Do diskuse momentálně není možné vkládat příspěvky. Děkujeme za pochopení.
Úvod > Diskuse > Poskytovatelé > BlueTone aneb ČRa pro nebo proti.......aneb vskříšení Českého NETu :-)

BlueTone aneb ČRa pro nebo proti.......aneb vskříšení Českého NETu :-)

y2k (10.2.2006 18:13:09)

Máte někdo nějakou negativní zkušenost s tímto providerem ? Jak chodí jeho služby, jaké jsou dosahované rychlosti, latence a stabilita ?? Velmi vážně zvažuji produkt 5120kbps/512kbps bez FUP a datových limitů, agregace 1:20 za 1189,-Kč bez DPH. Více na : http://www.bluetone.cz/main.php?pageid=123&PHPSESSID=f0435bbc7acdabc61821b7bea18baaef

Bws (10.2.2006 20:16:12)

NEMAM opravdu zadnou negativni zkusenost. Mam megabit, v blizke dobe 2Megabit za min penez, ale nova smlouva :-/ A zadny ani jeden vypadek 1024/256 v realu 970/870 :oú lokalita Praha 2 :o) enjoy :o) j oa mesicni traffic jsem testikama vysrouboval az na 180 GB a stale zadny problem..

pet007 (10.2.2006 21:23:06)

Super rychlost :)

y2k (10.2.2006 23:51:35)

Pak je volba asi jasná, děkuji.

David (11.2.2006 19:52:38)

Tak se tam asi potkáme :-) Kdy ti končí ten otrockej závazek u Nextry,nebo už skončil? :)

y2k (11.2.2006 20:17:53)

Naštěstí ke konci tohoto měsíce, takže výpověď bude pravděpodobně směřovat k tomuto datu, jestli se do té doby nic nezmění :-) Jj, pravděpodobně se tam potkáme :-)

X&Y (11.2.2006 23:15:37)

Ale vypoveď můžeš dat už 2 měs před koncem smlouvy ne ? Jinak musíš čekat další 2 měs na vypovězení, je to tak ???

Twsip (11.2.2006 08:19:45)

mam 2mbit 92% objednane rychlosti , solidni jednani, GB neresis ... neni co resit (pokud si v dosahu)

Anonym (11.2.2006 14:08:15)

Ja jsem taky nadmiru spokojen. Mam stejne dva megabity a az na drobne vypadky, kdyz byla sluzba v plenkach, funguje napsrosto skvele. Jen me trochu zamrzelo, ze nejde bez problemu prejit na stejne dva megabity, podle noveho ceni, o dve stovky levnejsi...

Anonym (11.2.2006 18:24:35)

Hlavní negativní zkušenost je, že skoro nikde nemají pokrytí ...

David (11.2.2006 19:52:01)

Sorry, ale "skoro nikde", nebo "zrovna u tebe"?

Anonym (11.2.2006 20:42:18)

U mě taky ne.

Drago (11.2.2006 22:23:31)

Kdyby nemel telecom tak drahe pronajmy,tak by pokryly klidne celou ČR....

Anonym (11.2.2006 23:24:21)

Sorry, ale: Praha Brno Liberec Pardubice Ústí nad Labem České Budějovice Hradec Králové Ostrava Plzeň ... a to ještě jen ve vybraných částech jmenovaných měst považuju vzhledem k rozsahu České Republiky zatím opravdu ne možná doslova za "skoro nikde", ale hodně hodně málo ...

David (11.2.2006 23:37:55)

Když to řeknu drsně, tak když pokryjou komplet tyhle města, tak mají tak 40pct populace pokryto :-) Což není zas tak málo , na to že na vesnicích jedou lidi většinou v pohodě na WiFi :) Vezmi si takový UPC, proti tomu jsou v Bluetonu co se týče pokrytí kingové :-)

Anonym (12.2.2006 19:30:12)

Považuješ 50-80 tis. města za vesnice ? Ve výše zmíněných městech už mají tolik možností že už roupama neví co. Zaměřit se ted na středně velká města by bylo fajn ...

David (12.2.2006 23:32:41)

Jeee, já bych ti přál bydlet v centru Prahy, jako já, a mít taky "tolik možností, že nevíš co roupama"... Ve zkratce - dial-up, pochybné CDMA, nebo ADSL... To je VŠE... Nevěříš? Nevěř, ale fakt je to tak :-) A navíc, když se podíváš na stránky Bluetone, tak uvidíš, že v prvním a druhém kvartálu 2006 se právě na středně velká města zaměřují... :-)

Anonym (13.2.2006 00:24:22)

Jojo, ptal jsem se tam jestli to třeba s Jabloncem nad Nisou myslí vážně (napsáno 2.kvartál). Odpovědi byly velmi vyhýbavé ... Tak radši ještě prodloužím Nextru a pak uvidíme ...

