Do diskuse momentálně není možné vkládat příspěvky. Děkujeme za pochopení.
Úvod > Diskuse > Poskytovatelé > Mám problémy s nastavením ADSL od Českého Telekomu v operačním systému Linux

Mám problémy s nastavením ADSL od Českého Telekomu v operačním systému Linux

Jakub Klaška (26.2.2006 22:42:55)

Mám problém s nastavením adsl v Linuxu. Takže by mě zajímalo, jestli má někdo nějaké zkušenosti s nastavením. Nejlepší by bylo, kdyby se našel někdo, kdo by mi podrobně popsal nastavení. Mám ASDL 2/2+ WIFI Router WELL PTI-845G. Děkuji předem.

Anonym (26.2.2006 23:25:21)

ulpne normalni nastaveni site. Podle me jak ve windows

Nargon (26.2.2006 23:29:31)

Mno, protoze je to Ethernet modem/router tak snad jediny problem muze byt ve wifi siti, takze vam doporucuji pripojit ho k PC pomoci lan kabelu. A na sitove karte povolit prijem ip adresy z dhcp serveru (v linuxu jsem nikdy nedelal takze nereknu jak). Pak pres internetovy prohlizec (urcite linux nejaky ma) se pripojte na web menu modemu. Nakonfigurujte ho podle pozadavku telecomu PPPoE (nebo PPPoA, vpi, vci) a jmeno, heslo, +ja nevim co jeste. Pak by problem v pripojeni byt nemel. Pokud to takto rozhodite tak odpojte sitovy kabel a zkuste stejnym zpusobem u wifi (opet povolte prijem ip z dhcp na PC). Ethernet modemy maj totiz tu vlastnost, ze jsou nezavisle na operacnim systemu a vazne staci jen v tom OS na sitove karte mit podporu TCP/IP protocolu a zaply prijem IP z DHCP serveru, to je vse.