Do diskuse momentálně není možné vkládat příspěvky. Děkujeme za pochopení.
Úvod > Diskuse > Poskytovatelé > Poradte poskytovatele pro mirne narocneho

Poradte poskytovatele pro mirne narocneho

Pash (17.2.2006 18:24:36)

Zdravim vsechny. Co byste poradili pro mirne narocneho uzivatele internetu? Nepotrebuju rychle pripojeni, max. 1Mb/s, optimalne 512Kb/s abych usetril; datovy limit minimalne a optimalne 5GB; pevna IP adresa. Jsem na okraji Brna a zadnou z telefonnich siti, krome CTc, nejsem pokryt. Ktery poskytovatel, podle vas, nabizi nejvyhodnejsi sluzbu s temito parametry? Predem diky vsem prispevatelum.

y2k (17.2.2006 19:01:52)

Nějak mi nejdou dohromady dvě věci : náročný uživatel ku 5GB limitu. Vyber asi cokoliv.

pet007 (18.2.2006 00:53:18)

http://www.internetexpres.cz/web/cz/ie_doma/ideal/parametry/index.html myslím si, že to ujde, pevnou IP si k tomu můžeš přiobjednat - i když, je prakticky pevná, ale bez garance. Jinak bych k tomu doporučoval i modem od telecomu (nejlépe nějaký ethernet) - přece jenom, jejich technici je líp znají a spíš ti s tím poradí, pokud budeš potřebovat něco nastavit. Jde o to, že pokud použiješ alternativního operátora, poběží to stejně na technologiích telecomu a alternativci tě pošlou s každým problémem do pr...e s tím, že je to problém na straně telecomu (ať už ten problém bude kdekoliv) a ani se to nebudou snažit řešit, nebo ti nějakým způsobem pomoci (zkušenosti známých). Osobně jsem z Prahy a nikdo jiný, něž telecom v našem domě není schopen realizovat nějakou normální přípojku (Bluetone, UPC...), tak jsem si pořídil Sprint ještě v době, kdy jel 1024/256 a v pohodě. Rychlost mi stačí, trakže jsem si ještě ani nežádal o její navýšení... Cenově to vypadá líp u jiných providerů, ale... čti pozorně ;)

Honza (18.2.2006 18:25:44)

Jenze dvojnasobny datovy limit (2GB misto 1) u alternativcu je myslim silny argument. navic se u mnohych alternativcu daji data navic priplatit, takze pokud nahodou potrebujes neco stahnout, neskoncis po zbytek mesice ve FUPu, ale priplatis si.

Honza (18.2.2006 18:26:26)

Mluvil jsem o 512ce, ale zapomnel jsem to napsat.

Maxi.Cartmen (19.2.2006 12:52:28)

Když si prohlédnete tabulku FUP na http://www.bluetone.cz/main.php?pageid=804 ,tak má Bluetone Classic ADSL 512 limit 5 GB a Bluetone Classic ADSL 2048 15 GB což je docela velkej rozdíl oproti IE Expres.Sice po aktivaci FUP to pude jen 64 kbps,ale ty limity jsou mnohem větší,tak máte šanci že na FUP ani nenarazíte.A priplatit sw dá taky.

Anonym (19.2.2006 13:23:08)

navic tam to aspon dycky bylo ze ve fupu jede http protokol na 50% nominalni rychlosti coz je fajn

Honza (19.2.2006 14:50:57)

To bohuzel neni pravda, Classic ADSL jsou ty stary tarify, nove se jmenuji Classic ADSL 2006 a tam je limit pro 512ku 2GB. Maji tam zrejme vyvesenou i tabulku pro puvodni tarify, ktere rada zakazniku stele jeste ma a nebo v tom mozna maji binec. Nicmene z toho, co jsi psal, je pravda, ze rychlost snizuji na 64kbit jen u nekterych protokolu, http, https, pop3, imap, smtp a mozna jeste cehosi se to netyka. A muzes si vybrat - jestli chces priplacet za data navic (40Kc/GB), a nebo jiz zminene snizeni rychlosti. Ja osobne Bluetone Classic ADSL mam a jsem spokojeny. Jeste uvidime, jak dopadne migrace.