Anonym (13.2.2006 08:21:08)

co sem slysel tak tam urcite bude ..jina vec ze CRA se bojej jasne rict kdy kde a co bude pac kdyz se pak neco pri vystavbe podela tak si klienti stezujou ze to jeste neni i kdyz uz melo a pak pusobi CRA jako neseriozni firma i kdyz za to treba ani nemuze tak asi tak

David (13.2.2006 08:43:27)

Přesně tak... Nota bene, že pracovník na hotlajně k tomu většinou nemá o moc víc informací než ty a nechce říct nějakou kravinu... Pak se totiž skutečně "něco" podělá, v Jablonci to nebude v termínu a pan Novák bude volat nasraně na BT, že mu jistej pan Petr Kropáček na hotlajně řekl, že to v II.Q určitě bude, takže jaktože to není? No a s panem Petrem Kropáčkem si to asi firma vyřídí...

Anonym (13.2.2006 09:25:45)

Další věc je, že ani v rámci daného města to nefunguje všude. Jakožto obyvatel ne-centra můžu mít smůlu ...

Anonym (15.2.2006 17:58:34)

Jo my nepražáci to máme těžký. Člověk by řekl že město neni vesnice, ale ono to vyjde na stejno. Tady je dost silnej pragocentrismus. Praha a ti ostatní. Už i Brňáci lecky utřou hubu.

y2k (17.2.2006 15:51:11)

Začínám být poslední dobou na toto kastování silně vztahovačnej a zaměřenej... 1,- jedinej, kdo toto neustále tvrdí, jsou nePražáci ! 2,- je to naprostá. Všichni jsme si rovni a každý má něco. Já bydlím v zaplivaném činžáku, kde v noci slyším skrze zeď šukající sousedy a následně jejich výkaly, které putují odpadovou trubkou dolů. Zeleň znám akorát z televize a neustále dýchám zemní plyn namísto vzduchu. Ovšem, mohu se připojit na internet. "Vesničani" si internet sice moc nevyberou, ale bydlejí převážně v pořádných chalupách a barácích, mají soukromí, velkou zahradu, vypěstované plodiny a zdravé ovzduší. Každý má něco, ale neustále brečet a kastovat populaci na A a B je fakt úchylné !

Zajda (13.2.2006 12:29:42)

Taky jsem tam volal a odpovědi byly velmi silně vyhýbavé. Ne že bych se divil. S telecomem potíže určitě budou. To každý normálně uvažující člověk může čekat. Já mám dvou měsíční rezervu. Sice jsem byl nejdříve nerad, ale pak jsem si nakonec řekl že všechno zlé je k něčemu dobré. A zrovna může být problém a já bych byl bez pevného telefonu(hurá) a připojení k internetu x týdnů. Takhle je tam dostatečná rezerva.

Anonym (13.2.2006 21:15:08)

Ptal jsem se jich kdy to rozšířej do Vršovic (Praha 10) a řekli mi, že tam neplánujou rozšíření. A to je to vzdušnou čarou 2,5 km od Václaváku. Takže pokrytí nic moc.

Anonym (13.2.2006 23:41:07)

O důvod víc proč se držet pevných linek Telecomu a jeho subproviderů a nevěřit moc pohádkám o II. a dalších kvartálech ...

y2k (17.2.2006 15:43:41)

Když jsme tak u těch Vršovic, tak ty byly pokryty ADSL (jen ČTc) teprve před 6 měsíci. Dlouho jsem bojoval na všech frontách za své dva blízské přátelé. A nešlo tam nic. Ani kabelovka, ani ADSL, dokonce ani WIFI, teda až jedny čoudy... A internet ala mobil neuznávám, to je tak do parku nebo na stanici autobusu pro zjištění jízdních řádů...

[CZ]Cybercom (13.2.2006 21:06:44)

Bydlim v Praze ve Vršovicích, což je dá se říct skoro v centru a pokrytí tady nemaj. To je asi důvod proč jsou tak levný. Okruh potenciálních zákazníků je hodně malej oproti konkurenci.

