Do diskuse momentálně není možné vkládat příspěvky. Děkujeme za pochopení.
Úvod > Diskuse > Poskytovatelé > Z důvodů neustalých dotazů na dostupnost adsl na tarifu Premium uvádím plánovanou výstavba ČRa DSLAmů pro tento rok dle lokalit. Dostupnost pro zřízení služby Premium je +- 5Km kolem ústředny s DSLAmem. Pokud se najdete v seznamu lokalitu ve vašem

Z důvodů neustalých dotazů na dostupnost adsl na tarifu Premium uvádím plánovanou výstavba ČRa DSLAmů pro tento rok dle lokalit. Dostupnost pro zřízení služby Premium je +- 5Km kolem ústředny s DSLAmem. Pokud se najdete v seznamu lokalitu ve vašem

Ryšavý Milan (1.3.2006 21:08:35)

Z důvodů neustalých dotazů na dostupnost adsl na tarifu Premium uvádím plánovanou výstavba ČRa DSLAmů pro tento rok dle lokalit. Dostupnost pro zřízení služby Premium je +- 5Km kolem ústředny s DSLAmem. Pokud se najdete v seznamu lokalitu ve vašem okolí a bude Vás zajímat kdy bude dostupnost služby Premium pro Vaše telefonní číslo pište prosím své dotazy přímo na mne na email m.rysavy@cra.cz . Pro možnost ověření uveďte prosím přesnou adresu lokality a telefonní číslo pevné linky Benešov Jiráskova Beroun Hrnčířská Blansko Svitavská Brandýs nad Labem Slepá Brno Bohunice U pošty Brno Poštovská Bruntál Bruntál Dr.E.Beneše Břeclav Jungmannova Česká Lípa U Spojů Česká Třebová Václavská Český Krumlov Třída Míru Děčín Náměstí Svobody Frýdek Frýdek-Místek Sadová Frýdek-Místek Antonínovo nám. Havlíčkův Brod Beckovského Hodonín Sv. Čecha Cheb Valdštejnova Chomutov Jiráskova Chrudim Všehrdovo náměstí Jablonec nad Nisou Generála Mrázka Jičín Šafaříkova Jihlava Bedřichov Polenská Jihlava Legionářů Třída Legionářů Jindřichův Hradec Sídliště Vajgar Karlovy Vary Drahovice 2 Blahoslavova Karlovy Vary Jugoslávská Karlovy Vary Rybáře Železniční Karviná Poštovní Kladno Kročehlavy Vrchlického Klatovy Domažlická Kolín Jaselská Kralupy nad Vltavou Nerudova Kroměříž Vrchlického Kutná Hora Husova Kutná Hora Na studních Havířská stezka Liberec Ruprechtice Vrchlického Litoměřice Dvořákova Mělník Tyršova Mladá Boleslav Sirotkova Most Vítězslava Nezvala Náchod Palachova Neratovice Vojtěšská Nový Jičín Sokolovská Olomouc K.Farského Olomouc Křížkovského Olomouc Nové Sady Teichmannova Opava, Hradecká Ostrava Kmochova Havířov Dlouhá třída Ostrava Mickiewiczova Havířov Mickiewiczova Ostrava Michálkovická Otrokovice K Jaříči Pelhřimov Příkopy Písek, Roháčova Plzeň Doubravka Železničářská Praha 10 Hornoměcholupská Gercenova Praha 10 Zahradní Město Švehlova Praha 4 Chodov 2 Bartůňkova Praha 4 Krč Na rovinách Praha 4 Modřany Čsl. exilu Praha 4 Spořilov Severní Praha 5 Barrandov Štěpařská Praha 5 K zahrádkám Praha 5 Košíře Pod Školou Praha 6 Bílá Hora Skuteckého Praha 6 Veleslavín Kladenská Praha 8 Bohnice Lodžská Praha 8 Prosek Teplická Prostějov Újezd Přerov Šířava Příbram Mariánská Rakovník Ottova Rokycany Jiráskova Rožnov pod Radhoštěm Náměstí Míru Sokolov Hornická Strakonice Katovická Svitavy Tyrše a Fügnera Šumperk Langrova Tábor Tomkova Teplice Náměstí Svobody Teplice Trnovany Hlávkova Trutnov Hradební Třebíč Dr. Holubce Třebíč Znojemská Třinec Lidická Turnov 28. října Uherské Hradiště Růžová Uherský Brod Bratří Lužů Ústí nad Orlicí Lochmanova Vsetín Mostecká Vyškov Nám. ČSL armády Zlín Bartošova Zlín Jižní Svahy 1 Okružní Znojmo Pražská Žďár nad Sázavou Náměstí Republiky