Anonym (20.2.2006 14:49:31)

Migrace dopadla otresne, nemuzou navysit kvuli kvalite linky, tak me budou nutit setrvat na starem tarifu az do doby vyprseni smlouvy, coz je skoro rok. Navic si pri odstoupeni od smlouvy uctuji 50% poplatku narokovanych do konce smlouvy- cou jsou tisice korun- a ani me o teto skutecnosti pri podpisu smlouvy na vyslovny dotaz(!) neupozornili, natvrdo rikali neco jineho. BLUETONE NEBRAT, jsou to horsi vykuci nez Telecom.

Honza (20.2.2006 14:51:25)

Zapomnel jsem vyplnit jmeno, sorry.

Anonym (21.2.2006 07:38:35)

Takze bluetone muze za kvalitu telecomacky linky? Ale ale? To je mi novinka.

Maxi.Cartmen (21.2.2006 21:42:25)

Tam jiná tabulka není a tohle mi potvrdily i na infolince, že má 512 5GB limit a 2048 15 GB limit (nevim jestli jim můžu věřit).Ale i kdyby ne,tak co.Sice se to spomlý na 64,ale ne u všech protokolů což je dobře.J8 ho už obědnal,tak doufám,že neprohloupím a co mi říkaly na infolince,tak mám velkou naději,že u nás bude fungovat do konce roku i Bluetone Premium (na 95 % mi to slíbyli).A bral sem to i kvůli tou,že i když máš FUP,tak si můžeš přikoupit data navíc což u ČTc nejde.Jenom FUP.

Anonym (21.2.2006 18:43:17)

napis na sebe email at se ti da neco pastnout

noname (21.2.2006 18:50:40)

zadnej mail na sebe nepis, to se jenom jeden radobykseftar z tebe bude snazit vytlouct penize a zcela "nezaujate" te bude lamat do Bluetone!

Anonym (21.2.2006 19:46:58)

nikdo z nikoho nic nevytlouka rada je naprosto zdarma ..skoncit u telekomu kde jen pri zrizeni cekas 20min a na hotline kde ti do ucha hraje nesnesitelna hudba to muze kazdej zoufalec az na poslednim miste ...ja sem se asi spatne domnival ze smyslem fora je poskytnout zadateli nejlevnejsi a nejlepsi reseni ..zrejme mas pro kolegu asi lepsi doporuceni ..tak tedy do toho ..ale nech laskave na nem at si vybere sam zatim naprosta vetsina lidi kterym sem odpovidal byla spokojena ...zajima me jestli je to prave to co ti vadi ? ze dam zadateli moznost se rozhodnout taky na zaklade jinych informaci nez reklamy v televizi na neomezeny uzasny internet za 1kc i kdyz je to vlastne vsechno uplna kravina na coz nachytany zakaznik prijde az ve chvili kdy je slozita cesta jinam ....

noname (21.2.2006 19:58:45)

ale kdepak, me vadi jenom to, ze nekdo jako ty zneuziva nekomercniho fora ke svym kseftickum opravdovej obchodnik by takhle hluboko neklesnul, ale prachy jsou prachy, coz? ani by me neprekvapilo, kdybys prodaval jeste Amway a podobny veci, lezl lidem do obyvaku apod. a divim se, ze te CRa necha takhle pochybne kseftovat. nejspis te to prekvapi, ale kazdej byznys ma svoji etiku. ale ty si holt musis ty svoje penizky nejak usmolit, ze ano? a ze se domnivas, ze smyslem tohohle fora je poskytnou zadateli nejlevnejsi a nejlepsi reseni? tak to se domnivas naprosto spatne. smyslem tohohle fora je to, aby si lidi predali svoje zkusenosti a ne, aby tady nekdo vnucoval ostatnim svoje kseftiky coby preprodejce. na komercni nabidky je tusim jina sekce tohohle webu, ale to by se ti pro tvoje kseftareni moc nehodilo, napr. platit si komercni prezentaci apod, ze?