Thoumy (12.2.2006 19:26:06)

Tak tu predemnou lezi smluva na BT Premium 3M/512 a jak tak ctu tuhle diskusi tak ji snad odeslu jeste dneska :)) Mam dotaz na majitele sluzeb od BT jak dlouho trva prechod na tuhle sluzbu. Od zaslani smlouvy az po kompletne funkcni net... Jen tak zhruba :) diky, a at zije BT! :)

jerky (12.2.2006 20:42:35)

No, moje zkušenost z podzimu minulého roku je tak asi kolem pěti týdnů, už si to úplně přesně nepamatuju, ale bylo to docela dlouho. Ukončení stávající služby na lince - do té doby ČRa nehnou (asi ani nemůžou hnout) prstem, pak nějaký 1-2 týdny bez připojení a od té doby celkem spokojenost:)

Thoumy (13.2.2006 16:48:02)

Hmmm... Tak vidim ze zkusenosti sou ruzny... Ale 3 mesice na to cekat a 2mes. bez netu je teda sakra hodne... O tehle problemech s nima pisou i na lupa.cz, ale je fakt ze to je starsi zalezitost. Ted uz by mohli bejt na tom lip... Pocital sem teda tak s tejdnem maximalne, ale v radu mesicu tak to je teda poslu nekam i pres to ze net maj dobrej... Tak diky za zkusenosti :)

Pet (13.2.2006 17:05:27)

Žádná starší zkušenost, zavedli to na konci ledna. Možná mám na ně jen nějakou smůlu, ale na co šáhli, to totálně posr...i. Přitom technicky to asi problém nebude, ale ten systém...

Thoumy (13.2.2006 21:07:11)

No jasne... Tak to se taky muze stet ze to proste nakejm zakaznikum budou vyrizovat dyl... Ale ja prave doufam ze budu ten stastnejsi :)) jeste dotazek: co stabilita a takovy ty veci? Super rychlost, agregace, no limit, vsechno je v nabidce perfect... Nepada to treba moc? Nebo ruzny takovy ty veci jako ze to 25 dnu v mesici bezi na 95% rychlosti a zbylejch 5 to bezi treba polovicni rychlosti nebo tak... Proste takovy ty drobnosti. Diky

Anonym (13.2.2006 21:23:31)

vazeni asi bude otazka o cem se vlastne bavite ...pokud mate namysli to ze ste nekdo prechazel od jineho operatora k CRA tak samozrejme to je ne dlouhe lokte spacialne v pripade kdy si nechate prevadet napr pouze pasmo k pro adsl ale telefon si nechate od telekomu ....dalsi vec je jestli to nahodou nebylo tak ze se jednalo o nejakou new lokalitu kde nebylo pokryti a teprve po urcite dobe bylo mozne zprovoznit vlastni adsl ...tohle vsechno je treba zohlednit ...ja sem prechazel z obyc telekomu bez dsl a instalace me trvala asi 25 dni coz je presne +- doba co ma telekom na to aby prevedl draty ....od te doby jsem s adsl maximalne spokojen a muzu vice mene rict ze teprv co mam blutone premium odpadly me neustaly problemy se starostma kolem netu ....nadruhou stranu doporucil jsem ten samej net znamemu do firmy ktera je v jine lokalite mesta a i kdyz smlouvu podepsal a cekal ze bude mozne net zridit do dnes ho nema neb se jeste nepodarilo zprovoznit ustrednu s dslamama tak asi tolik ...vzdy zalezi na objektivnim problemu ..nakonec ale kdyz podstoupite ty neprijemnosti se zemenou dratu u CT tak vam je domenou kvalitni dsl bez potreby neco dale menit ....doufam ze jim to vydrzi ..neb do to doby budu i ja spokojeny zakaznik

Thoumy (13.2.2006 21:34:07)

Tak to je jasny ze taky zalezi na lokalite a spouste dalsich veci... Ale zrovna v tomhle sem uplne v klidu - Praha 5... Neni co dodavat. Zdarma bezdrat wifina (sice trochu na ho*** ale s notesem kdyz clovek potrebuje se jen na neco mrknout je to vyborny) vystavba Netboxu (sme druhy hned po praze 13 a meli bysme to mit uz ke konci tohoto roku - ale muzou to bejt kecy, to je taky mozny :)) takze lokalita no problem, hlavne mam ustrednu od sebe prokticky "par metru" takze ohledne vzdalenosti taky pohudka.

Pet (13.2.2006 21:39:29)

Ne, v mém případě se nejednalo o problémy s ČTc, ale s tím, že v ČRA nevědí, kterej papír vložit do obálky, jestli mají všechno, jestli to předali vedle do kanceláře, kdo to po cestě ztratil, u koho to leží... Ale výmluva na ČTc zní samozřejmě líp.

info (13.2.2006 22:23:03)

v pripade ze byste se obavali podobnych problemu jako tady pet tak mi muzete napsat na maila vkinfo@seznam.cz ..to zarizeni vam zajistim pokud me obratem poslete na mail pozadovany informace a zrizeni bude provedeny jak rychle to jen bude mozny vcetne infa co dostanete v jakym je to stavu ....tak doufam ze jako odpoved to staci

Anonym (15.2.2006 08:41:21)

Kolik máš provizi?

