znate lepsiho poskytovatele? Dik za rady

TomM (29.8.2005 19:14:29)

OMFG to není přes telenor, ale přes ČRa! použít se dá, ale já bych ho zahodil

Lamka (29.8.2005 19:32:43)

Aha, sorac mam v tom trochu bordel, co si o tomhle Adsl myslis?Nebo by jsi mi doporucil neco lepsiho?

TheIF (29.8.2005 20:32:50)

Ověřil jsis dostupnost ???? Mě tihle alternativní operátoři taky pořád padaj do oka, ale musím se smířit, že pokud nežiješ v MEGA městě tak na to můžeš zapomenout :-( Zvláštní, že české radiokomunikace vyceméně kopíruji pokrytí telenoru. Myslím, že cokoliv je lepší než Telecom, zkus se mrknout na SkyNEt (to je přes telenor) a má hodně good ceny a neomezený NEt

Lamka (29.8.2005 20:58:19)

Mno bydlim v Praglu, takze tady toho je docela dost, dostupnost jsem si overoval a telenor muzu mit....A jak je to s tim pausalem, ten Telefon mini, si mohu nechat nebo musim mit nejaky drazsi?

David (29.8.2005 23:25:40)

No jestli je Mini ten za stovku, tak k tomu myslim ADSL mit nemuzes...

TomM (30.8.2005 00:11:35)

musíš mít Home Standard (329kč vč. DPH), protože kvůli rozhodnutí ČTÚ se k ADSL Home MINI používat nedá.

David (30.8.2005 09:55:47)

Vono se to tusim ted jmenuje Telefon Standard, ale princip a cena sedi :)

hugo (31.8.2005 08:11:44)

Vono se to ted jmenuje Telefon Expres, ten je pro vsechny DSLaky (a nezalezi jestli to maj od IOLu nebo ne). Ptal jsem se na to tehdy na hotline pipky, kdyz to menili vsem automaticky z tarifu Home Mini.

hugo (31.8.2005 08:17:54)

Jo a je to trapacky asi o petku levnejsi nez ten Telefon Standard, 277.- bez DPH. Jenze volny minuty uz u toho nejsou zadny, takze oproti puvodnimu Home Standard to je stejne drazsi :) Inu, zluty kur*y to maj spocitany

Anonym (21.9.2005 10:24:07)

myslím že to není rozhodnutí čtu ale JEN A POUZE telecomu, prostě chce na tom vyždímat. onehdá jsem to nařízení pročítal, nic takovýho tam nebylo, a na přímej dotaz i dnes vám telecom někdy i přizná že to je jejich rozhodnutí nepustit adsl na mini. jestli on telecom nepodmiňuje užívání jedné služby užíváním jiné služby.

TomM (30.8.2005 00:09:47)

no pokud ti stačí 2mega ADSL tak je tuším levnější jak telenor, není tam FUP a je tam nižší agregace. Ale problém je v tom,že to není ověřený jak to jede (je to služba poměrně nová a moc lidí to nemá) je tam agregace jenom 1:20 a je to bez FUPu a čeká se na výkon z praxe. Telenor je ověřenej a nabízí i 4mega ADSL (za 1190kč bez DPH od Nextry - doporučuju). Já bych bral radši telenor, protože u čra se zatím prostě neví jak to jede a hlavně jak to pojede.

MeTo (30.8.2005 23:27:21)

No, tusimze uz tu nekdo na foru psal ze to beha OK.... nicmene tenkrat v zacatcich ADSL pres CTc to bylo taky OK.... ale pak zacli aplikovat agregaci a vime jak to chvili vypadalo... a predsi jen unlimited dvoumegabit jistou skupinu uzivatelu dokaze "probudit" k trochu vyssi aktivite.... nicmene muze to byt naopak a ja si budu nadavat ze jsem to uz davno nevzal :))

TomM (31.8.2005 00:38:47)

njn - jenže to byl asi jejich první zákazník a tomu to pojede zákonitě OK :D

MeTo (31.8.2005 13:50:10)

heh, to je fakt :))) Ale stejne bohuzel takova nejvetsi prekazka k prechodu k nim je tech 21 dni offline :( No, nastesti v moji lokalite by mel byt na podzim Karneval, kterej ma nabidku podobnou, navic nevyhrozuje agregaci, a rozhodne to neznamena tri tejdny offline :))