vasek (21.2.2006 20:08:30)

asi sem blbej ale jakou byste tedy doporucil lepsi pomoc nez cenove srovnani vcetne porovnani kvality sluzeb ...domlivam se ze vestina zacinajicih uzivatelu se prihlasi na toto forum a ceka pomoc proti ktere vy tady jednoznacne brojite pokud by si kazdy umel procist vsechny nabidky a pak se rozhodnout nebylo by zadneho fora treba...ale to forum je tu predevsim pro zacinajici uzivatele a vy jim jak tak koukam nic kloudneho poradit nemuzete ....tak kdyz nemuzete tak aspon neberte moznost takovym uzivatelum se svobodne na zaklade ziskanych informaci rozhodnout ..ja bych vasi vytku vzal v pripade kdy bych tady nekoho umyslne za ucelem zisku uvedl v naprosty omyl ..a to se tedy rozhodne nestalo ...to co ja delam setri cas zdarma dotazujicim a to je podle me vec zcela jiste dobra

noname (21.2.2006 22:56:20)

co se tyka tvoji blbosti nebo neblbosti, to ponechme stranou, to je tvuj problem... a na hru s nahlym vykanim nehraju, pokud mi zacnes tykat a najednou vykat, je cosi spatne, ze... dalsi vec: nic proti porovnavani kvality sluzeb a ceny... pokud jsou podlozene nekomercnim zajmem, ale pouze subjektivnimi zkusenostmi uzivatele. jakmile je za tim komercni zajem, nepatri to na forum, protoze kazdy chvali to, co prodava a od toho je PLACENA inzerce. rekneme alespon na hrane by bylo to, kdybys hned na zacatku prispevku rekl: hele, jsem prodejce BT a maji ty a ty vyhody, jsem schopen ti sjedna ty a ty vyhody. ale to porad nepatri na forum, to je KOMERCNI nabidka. to, co delas ty, je normalni bolsevickej predrevolucni system "hele, ja to sezenu nejaky cihly ze stavby po kacce za kus" aneb "co to zvanite o moralce, prachy jsou prachy". presne tahle komunisticka moralna tady v cechach dava bujet obchodnikum, ktery se tvarej jako ze radej a pritom tezce tlaci, aby dostali svoje penizky. konkretne z obchodniho hlediska bych rekl, ze smluvni podminky CRa, se kteryma mam svoje profesni zkusenosti, jsou napr. ve vypovednich podminkach spatny (nesmyslny uvazky), chapu, ze jsou trzne dany, ale rad bych videl, kolikrat jsi upozornil v ramci objektivity na to, jakej je rozdil mezi vypovezenim smlouvy na ADSL u Telecomu (prakticky zadny uvazky) a CRa (bud budes platit dal, nebo zaplatis za odstoupeni smlouvy balik ve forme doplatku do konce smlouvy). a vooo tom to je, vazeny radobyobchodniku. nejde ti o nic jineho nez tvoje usmoleny penize a prekracujes hranice obdchodni etiky jen aby jsi si nahamtal do vlastniho mesce. nedivil bych se, kdyby te CRa trochu provlacela pravnikama za poskozovani hodnoty obchodni znacky a myslim, ze driv nebo pozdeji k tomu dojde. rad jim v tom nasledne pomohu ;o)

Anonym (21.2.2006 20:10:48)

nejlepsi bude kdyz pudete misto vasich prizpevku poradit tady na toto vlakno https://www.dsl.cz/debata.php?vlakno=83309

Anonym (22.2.2006 17:33:31)

i na hrani je 5GB na mesic malo!

Nargon (22.2.2006 17:50:23)

Tak se daji treba data dokoupit, pokud to neni Internet express s FUPem.

David (22.2.2006 18:48:15)

Jde o to na hraní čeho... a jak často...

P37r (22.2.2006 20:44:45)

ja kdyz sem ve fupu a mam 64/64 tak si zahraju stejne jako predtim, jen se dyl pripojuju takze na hrani mi fup nak nevadi