BDs (15.2.2006 13:01:08)

Co na tom zalezi?!! Volis komunisty?

fgdg (17.2.2006 15:17:09)

Ale no tak nebud tak skoupej na slovo a rovnou to vybal. Proste jsme jen zvedavi, to je cele (jinak volim ho*no :-) )

Anonym (15.2.2006 08:40:58)

Trochu mi to připadá jako z dvanácti úkolů pro asterixe. Tam se taky v takovym tom domě naběhali. Průser prostě je, že neni zavedenej přesnej administrativní postup-algoritmus. Jednak přesnej popis postupů co dělat a pak rozhodovací diagram pro případy když se stane to nebo ono. Je třeba se sejít a promyslet to. Natisknout nebo poslat emailem pro všechny. Já vim co to je. A pak se šefové rozčilujou, podřízení se rozčilujou a nikdo neví jak se to vlastně dělá. Všichni jsou na všechny naštvaný.

Pet (13.2.2006 21:33:29)

Z technickýho hlediska je to zatím perfekt, žádný výpadky ani zpomalení, od zavedení to zatím nevypadlo.

Anonym (12.2.2006 20:42:40)

BT Premium, paušál dál u ČTc, předtím žádné ADSL, od podepsání smlouvy po zřízení 6 (šest) kalendářních dní, rychlost stabilně kolem 92% , ping 15 ms...

Anonym (12.2.2006 23:28:11)

nahod maila napisu ti a nejak to urychlime

Pet (13.2.2006 11:10:57)

U mě to trvalo od odeslání smlouvy do zapojení 3 měsíce (z toho jsem byl 2 měsíce bez internetu a 3 hodiny bez telefonů). Ačkoli jsem byl s nima domluvenej, že všechny papíry jsou v pořádku a potvrdili mně, že všechno proběhne hladce maximálně do 3 neděl, protože to potřebuju kvůli provozu firmy, všechno co mohli totálně posrali. Je pak kouzelný, když voláte podesátý tomu člověku, který vám slíbil to urychlit a zavést k určitýmu datu, a on se diví, že ještě nejste přepojený. Takhle to tam bohužel funguje úplně všechno. Naposledy s heslem pro online přístup k účtu. Volám poprvé - řekli mi, že to nemůžou vygenerovat hned, že si musím zavolat pro to heslo na druhý den, že bude připravené. Volám druhý den - nic. Nakonec jsem tam volal 5x v průběhu 2 týdnů, po 14 dnech jsem ho měl jak na koni. Dodnes mi nevrátili podepsaný exemplář smlouvy, který jsem jim poslal v říjnu!!! Taky jsem to už několikrát urgoval. Takže samotný připojení k internetu a telefony fungují dobře, ale jinak jsou ČRA mnohem neschopnější na cokoli reagovat než ČTc, a to je co říct. Perfektně u nich fungují jedině sliby.

nForce (17.2.2006 22:47:17)

Já jsem bez telefonu díky ČRa už 16 hodin a podle jejich helpline to je při převodu linky "normální" !!!!! Možná to zítra zprovozní, ale silně o tom pochybuju.

Anonym (18.2.2006 09:58:09)

nevim co resite jasne se tady psalo ze kdyz prevadite nejaky traif od jineho poskytovatele tak za protahovani muze v zasade vzdy telekom jestli chcete na nekoho nadavat tak prosim tam ..pokdu neverite se zeptejte lidi co prechazeli treba od alternativcu zpet k telekomu cekali jakbysmet ...co se tyce navysovani rychlosti je to jakbysmet ...nevim co resite CRA chtelo puvodne zrychlovat tarify premium nekdy v cervnu na coz byla nachystane i tech zazemi aby vse probeho ok tim ze se to urychlilo tak holt se musi vyckat ..co se tyce tarifu clasic tam to ridi z velke casti telekom ....osobne se ale opravdu bavim sam mam nenavyseny 2mbit na 3mbit a ani ted nejsem schopen tu neomezenou linku nejak zvlast vytizit tzn moc nerozumim proc na to tak nadavate sak i kdyz mate 1mbit zatim tak to na bezny pouzivani staci ..nerikam ze se nehodi sem tam vetsi rychlost a je fajn ze bude ale nadavat na to ze to zatim nejde ??? no tak az to holt pude tak to pude ne?? klidek a nohy v teple ....

