Do diskuse momentálně není možné vkládat příspěvky. Děkujeme za pochopení.
Úvod > Diskuse > Poskytovatelé > Volny-limity dat?

Volny-limity dat?

Pavel (20.1.2004 21:26:05)

Na DSL.cz v sekci nabídky je, že při uzavření smlouvy do 29.2. 2004 nebude nadlimitní přenos dat zpoplatňován. Jelikož mám smlouvu uzavřenou už v roce 2003, předpokládám že to platí i pro mě, jelikož smlouvu DO 29.2. 2004 uzavřenou mám. Na stránkách Volny ovšam toto tvrzení není, je tam pouze nápis Akce, 512/128, neomezený objem atd., bez další specifikace podmínek. Na druhou stranu u limitů dat je vždy napsáno, že dalších 10 GB dat si mohou přikoupit jen uživatelé, kteří službu využívají již od roku 2003, což nechápu jak je myšleno. Vůbec se v tom celkově nevyznám, ty různé věty jsou jakoby protichůdné. Chvíli to vypadá, že dosavadním zákazníkům se nadlimitní přenos neúčtuje, jindy zase naopak, že ti co mají službu už od roku 2003 mají smůlu, a jen novým v oné nespecifikované akci se neúčtuje.. Nevíte o tom někdo něco?

Ja (20.1.2004 22:06:38)

Ajaj... neomezenej prenos to bude hodne blby.... "sosaci" ted vedi ze Tiscali je spatna volba, tak budou uzavirat smlouvy u Volnyho a net pojede tak ze nepojede :(( neeeeee :(( Pritom doted to tak krasne jelo....

Pavel (20.1.2004 22:10:43)

Nechápu proč radši neudělají, že původním zákazníkům co měli neomezený přenos ho dál nechají neomezený, a novým už pouze limity dat. Pak by to zůstalo dál tak pěkně rychlé. Bohužel takhle jenom naberou stahovače.

Ja (20.1.2004 23:33:24)

Jo, presne tak... to by bylo idealni.... pac ted vlastne udelali reklamu takze se to na ne nabali a za chvili se nam neotevre ani dsl.cz :(((( Nejde mi o nejake "vyhody", pac me 10GB staci uplne bohate :)) Ono tam jde spis o ten princip, ze proste se "nebat" a nesledovat ty data, ze preci jen NAHODOU kdyby se pretahlo tak aby me to pak neprekvapilo. Ale ti novi zakaznici to bohuzel asi budou brat jen kvuli tem datum, tj neumernemu sosani.... je fakt ze za ty prachy by sme neco pozadovat mohli, ale holt to s tema magorama telekomancovskyma nejde, tak se s tim musime (i kdyz nechceme :((( )smirit.... Ale nevim jestli to je nahodou nebo ne, ale do vcerejsiho dne to jelo jako bez agregace, a dnes uz jsem pocitil co to je ping pres 200ms... i kdyz rychlost se stale drzela aspon na 300.... ale ted uz je zas vse ok...

Pavel (20.1.2004 23:46:48)

Přesně tak! Do včerejška stahování 50-52 kB/s, ping 30-35ms a dneska rycholst kolísá tak 80-320 kb/s a ping kolem 200 ms :(. Už aby ČTÚ vydal rozhodnutí o propojení, tohle už je fakt hrůza.

Ja (21.1.2004 17:05:30)

No, tak uz ani ne 300, ale 90Kbps.... To uz ale teda zadny broadband neni... proc ty hovada telekomunisticky nemuzou udelat neco, s cim by byl spokojen i zakaznik, a to ne z "donuceni"... (myslim to asi tak ze kdyz chci net, tak mam moznost jen dial-up a tenhle "zrychlenej dial-up")... vsude (teda jen telekomancove) pisou jak je agregace 1:50 na 512Kbps ve svete bezna, ale jeste sem neslysel ze by to nekde ve svete jelo takhle.... Teda stale to je jeste "rychly" oproti nekterym co ctu na tomto foru, ale stejne.... neni to "ono".... kdyby agregace zpusobovala zpomaleni tak na 300, s normalnim pingem tak by to bylo i docela ok...