Anonym (31.8.2005 14:08:38)

ale karneval ma FUP a zpomaluje po preneseni relatvine maleho objemu dat (nevim presne ale kolem 10 gb.... i kdyz musim uznat, ze proti Telekomu je ten limit nadhera, ale pod CRa maji ADSL bez limitu, mozna bych radsi sahl po tech CRa a tech 21 dni proste pretrpel......)

y2k (2.9.2005 08:30:57)

Dejte pak vědět, jak ČRa fungujou, docela mi to zajímá.

MeTo (2.9.2005 17:39:41)

Myslim, ze pro 2Mbps je 20GB dostatecne. Na IE Sprint jsem stejne vic jak cca 8GB nedal. Proste k CRa bych nesel jednak kvuli zdlouhavemu zrizovani a taky prave kvuli tomu ze je to unlimited, abych za ctvrt roku nezuril ze to je agregovany az to hezky neni. Tot vse.

Anonym (2.9.2005 18:51:26)

no nechapu lidi, co maji moznost mit neco jineho a zustavaju u CTc,zvlast kdyz nabidka je drazsi nez od konkurence (Telenor, CRa) a jeste navic veri tem priblblejm marketinkovejm kecum Telecomu, ze FUP v provedeni CTc je to pro nase dobro......viz tarif Start a 250 mb FUP, jestli neci sit nedaze vydrzet plny zatizeni pri rychlosti 128kpbs, tak bych mel spis strach jit k ni (i kdyz u CTc to neni asi o kvalite site, ale nevuli poskytnout kvalitni sluzbu)

MeTo (2.9.2005 23:15:43)

Kvuli zbaveni se Telecomu nebudu rozhodne cekat 21 dni.... me osobne FUP na IE Sprint vubec neomezuje, takze nemam duvod zmeny.... jasny, to ADSL od CRa vypada lip, ale neni to pro me az tak lakavy, abych kvuli tomu delal zmenu..... Jako tech 250MB to je opravdu smesny, to uznavam, ale u Sprintu uz je to prijatelne.... a i kdyby, tak 512 je stale pouzitelny net.... takze to da 16GB....Ke zmene by me "donutil" jen Karneval..... ktery pravdepodobne na podzim bude.. Ad marketingove kecy..... mno, CR neni jedina zeme kde se FUP uplatnuje.... A pokud me FUP neomezuje, tak ho spis uvitam, abych pak nemusel zurit ze to jede jinak nez ma... ono kdyby to FUP bylo uplne k nicemu, tak by ho nikdo neuplatnoval zejo. Jako samozrejme, zni to lip kdyz je neco uplne neomezeny, ale nesmi se to zneuzivat, coz je tady tezky :)

Anonym (3.9.2005 11:15:10)

no, je dost mozny, ze nejaky FUP byt musi, ale trvam na tom, ze operatorovi je jedno a na kvalite se to neprojevi, jestli je FUP nastavena na 40 GB/mesic nebo 16 GB mesic, a to nemluvim o tech tarifech s 1 GB FUP ...... proste je to neochota CTc dat poradou datovou dotaci, nebo spis snaha poradne neco vyzdimat....

MeTo (3.9.2005 15:18:53)

No.... v pripade agregace 1:50 to operatorovi az tak jedno neni.... zalezi totiz i na slozeni lidi ktery sluzbu vyuzivaji.... kdyz to je jeden sosac vedle druhyho tak je pruser, ale dyz je to rovnomerne rozlozeny tak je to OK.... no, 1GB na mesic to je fakt vysmech no.... Ale samozrejme hraje roli i to, ze se nikomu nechce davat nic zadarmo, a tak dalsi moznost ziskani penez jsou data..... ale to je pak spis o datovych limitech, jestli si KOUPITE X GB, nebo Y GB.... u FUP se neda "koupit" vyssi, jen vyssi rychlost, kde je pak jiny FUP.... Ale verte, ze kazdej obchodnik se snazi zakaznika co nejvic vyzdimat, at to tak vypada nebo ne.... A porovnavat napriklad s Anglii bohuzel nejde, protoze proste jsme v CR, coz je jeden hlavni zadrhel, ktery nezmizi.

