Do diskuse momentálně není možné vkládat příspěvky. Děkujeme za pochopení.
Úvod > Diskuse > Poskytovatelé > Internet od Telecomu:Teď nebo počkat?

Internet od Telecomu:Teď nebo počkat?

Maxi.Cartmen (28.12.2005 18:03:16)

Jdu si pořídit internet od ČTc Expres IDeal,ale smlouva stávajícího připojení mi končí až v Únoru,tak se ptám jestli si to mám teď do konce roku obědnat nebo mám ještě počkat až na ten Únor .Bude mít ČTc ještě něco víhodnější než teď nebo od nich už nic levnějšího čekat nemůžeme? Dík

a (29.12.2005 01:23:06)

grrr od telecomu rychle pryc koukni se na volny.cz pokud mas pokryti rozhodne se vyplati

Anonym (29.12.2005 01:26:53)

Dražší určitě nebude a ADSL2+ bude až tak koncem roku 2006

mmm (2.1.2006 02:20:04)

ADSL2+ možná bude, ale až zveřejní telezlodějské ceny, tak nás všechny asi budou omývat.

Anonym (7.1.2006 00:59:33)

ADSL od telecomu ? NIKDY.

tatik (7.1.2006 10:59:26)

no ja zase tvrdim opak mam ADSL od telecomu uz hodne dlouho a nemuzu na nej zatim nadavat:-)) proste kazdej ma jinej nazor

Maxi.Cartmen (9.1.2006 20:20:20)

Alespoň jedná odpověš co nenadéva na ČTc.Vono když jiná možnost není než ČTc a nebo GPRS (EDGE od T-Mobile) tak musí být spokojný i stim ČTc.Jenom doufám,žeto nebude jako napsal rapol ,že jim to trvalo dlouho a pak to ještě nešlo.Fuuuuuuj na to radši ani nepomyslet

tatik (10.1.2006 11:36:08)

ale mam i jinou moznost kabelovku 512 nejakych 10 GB MESICNE za 1399 dekuji nechci:-)) zlatej telecom

Bastiat (17.1.2006 14:12:22)

Už jsem ohledně Telecomu měl příspěvek o něco výše. Dnes ovšem Telecom vše korunoval tím, že mi emailem poslal oznámení, že mi vyúčtuje službu ADSL společně s účtem za telefon a to za celý prosinec+ poměrnou část ledna. Já už ale na to jejich ADSL čekám 7. týden! Za co bych měl platit, když jsem pořád nic nedostal?! Už je toho trochu moc. Možná by měl management ČTc jít k nám na VŠE a zopakovat zkoušky na podikohosp. fakultě, protože takováhle organizace ve firmě, to je PSYCHO.

Maxi.Cartmen (29.12.2005 12:27:18)

U nás je bohužel jenom síť ČTc a jiná asi tak brzi nebude.Chci jít do Telecomu proto,že nemá datoví limit,sice se to zpomalý po 2GB na 64 kbps ,ale i s tímhle způsobem se dá stáhnout více než když je datový limit na měsíc 2 GB ,jako třeba Volný a i.Teď mám GPRS tak to bude lepší tak či tak.Já vlastnš ještě nemám ani pevnou linku,tak si ji dám zavést i s internetem,tak se chci zeptat jestli si mám dát zavést už telefonní linku teď nebo počkám a cena bude ta samá.Mně jde o to že teď je zavedení linky za těch 99 Kč,ale kdyby někdo víte ,že v tom Únoru bude cena podobně levná tak počkám až na ten Únor.Co se týka aktivace ADSL ,tak co vím tak u ČTc stojí 1 Kč pořád,tak toho se nebojim a modem si splašim i kdyby není zlevněný.Mně jde teď prostě hlavně o to zavedení linky!!!

