Do diskuse momentálně není možné vkládat příspěvky. Děkujeme za pochopení.
Úvod > Diskuse > Poskytovatelé > K.Vary - ADSL na jine nez CTc lince?

K.Vary - ADSL na jine nez CTc lince?

Spachal (19.9.2005 11:21:40)

Zdravim, mozna hledam spatne, ale ma nekdo informace zda existuje poskytovatel, ktery by byl schopen nabidnou v KV datove pripojeni ADSL bez nutnosti to cele provozovat na lince Telecomu? Predem podotykam, ze ani Nextra (Telenor) ani CRa (Bluetone Premium) zde mozne neni .. Predem diky za info! :) Krasny den! honza

Anonym (19.9.2005 11:39:38)

Bez telefonní linky adsl nejde provozovat a jediní kdo toto zvládne a má k tomu licenci jsou Český Telecom,Telenor,České Radiokomunikace.

Spachal (19.9.2005 13:31:59)

Diky za info, pokud to tedy chapu dobre, nelze to. CTc od srpna sve sluzby zdrazil (tomu se jinak proste rikat neda), alternativa zadna (ani jedna kabelovka, wifi provideri nepouzitelni). Welcome to the real world ;) ..

Zajda (19.9.2005 20:05:23)

Jeste by stalo za to upozornit, ze v Sokolove a Chodove je mozne vyuzivat tusim pripojeni k internetu pres kabelovou spolecnost Karneval. Zatimco v KV firma UPC kolikrat diky nekvalitnim kabelovym rozvodum radeji namontuje parabolu pro prijem UPC Direct mozaiky. Osobne mi take dost vadi zdrazeni sluzeb CTc. Ale co naplat. Nic lepsiho neni a nebude. Proste jak pises - real world;)

Zajda (19.9.2005 15:29:52)

Nemam zadne info ze by se v KV Telenor nejak angazoval popr. ze by nekdo povazoval LLU v KV za lukrativni. Kdyz uz by to bylo, tak prvni a na dlouhou dobu posledni to bude mozne úrp ucastniky kteri jsou napojeni na ustrednu v ul.Jugoslavske. Coz pro nas bydlici na Ruzaku(ustredna na cankovske-nizka betonova budova naproti kostelu) je trochu nedostupne. Kabelovka ano, rozvody jak za krale klacka. Wifi provideri - mam info od jednoho cloveka co jim montuje anteny ze spolecnost MWTV skupuje mistni wifi providery. Provozuji i bezdraty v licencovanem pasmu takze bych se jich zkusil zeptat. Cena toho pojitka je proti wifi ale trochu nekde jinde-desitky tis. Nejak jim ale pokulhava marketing a tak doufam ze je jejich nezajem o vlastni propagaci nepotopi. Aby nedopadli jako panove od jablek;) Zkus je kontaktovat. Nebo ze by znovu ozila myslenka KVFREE? ;)))

Anonym (19.9.2005 18:11:43)

Kez by! Jsem na ustredne Jugoslavska a na Telenor cekam jak na bozi smilovani.

Anonym (19.9.2005 18:58:07)

ve varech by melo fungovat Wi fi pres CRA (Blutone) viz http://wifi.bluetone.cz/newwasuser/availability.php?act=5®ion=1 tak co treba zkusit to? taky by me zajimala funkcnost....

Zajda (19.9.2005 19:33:35)

Funkcnost poplatna Wifi. Osobne bych ji chapal jako kvalitativne horsi nez ADSL. Z Ruzoveho vrchu na Tri krize je to pres centrum mesta. Na druhou stranu je to vyrazne nad urovni okolniho terenu a je nadherna prima viditelnost. Pri pouziti trochu lepsi smerove anteny bych to videl se signalem slibne.