TheIF (3.9.2005 20:16:04)

třeba příští rok se už najde nějaký tarif pro firmy 1MB (1:20 bez FUPU) za 1500Kč s DPH což mi přijde jako už dobrá cena, ale 2000 je mocccccccccccc

Lopouch (3.9.2005 23:52:09)

Neznam se z z kostela,taky tam prosim o zazrak.

TheIF (5.9.2005 21:02:49)

Proč ? před rokem stálo taky pul mego stejně, méli více než teď 1MB

TomM (6.9.2005 00:22:36)

o stovku víc

sutra (6.9.2005 18:35:09)

no někde to není zázrak - tohle umí to BlueTone Premium, 1M, 1:20 bez FUP a limitů (jako business tarif), za 900 bez DPH. jenže není všude, a ty dlouhý tři tejdny...

Anonym (7.9.2005 08:23:03)

3 tydny jsou slibovany, ale nerealny termin (osobni zkusenost). Duvodem je Telecom, ktery nechce pustit platici zakazniky. Vlastni instalace u CRA trva 2-3 dny.

Lamlik (7.9.2005 11:36:30)

Souhlasi pocitej s mesicem az mesicem a pul.

sutra (7.9.2005 21:35:06)

no dobře, ale co to na tom mění? mě je celkem jedno jestli za to může telekur*a nebo čra, podstatný je jak dlouho trvá výpadek...

Anonym (8.9.2005 07:40:21)

výpadek realne trvá 2-3 mesíce, v nekterych pripadech i dele. Bluetone sice slibuje 21 dnu, ale termin nemuze stihnout, i kdyz se snazi.

Anonym (8.9.2005 09:18:04)

Na tohle by mnel reagovat antimonopolni urad.

Anonym (30.8.2005 10:23:57)

nerozumim jedne veci: je to bez fup... ale presto v podminkach vyslovene souhlasis, ze ti budou merit data: tj. dle meho, kdyz to budes prehanet, tak te "tajne" zpomali (proto jsem zvolil nextru, kde bude ( snad? :) ) jasne danej fup (u bluetone mi vadi, ze neni jasne dana hranice, kdy te "utnou" - a dle meho tam nekde je/bude, ale to je samozrejme jen muj nazor ;)

hugo (31.8.2005 08:04:02)

Myslim ze tam nebude, protoze je to s agregaci 1:20 a bez limitu. Spis to bude IMHO vyreseno technicky tim RFC1483, coz je myslim neco jako "roztrideni" protokolu - teda snad spis neco jako u Skynetu deprioritizace, ale kdovi. Ale u agregace 1:20 to bude jedno. Kdyz se podivas tady na DSL.cz tak tarify v tyhle kategorii jsou sice o dost draz (coz muze bejt diky nezavisly infrastrukture CRa, zatimco ostatni preprodavaji ceny jinych), ale vsechny jsou bez FUPu, prave diky agregaci 1:20 (ne 1:50, jak stado ovci v masokombinatu). Uz FUP nepotrebuji, protoze vliv stahovacu neni znat. To je taky duvod, proc se stahovacum doporucuji prave drazsi tarify 1:20, kde se "ztrati" - jenze stahovac je socka a na to vetsinou nema (ani nechce mit, protoze mu jde o orgasmus z "megatun uzasne levnyho softu za par babek"). :) Ja bych se toho asi nebal, na ustredne to mam a protoze mi konci vypoved tak do toho mozna pujdu. Ale zalezi jestli muj modem umi to RFC1483, coz je snad PPPoE nebo tak neco, doufam ze SpeedTouch 510 by to mel umet.

