Do diskuse momentálně není možné vkládat příspěvky. Děkujeme za pochopení.
Úvod > Diskuse > Poskytovatelé > Jak teď s Nextrou?

Jak teď s Nextrou?

naWry (2.10.2005 21:46:45)

Zdravíčko,mam ADSL od jak říkáte " žlutýho moru" a fakt mě to už krapet štve drahý a ne moc fofr a uvažuju hodně o Nextře,ale jak tak koukám,na tohle téma,tak sám nevím.Poraďte mi,nebo takhle,šli by jste do toho? A pak tu mam dotaz,je možný ject na ADSL od nextry s modemem od Telecomu,abych nekupoval novej modem?Předem díky za reakce..

y2k (2.10.2005 22:10:21)

Ještě předevčírem bych Ti doporučil, ať okamžitě objednáš. Ale dnes, fakt nevím..... Jestli chceš jet na platformě Telenoru, tak může nastat problém. Co máš za modem ???

naWry (3.10.2005 17:45:46)

Mam modem Alcatel SpeedTouch ale číslo z hlavy teď neřeknu.No tak já nějak netuším co je to CRa že jo :Q Jsem Plzeň-město,takže nějak nemam problémy s konektivitou ..snad..No já taky nějak před 3-4 dnama by ltaky rozhodlej pro nextru,ale jak tak koukám asi to chce posečkat..Když tak mi prosím objasěte to CRa a nebo link a já si počtu mile rád..Díky

y2k (3.10.2005 18:32:41)

ČRa = České radiokomunikace, další poskytovatel poměrně slušného připojení přes ADSL. V modemu by snad neměl být problém, snad...napiš ještě projistotu přesný typ.

naWry (3.10.2005 20:04:16)

Aha,kdyby jste řekli Bluetone byl bych více v obraze :Q KOukám na to a vy říkáte že je to hodně dobrá volba?nebo je to aky v rozkvětu?Abych nešel někam,kde mi pak přitíží..Opravdu o tomhle sem vůbec nic neslyšel takže každý názor beru vstřícně..A jinak to slovo cos použil "poměrně" to je takový nejistý..Jak dorazím dom,tak napíšu ihned ten přesný typ modemu..

David (3.10.2005 21:49:16)

Alcately tusim connexant chipsety nemaj, takze by to melo bejt v pohode... Takze uz snad jen aby byl Annex B, aby to nebyla naka hrozna stara sunka Ackova :-) Ale typ pro jistotu napis, tim nic nezkazis...

Cernuus (4.10.2005 18:18:54)

na 510i to jede doufam?

David (4.10.2005 20:30:34)

Skoro na sto procent :) Tech par tisicinek si nechavam pro vsechny pripady :)

Anonym (6.10.2005 23:42:26)

510i mam, beha vsechno v pohode, kamos mel jejich ZyXELa a pak se mu po... skusili jsme myho thomsona, a vsecko jelo, tak se vymnenil modem, a tos mel videt toho technika co to tam menil, na pohled profik, ale nic se ZyXELEm nedokazal... dali jsme 510 a jelo :)

Martin (6.10.2005 23:43:20)

Joo akorat ten firmware... nenakonfigurujes nic... radsi pozadej hotline o zaslani konfiguracniho souboru, maji ho udelanej dobre, pripojis se na prvni supu

Anonym (10.10.2005 16:46:35)

Prosimte Alcatel ma uplne nejbajovejsi firm. Je tam hodne opsnu a moc se mi libi. A bezvadne ovladatelny CLI.

Anonym (5.10.2005 17:01:45)

Jeee to je veda. Je jasny ze Alcately maji chipset Alcatel no ne. Acko neni sunka. Je to jen Acko. Jinej standard.

David (5.10.2005 23:10:48)

Jeee, ty jses nejakej vedec... Ovsem podle tvyho navodu by mely mit Alcately spis chipset Thomson, protoze ten ted Alcatel modemy vyrabi :)) A ta sunka nebyla myslena tak, ze by to byl spatny standard, jen uz je proste starsi a nepouziva se u novych pripojek, tot vse :)

TheIF (3.10.2005 23:58:40)

Bluetone -->> Podívej se okolo samá chvála, super ceny a žádny omezení FUP, prostě něco jako TELENOR -> NEXTRA

TheIF (3.10.2005 07:41:02)

Jestli jseš pokrytej TELENOREM, tak je nejspíš u vás i Čra - Bluetone, což by teď byla jasná volba

David (3.10.2005 09:32:07)

Jeslti je to Annex B a nema chipset (tusim Connexant) ktery s jejich pripojenim blbne, tak by to melo jit... Nicmene nevim... CRa v tvoji lokalite nejsou? Nextra je tedka trochu nejista :) Jeste k tomu modemu, kdyz jsem si objednaval u nich v unoru pripojku ja, stacilo brnknout na ADSL koordinatory, rict jim typ modemu ktery mas a oni ti reknou, jestli ho muzes pouzivat... Ale zduraznuji , ze musis volat na ADSL KOORDINATORY, protoze ten clovek na hotline vetsinou skonci u toho, ze "takto, toto vam neviem povedat" :)

Martin (6.10.2005 23:38:55)

Jsi uplne mimo... chipset connexant nefunguje jenom ze starym firmware a na telenoru kde maji nove DSLAMy... Pokud te zajima neco technickyho mas tady technickou podporu (296 355 692) a kdyz chcces neco obchodniho volej obchodni (296 355 122) a ani se tem klukum a slecnam nedivim, nikdo nemuze vedet vsecko, mne vzdycky prepojili mezi sebou, jen jsem chvili cekal na lince... jo hold, kdyz chces vsechno najednou napis mejla a pockej si do dalsiho pracovniho dne...

David (7.10.2005 10:39:43)

No vzhledem k tomu, ze se kolega chysta "koncit se zlutym morem", tak jsem to myslim celkem opravnene pochopil tak, ze chce Nextru@Telenor, a tam s Connexanty problemy byt mohou.. A s tim mailem jsi me fakt pobavil :) Na mail jsem od nich nikdy odpoved nedostal :) Ale zase abych je jen nehanil, narozdil od CTc, treba, kdyz ti na Nextra hotline reknou, ze ti do hodiny zavolaji zpatky,tak jsou vetsinou do pulhodky na drate s resenim :)

Kamila Vítrová (10.10.2005 11:56:58)

Dobrý den, ráda bych Vás ujistila, že probíhající proces prodeje nemá žádný vliv na stávají provoz společnosti Nextra a její nabídku služeb.