Anonym (18.2.2006 10:43:18)

Není asi nad to držet se stávajícího poskytovatele a nepouštět se do těchto frustrujících procedur ... Nextra ted běží krásně a stabilně 2,5MBps (Fun 3MB), tak jsem v klidu

Anonym (18.2.2006 10:52:27)

myslim ze lepsi je jednou podstoupit tyhle sileny procedury a dostat se k providerovi co je na trhu nej a pak uz u nej zustat ..sak k tomu to taky bude vist u nas sou zakaznici celekem konzervativni takze kdyz uz nekoho maj a slape to pudou za lepsim jedine v pripade ze se bude jednat o nejaky vyraznou vyhodu ..z toho duvodu sem moc rad ze sem u cra pac co mam net od nich uz zadny dasli zlobeni navic ..obcas nejakej ten vypadek co je hlasenej ale jinak to slape jak vino a clovek s tim nema zadny starosti a o tom by solidni poskytvatel mel bejt

Anonym (18.2.2006 10:59:26)

Kdo je "nej na trhu" je dost relativní a pomíjivá věc ...

Anonym (18.2.2006 11:14:19)

no ja si to tak uplne nemyslim co se tyce telenoru v dobe kdy byla nextra gut se uz dali zjistit informace ze to s rozvojem dost skripe ze se musi vsechno nechat odsouhlasovat v zahranici a ze vlastne neni vule nejak sluzby zlepsovat ...navic meli od zacatku napsano primo na webu ze budou uplatnovat fup tzn bylo jiste ze cely ten neomezeny internet jak do toho dost lidi tenkrat skocilo je jen zasterka na nabrani new klientu .. ja jsem to zvedel a z toho duvodu sem radsi zkusil CRA kde jsem si zjistil ze planujou dynamickej rozvoj navic je to ceska firma tzn o vsem si muzou rozhodnout sami a fup neplanovali a neplanuji neb je to jejich konkurencni vyhoda navic i agregace je nejlepsi a co sem zjistoval tak i naddimenzovani dslamu vypadalo ze nebudou v bodoucnu nejaky velky problemy a tak sem je prubnul a sem moc spokojenej ...telenor z toho vycouval pac kdyz nema investor nejakou vuli vydrzet tak adsl pole je nakladove vratny az po letech tzn je jasny ze se toho zbavili ..chce to volit providera u kteryho sou predpoklady ze vi co dela a proc to dela a hlavne z toho nevycouva ...

Anonym (19.2.2006 11:59:32)

Obchodní firma: RADIOKOMUNIKACE a.s. Sídlo: Praha 3, U Nákladového nádraží 3144, PSČ 130 00 Identifikační číslo: 267 05 036 Právní forma: Akciová společnost ... ... Jediný akcionář: BIVIDEON B.V. Herengracht 450, 1017CA, Amsterodam, Nizozemské království ... ... Takže dneska asi takovýhle argument postrádá smysl

nForce (18.2.2006 23:06:58)

Mně to je úplně jedno, kde je chyba, pro mě je důležité to, že nemám ani telefon a ani ADSL. Bohužel ta služba od ČRa není free a já chci POUZE za svoje peníze ekvivalentní služby - což se zatím NESTALO !!

Anonym (19.2.2006 06:25:01)

mas moznost proti tomu neco delat stezuj si na CTU at nastavi parametry prechodu mezi sluzbami jinak ..nebo muzes zkusit volat na telekom at to urychlej cra s tim ted pravdepodobne nema vubec nic spolecnyho ..uvidis jestli neceho dosahnes..drzim palce

nForce (18.2.2006 23:02:45)

Tak už to je 40 hodin... A odpovědi na helpline se rovnaní podobným slintům jako u ET a ČTc.... Řešíme, četa vyjela .. a realita - nemám ani telefon a ani ADSL.

Anonym (18.2.2006 07:04:28)

neda mi to pridat trosku do mlyna, cekal jsem rok nez to pripojili na ten jejich premium, no a dne 2. unora jsem posilal smlouvu na zmenu sluzby na rychlejsi a dodnes! to neprovedli, kdyz jsem jim volal, tak mi rekli ze snad zacatkem brezna to bude, co si o tom myslite, ze to jsou buzeranti, kteri kazi sluzby svou byrokratickou procedurou jako nechapu co muze trvat MESIC na tom, kdyz chci zvysit rychlost? Asi tam maji jednoho cloveka na to a ted moc pozadavku, jinak si to neumim vysvetlit, protoze normalne to pry delaji do 14 dnu (i kdyz nevim co tam 14 dnu delaji, zmenit rychlost jde snad dnes dalkove 2 kliknutimi ne?)