Lamka (30.8.2005 12:00:05)

Tak jsem se rozhodl pro ověřený adsl Nextra.Jeste by me zajimalo, jestli je leps? dat si ten telefon standart nebo platit větší paušál za net a neplatit paušál čt

Anonym (30.8.2005 12:43:39)

no to se musis rozhodnout sam, jestli pouzivas k volani pevnou linku, nebo tobe na pevnou linku nekdo vola ;)

Lamka (30.8.2005 18:45:04)

Jenze to jde bud ponechat s tarifem CT a nebo uplne zrusit, tak ze se mi uz nikdo nedovola..Btw: prevadel jsem si pevnou na jine bydliste a jineho ucastnika, meni se referenci cislo, nebo zustava, popripade zjistim ho jinak nez z vyuctovani, ktere prijde az za 12dnu...???

TomM (31.8.2005 00:40:25)

s tím referenčním číslem nevím jak to je, ale já bych se zeptal na lince telekomu a pokud se změnilo, tak si myslím, že ti to objednají i bez refernčního čísla, když jim řekneš víc údajú o tvé osobě.

Jira (31.8.2005 16:55:12)

Já si musel počkat až na vyučtování. Nikdo mi ho nechtěl na infolince říct. PS Měl jsem novou linku.

IOLák (2.9.2005 16:48:51)

je to blbý to říct ale "nemáte nárok si přes telefon řikat o heslo" - toť oficiální stanovisko

Příznivec (12.9.2005 09:35:37)

Pozor - Bluetone Premium ADSL má obecně nižší agregace u internetu než konkurence - tzn. rychlejší odezvu internetu, u varianty s hlasem (pevnou linkou ) se opravdu již nikdy neplatí paušál Českému telecomu. Je zde možnost zachovat stávající telefonní číslo, nebo ho přidělí nové od Bluetone. Přes Premium ADSL si zavoláte levněji. Dále umí u Bluetone udělat za stejnou cenu klasické linky dvě, dělá se to zařízením typu NT+. Pokud si to vezmete i z hlasem ušetříte za volání... Hlavně lidé volající meziměsto a do světa. co se týče měsíční ceny za přípojku ... Lidé co potřebují ISDN2 - ušetří dvojnásob(cena je pořád stejná jako za klasickou analogovou přípojku. U internetu není žádný FUP ani limity dat. Modem si dáte vlastní homologovaný, nebo ho Bluetone pronajímá. Výpisy hovorů jsou gratis. Jinak to šlape opravdu tou rychlostí kterou inzerují, pokud nemáte opravdu špatné vedení. Je to takové UPC Chello s pevnou linkou. Pokud má někdo zájem, jsem studna informací. Pište na můj E-mail.

Dzerza (12.9.2005 18:05:17)

Hele ty kravataku, jdi s tema marketingovyma kecama do haje. Za ISDN se rozhodne neusetri dvojnasob, ale jen o 119 Kc vic nez s telecomem, navic za preneseni cisel z ISDN linky chteji 6000. Jdete nekam s takovou nabidkou!

Anonym (12.9.2005 18:06:16)

Dopr....kdyby se nenuselo platit skoro 3K za prenenos cisla tak uz u nich davno sem.Proc prenositelnost neni zdarma?

Anonym (12.9.2005 18:26:33)

S tou odezvou nesouhlasim sluzbu mam a prumernou odezvu mam kolem 50 ms vedenim to neni utlum mam na down 3db

Anonym (13.9.2005 06:20:04)

Testy: Instalace trvala 35 dnů. Netuším jestli telecom, nebo Bluetone zavinil zpoždění. A pozor, ty 3 týdny taky nemusí platit. Mají na to ve smlouvě 31 dnů. Jinak testuji co to pustí, vlastně si potřebuji nastahovat jen pár věcí, pak už to tak přehánět nebudu. Od 6.9 večer do dnes - 24GB, nezpozoroval jsem žádné snížení UP/DOWN. Jsem zvědavý jen jestli to myslí s tou non-FUP vážně. Rychlost drží kupodivu stabilně - od 1954-1996 (down). Provoz bezproblémový nonstop, pouze jednou byl výpadek asi 2 minuty. Uvidím jak to bude koncem měsíce. Jestli nepojedu tak 128k, když tak zlobím...

zvedavec (13.9.2005 07:23:52)

Obednaval Bluetone nekdo pres jine preprodavajici firmy? Jake s nimi mate zkusenosti? Lze se po prechodu na Bluetone pripojovat zadarmo pres standardni modem napr. na Volny a podobne? Nenasel jsem nikde, ze ano.