Anonym (1.3.2006 21:16:23)

hezky, jestli to takto fakt bude, tak Telecomu CRa dost zatopi... jeste by to chtelo uvest kdy priblizne bude ktera ustredna osazena a zprovoznena

Bob (1.3.2006 21:40:42)

Konkurence je vždy přínosná! A Telecom ji potřebuje jako ta příslovečná koza drbání...... ;-))))

Milan Ryšavý (26.4.2006 15:40:18)

Dobrý den, z omezených časových důvodů nejsem schopen aktuálně monitorovat situaci na tomto fótu, proto prosím zájemce o emailovou komunikaci.

ERT (3.10.2007 22:35:20)

Havlíčkův Brod zprovozněno přibližně Květen 2007

Zajda (1.3.2006 21:34:54)

Bezva. Jsem na KV-železniční. Bál jsem se že to hodí jenom na Jugoslávskou. Smlouvu už mají, tak jsem zvědavý na ten administrativní proces. ;-)

Cernobyl (3.3.2006 14:48:06)

Jo ja jsem kousek od Jugoslavsky, smlouvu sem taky poslal, tak se muzu jenom tesit na poradnej novej net, ne jako Wi-Fi od MWTV...

Maxi.Cartmen (1.3.2006 22:11:05)

Tak doufám,že příští rok se osadí DSLAMem od ČRa i ústředny v menších městečkách jako jsou třeba Pečky.Znám pár lidí,který by si Bluetone Premium hned vzali

P. (10.3.2006 02:03:45)

jasně, kvůli 2 lidem (pár) tam hnedka osadíme DSLAM za statisíce :-)) Přivedeme tam optikou konektivitu za desetitisíce :-))

Maxi.Cartmen (13.3.2006 21:13:22)

Když tady má ČTc DSLAM ,tak proč ne ČRa ? Teď osadí většinu okresních a větších měst ,tak proč né pak i ty menší.Tam jsou taky lidi co chtěj normálně serfovat na internetu,nemyslíte? Třeba tady je příšerně drahé WIFI ,kabelovka (ale jeno ve městě,v okolí už jen ADSL) a levnější komunitní síť,ale tam se musí člověk držet taky při zemi jinak ho zpomalý (konektivitu nebo jak se tomu říká má od ČRa).A poznám dost lidí co by si vzali lepší internet než je ten stávající (ČTc,WIFI...) .Tak já jako nevim proč by to nemohlo být i na takových ústřednách jako jsou Pečky

Anonym (13.3.2006 21:38:53)

Pečky jsou díra,přiznej to. Tam můžete bejt rádi za tonu:)

Maxi.Carmen (13.3.2006 22:03:57)

Tak neříkám ,že je to něco světobornýho,ale zase až tak malý to není.A ústřednu tam uživý i okolní vesnice.V Pečkách to z netem docela jde,ale v okolí to stojí za h...o. P.S.: Je tam ještě Kobla :-)

Anonym (13.3.2006 22:21:13)

Jj,pravda...u nás to stojí taky za ho*no...Lysá

Anonym (14.3.2006 10:57:04)

Nepodařilo se mi sehnat minidslam za min jak 250kkc. Myslis ze se jim to na tech deseti lidech vrati?

Maxi.Cartmen (14.3.2006 14:44:43)

Já si myslím ,že by se našlo více jak 10 lidí. A kde bereš tu jistotu ,že v těch městech co to zavedou budou mít taky velkou klientelu?