Quick (29.12.2005 13:30:26)

Tel linky budou pořád za 99 kč, protože je všichni spíš ruší, takže tahle akce potrvá ještě hodně dlouho :-) Aktivaci za 1kč dostaneš při podpisu smlouva na 1 rok + moden za 1 kč + 1 měsíc za 1 kč (tohle ti daj i ostatní poskytovatelé ne jen telecom) Kdyby NEXTRA nešéfovalo nějaký priority P2P a podobný p*** tak bych ti poradil právě NEXTRU protože mají FUP jen 128/128 kbps takže se dá sosat i ve FUPU (musíš se v ceníku dívat na ceny ČT ne TN takže levní zrovna nejsou :-( )

IOL (8.1.2006 10:17:24)

a vidíš, nejsou, zatím stojí plnou cenu :-((

Anonym (30.12.2005 13:07:44)

Objednal bych hned, pokud je to i se zavedením linky, může to trvat dýl, záleží na tobě, jestli je větší problém platit měsíc dvě připojení nebo bejt měsíc úplně bez Internetu. A objednal bych Internet Expres, protože jenom tehdy můžeš podmínit zavedení linky dostupností ADSL, u jiných poskytovatelů musíš nejdřív mít linku (za 4000 nebo za 100 ale s ročním závazkem) a pak se ti taky může stát, že ADSL nepůjde zavést.

Qak (1.1.2006 11:03:52)

Zřízení tel. linky v tento okamžik není možné podmínit dostupností ADSL. O Internet Expres se dá požádat až po zavedení linky a pokud se ta nezapojí do 15.1. tak se ani nestihne akce 1+1+1 Kč. Kvalita služeb Českého Telecomu.

Maxi.Cartmen (1.1.2006 15:37:28)

Na zřízení čehokoliv se obyčejně vztahuje cena která byla v době obědnání a né zavedení služby.Tak doufám,že to Telecom nemá jinak.

Qak (1.1.2006 16:16:42)

Jenomže dokud není HTS zřízena tak se o Internet Expres požádat nedá. HTS s Internetem Expres teď nejde objednat.

Maxi.Cartmen (1.1.2006 17:14:58)

Na lince i v prodejně Telepointu mi říkaly něco jiné. Tak uvidim,jak to dopadne.

PzVPanther (1.1.2006 17:19:12)

Opravdu to nejde.Nejdriv musis mit linku az pak jde objednat IE. Ja se domluvil ,ze zadost o IE mi zadaji oni hned po zrizeni linky(coz trvalo 2 dny).

Maxi.Cartmen (1.1.2006 23:09:08)

Tak to ich pujdu zejtra popohnat abyse to stihlo.

Anonym (1.1.2006 17:47:57)

Ve čtvrtek, jsem na infolince ČTc objednal zřízení pevné linky (99,-) a Internet Expres Ideal (1+1+1). Ten chlapík na druhý straně neříkal nic o tom, že musím mít nejdřív linku a teprve pak objednat ADSL

Qak (1.1.2006 19:46:47)

My jsme s HTS+IE taky počítali a málem mi vypadlo sluchátko z ruky když jsem slyšel že nejdřív HTS a teprve potom Internet Expres - snad za 1+1+1 Kč když se HTS stihne zapojit do 15.1. Včera mi to řekli na 800123456 zase a potvrdil to i známý z Telecomu, takže jdeme do bezdrátu a bloku tel. čísel pro VoIP.

Anonym (3.1.2006 12:44:18)

Minulý rok jsem objednal internet expres i linku za tři dny jsem měl vše zapojeno ono záleží jestli máte již hotové rozvody linky.

IOL (2.1.2006 10:21:19)

nemáš pravdu, je možné podmínit zavedení linky službou ADSL, když ADSL nepůjde, tak není ani zžízena linka :-))

Jíra (2.1.2006 10:28:21)

Tak to je něco nového!!! Já, když kvůli adsl zřizoval pevnou linku, tak mě ani nebyli schopný říct jestli to půjde. Bylo to v září 2004.

IOL (2.1.2006 12:51:00)

toto jde od 1/4 roku 05 cca :-))

Qak (2.1.2006 21:25:44)

Prý zavádíte nějaký CRM systém který neumí nabrat objednávku na HTS+IE a má se jednat o několik dnů starou záležitost. Nechce se mi věřit že mám aktuálnější informace než ty :))

MAxi.Cartmen (3.1.2006 00:49:17)

Tak to do Telepointu zejtra naskáču hned ráno abych se opravdu dozvěděl co a jak.Když tak je trochu popoženu :-) .Ale to mi asi nepomůže,ale skusit ti můžu.