Anonym (19.9.2005 01:29:25)

Myslim ze Bluetone svou konektivitu zatim (?) velkoobchodne nepreprodava tak, jako to dela Telenor nebo Telekom. Modem funguje v hovorovem pasmu, jako telefon nebo fax, a prenasi data akusticky. Proto se pres modem muzes pripojovat, nezavisle na ADSL, pokud mas klasicky telefon - tedy pres CTc (platis zluty pausal) nebo CRa (mas Bluetone Premium s telefonem v cene). Pak ti obycejny modem pujde. Kdo ma pouze VoIP telefon (samotny, pri deaktivaci normalniho), tomu podle me modemove spojeni nepujde, pokud to tedy vubec technicky lze. Akusticky signal se prenasi internetem jako datove pakety, ktere nemaji zajistene doruceni ani v presnem poradi ani uplnem poctu. Coz sice staci pro slysitelnost hlasu, ale pro pouzitelny prenos 40-56kbit proudu dat z modemu uz asi ne.

Anonym (19.9.2005 10:41:33)

Nepreprodava velkoobchodne ale nabizi ho i pod znackou Centrum.cz coz je vlastne jejich firma

Anonym (19.9.2005 16:14:23)

To jo, ale ze by si treba i cizi subjekty jako Nextra, SkyNet, EMEA atd. mohly rozsirit nabidku o CRa tarify, zatim nelze.

Xerxes.ip (20.9.2005 16:57:16)

centrum sice nabizi ale prijde mi to divny ze by Bluetone vlastnil centrum.cz a mel napsano na strankach Připojeno do sítě GTS NOVERA, a. s . no rozhodne budu rad za kazdy prispevek

Anonym (21.9.2005 00:35:06)

To bude tim ze Centrum ma masiny na Zelivskeho v budove GTS,proto je tam pripojeno do site GTS.

Anonym (19.9.2005 01:52:43)

Jestli to modemem jde _zadarmo_, to pochybuju - pausal je sice v cene ADSL ale je tam standardni telefonni sluzba, a bude tam proto pravdepodobne nejakej tarif pro dialup jako I-2002. Koukal jsem na cenik volani pri predvolbe operatora Bluetone Voice 1044, tam je uveden internetovej tarif pres jejich vlastni cislo typu 971xxxxxx. Co to stoji pri vytaceni pres cizi cislo 971xxxxxx, to nepisou. U dialupu pri telefonu v ramci ADSL Premium asi to bude obdobne, ne-li uplne to stejne.

Lovok (24.9.2005 02:13:59)

Tak za prve, Bluetone neni Telenor ale CRa (Ceske Radiokomunikace). Mit moznost jit do CRa Bluetonu, tak bych urcite sel. U nas bohuzel neni, takze mam Telenor prez SkyNet, ktery si nemuzu vynachvalit - u nej se bohuzel musi stale platit CTc nehorazne vysoky pausal 329 s DPH, u CRa si priplatis k ADSL 119 s DPH a jeste volas za CRa ceny, takze tam neni co resit. CRa neni jako Telenor pouze velkoobchodni poskytovatel, ktery proste jine maloobchodni prodejce potrebuje, vsechno si dela sam, takze nema naprosto duvod nabizet svoje ADSL prez dalsi kanaly, pokud to zvladne sam, tudiz bych to neocekaval ... navic nema ani takove pokryti.

