Do diskuse momentálně není možné vkládat příspěvky. Děkujeme za pochopení.
Úvod > Diskuse > Poskytovatelé > NEXTRA OFFICE 1M

NEXTRA OFFICE 1M

unreal1024 (24.10.2005 23:19:14)

Pořídil jsem službu od Nextry OFFICE 1M na drátech Českého Telecomu. První dva měsíce služba jela dobře cca 850kbps. Po uplynutí této doby rychlost klesla cca na 256 - 128kbps. Zjistil jsem od technika z Nextry, že na službu je aplikovaná agregace 1:50. Přitom na jejich webu www.nextra.cz není o tom žádná informace. Smlouvu o připojení jsem taky četl několikrát a taky tam není o agregaci ani zmínka. Přitom na webu je pouze cituji: "Služba je provozována s bez omezení přenosu dat nebo maximální přenosové rychlosti (FUP)." Ptám se tedy mohu se nějak bránit proti poklesu této rychlosti, která nedosahuje hodnot dle smlouvy? Děkuji za Vaše poskytnuté informace.

TheIF (25.10.2005 18:45:54)

Jo blbá lokalita, mě 1 FUN jede pořád aspoň na 40KB/s ve špičce (to má být to zlepšení po zavední FUPU co ?? když předtím to jezdilo i ve špičce 80KB/s) a hlavně přes noc 112KB/s takže se nebojím přechodu na OFFICE (zítra to pošlu ať vám to ještě trochu přetížím :-))))) 200GB trafficy volájí :-) K tomu trafficu - nemáš být línej a zeptat se mě to napsali: -------------------------------- Jediny rozdil mezi sluzbami OFFICE realizovanymi na platforme Ceskeho Telecomu a Telenor Networks je v agregaci tedy ve sdileni. Na platforme Ceskeho Telecomu je agregace 1:50 a na platforme Telenor Networks je platforma vyhodnejsi 1:20. --------------------------------- PS: nezhoršil se ti ten NET náhodou od 10.10.05 to zavedly Fupáka ???

Anonym (25.10.2005 21:08:03)

Nejde o to jestli jsem línej nebo ne. Ve smlouvě to prostě není a v popisu produktech taky ne. Je to klamavá reklama, to co tam píšou. Uvidím jak se dále věci budou vyvíjet. Platit za nekvalitní službu, která neodpovídá smlouvě nehodlám a okrádat se Nextrou nenechám. Zkusím se obrátím na Českou obchodní inspekci.

A (25.10.2005 23:03:01)

... zase dalsi co necte poradne: Obecna specifikace sluzby OFFICE 2.8 Agregace je parametr, který udává v jakém poměru je definována celková přenosová kapacita k a od Uživatele ve vztahu k celkovému počtu koncových uživatelů Poskytovatele, dané produktové řady a/nebo příslušného sdružovacího zařízení v rámci přenosové sítě. Agregační koeficient Služby je variabilní hodnotou závislou na aktuálním vytížení přenosové sítě a jeho minimální výše je stanovena jako jedna padesátina, maximální výše pak jedna dvacetina.

Anonym (27.10.2005 07:08:42)

Nj, dá se pořídit 1 mbps linka s agregací 1:10 co pojede 20 kbps a taky se dá pořídit 1 mbps linka s agregací 1:60, která pojede 800 kbps. TO JE TŘEBA ROZLIŠOVAT, ikdyž tohle jsou dva krajní extrémy. Nějaká Vaše obecná specifikace je jenom jednostranný bič na zákazníky, který je tak povinen pouze platit. Když byla garance 1/50 rychlosti při agregaci 1:50, a jelo to 1/100 rychlosti, tak jsem neměl nárok na nic, ani na slevu ani na cokoliv jinýho, protože jste se vymlouvali na český telekom. Abych se s Váma tahal po soudech (a vyhrál, protože to bylo neplnění smlouvy) - na to kašlu, nemám čas se v tomhle bordelu (myšleno čr) dovolávat několik let spravedlnosti. Po téhle zkušenosti už máte smlouvy s garancí "NULA" a snažíte se zákazníky uchlácholit kecama o agregaci. Přesně jako se současným FUP u fun4m... prej 256/256.. PCHE !!!

TheIF (27.10.2005 20:04:18)

No pokud ti jde jen o data, což asi jo když se bavíme o neomezeném ADSL tak stímhle tarify i když třeba kolem 18:00 - 22:00 pojede poloviční rychlostí dáš při nonstop sosání určitě přes 200GB měsíčně na 1Mbit (dřív na 1FUN i z častým vypínaním PC jsem měl měsíční traffic 230GB) a to ti přijde málo ???? Mě to bude bohatě stačit :-) Zase budu sosat každou ptakovinu co najdu

Anonym (30.10.2005 17:34:39)

Já měl na mysli přístup k zákazníkovi. Nic víc, nic míň. Ať si každý udělá obrázek o solventnosti této firmy.

TheIF (30.10.2005 22:13:49)

A myslíš, že nějakou firmu bude zajímat otravný zakazník který si stěžuje na pomalou rychlost ??? Prostě ti všude řeknou agregace 1:40/50 naschle :-) Stejně stím nic nemůžou nenadělat, protože tu rychlost-službu nakupují od TELECOMU/TELENORU

Anonym (31.10.2005 15:11:34)

No dyť přesně tohle říkám - zákazník má právo pouze platit.

Martin (30.10.2005 10:45:24)

Opava Kateřinky, nemám problém, FUN2M, platforma CTc Rychlost vašeho internetu: Rychlost stahování dat: 210.7 KB/sec Rychlost připojení k Internetu: 1.6 Mbps

Karlos (31.10.2005 08:59:28)

Celou dobu 5ti mesicu co FUN 1M na dratech CT mame super produkt rychlost vzdy kolem 840kb. Od nedele 30.10.2005 rychlost dost kolisava 250-440kb a ani "n" vic. FUP dle user.nextra.cz jeste neaplikovana (zbyva pry kredit 1,7GB) ale divne pocitane, protoze to odpovida akorat prenosu smerem "IN". Pritom v popisu sluzby maji prenos obema smery, coz uz jsme mirne presahl. Ani po testovanem dokoupeni 2GB za 50,- se nic nezmenilo. Nejvetsi sranda je nasilne uzivatelske prepnuti do FUP (dle webu na 128/128) bez pocitani dat. Celkem zajimava vecicka, kdyby ovsem nebyla rychlost po prepnuti stejna jako predtim (cca 380kb). Poslal jsem mail na podporu a jsem velmi zvedav co kecalkove na to.

TheIF (3.11.2005 19:09:27)

Tak už mám NEXTRA 1M OFFICE přes ČT a jede to slušně na tuhle hodinu, kdy je hodně přetížená. http://img276.imageshack.us/img276/8128/01uuu5ej.jpg A řečem, že mi to pojede takhle jen první dva měsíce nevěřím ,protože jsem měl doteď NEXTRU FUN a jela pořád v pohodě stejně jako teď ten OFFICE jen tam není ten otravnej FUP, kdo měl pořád kupovat ty data :-) A ještě jak prováděli technické šetření (sice nevím proč) tak mi zvýšili maximální rychlost kterou lze provozovat na mé lince na 2mbit :-)