Anonym (19.9.2005 19:47:35)

presne tak, ja mytslim, ze prenosove podminky a vetsinu varu jsou uplne idealni, zalezi, kolik tam bude mit CRa anten a jaka k nim pujde linka

Spachal (20.9.2005 19:34:53)

Je to tak .. dokonce i v Ostrove uz jim jede kabelovka, tady vazne chcipl pes .. V nelicencovanem pasmu kaslu na jakoukoliv wifinu, at je od kohokoliv, na to mi stacilo hafo mych vlastnich zkusenosti a hodne dlouhe vztekani se nad wavenetem ;) .. MWTV je vpodstate byvaly wolfnet etc. a o tom take koluji story, radeji nepoustet dal .. A na licencovane pasmo zase nejsou prasule .. Myslenka kvfree, necht je ji zeme lehka.. dnes na te domene provozuje Hynchenzo sve stranky o freedivingu :D .. Vidim to asi skutecne na nejschudnejsim reseni inetu pro vice lidi v baraku/par vchodech a inteligentni QoS. Pockam jeste do konce roku, zda se neco nezmeni v oblasti dsl a pak se do toho pustim :) ..

martin (20.9.2005 22:54:27)

Pokud jde o připojeni přes wifi a o firmu MWTV¨tak pokud mohu radit tak od teto firmy ruce pryč.Od teto firmy nic pořádného nečekejte.Je to jen hora keců a skutek utek.A když jim to náhodou funguje tak je to tak nezabezpečená sit až hruza.To vše z vlastni zkušeností s touto firmou.Pokud má někdo zájem poradím lepši a lacinější wifi pro K.Vary

Jan (21.9.2005 00:03:15)

Problem je, ze dalsi firma v KV co nabizi wifi jsou lotri jeste o tridu vetsi nez MWTV. Snad se tu nekdy objevi Telenor.

martin (21.9.2005 05:29:55)

A mužeš napsat o koho jde.Jen to sem klidně hod.A jake máš zkušenosti.

MartinK (29.9.2005 11:55:38)

A koho nam poradis ? Popisu sem svoje zkusenosti: MWTV - neustale vypadky, mizerna rychlost, jejich 256kbit garant jsou jen trapne kecy - stejne katastrofalne to funguje u kamaradu v Chodove a Slavkove. KVNet - uplne to same, vetsi amatery jsem nevidel FAS - bohuzel jednatele znam osobne a od cloveka, ktery je v oblasti IT naprosto neschopny si nenecham delat pripojeni do netu

martin (3.10.2005 21:35:29)

Jen to zhrnu: MWTV- Hrůza a děs.Nikomu nedoporučuji ani zadarmo.Jen k vsteku. KVNet a FAS nemohu posoudit neznám. VAWENET-Docela ujde ale už nestíhá. NEJDEKNet-www.nejdeknet.cz Mohu jen vřele doporučit.za tu dobu co ho mam ani jeden výpadek a rychlost mam kolem 512/512.Na stránkách píše,že je tam agregace 1:5,ale já to nepozoruji.A za cenu 600kč je to to nejlepší co lze ve Varech sehnat. Bluetone Wi-Fi -Docela to vypadá taky slušně.Jen co jsem slyšel tak jim to jede v poho a za cenu 499kč za 512/512. http://wifi.bluetone.cz/newwasuser/availability.php?act=5®ion=1

Spachal (4.10.2005 08:59:56)

Zdravim, ma tedy nekdo praktickou zkusenost s Bluetone wifi? Je to skutecne bezproblemove a jak je sluzba pro KV nastavena (pingy, realne rychlosti, limity)? predem diky za info! :)

freezer (5.10.2005 19:07:38)

nejste nahodou pan Mares nebo nejaky jeho agent ? Protoze v nejdku je sit naprosto katastrofalni, vypadky prakticky denne, nekdy nejede net i nekolik dni, zoufaly ping, klidne i 900ms a naprosto otresny pristup, nezvedani telefonu a totalni amaterismus. Jestli bych mel nekomu doporucovat nejdeckou sit, tak opravdu nejvetsimu nepriteli. Ve Varech firma jela pres wavenet, celkem bez problemu, pak jsme presli na mwtv - celkem sila, trosku lepsi kafe nez nejdecka sit - technik prisel az na ctvrty! domluveny termin! s trihodinovym zpozdenim bez omluvy, rychlost mensi nez dialup, takze nakonec mame adsl od nextry, nechapu, proc sef plati mwtv, kdyz jim to vubec nejede

Anonym (5.10.2005 20:45:41)

Ne Mareš nejsem.Nevím jak teda v Nejdku ale tady ve Varech jsem neměl jak jsem psal ani jeden výpadek sítě.A stahuju tak kolem a to fakt nekecám 50kB/s.A u MWTV dříve Wolfnet potom Gecon jsem byl asi rok a užil jsem si s nima dost a dost trápení.Je to banda blbců.Od ředitele Tomáška až po posledního technika.