Lovok (24.9.2005 03:19:12)

A co se tyce toho modemu, tak primo s danym typem ti sice neporadim, kazdopadne me udivuji nazory USB vs Ethernet, ktere zde na foru prevazuji. Osobne jsem napriklad nemel nikdy s zadnym USB modemem problemy, ale to je samozrejme individualni, velmi zalezi co ma clovek za HW a jaky SW si do PC pusti. Kazdopadne je to pro individualniho uzivatele (s jednim PC) stale nejlepsi zpusob pripojeni. Ciste Ethernet modemy se bohuzel sehnat nedaji (D-Link DSL-360T neni modem!) a routery, ktere umi fungovat jako modemy, jsou pro tento ucel drahe a opravdu jen malo z nich umi takto fungovat. Kupovat zasadne a za vsech okolnosti router je nesmysl, NAT ma akorat nevyhody, je to nutne zlo pro sdileni pripojeni pro vice PC, ale vydavat ho za nutnost pro ucinne ochraneni PC/zamenovat ho za FW je naproste mateni lidi. Kazdopadne vse co jsem nyni napsal ted obraci naruby skvela nabidka, kterou ted ma Telecom, Speed Touch 510i v provedeni s jednim portem za skvelou cenu 1189,- s DPH, ktere ted vyprodavaji. Sam jsem dnes byl jeden koupit, ac od Telekomu, na Telenoru beha skvele a umi fungovat jako plne pruchozi modem (DHCP spoof mod). Jesli neco kupovat, tak tohle, za 3k je to jako modem drahy, ale za 1,2k je to bomba!

Anonym (24.9.2005 11:05:19)

No do USB bych ja treba nesel z duvodu ze ne u kazdyho pocitace USB je. Nejsou jenom PC a MACy. Pak tu je spotrebni elektronika kde asi tezko bude na USB profil Network device a horko tezko kor treba z widlema se to bude rozchazet. Spotrebka ma holt taky ethernety. Ethernet proste behat bude a USB bude behat MOZNA. Uz si nekdy videl IP telefon(ne zvukovky ve tvaru sluchatka) na USB? Router=NAT? To slysim poprvy. Lidi jako ty asi netusi jak funguje internet. Otazecka. Kdyz este nebyl nat co teda routovalo provoz v internetu? Ty ADSL routery umi i bridge. Ted na PPPoE to neni zadnej problem. Rikat ze NAT ma akorat nevyhody je za soucasny situace peknej nesmysl. Az ti kazdej ISP da k prikoupeni aspon 8 adres tak pak mi muzes rikat kretene ale za tyhle situace ne. Neni to drahy. Za 3k ten modem toho umi mraky a vubec neni drahej. Na modemu se zasadne nesetri a ty co setri sou pekny telata. Ja bych si klidne z brigady setril na lepsi modem nez koupit ten nejlevnejsi smejd. Kurna lidi to je dlouhodoba investice- Ty si asi nepamatujes na dialup externi modemy za 4-5kkc co? este v roce 2000 se prodavali takhle drahy.

Lovok (24.9.2005 21:33:45)

Jo tem s PPPoE je hej, ale my se tu bavime hlavne o Telenoru, a ja tedy na nem mam PPPoA (a urcite se najdou i takovi zakaznici IE), coz veci ponekud komplikuje, ze. Ano, router neni NAT, ovsem ktery ISP ti da vice IP? Tak pardon, ze jsem si dovolil male zjednoduseni. A co umi ten modem/router za 3k? Jak velkou to ma NAT tabulku, ma dostatecne vykonne CPU? Zajimave ze to zadny vyrobce raci neuvadi. V realnem nasazeni to uz pri dvou, trech aktivnich uzivatelich (ale i jednom) neni problem dostat do kolen, vzajemne si pak pekne shazuji spojeni ci zcela zasekavaji tyto "zazraky" za 3k. O tom snazit se na nich provozovat VoIP raci pomlcim. Takze kupovat to jako bridge s tim, ze po rozsireni site to bude k necemu je naivni, clovek akorat vyhazuje zbytecne penize. Hledani pouzitelneho routeru je pak stejna, ne-li vetsi alchymie jako najit ten spravny USB modem. Routeru za 3k bych se po svych negativnich skusenostech nedotkl ani vidlemi, bud to chce vice pritlacit na penezenku, nebo proste hledat jine reseni. Ono ne kazdy ma naladu bavit se flashovanim tweaked firmwaru (resp. Linuxu) do techto "zazraku" (pokud pro dany typ existuji), aby to aspon nejak chodilo a opravilo naprosto zjevne chyby od vyrobce, ktery na dalsi support naprosto kasle. Ja jsem jinak rozhodne pro ethernet reseni, ale za stavajici situace jedine pokud je nevyhnutelne. Samostatne PC jako router, treba i s USB modemem, poslouzi daleko lepe ... bohuzel je to hlucne, zabira to misto, zere hodne proudu a vic se o to clovek musi starat :(