IOL (3.1.2006 07:30:50)

ve starým CRM systému to jde bez problémů a v novém se to dá obejít zvláštním ujednáním :-))

Qak (14.1.2006 16:30:48)

Tak by to mely slecny na zakaznicke lince vedet protoze Telecom prisel min. o 4 HTS s ADSL do kancelarskych prostor. V patek u nas technik overil dostupnost bezdratove site a bude se instalovat pojitko 4 Mb - garantovana rychlost fullduplex + VoIP.

Maxi.Cartmen (4.1.2006 23:03:21)

Dnes jsem byl na Telecomu a tam mi bylo řečeno,že obědnání HTS může být podmíněno fungováním ADSL.Tak doufám,že to všechno dobře dopadne.

Maxi.Cartmen (2.1.2006 19:32:06)

Když je to pravda,tak si mně hodně uklidnil.Já totiž pevnou bez ADSL opravdu nechci.

pet007 (5.1.2006 14:11:42)

Není pravda, rozhodující je datum objednávky, ne datum zprovoznění.

rapol (5.1.2006 00:04:29)

Nase zkusenosti: v zari 2005 trvalo 30 dnu zapojeni nove tel linky po mnoha dalsich telfonatech :) a nakonec mi oznamil CT ze internet nelze :( -=uzasny pristup ! Ale co se za dva mesice dale stalo: na vyuctovani nam zacal CT uctovat internet, presto ze nam jej neposkytl, a reklamace = velmi slozita nekoli tel hovoru + pisemne ... zaver si udelejte sami

Maxi.Cartmen (31.12.2005 01:05:49)

Lidi asi nic lepšího přes síť ČTc není než co nabízí ČTc za podobnou cenu jako je IE Ideal? Já hodně stahuju z torrentu a tak NEXTRA jde mimo hru a co tak koukám tak asi opravdu nic lepšího není,a nebo se pletu?

MAxi.Cartmen (31.12.2005 01:40:14)

Jak to vlastně funguje u připojení když je u toho napsaný datový limit třeba 2 GB .Po stažení těch 2 GB má smůlu a když si nepřikoupí další GB tak je bez netu a nebo se mu spomalí rychlost? A kdyý je to to druhý tak nakolik se to zpomalý?

QeQ (31.12.2005 08:50:53)

Datový limit = potom platíš za každy přenesený giga/mega proto ber něco neoemezeného tam spadneš po přenesení toho limitu do FUPU a nic neplatíš např. u TELECOMU je to takhle http://www.internetexpres.cz/img/ostatni/fup_sprint.jpg

Maxi.Cartmen (31.12.2005 15:57:45)

Maxi.Cartmen (31.12.2005 16:00:12)

Dnes jsem si si na 800123456 objednal ADSL IE Ideal,tak jsem zvědavej jak dlouho to bude i se zavedením pevné linky trvat. ale maj na to 2 měsíce,tak to snad stihnou :-)

Anonym (5.1.2006 20:10:10)

1 mesic

Anonym (6.1.2006 00:25:34)

ja to sem objednaval 16.12. byl plnej dslam, 28.12. sem surfoval. takze yellow pig celkem v poho

Bastiat (13.1.2006 10:23:36)

Já to objednával 6.12. a dodnes (13.1.) mám velký kulový.

Sergey (13.1.2006 10:50:17)

Nápodobně, objednal sis taky Xavi router? Někdo říká, že kdo si jej objednal, nezřídí mu to, dokud nepřijde dodávka od výrobce (prý snad po 16.1). Ovšem na infolince taky něco říkali o plném DSLAMU :(

Anonym (13.1.2006 13:56:17)

Ptal jsem se na Xavi, ale řekli mi, že už nebude, tak jsem vzal D Link s tím, že to zkusim a když to nebude za moc stát, zainvestuju do něčeho lepšího. Volal jsem jim už x krát- vždycky se dozvim, že do konce týdne už to určitě bude...To už mi řekli dvakrát. A jelikož je dneska pátek a pořád nic, tak se budu muset zeptat do konce kterého týdne, že mi to má přijít. Jestli třeba nemyslej poslední týden v roce 2006. Před několika dny mi volali z Telecomu, jestli nechci ADSL- hořký cynismus, když už na to od nich čekám přes 5 týdnů. Pravá ruka neví, co dělá levá. Slečna operátorka mi sdělila, že mi o stavu mé objednávky víc říct nemůže, jelikož mají nový program a nikdo s tím neumí:) Jako v Kocourkově

IOL (16.1.2006 22:31:58)

XAVi má na sklad přijít 18.1.2006 - pak budou uspokojeny dodávky dle pořadí...