KVnet.cz (12.10.2005 12:39:44)

Dobrý den, nevím jak jste došel k tomuto názoru a proč o nás říkate takové věci. V současne době mame pripojeno pres 60 spokojených zákazníku a nekolik velkých a větších firem , které k nám dokonce přechází od konkurence (Wavenet, MWTv).

To nemyslíte vážně!!!! (12.10.2005 16:57:31)

K vám přechází lidé od konkurence jo? Přestaňte se tu chvástat. Pane "podnikateli" Štaife, co si hrajete na to, že rozumíte IT! Stačí se podívat jen na Vaše stránky a mělo by všem být jasno - to je opravdu úroveň. Nevím, čím jste se živil v minulosti, ale jít do IT, to bylo šlápnutí do ho...., co říkáte! Dejte zde jeden kontakt na někoho, kdo k Vám přešel od MwTv Localu například!

Nabídka práce (13.10.2005 11:19:34)

Zdravím tímto kolegu v IT. Samozřejmě rádi bychom uvítali v našich řadách tak zkušeného IT profesionála, jakým bezesporu budete. Zdá se že o problematice bezdrátových technologií a sítí víte velmi mnoho, zároveň budete určitě rozeným řečníkem, což by určitě ocenili zvláště zákazníci. Pokud projevíte zájem, rádi Vám pak v rámci pracovního vztahu sdělíme kdo a odkud je k nám připojen. Na Vaši otázku cituji: "Nevím, čím jste se živil v minulosti, ale jít do IT, to bylo šlápnutí do ho...., co říkáte!" bych Vám tímo rád odpověděl .. V minulosti jsem se živil prací a prací se živím i dnes, stejně jako každý normální člověk. Za KVNET s pozdravem Petr Štaif - Technik PC

HM (13.10.2005 11:25:45)

Miluji "spravce", kteri ani neznaji poradne ethernet a hned se vrhaji na spravu siti, nebo nedejboze poskytovani internetu. Jestli shanite pomocnika vasich kvalit, muzete si vybirat nahodnym vyberem, takovych spravcu jsou plne Vary. A pokud potrebujete opravdu jelitoexperty, tak navrhuji pretahnout nekoho z mwtv nebo fas computers

JM (14.10.2005 15:48:20)

Referencí na firmu KVNET pana Štaifa, i na jeho osobu jsem slyšel už dost. Nebudu je tady vypisovat, aby pan pracovitej nezkrachoval! Ale po přečtení jeho reakce výše, mám k tomu sto + jednu chuť. V každém případě, lidé, máte-li rozum, zůstaňte raději u ADSL!!!

martin (14.10.2005 20:17:59)

Jen to sem napiš at to ostatní bud odradí nebo přitáhne.Od toho je tady to forum.A nikoho nešetři.

Cernobyl (25.10.2005 00:42:13)

Jeste k tomu MWTV, meli by brzo prechazet na jinou frekvenci ze soucasnych 2.4 na 5.4Ghz. Pasmo 2.4 Ghz je totiz neskutecne zarusene. A todle mi pripada jako posledni sance. Asi pred tydnem u nas byli od MWTV na oprave(zase jenom otocili antenu). Celkem sem se zasmal, co to clovek neuslysi o ty firme :-D

sumus (2.11.2005 20:45:40)

Co je to brzy ? A je s tím 5.4 nějaká zkušenost ? Má někdo páru jak se odkráčí od MWTV ? A kam ? (Čankovské sídliště). Jestli to není u mně tak přes MWTV už týden dostanu jenom semtam nějaký velmi krátký mail a většinou ty problémy u mně nejsou.