Dzerza (24.9.2005 23:08:30)

Osobne provozuju well asu-8000 na nekolika linuxovych routerech, stalo me to hodne laborovani, ale rozjel jsem to jak pod telecomem, tak pod telenorem. Jediny problem tohoto USB modemu je citlivost napajeni, na ktery jsem narazil u staricke desky s chipsetem VIA MVP4 a amd K6-2/500. Spojeni se neustale rozpadalo. Pomohlo, kdyz jsem napajeni USB portu pridratoval primo na floppy konektor a drzi. Zajimave pocteni o tomto tematu je i na http://www.elektrorevue.cz/clanky/05041/

Anonym (25.9.2005 02:28:32)

PPPoE bude co nejvidet i u nextry. Ehm. Ten router za 3k ma moznost 1024 zaznamu v nat tabulce . CPU ma stejne vykonny jako ufuneny s helikopterou Cisca za 15KKc(to sou lowendy ne?). Ma H.323 a SIP podporu v natu. Ten modem je stabilni a jako jeden z mala umi dostat verejnou ip i na PPPoA pres PPPtP. Jmenuje se Igor Hnizdo Alcatel Speedtouch 510 PRO. USB modem muze kupovat opravdu jenom ubozak. Ja bych to na linuxovej router nedaval. Clovek kolikrat nema zdrojak od ovladace bo firmu DSP, USB (U)OHCI je fuj. Ted este clovek nema jisty jestli se mu controller neodporouci nebo malinkej pokles napajeni nejebne modem. Nebo esli mu nechcipne sw. Zvlast na jadre 2.6 chcipalo i na intelech a neni to ted o moc lepsi. PCI modemy nesú ale ten bych pořídil už spíš, než tu USB.

Dzerza (25.9.2005 12:30:56)

To jsou jenom kecy. Provozuju usb modemy conexant na strojich od K6-2 po pentium IV (gentoo hardened-sources 2.6.11) a je to rock stable. Krom tohoto USB ADSL modemu mam soucasne pripojeny i USB ISDN modem - Fritz!X pro hylafax.

Anonym (26.9.2005 01:06:54)

Já USB modem neměl, ale lidi si mi stěžovali že se jim odpojuje a občas to někomu zatuhne. Fakt je, že technologie USB je náročnější na CPU (než ethernet rozhodně), není stavěná na dlouhodobý přenosy velkýho objemu dat bez přerušení, a navíc často je k PC připojeno pár dalších USB zařízení, včetně myši nebo klávesnice, a z toho pak sem tam vznikají problémy s průtokem dat nebo kolísavá "performance" připojení. Jinak bych netvrdil tak jistě že NAT má akorát nevýhody - dokud nebude celej svět na IPv6, je to prostě jeden z mála jednoduchých způsobů jak sdílet inet pro privátní LAN. Samozřejmě za ekvivalent firewallu se to ale brát nedá. Budeš se divit, ale DLink DSL-360T skutečně JE modem. Dokonce si matně vzpomínám že v něm byl i NAT, ale modem je to určitě - sám jsem se s ním loni připojoval asi dva měsíce, po nějaký době bádání, ale víceméně v pohodě. Než jsem zvýšil počet počítačů a koupil si rovnou 4portovej SpeedTouch 510i, tehdy stál hodně - asi 4,5 litru - ale nelituju. Mám ho rok a půl a budu ho mít spokojeně i dál, umí toho totiž víc než se zdálo.