Anonym (18.3.2006 14:24:26)

Novy DSLAM stoji tolik co luxusni oktavka... myslis ze CRa vydelava tolik, aby najednou nakoupila tisice oktavek potazmo DSLAMu? premyslej kapitalisticky, investice musi prinest zisk

Anonym (19.3.2006 14:50:30)

novy dslam stoji klidne 10 milosu ...musi byt nejaka sance na navratnost investice

Anonym (26.3.2006 13:41:17)

No nebud z ty ceny tak vyndanej. Klidne dslam stoji i tech milionu dvacet. Zalezi na velikosti. A taky se muze modulama rozsirovat takze cena muze narustat postupne. Do maly ustredny ho asi tezko budou porizovat takovou kravu nemyslis? Jinak dusevne zdravej a tak?

Bob (1.3.2006 23:37:05)

V okrajových čtvrtích Brna stále vládne jenom Telecom! - Tyto čtvrti, ač jsou formálně součástí Brna, jsou z hlediska dostupnosti připojení na tom často hůř než malá města!

Martin (2.3.2006 07:35:43)

Děkuji za vystavení tohoto seznamu na DSL fóru.

Anonym (2.3.2006 10:34:47)

no vypada to gut .vetsina velkejch mest je uz pokrytejch ...myslim ze je jen dobre ze telekomu bude nekdo dejchat poradne na zada

Anonym (3.3.2006 11:37:38)

A v té chvíli telecom přijde s ADSL2 a bude po srandě ...

vasek (3.3.2006 12:10:17)

jo budes mit rychlost 10Mbit a fup 30GB ..tzn bude to stat uplne stejne za prd jako ted ..co sem slysel tak CT chysta na tech novejch zarizenich co ted koupili predevsim streamy cabelovy televize takze na neomezenej rychlej internet na platforme adsl 2 muzes tak maximalne zapomenout ...pokud se teda neco zasadniho v telekomu nezmeni korm toho ze si zemnil nazev co se tyce klameve reklamy telekomu mrkni klido sem myslim ze je jasny o co se jedna a divim se ze to nikdo jeste nezakazal http://www.lupa.cz/clanky/laka-uzivatele-na-rychly-internet-klamava-reklama/

Anonym (10.3.2006 01:54:40)

dobrá ot. na p.Ryšavého! Jak je na tom BT s ADSL2? ADSL2+ už Telecom nasazuje. Také prodlužuje dosah technologie, zatím je max. 8,3km od ústředny. S ADSL2+ by se měl podstatně zvýšit, to že blízko ústř. to pojede až 25Mbps je vedlejší efekt. Platforma prakticky všech dnešních lowend modemů (Texas AR7) umožňuje upgrade na ADSL2+.

Anonym (10.3.2006 16:59:26)

co cekas ? pokud to chtej zavist tak ti to z duvodu konkurencnich boju stejnak nereknou tak nevim co resis ale pokud se nepletu tak pred nejakou dobou sem nekde cet ze CRa nakupovala ADSL2+ dslamy ale nejsem si tim jistej

Anonym (11.3.2006 10:14:10)

Podivej. Pokud porizovali dopredu tak jim akorat staci prehodit jednu opsnu na dslamech. Pokud ne tak tam hodi holt kartu pro zakazniky kteri to chtej a postupne budou vyhazovat ty stary. Fakt nevim proc to resis.

Anonym (3.3.2006 10:11:01)

dik taky sem se tady nasel bezva

Anonym (3.3.2006 10:45:41)

Jupííí, ať žije neplacená reklama :)

Anonym (3.3.2006 11:36:12)

Jsi si jistý, že je neplacená ? :-))) Kdyby byla, tak už ten thread tady asi není ...

Anonym (5.3.2006 17:38:11)

jak je to s testem dostupnosti ?? tam neukazje max . rychlost jako u telecomu a co pouziva premium za technologii

NIX (6.3.2006 20:07:47)

Prosím autora tohoto vlákna ať napíše kdyžtak podrobnější informace přímo sem do diskuzí.Hlavně do kdy by mělo být dostupné toto ADSL v jednotlvých lokalitách,alespoň zhruba. Dík za ten seznam.