Petr (19.2.2006 11:43:36)

K 31.12.2005 jsem ukoncil vztah k alternativnimu poskytovateli ASDL na bazi CTc a od 7.2.2006 jedu v pohode na BT Premium, takze 5 tydnu. Vypadek hlasovych sluzeb jsem vubec nezaznamenal, naprosto plynuly prechod, akorat jeste asi den melo stare cislo po vytoceni vyzvaneci ton. Obavam se ze BT to opravdu vice urychlit nemuzou, na helpline jsem se setkal s velmi vstricnym jednanim, takze urcite doporucuji.

Thoumy (12.2.2006 19:34:05)

Ten predchozi prispevek sem napsal trochu nejasne napsal... Mozna nez majitele bluetonu by me spis zajimaly zkusenosti majitelu IE :) za jak dlouho se ten telecom uraci a ukonci vztah - rocni smlouva nam uz skoncila vcera, ale stejne se to asi bude chvili tahnout :) dik za odpoved

Anonym (15.2.2006 16:32:34)

Celkem se nedivím všem co popisují nekonečně trvající opruz ze strany Bluetone. Já mám stále v paměti martýrium při změně telefonu při používání služby volání 1044. Dvakrát jsem jim doporučeně posílal novou smlouvu (že se musí dělat zbrusu nová smlouva je další věc)..Když vždy po týdnu nic nenastalo, volal jsem a tvrdili, že nic nedostali ... (jedna operátorka byla zvlášt nesympatická). Teprvé napotřetí po třech týdnech (!!) to spustili. A to je jen volání ... Po této zkušenosti a zminovaných megaobstrukcích s Premium nemám moc chut o tom uvažovat ...

Anonym (15.2.2006 20:05:29)

firma CRA jiste neni takovy moloch jako telekom a z toho duvodu urcite zvlaste pri zavadeni new technologii se muze stat ze prava ruka nevi co dela leva nic mene napr u telekomu vsichni vime jak to je na supportu vedi take uplne prd ani co se tyce pripravovanych tarifu ci new produktu a pokud vezmete situaci tak o rok zpet tak cokoliv resit s pevnou to byl horor..na druhou starnu kdyz by sme mohli dat CRA obcas za support 3 ku tak co se tyce produktu jsou na tom na 1ku s * takze nakonec spousta nesvaru co leckdo mohl zazit se postupne podarilo vyresit a situace se neustale zlepsuje ...ja osobne mam pocit ze vedle freenetu je to jediny poskytovatel ted po tom co telenor odpadl co skutecne slape telekomu na zada a tim nasledne zlevnuje adsl i hlasove sluzby pro nas pro vsechny takze bysme nakonec meli byt vicemene vdecni neb bez CRA by telekom nemel duvod nejak zlevnovat ..co se tyce adsl premuim nikdo nikoho nenuti aby si to zrizoval ale kazdy odbornik co trochu rozumi netu si lehce spocita ze tam kde je premium dostupne je to proste nejlepsi volba ..a jak se rika dobre zbozi se nakonec prodava samo i kdyz ten support neni vzdy optimalni presto premium zustava naprostou 1kou na trhu s adsl ..nam vsem bych jen pral aby jim to vydrzelo

Anonym (15.2.2006 20:45:38)

Počkám až se to trochu zaběhne ... 1-2 měsíce bez netu v rámci beznadějné komunikace s budoucím providerem nezní moc optimisticky a to si prostě nemůžu dovolit ... Měli by to přepnout za den ...

Anonym (15.2.2006 21:11:42)

bohuzel drat je ceskeho telekomu a ac by bylo celekm proste zvaldnout preklopeni sluzby behem nekolika hodin telekom ma na prelozeni dratu asi 22 dni .. jsou sice moznosti jak to castecne ovlivnit ale je to je na libovuli CT a nemusi to vyjit vzdy pokud by ste chtel preklopit sluzbu na premium z nejakeho jineho poskytovatele mohu se pokusit to urychlit jak jen to bude mozne muzete me konktatovat

Anonym (15.2.2006 21:45:06)

Tyhle kydy, jak to v mém případě urychlej, mně taky vypravovali. Ale opravdu to byly jen kydy. Fakt je ten, že ČTc to možná zdržuje, ale má lhůtu 22 dní. O další více než měsíc to u mě protáhly svou neschopností ČRA.