Lovok (26.9.2005 04:29:27)

DSL-360T modem neni, alespon tak jak ja chapu cisty modem. Ono se to totiz pri pouziti PPPoA ci PPPoE protokolu zakoncenyho primo v modemu chova jak router s malou NAT tabulkou, po navazani trochu vic spojeni to jde do kopru (smutne zjisteni kdyz to chce clovek pouzit jako modem pro router s NAT tabulkou o max. 6000 zaznamech). Proti tomu je USB modem zlaty! Prez Bridge to asi bude v pohode, ale to je pouzitelny jen pro PPPoE a muset vytacet stale spojeni na PC ponekud likviduje tu krasu samostatnyho ethernet zarizeni. Jinak to DSL-360T je vubec otresna vec, z venku sice vypada jako mila krabicka, ale jen clovek nahodi web rozhrani nestaci se divit. Jako tlacitka vysoce komprimovany rozmazany jpegy, menu obsahujici nesmyslny/nadbytecny/nefunkcni polozky, DNS relay tam byla ale jelikoz zrejme byly problemy tak ji proste z novejsich FW vyhodili, cas si to neumi synchronizovat samo, blbe to predava DNS servery prez DHCP ... Proti tomu Alcatel 510i s jednim portem v DHCP spoofu naprosta pohoda ... a s FW rady 4.3 uz tomu nemam vubec co vytknout ...

Anonym (26.9.2005 10:34:43)

No já bych chápal modem jako modulátor-demodulátor, a z tohohle pohledu to rozhodně funguje :) Ale kvalitativně zapadá do kategorie BFU modemů "z akce v hypermarketu" jako Asus 6310 nebo Siemens Santis 150 atd., a má stejný problémy - poddimenzovanou tabulku aktivních spojení mají všechny, pro jeden málo až průměrně zatíženej komp jakžtakž postačí (odladěno evidentně s minimálními náklady, aby to bylo ještě taktak na hraně) ale při větším zatížení nestabilita. Kvalita web rozhraní napovídá mnohé, těm rozmazaným tlačítkům jsem se taky podivil. Proti SpeedTouchi (jak 4.2.x, tak 4.3.x) je to bastlírna, nebe a dudy. Ani USB řešení bych si ale nekoupil. Je to podle mě funkční, ale ne zrovna ideální náhražka, poplatná módní vlně pitoreskních zařízení "BFU-friendly", "neuč-se-číst-jen-zasuň-a-jeď", "pokud-možno-cokoli-přes-USB-a-plně-PnP", bez ohledu na vhodnost USB pro různé účely, na což občas doplácejí. Vzdáleně to připomíná i starý případ externí modemy versus winmodemy. Není nad kvalitní ethernet modem.

Lovok (1.10.2005 15:14:43)

Beru zpet, firmware 4.3 sice zlepsuje webove rozhrani a pridava chybejici funkce, ale po tydnu provozu musim potvrdit pozorovani ostatnich uzivatelu, modem neni tak stabilni/bezproblemovy jako s 4.2 :(

Anonym (2.10.2005 16:48:40)

To chce trpělivost, případně přeflashnout ještě jednou. Já měl trochu problémy se stabilitou u verze 4.3.1.5, stávalo se tu a tam že se prostě modem resetoval. U verze 4.3.2.6 už se mi to nestává. Možná pomohlo i to, že jsem mezitím downgradoval na 4.2.10, čímž se kompletně vynulovaly jakékoli hodnoty zpět na factory defaults. Jen ta rychlost www rozhraní je u 4.3.2 o něco pomalejší, je to znát. Ale zase toho zato umí víc.

Anonym (25.9.2005 16:59:42)

tak sis měl pořídit telenor od Nextry a byl bys od toho poplatku taky osvobozen...

Lovok (26.9.2005 04:37:43)

Jenze ona se u nas pevna linka stale pouziva, kdyz si u Nextry zaplatis, tak akorat za to, ze ti ty draty necha v ustredne trcet ze zdi (mozna nasadi nejake VoIP), CRa ti na to daji standartni telefoni sluzbu. A co se tyce FUP, to jejich 'FUP jiz je definovano, jenom zalezi jestli budeme v dobrem rozmaru a jeste mesic to nechame bez', dekuji nechci. Proto jsem neodesel od UPC kvuli FUP, aby mi ho novy poskytovatel zase zavedl. btw i SkyNet dnes jiz nabizi za priplatek plny unbundling (s VoIP).