TomZ (7.3.2006 07:59:45)

Mu napis maila o jakou lokalitu se ti jedna... Ja sem to tak udelal a no problem.

Guru (8.3.2006 12:35:59)

Mně by spíš zajímala trošku jiná věc - Bluetone na svých stránkách uvádí, "# Bluetone Premium ADSL 2048 / 512 Voice 2006 nebo # Bluetone Premium ADSL 3072 / 512 Voice 2006 nebo # Bluetone Premium ADSL 5120 / 512 Voice 2006: * nebudou účtovány měsíční ceny za dvě první zúčtovací období. ". Dneska mně přišla faktura za únor !!! Jak to tedy je? Nepořádek v ČRa, popř. nějaký jiný důvod. Jsem sám, komu ČRa "zmršily" fakturu?

vasek (8.3.2006 12:59:42)

nevim o co se presne jedna ...ale pokud mas nejakej pocit z nesrovnalosti co se tyce faktury ..doporucuju se ti obratit bud primo na cloveka co ti posilal informace o tvym pripojeni s dotazem ..osobne sem resil problem ze sem mel bezplatne jen 1 a pul mesice a bylo me receno ze se jednalo o 2 zuctovaci obdobi k terminu kerej sem si k faktruraci sam urcil ...v podstate me osidili asi o 15 dni ale nez se s tim nekde vztekat tak sem nad tim mavnul rokou ..hlavne ze net chodi a ze to jede spolehlive pokud nebudou nejaky dalsi problemy tak tohle sem ochotnej prejit ...ale samozrejme nevim ceho se to presne tykalo u tebe nic mene pokud by si nevedel na koho se obratit muzes jeste co se tyce informaci o fakturaci zkusit tady tuhle pani ...Kulíšková Zuzana ...

vasek (8.3.2006 13:02:25)

promin nejak se nezkopiroval ten email tak jeste jendou Kulíšková Zuzana z.kuliskova@cra.cz ....kdyz sem resil problemy s utlumem na drate tak me velmi rychle vysla vstric tak doufam ze ti taky pomuze

P. (10.3.2006 01:49:25)

Vašku, jsi asi trošku nechápavý, první 2 zúčtovací období znamená, že první a druhá faktura nepřijde, úplně polopaticky řečeno když ti to zapojí 30. března, tak nebudeš platit za březen a za duben, když ti to zapojí 1. dubna, tak nebudeš platit za duben a za květen (vše v příp., kdy máš standardní zúčt. období za kal. měsíc). Pokud jde o útlum na drátě, můžeš to klidně objasnit, v tomto jsem zas nechápavý já, co tím přesně myslíš?

Anonym (10.3.2006 14:50:15)

jj, Zuzanka je supr : )

SuperGo (8.3.2006 16:58:23)

juchu Česka Lipa ma konecne neco jinyho nez fu CTc a slow wifi (podle mne teda 128cka za 490,- je trocha maso), sem nato zvedav jak to pofrci

vasek (9.3.2006 09:50:43)

vsem co uvazujou o tarifu premium vrele doporucuju se dohodnout s panem Rysavym ...dokaze realizaci vyrazne urychlit navic pokud se u vas bude premium zrizovat v blizske dobe uzavre s vama smluvu nejprve na bluetone clasic kde se pak v zapeti s moznosti dslamu cra plynule prechazi na neomezeny tarif premium ....je to tak nejejdonduzssi a vyvarujete se rade zadrhelu ktere by ste museli jinak podstoupit

Cage (11.3.2006 10:22:17)