Anonym (15.2.2006 22:12:54)

Co tam těch 22 dní proboha dělají ??? 21 dní a sedí na zadku a pak to 22. den prostě přepnou a mají z toho dobrý pocit.

vasek (15.2.2006 22:22:28)

jak rikam maj to ze zakona ...tzn kdyz to udelaj driv tak je to jen jejich libovule ale obcas je mozny na ne za urcitych okolnosti zatlacit ze se to provede rychlejc kdyz byste nekdo mel zajem o zmenu tak me pripadne kontaktujte neb zrizeni pres call centrum je dycky vice anonymni a hure se dozvite co je aktualne new ohledne vasi realizace

Anonym (15.2.2006 22:33:31)

A kdo tyhle idiotské zákony vymýšlí ?? Stejný blb co jimi zásobuje městské úřady, stavební úřady a podobné opruzovací instituce ?

Anonym (15.2.2006 22:49:30)

nevim cemu se divis sak se staci podivat na to jak nefunguje CTU ohledne regulace na trhu s velkoobchodni nabidkou adsl ..skoro ve vsem to ma CT pro sebe ve svych akcich levnejsi a jejich politika je jasna nedat to k cemu je nekdo nedonuti holi ..je pravda co sem slysel ze se snad uz sem tam blyska na lepsi casy ale je to otazka ..pokud vim pristi rok by mel prestat platit zakon o regulaci CT pry se bude trh regulovat sam ..nevim jestli jsem to pochopil ok ale jestli bude vsechno regulovat telefonica ktera zaplatila za balik akcii v CT takovou sumu tak ta se asi nebude snazit jit nejak svoji vlastni konkurenci vstric ... ostatnim nezbyva nez zalovat bud primo CT nebo CR a pak ten monopol zaplatime vsichni ...no ze je to nahlavu a ze levny internet je zakladem vyvoje lepsiho hospodareni zeme na principu jedonotlivce i zelepseni prime demokracie kdy lide si mohou vybrat z vice kanalu a udelat si vlastni nazor ??? bohuzel to by to nekdo musel vysvetlit paroubkovy ..bohuzel mam pocit ze bud je mu to jedno nebo tomu nerozumi ...coz je zajimavy neb jinak se tvari ze rozumi uplne vsemu ..na to se da rict jednine ..zaplatpanbuh za kazdyho providera co ma vlastni technologii a muze delat alespon z casti skutecnou konkurenci CT a tim snizovat ceny netu pro vsechny v CR

Tomas (18.2.2006 12:24:40)

Dobry den. Jake jsou prosim pingy u BT? nejsou pingy ovlivneny chronickymi stahovaci?dekuji

Anonym (18.2.2006 12:40:47)

schvalne sem pustil na test k tomu nejakej torrent a vysledek je nasledujici Pinging www.seznam.cz [194.228.32.3] with 32 bytes of data: Reply from 194.228.32.3: bytes=32 time=28ms TTL=56 Reply from 194.228.32.3: bytes=32 time=23ms TTL=56 Reply from 194.228.32.3: bytes=32 time=35ms TTL=56 Reply from 194.228.32.3: bytes=32 time=31ms TTL=56 Ping statistics for 194.228.32.3: Packets: Sent = 4, Received = 4, Lost = 0 (0% loss), Approximate round trip times in milli-seconds: Minimum = 23ms, Maximum = 35ms, Average = 29ms tak asi tak jestli to staci

Maxik (18.2.2006 12:53:07)

Jo je to hruza.....vubec k nam nechod. Pingy jsou kolikrat i 2000ms a stale stoupaji.. na dementni dotaz dementni odpoved... Muze me uz nekdo konecne vysvetlit co je notoricky stahovac ?

BWs (18.2.2006 13:02:12)

tak ja mam s BT premium nizsi pingy na cz serverech,nez kdyz jsem mel chello... cca o 10 ms :o) btw: ty servery maji konektivitu od upcka :o)

Anonym (18.2.2006 23:04:40)

Notorický stahovač je ten, kdo stále musí něco stahovat bez ohledu na to jestli to opravdu potřebuje nebo ne anebo jestli to pak k něčemu využije anebo jen vymaže nebo uloží na DVD, na které se pak už nikdy nepodívá. Nejde mu ani tak o to CO stahuje, ale ŽE stahuje a KOLIK toho stáhnul. Kdyby nestahoval, bude mít chorobné abstinenční příznaky. Je to (dnes už velmi častý) druh více či méně rozvinuté patologické poruchy-závislosti, podobně jako gamblerství atd. Vyhledat odbornou psychologickou/psychiatrickou pomoc je lepší dříve než později ... Zabývání se jinými tvůrčími činnostmi než jen bezduchým vysedáváním u netu, hraním her atd. hodně pomůže ...