Cernobyl (3.11.2005 17:40:28)

No tak dneskem sem s MWTV skoncil, lidi prosimvas nic nikdy od nich nechtejte. Uz od pondeli internet nejde a kdyz tam volate tak vam slibi, ze urcite dneska prijdou.Takhle uz chodi 4dny.Rozhovory s panem Tomaskem, to bych vam pral slyset, vymluvy vymluvy a zase vymluvy. Mate nekdo zkusenost s kvnetem? Tadle varianta? 1024/512 kbps (agregace 1:10) 750,- Kč / měsíc. Jak je to s tou agregaci?

ROBERT (4.11.2005 12:09:48)

Robert M. (4.11.2005 12:12:51)

Jestli je vas vic, tak si nech postavit pripojeni od Optilinku, napr. 2048/2048 nas stoji kazdeho 1000Kc mesicne, je to na 10GHz technologii a za tri mesice zadny vypadek

Cernobyl (4.11.2005 15:16:20)

Mno vic nas prave neni, jedine se poptat po baraku, jak se tobe podarilo sehnat lidi? Popripade jak je to pak reseny? Pres router a sit? Od koho mate tu optilinku? A kolik je na tom lidi? DIky za odpoved.

Robert M. (4.11.2005 19:22:44)

Ja jsem ty lidi neshanel, sehnal je spravce baraku, je nas asi 20, jak to je reseny presne nevim, vim, ze to je na 10GHz a rozvod po baraku je kabelem, je to garantovany 2mbit az do baraku, linku mame od Optilinku, podivej na optilink.cz

Anonym (4.11.2005 16:33:51)

Ve volnym pasmu 10Ghz uz stanuje taky kdekdo.

Anonym (22.11.2005 18:54:41)

Tak proč u něj ještě jste, když jste tak nespokojenej

HM (14.10.2005 21:38:03)

Klidne pana Stajfa rozeberte, ja sem take neco pridam, i na jeho spolupracovniky :) Jinak jsem se musel zasmat nad "projektem" http://www.tvujinternet.cz - urcite bych si u nich neco objednal, kdyz napisou, ze jejich sit je pripravena na IPv6, ale pouzivaji aktivni prvky, ktere to rozhodne nepodporuji - idiocie kloubena s amaterismem, urcite si u teto firmy neco objednam. Hlavne mne bavi jejich QoS, garantovana linka apod, tyto firmy (predevsim MWTv a jejich klony jako Wolfnet, Gecon, RCNet apod.) placaji tady tyto pojmy aniz by tusili, k cemu slouzi, jen pro zajimavost - garantovana linka 512kbit SLA s moznosti QoS stoji prumerne 10tis bez DPH s eth u zakaznika - ve srovnani s par stovkama, ktere tu "nabizeji" radoby wifi poskytovatele je to smesne a znacne podezrele srovnani.

JM (15.10.2005 00:17:58)

Teď se musim p. Štaifa zastat. tvujinternet.cz neni projektem jeho firmy. To každého trkne už podle stránek. Štaif je absolutní amatér a přesto výrobu webů zákazníkům nabízí. Koukněte se třeba jen na jeho stránky www.kvnet.cz a na rozjeté texty. Kdyby věděl něco o kódování, tak by ho nastavil. Tamto je projektem firmy ICS systémy. To je celkem solidní firma, ale s internetem teprve začínají. No, nechť se vyvinou :-) K přepracovanému p. Štaifovi se velice rád vrátím, až si zde přečtu jeho odborné reakce. Pak se rozhodnu, protože nejsem zastáncem kydání hnoje. I když tento pán si o to, podle toho co o něm vím a co už v oboru IT napáchal, opravdu koleduje! Jen mě udivuje, jak výše nabízí práci, když je zadluženej až po uši. Inu, zaměstnavatel je zaměstnavatel. Mimochodem, jaký že to nabízíte pane Štaife plat? Ale jednu radu pro tohoto pána si opravdu neodpustím! Nechte si u odborné firmy zhotovit stránky! A začněte se opravdu o bezdrátové technologii něco učit (ne jen na internetu!). Pak se tvařte jako poskytovatel! Zatím si děláte jen ostudu! Jo, ještě perlička! Raší nám tu nový internetový klub! Už se nemůžu dočkat, až bude spuštěn! Viz www.xclub.cz.

