Do diskuse momentálně není možné vkládat příspěvky. Děkujeme za pochopení.
Úvod > Diskuse > Poskytovatelé > Free 1024/256 by telenor (ahoj.cz)

Free 1024/256 by telenor (ahoj.cz)

melipa (18.11.2005 16:45:44)

Zdravim,... myslim, že se tady o tom napsalo už hodně, ale zajímá mě názor toho, kdo to má... - to zřízení trvá měsic..?? (někde jsem tady četl, ze to někomu trvalo i 50dní !!! jak je to???) - jakou máte rychlost..?? - je to solidní firma..?? - co se zrušením..?? na strankach píšou, že: - minimální doba využívání služeb Free je jeden rok - zrušení služby Free stojí 1590kc'' = ze kdyz to budu chtit napr. po 2letech sluzbu zrusit, tak zaplatim tech 1600kc, nebo ten poplatek platim jen, kdyz to ADSL budu chtit zrusit do toho jednoho povinneho roku?? dik za reakce... S pozdarvem melipa

Myšel (19.11.2005 22:03:07)

14 dní až měsíc je typická doba zřízení. Může být kratší, ale pokud se vyskytnou technické komplikace (problémy na lince), může se to protáhnout. EMEA přeprodává celé technické řešení Contactelu, tj. ISP, který má u nás v rámci ADSL služeb zaslouženě dobré jméno (taky má hned po IOL nejvíc ADSL zákazníků). EMEA Vám v podstatě pouze posílá faktury a na rozdíl od služby koupené přímo od Contactelu nedostanete kvalitní modem Zyxel 650R-33, ale nějaký USB šrot od D-Linku. Z toho vyplývá, že rozumný člověk si ten modem za cca 3kKč koupí sám, aby mu ADSL pořádně fungovalo. (Z toho důvodu zvažte, zda nebude lepší objednat rovnou u Contactelu.) Samotná služba pak funguje tak dobře, jako jakékoli jiné ADSL na telenoří platformě - tedy o něco lépe než reálně funguje ADSL na telekomáckém řešení

melipa (20.11.2005 00:26:04)

hmm,... to jsem vubec netusil... Btw. prave tedka mam od Contactelu ADSL (avsak na platforme CeskyTelecom) 512 / 128 / 4Gb mesic... ze bych rovnou u nich presel k vyssimu tarifu..?? hmm,... Btw. Modem neplanuju kupovat - mam Siemens Santis 150 (az na piskani - dobrej)

sunnyx (26.11.2005 14:30:57)

Ja jsem EMEAu objednal a po cca 48dnech zrusil !! Prisli me od nich asi 3maily kde bylo uvedeno ze sluzba bude aktivni do 31dni. Nebyla. Nikdo ani nedal vedet co se deje, tak jsem nekolikrat volal na Helplinku (zadara), kde byli prijemni, ale nic neresili, neustale jen at vydrzim ze se realizace resi. Nakonec me dosla trpelivost a dost vyrazne jsem zadal vysvetleni. Vzali si na me kontakt a skutecne me zavolala slecna/pani ze nemuzou kazdeho zakaznika sledovat kdy mu vyprsi ona lhuta 31dni, ze celou vec proveri na Telenoru. Nakonec jsem se dozvedel ze Telenor nema u me cosi zrizeneho na ustredne (i kdyz predtim si to 2x overovali - jednou na webu pres formular, podruhe telefonicky se mnou). Takze realizace by se protahla tam na neurcito. Bohuzel jsem byl nucen takovou sluzbu zrusit a objednat si Bluetone (neni via Telenor a do Telecomu nebudu cpat svoje penize). Takze zaver : z meho okoli ma par lidi EMEAu a vice, mene si ji chvalili, komunikace s nima neni rozhodne nejhorsi na trhu, ale u me proste celou vec moc nezvladli (at uz vlastni chybou nebo chybou Telenoru), snad to u Tebe bude lepsi...

melipa (26.11.2005 17:07:18)

dik... a plz. odkud ses..??? (mesto, ctvrt...) ja jenom, abych vedel, kde maji problemy...

Tix (27.11.2005 18:42:55)

Já měl podobné problémy s Nextrou, a ta je přitom spřízněná s Telenorem, takže to asi fakt bude telenorem nebo Telecomem.

RobotKarel (21.11.2005 13:29:21)

Ten D-Link už dávno neprodávají, mají jen Zyxely. BTW mám s nimi dobré zkušenosti (se zákaznickou linkou paradoxně lepší než s Contactelem, který jsme měli předtím). BTW2: mají jiné "datové balíčky" než Contactel (na Telenor se to samozřejmě nevztahuje, tam se data nepočítají).

Pepa (1.12.2005 15:24:41)

USB D-Link se u nás prodává jen jediný typ DSL-562T, má zároveň i Eth. a žádny provider ho standartně nedodává k ADSL. "nedostanete kvalitní modem Zyxel 650R-33" právě že ano, zřejmě je pro tebe více než těžké podívat se na www.emea.cz. D-Link který dodávala emea k ADSL dřív, byl T-360 a přestože byl terčem kritiky, je kvalitní a funguje bezvadně.

Myšel (6.12.2005 04:53:47)

No sláva! Konečně.. Zlepšení nabídky modemů musím pochválit. Ty modemy byly terčem kritiky právem. Nebyly kvalitní a s jejich provozem byly značné problémy. Já o tom na rozdíl od Vás něco vím ..a protože nejsem managor z Emey, nic mě nenutí tady šířit lži (rozumějte: reklamu).

Nika (6.12.2005 10:32:29)

2 Myšel: Nevím, co o tom víš ty, ale já mám už více než rok k emeácké 512/128 jejich modem D-link 360T a dosud fungoval naprosto spolehlivě, bez jediného problému. S Emeou zrovna končím smlouvu kvůli možnosti kabelu a na modemy - a de facto ani na službu - si fakt stěžovat nemůžu.