Taky se přikláním k tomuto názoru,já jsem se dočetl tady na fóru 3.3. že bude u nás dustupné Bluetone Premium a tak jsem neváhal a hned jsem panu Ryšavému psal e-mailem ohledně datu výstavby DSLAMU od ČRa u nás.Odpověděl mně na druhý den a všechno jsme domluvili snad během tří dnů.Včera jsem mu už zasílal vyplňené smlouvy a od července tohoto roku už mám rezervovanou kapacitu na jejich DSLAMU.A to mám ještě do konce června závazek u Telekomu na IE Ideal.Sám mně nabídnul sepsání smlouvy předem abych si zajistil kapacitu pro připojení.Přičemž můžu ještě v klidu nechat doběhnout závazek Telekomu a potom si nechat aktivovat Bluetone Premium.Opravdu mně vyšel hodně vstříc a nezbývá mně než mu fakt hodně poděkovat. Proto radím a dopuručuji vám všem,kteří jste v seznamu lokalit,skutečně kontaktujte přímo pana Ryšavého.Volal jsem mu a sám mně potvrdil,že v Praze toho mají skutečně mnoho žádostí na vyřízení.

zaměstnanec ČRa (9.3.2006 11:51:29)

Zdravím. Chci přidat malou připomínku- Rožnov se asi bohužel nebude realizovat, alespoň pro tento rok. Data přibližného spuštění jsou taky známy, ale z důvodu konkurence je nelze zveřejnit. Každopádně-místa už znáte, tak vyčkejte a zbytečně se nevažte k jiným operátorům. Přeji všem rychlý a neomezený internet.

P. (10.3.2006 01:44:00)

panove, tak dekuji za upresneni vasich duvodu... Na me lokalite uz od 2004 uvadite blizkou dostupnost, posledni termin co mam od vas je 4/2006 ... a uz vim proc, blafujete aby lidi se nevazali jinam, smutne, ze? :-(((

Anonym (10.3.2006 08:14:05)

Podivej. Vsechno to brzdi CTc. Pro nej je to konkurence. Myslis si ze pro CRa to neni ztrata kdyz nemuze zapojit zakaznika?

Guru (12.3.2006 22:24:00)

Teoreticky máš pravdu, ale prakticky mají ČRa díky svému systému "levá ruka neví co dělá pravá ruka" taky hodně co zlepšovat. Já jsem u ČRa měsíc, a tolik problémů, co jsem měl s ČRa jsem neměl s ČTc ani za 10 roků provozu....

vasek (12.3.2006 23:41:20)

a ceho se presne ty problemy tykali ??? napis co a kde bylo na strane CRA spatne

Guru (13.3.2006 08:45:50)

Při přechodu z ČTc k ČRa jsem byl 4DNY jak bez telefonu, tak bez ADSL (3 dny se nedělo přes desítky urgencí vůbec nic a až čtvrtý den se to začalo řešit - chyba byla jak na straně ČTc, tak i ČRa s tím rozdílem, že ČTc byl o 12hodin rychlejší v nápravě chyby, pak to viselo pouze na straně ČRa). Samozřejmě že mně ČRa tvrdily, že placení bude až od okamžiku, až bude služba plně funkční - nestalo se, platím i za NEFUNKČNÍ období. Žádal jsem o navýšení rychlosti. Na infolince jsem přesně popsal situaci a bylo mě řečeno, ať si stáhnu formulář z jejich stránek a pošlu do ČRa. Za 10 dní (9dní žádost asi ležela pod židlí...) mě někdo z ČRa volal, že jsem vyplnil špatný formulář (ovšem infolinka tvrdila, že žádost čeká na zadání do systému...), ale že mně ho ihned zasílá emailem. Nestalo se tak až po další urgenci na infolinku mě ho z infolinky poslali snad správný. Takže tohle to je moje zkušenost za 20 dní, co jsem klientem ČRa. U ČTc jsem neměl za posledních 8 let jidiný problém.

Anonym (13.3.2006 11:54:26)

U CTc jsi si totiz nezrizoval sluzbu na bazi LLU a jiz jsi byl jeho klientem. Kdyby CTc nevlastnil draty a byl na tom podobne jako CRa tak problem ma stejnej. Jak jsem se telefonicky informoval, tak CRa ocekava maximalni zdrzeni mezi prepojenim z CTc na CRa tyden. OK. Vim o tom. Kdyby mi na tom zalezely prachy tak si poridim jinou sluzbu ktera vude treba desetkrat drazsi, ale prijedou manici a do 24 hodin to namontujou. Je ti to uz jasny?