Anonym (22.11.2005 18:48:31)

Tak poraďte i ostatním

Anonym (22.11.2005 18:50:53)

sem s nimi, ale pořádný firmy ne žádný šumaře

Cernobyl (5.10.2005 18:16:12)

Jsem velice "stastnym" majitelem pripojeni od MWTV a reknu vam lidi prosim vas vys*rte se na ne. Kvalita sluzeb pro lidi = 0. Internet nekdy jede pekne 256tka stahuje cca 30kB/s. Ale nekdy rychlost cca 22kbps, coz je pomalejsi nez modem!!! Kdyz po nich chcete, aby prisel technik a neco s tim udelal a nebo vam nedejboze sdelili, proc to zas tejden jelo jako modem, to ne. Ja sam sem na otoceni anteny cekal asi 3tydny, po ktere sem mel doma misto udajne 256/256 Wi-Fi krasny Dial Up. A jestli nekomu z vas slibili vetsi antenu do 14dnu, to se asi nedockate ani do mesice. Snad bude ve varech Telenor...Prosiim

Zajda (5.10.2005 22:48:36)

Vase a jine komentare mne opet utvrzuji v tom ze v KV neni mozne sehnat kvalitnejsi pripojeni k internetu jinak nez svepomoci nebo pomoci ,,monopolni medi". Za ta leta se nic nezmenilo. Stejne firmy ale jiny nazev. Stojim si za tim, ze na nelicencovanem pasmu 2,4Ghz nebo nastupujicim 5Ghz, dnes jiz nelze poskytovat pripojeni k internetu na komercni bazi kvalitativne a cenove odpovidajici minimalne sluzbam poskytovanym na technologii adsl. A ze by nejakou firmu alespon napadlo zakoupit licencovane pasmo, nebo alespon pres panelaky na Ruzovem vrchu, Cankovske ci jinych ctvrtich protahnout opticke kabely tak to nehrozi. Vzdyt na propojeni techto ,,ostruvku" by se dalo s vyhodou pouzit infracervenych pojitek a wifi treba jen jako zalozniho spoje. Rypnutim do vosiho hnizda budiz, ze v Klasterci nad Ohri se uspesne prebudovava byvala mistni kabelovka na sit privadejici opticke vlakno az k zakaznikovi tzv. FTTH.

Anonym (7.10.2005 20:30:56)

Hele neprovokuj ;) .. vsak mozna vis, ze uz byla i rozjednana Ronja, planu by tady bylo .. Ne, tohle je fakt zbytecne, pokud se nenajde v baraku dost lidi na zakoupeni dejme tomu 10MBit lajny, kterou si navzajem zaplati a 'osejpujou', tak nic rozummejsiho krome ADSL neni .. Na Telenor ted uz zapomente, ten v CR konci. Pokud to koupi GTS (pardon Novera ;) ..), bude stejne po ptakach. pristi tyden mozna odzkousim jen tak pro srandu ten BlueTone, za petikilo na mesic to alespon na zkousku staci a Tri krize mam na primou viditelnost ..

martin (5.10.2005 20:46:50)

A co tohle http://www.tvujinternet.cz/

Cernobyl (5.10.2005 21:04:51)

tak jsem na to koukal, pokryti by asi bylo...Ale ted to hlavni...Mate s tim nekdo zkusenosti? Aby to nebylo jako MWTV a spol...

Formanek (7.10.2005 12:54:21)

Ja se obavam, ze to je prave je pokracovani MWTV, zvlastni provazani firem nvision, domino, ics, okopirovane ceny .... mozna se casem dozvime, ze to je pokracovani MWTV jako chcipnul Gecon. Btw pan reditel Tomasek diky svym dluhum prisel o podil v MWTV, takze bych se nedivil .....

Anonym (22.11.2005 18:46:11)

Koukal jsem na www.justice.cz, kde sice je exekuce na podíl pana Tomáška, ale nikde není psáno proč je ta exekuce vedená. Asi máte lepší informace než mi.