Martin (21.1.2004 22:58:30)

Mírně řečeno mají v tom trochu chaos, já mám smlouvu u nich od léta 2003, do konce roku 2003 to stávajícím zákazníkům mělo jet bez limitu (pouze při překročení 40GB se mělo něco platit). Po novém roce mi to zmigrovali ze 192/64 na 512/128 10GB limit s tím, že přijde nová smlouva (zatím nic). Na jejich www stránkách je to jeden velký zmatek, každou chvíli se tam něco mění, teď např. když se podíváte na ceník, tak hned v záhlaví stránky jsou informace o nelimitovaných linkách za určité ceny, ale když to porovnáte s tabulkou hned podtím, zjistíte, že si to navzájem odporuje. Spíš bych věřil té tabulce - nelimitovaná linka 512/128 za 1199Kč je nejspíš chyba ......

Pavel (22.1.2004 01:33:54)

Ne, to rozhodně chyba není, koukni se do jejich PDF ceníku.

Martin (22.1.2004 08:43:40)

Koukam .... V tom pdf dokumentu je to podstatně přehlednější než ceník přímo na stránce v html.

Janek (22.1.2004 23:31:07)

Tato inforace me prisla kdyz jsem se ptal jak je to s 512/128 nelim pro stavajici zakazniky ja od listopadu2003. Vazeny pane, tato akce plati pouze pro nove zakazniky, zakaznici, kteri uzavreli smlouvu s jinymi podminkami nemaji narok na podminky v novych akcich. S pozdravem ---------------------------- Pavel Spacek operator Zakaznickeho centra

Pavel (23.1.2004 17:46:29)

Tak to je teda pěknej hnus. Na druhou stranu, sami si podřezávají větev tím, že tvrdí "smlouvu s jinymi podminkami", protože např. já uzavřel jen smlouva na neomezený objem dat a nic s jakýmkoliv limitem jsem nepodepsal.

Miroslav Šilhavý (24.1.2004 09:42:10)

Jaký hnus? Je přeci normální, že akční nabídky se vztahují jen na nové smlouvy...? Např. UPC dávají/dávali 3 měsíce zdarma HBO (nebo tak něco), ale taky jen pro nové zákazníky, těm starým to zadarmo nedali...

LaqueR (2.2.2004 03:14:47)

Jenze tohle neni casem omezena akce. Tohle je natrvalo, a navic - oni meli podpepsanou smlouvu na neomezena data. Tak se uklidni a zacni myslet :)

Miroslav Šilhavý (2.2.2004 08:11:52)

Právěže smlouvu na neomezená data podepsanou nemají, kdybys četl, dočetl by ses, že s tou akcí Volný přišel až poté!

Prober (2.2.2004 09:09:10)

Ale máme....

Saper (2.2.2004 09:16:35)

Uz je to tu zase ,hadate se o limity jako na podzim a nevidite agregaci.Da se vubec takovej balik dat stahnout pri dnesni situaci?Nebylo by lepsi si nejdriv stezovat na agregaci a teprve potom na limity?

Miroslav Šilhavý (2.2.2004 09:19:53)

V globálním pohledu máte pravdu - limity jsou nad tím, co propustí agregace. Ovšem z pohledu jednotlivce, který má vyšší nároky, toto neplatí... :( Teď je jen otázka, má-li ISP chránit ty, kteří stahují méně a platí stejně, nebo ty, kteří stahují více. Názor na to bude mít každý jiný, podle toho, kam se řadí. Já si osobně myslím, že ti méně nároční by měli platit méně. Aspoň do té doby, doku bude veliký rozdíl mezi spotřebo náročného a nenáročného uživatele.

Prober (2.2.2004 12:44:58)

A proto snad byly zavedeny tarify s datovými limity, ne? Kdo stáhne míň, míň i zaplatí..

Miroslav Šilhavý (2.2.2004 12:55:24)

No vždyť právě...

Prober (2.2.2004 12:44:06)

Při ceně cca. 30kč za 1GB, to žádné limity ani nejsou...

Anonym (22.1.2004 16:29:54)

To ze je nekde napsane ze je to "nelimitovany" internet vubec nic neznamena... to ma Tiscali vsude take napsane a nic to neznamena. Proste kdyz nasosas vic jak treba 20GB tak ti omezi rychlost a mas po ptakach...