Sergey (17.1.2006 14:28:13)

Pri objednani rikali, ze zridit lze, ale kdyz jsem chtel Xavi, rekla babovka, ze do 6-ti tydnu. Na konto.telecom.cz uz se davno dostanu, napred tam bylo stav sluzby: "blokovana pred zrizenim" a nedavno se zmenilo na "vyzadana". Kdyz jsem o5 volal na info, najednou zacli zpivat o obsazenem DSLAMU, takze naprosto nevim na cem jsem, protoze v DSLAMU uz neni zadna volna pozice na kartu a novy DSLAM je naplanovan zatim jen na papire. Mam takove nehezke tuseni, ze pri objednavce porty volne byly, jen na ne dali lidi, kteri objednali pozdeji, ale chteli sagemy. Zitra vyprsi ta jejich 6-ti tydeni lhuta, tak jsem zvedav jakou pohadku si vymysli tentokrat.

Maxi.Cartmen (13.1.2006 14:53:14)

Včera byli u nás a zapojily nám pevnou linku a proměčily nebo a řekli,že tady jde ADSL v pohodě.A odešli.Jak odešli,tak nám přišel dopis od ČTc,že momentálně nelze zřídit pevnou linku z tech.důvodů.Přišlo nám to divný a tak jsem volal hned na 800123456 a tam mi řekly,že je plnej DSLAM.A napsali taky,že to do 15.3.06 určitě zprovozní.To je termín kdy mi vyprší smlouva u T-Mobilu ,stávající net.

Bastiat (13.1.2006 15:40:34)

Jestli to co nejdřív nezprovozněj, tak budu moc nepříjemnej. Během příštích dnů mi totiž skončí net od Eurotelu. Ještě jsem se ptal, jestli to zvládnou za nějakou rozumnou dobu, abych podle toho ten Eurotel odhlásil. Že to budu mít do 14 dnů, takže můžu CDMA v klidu zrušit. Kecy

Maxi.Cartmen (13.1.2006 18:05:57)

Tak to držím palec ať je to co nejdříve.Maj na to 21 pracovních dní,do ty doby to musí být,ale jak vidím,tak telecomu je to jedno. Měsíc nahoru dolu,co je to,že? Já sem jim řekl,že maj čas tak ono to tak berou,ale asi se jim koncem měsíce ozvu aby nezapoměli :-) .Přeju brzké sprovoznění IS (slow)

Winer (5.1.2006 15:01:04)

Počkattttt !!!!!!!!! -------- Vliv má také zmiňovaný nárůst počtu přípojek na principu pronájmu místní smyčky, které dosahují ve srovnání s Českým Telecomem více než dvojnásobných rychlostí. Tento rozdíl chce Český Telecom v nejbližších měsících snížit pomocí migrací stávajících ADSL zákazníků pomalejších služeb na služby rychlejší (např. ADSL zákazníci s rychlostí 128 kbit/s budou migrování na 512 kbit/s) a dalším zatraktivněním cen rychlejších přípojek. --------- https://www.dsl.cz/clanky.php?clanek=312

Maxi.Cartmen (3.3.2006 19:31:35)

Tak ČTc naplánovalo ,že mi to příjdou zapojit 1.2.2006 již rychlostí 2048 .Ale já to 30.1.2006 zrušil.A 1.2.2006 obědnal jenom pevnou za 1Kč bez ADSL.Měl jsem jistotu ,že tady ADSL pude protože to před tim ,než mi to mněly zapojit museli proměřit.A když mi to chtěli zapojit ,tak je jasný že tady ADSL jde.A nakonec po prostudování nových nabídek jsem si obědnal Bluetone ADSL Classic 2006 2048/256 s FUP ,tak doufám ,že jsem neprouhloupil a ještě navyše technik ČRa mi napsal,že u nás bude instalovat jejich DSLAM.tak jsem zvědavej.Můžete mi někdo kod máte Bluetone Classic zdělit ,jak dlouho vám trvalo zřízení tyhle služby? Vim ,že podepsanou smlouvu přijaly 2.3.2006 ke spracování.Dík

Anonym (13.1.2006 20:44:23)

Počkat - na NIKDY.