Anonym2 (13.3.2006 17:04:32)

Co to meleš?

Milan Ryšavý (26.4.2006 15:44:00)

Situace ohledně výpadků internetu při přechodu z ADSL jiného poskytovatele pod nás je již lepší. Telecom garantuje max. 12-ti hodinový výpadek. Milan Ryšavý.

Igimar (12.3.2006 23:17:26)

A u nás zase nic,to se dalo čekat:( Lokalita Lysá nad Labem

x655 (14.3.2006 18:17:06)

Proč je tam Liberec Ruprechtice a ne Liberec Rochlice, když v dané lokalitě již je jak Telecom tak Telenor! V Rochlici stále pouze Telecom a připojení od konkurence neni!!! Nechápu proč se hrnete do dvojnásobně pokryté oblasti.

mike (25.3.2006 17:39:53)

Aby zde byla ještě větší konkurence, jakožto člověku z Ruprechtic se mi to líbí. (To má někdo smůlu v Rochlicích :)

Anonym (25.3.2006 20:45:30)

Ty seš ale škodolibej :-)))))

x655 (29.3.2006 13:04:24)

No ale teď koukám přímo na http://www.bluetone.cz/main.php?pageid=964 a vypadá to velmi pozitivně, a to jak pro mě tak pro tebe.... :-)

seal (14.3.2006 21:36:17)

Tak nevim jak to je teda ,ale ja sem psal panu Rysavemu uz 2 maily(na mail vyse uvedeny) a neodpovedel mi ani na 1! :-( Vam nekomu odpovedel? Sem nasel nase mesto v lokalite ,mam z toho radost a potreboval bych vedet jestli a kdy to tu bude ,abych se prave nevazal smluvne na mistni wifi poskytovatele a ted nevim....

vasek (14.3.2006 23:13:54)

pan Rysavy monetalne resil velmi urgentni zalezitosti ..tzn pokud si mu napsal pravidelne postu dle svych monznosti odbavuje je treba jen chvilku vydrzet ..drzim pesti ze to pro tebe dobre dopadne

Anonym (15.3.2006 07:49:50)

Pred par dny jsem mu posilal email rano a odpovedel behem dopoledne, asi je opravdu zaneprazdnen.

Anonym (30.3.2006 07:16:17)

Jsem na tom stejně, dva maily p.Ryšavému a žádná rakce. Turnov je taky v plánu a chtěl jsem jenom vědět od kdy to bude chodit :(..... No asi to nebude tak easy jak to presentují ..... škoda a nebo se u u nás bude budovat až někdy dlouho a tak nás neřeší a to je taky škoda....

vasek (30.3.2006 19:57:45)

pan Rysavy je na dovolene bude nejspis v praci az v pondeli pak bude resit horaky tak pocitejte ze se to nejak pohne behem pristiho tydne

Anonym (18.3.2006 12:54:44)

tak uz to maji tahle pekne rozepsany i na jejich strankach vcetne predpokladanych terminu zrizeni.... tak doufejme, ze to slibene dodrzi!!! uz to pokryti zacina vypadat hodne solidne. Napr. Karlovy Vary budou k me velke radosti pokryte cele!!

Zajda (18.3.2006 18:40:12)

Jsem zvedav co na to rekne p. Staif;)

Tomáš (19.3.2006 17:38:21)

Plánuje s v Kolíně Premium i na jiné ústředny než Jaselská? Bydlím v Tyršově ulici a jsem zapojen na ústřednu Masarykova. Kdy budete mít DSLAM na této ústředně?

Anonym (19.3.2006 18:13:23)

A proč se nepodíváš na jejich stránky? http://www.bluetone.cz/main.php?pageid=969 Kolín, Masarykova, zprovoznění v Q3 2006