Anonym (19.2.2006 11:32:08)

Presne tak, kvuli takovym deviantum musi byt ruzne FUP a limity. Kdyby kazdy bral trochu ohledy na to ze kapacita pripojeni neni neomezena, tak by bylo rozhodne lip

Dalamar (19.2.2006 16:00:47)

:-))))))) fak jsem se zasmal, dik (predpokladam ze to byl vtip)

Roman82 (19.2.2006 18:15:06)

Myslím, že to nebyl vtip. Pár takových závisláků (nemocných jedinců) taky znám, pořád jenom stahují z netu filmy, mp3 a podobné hlouposti, které stejně nikdy nebudou sledovat nebo poslouchat. Pak to vypálí na levné nekvalitní CD/DVD a založí do krabice, police, nebo dokonce do zvlášť k tomu vyhrazené místnosti. Všude se chlubí: mám doma 2000 (3000, 5000, ...) filmů na DVD (co na tom, že 90% nekvalitních médii je už nečitelných). Sebemenší výpadek netu je pro ně infarktová záležitost.

Anonym (19.2.2006 22:54:06)

Hezky řečeno. Já jsem kdysi hodně stahoval. Ale to bylo ,,hodně". Mno to tady ještě většina lidí tahala gumovýho kačera. Třeba jsem stahoval celej simtelnet. To byl obrovskej(4 céda) archív softwaru pro DOS. No a z toho jsem si vytahal různý věci který jsem potřeboval. A nebo něco z archivu infimy. Ale tehdy se stahovali užitečný věci. Stejně mi říkali stahovač.

Anonym (19.2.2006 23:04:56)

Nebyl to vtip :-((

Anonym (19.2.2006 23:18:20)

slusne naddimenzovana sit uzivi i tech par stahovacu ..stejne je to vetsinou jen urcita etapa seznameni se s netem po urcity dobe se nato clovek vykasle pac zjisti ze to stejne nemuze vsechno vyuzit a na kseft by to mel dneska jedine blazen co chce jit sedet ..takze ja to vidim optimisticky ..navic je celkem jasny ze prave velkymu rozvoji rychlyho netu vdecima prave zajmu p2p stahovacu co si vymenujou data neb kvuli www prohlizeni by nemelo smysl mit rychlejsi net jak 256ku a nakonec i ty firmy co ted nejvic rvou ze jim nekdo krade dusevni vlastnictvi na tom nevic vydelaj ve chvili kdy bude mit dost klientu rychlou lajnu a bude mozny pri minimalnich nakladech primo prodavat legalni veci takze ja bych to videl opravdu s nadhledem ..

Zajda (18.2.2006 17:14:47)

Obávám se, že je třeba si nastudovat k čemu slouží QoS.

Anonym (18.2.2006 21:38:31)

Nechápu tuto maniakální posedlost pingy na tomto fóru. To fakt neděláte nic jiného než hrajete hry ??

y2k (18.2.2006 22:51:51)

Milý člověče, latence není důležitá jen pro zábavu, ale také pro jakékoliv hlasové a televizní služby, korektní spojení VPN a jiné......

Zajda (19.2.2006 14:15:43)

Slušně navržené VPN protokoly přežijí i prodlevu na gprs a 50ti procentní ztrátovost to všechno ještě za NATem. Pro IPTV je latence nepodstatná. Tam v podstatě nepotřebujete ani komunikaci s druhou stranou. Malá ztrátovost se také při iptv nepozná.

Amigo (20.2.2006 19:08:02)

VoIP???

Anonym (19.2.2006 12:11:42)

A zkousel jsi nekdy ovladat konzoli (nebo RDP) s nedobrym pingem? Jde to, ale je to VELMI otravne

dándí (18.2.2006 19:28:16)

já mám zase tu zkušenost,že už přes rok slibují pokrití,dnes ho údajně podle ověření poskytují,ale skutečnost je zdaleka jiná

Cernobyl (19.2.2006 19:19:56)

Jo tak to sme na to tom stejne, podle overeni dostupnosti to u nas je, ale podle pracovnika na zakaznicky lince u nas pokryti neni....parada :/

vasek (19.2.2006 22:36:51)

napis me na maila juknu co s tebou je jako to vypada a jaka je prognoza do budoucna

hermes3 (20.2.2006 18:43:18)

Sorry, myslis, ze bys mohl i mne mrknout na jednu adresu na Smichove(P-5). Zda se byt mimo pokryti, ale mne se nechce jit k YelowDiablos .-)

Anonym (20.2.2006 18:48:11)

napis mrknu co se da delat

hermes3 (20.2.2006 18:54:48)

THNX - uz se stalo .-)