Daja (14.1.2006 07:43:05)

Pokud máš dial up internet tak doporučuju počkat až do února( má být na 100 % akce) a pak zaleží na tom jaký tip dial upu máš jestli je to jen nádstavbový balíček 180 nebo 420 volných minut a nebo komutované služby iol. Pokud by to ovšem byl už jiný typ ADSL tak bys musel na svém čísle to první ADSL zrušit výpovědní lhůta cca 30 dnů (ovšem při přiznivých hvězdách) a pak si navést ADSL nové a nebo bude snad možna ze ze stávajícího ADSL bys přešel na nový typ, ale zatím nevím jestli to tak půjde jelikož zatím nejsou oficiální podklady.

DAJA (14.1.2006 07:56:45)

Lidi co se týka Telecomu vím svý, ale pokud operátorka neumí pracovat s novým systémem, který už je tam víc jak půl rok tak je úplně blbá a nebo to byl jako obvykle brigádník a toho zajímá jen prodané IE a ne vaše zřízené objednávky a pokud si v systému neumí najít, že už jí máte tak to je zase problém trošek jiný. Jinak co se týka zřízení linky s ADSL cca zhruba měsíc za příznivých podmínek jako je celková kabeláž a hlavně volný DSLAM (což obvykle bývá v některých městech ten hlavní problém bud tam není vůbec a nebo je tak napráskaný, že spíš platí kdo dřív příjde ten dřív mele). Nikdo si, ale neuvědomí, že i když zavoláte na infolinku tak operátor Vám může bohužel přečíst jen to co je v systému zatím napsáno a pokud neví kdy to bude tak si to prostě z prstu nevycucá (ale jako vždy za to dostane největší kartáč, pokud radši není ten typ operátora, který řekne ano zítra to na 100% bude a nebo se Vám někdo ozve i tak se to dá odpálkovat) další možnost je jedině posílat urgence na urgenci velice urgentí objednávky, která byla už urgentní před 14 dny a pořád se nic neděje. A pak se Vás na urgencích zeptají a důvod urgence (baba tak akorát na ránu) no a pak to vysvětlujte tomu zákazníkovi. Prostě nervy jak pro operátora po kterém řve jak tur zákazník a hlavně pro toho zákazníka, který slyší pořád to samý (zaítm to řeší technici). Jo lidičky Český Telecom.

DAJA (14.1.2006 08:06:50)

Co se týká objednávek vždy platí cena, která je aktuální při zádání obj. do systému. Pevnou linku jde samožřejmě zadat hned s ADSL a je možno tam dát podmínky, že bez něj zatím linku nechcete. Pokud ADSL nepůjde tak se Vám ozvou řeknou nějaký nejbližší termín a potom znovu kontaktují jestli máte ještě zájem. Jinak pokud chcete pevnou i s ADSL čekejte až na únor. A proboha nechoďte všichni do toho Telepointu (když chcete zadat obj. jde to i telefonicky a pokud už ji máte tak slečny v Telepointu stejně neví co s tou obj. je tak zvednou sluchátko a zavolají na 800 123 456 no tak proč radši nezvedou sluchátko a nezavolat si rovnou), ale ono musí být asi někdy lepší se vyřvat na člověkovi, kterého vidím před sebou než když ho slyším brrr to radši sluchátko na uchu.

P37r (19.1.2006 18:42:02)

Mám adsl od telekomu, a usb modem sagem, je normalni, ze spojeni po kazdym zapnuti pc musim vytocit? Jde mi o to, az budu mit modem+ router jak to s tim vytacenim bude fungovat, kdyz budu mit 2 kompy a jeden bude uz pripojenej ...

Anonym (19.1.2006 18:51:04)

Bude to vytáčet modem sám,PC se pouze propojí kabelem s modemem a to je vše.

Šturma (19.1.2006 20:18:00)

Modem Sagem je zapojený přez USB port, tedy pokaždé, když vypnete PC, vypnetete i dodávku el. energie k modemu. Proto se tedy musíte po každém zapnutí PC opět připojovat k IE