Do diskuse momentálně není možné vkládat příspěvky. Děkujeme za pochopení.
Úvod > Diskuse > Poskytovatelé > ERKOR - Nocni mura

ERKOR - Nocni mura

Pavel (3.3.2006 07:15:57)

Zdravim vsechny, rad bych se podelil o moji velice neprijemnou zkusenost s firmou ERKOR, ktera nabizi pripojeni k internetu, jestli se tomu pripojeni vubec da rikat.. Nekdy ke konci leta jsem si nechal zridit jejich pripojku ( uz zde jsem byl unesen, jak pekne zprasili ethernetovou zasuvku). Na rok jsem si predplatil, abych s tim nemel dalsi starosti... Smlouvu se mnou sepsal pan S... Bohuzel uroven jejich sluzeb byla na tak mizerne urovni (spise tragicke - pripojeni vypadavolo dost casto a 3* v tydnu pomalu ani nefungovalo)), priznavam, ze jsem narocnejsi zakaznik, ze jsem nevydrzel a vypovedel. Internet mi byl zrusen k 09.12.05.. Jenze ted z nich nemuzu vymamit penize, ktere jsem predplatil.. Podle smouvy se vraci do 30 dnu a ja uz nevim, na koho se obratit.. Po 30 dnech od meho odpojeni jsem to urgoval poprve a ted viceme jiz 2 mesice kontinualne... Pan S. nejdrive tvrdil, ze to maminka spocita a penize mi budou vraceny, samozrejme kde nic, tu nic. Ted uz jsme v tom stavu, ze on s tim nic udelat nemuze, i kdyz se mnou sepisoval smlouvu...Na sveho sefa nam dal spatne telefonni cislo a jine nema a nemuze s tim nic delat... Ted uz pro zmenu zase ja nevim, co mam delat.. Docela bezmoc. Mel bych se snad obratit na COI nebo Urad pro ochranu spotrebitelu... Nejde mi ani o ten litr, co mi dluzi, ale spise o princip. Pokud to kazdy necha byt tak nebudou mit nikdy duvod neco vracet...To je firmicka:(((. Mate nekdo nejakou radu nebo podobne zkusenosti? Diky, Pavel

Anonym (3.3.2006 08:21:31)

Obrat se na COI, Urad pro ochranu spotrebitelu ale hlavne kdyz ti neco prodaval tak na Zivnostensky urad, a mozna by bylo dobre jej nabonzovat i na financak - to preventivne kuli danim .... nebo mu to rekni ze to udelas - mozna se nad sebou zamysli ....

jirka (3.3.2006 10:08:37)

ja sem je kopnul do zadku uz davno a protoze jesm vedel ze sou problemy s tim ze nevracej prachy tak sem radsi platil mesicne ...no ted co mam CRA premium tak sem o 1000prc spokojenejsi ..erkor to byla proste nocni mura ..naprosta venstricnost zadny moznosti nadstandartu ..proste net tak max k tomu ze si stahnes postu ..never more

Pavel (3.3.2006 11:19:18)

Jak rikas, never more. Ja mam ted Nextru office, sice podstatne drazsi, ale nemusim se kazdy druhy den rozcilovat a volat nekam, kde na to kaslou... Jde mi hlavne o princip, ale je fakt, ze pres litr taky neni dratem do oka..Mozna na ne opravdu postvat nejakou vyssi moc, aby si na ne posvitili..

Anonym (3.3.2006 10:48:22)

To Pavel: Doporučuji spojit se snimi přímo v Hradci Králové kde mají sídlo. Pokud to nemás daleko nejlepší je osobní návštěva a když se budou cukat vytahat je za límec a případně i pár pleskanců a uvidíš jak ti všechno vrátí. Nejeden člověk to takto pořešil - není divu když nezvedají telefony. Je to odstuda ze takovato firma muže v ČR nabízet takový připojení. Mimochodem jsou místa kde jim to jede slušně, ale bohužel většina jejich zákazníků nemá to štěstí a jede jim to mizerně.

Pavel (3.3.2006 11:14:39)

Asi to tak nakonec dopadne. S tou ostudou mas pravdu. Myslim, ze na trhu nemaji co delat.. Telefony nezvedaji, na emaily neodpovidaji, jejich personal ani nevi, kdo je sef (nemaji na neho logicky telefon) nebo naschval mlzi...

Pan Kovařík (16.3.2006 12:17:28)

Výstižné stránky o erkor - vslesy http://mujweb.cz/www/vslesy/

Jirin (5.3.2006 00:19:59)

No, u nas v baraku ma ERKOR taky inet, ale nesel bych k nim ani za nic. Kdyz jsem se ptal na druzstvu, jestli mi povoli na strechu soukromou antenu, rekli mi, ze ERKOR ma ve smlouve, ze tam nesmi jiny provider jit. To je maras, co ? Jak za bolsevika :( Mam ADSL Volny (zase zivim ty zlute krapy bohuzel), ale jsem spokojeny.

Pavel (5.3.2006 08:08:07)

Taky ted zivym ''zlutaky'' preprodany Nextrou, ale proti Erkoru je to uplne jiny kafe.Sice drasi, ale nesedivym u toho a nemusim porad nekam psat, volat a kochat se nadeji, ze s tim nekdo neco nekdy udela..Jsem ponaucen a radeji si priplatim....

Anonym (5.3.2006 22:48:57)

No tak bacha na to. Zadna smlouva nemuze byt nadrazena zakonu. A v zakone stoji ze ti to tu strechu musi majitel objektu zpristupnit pro telekomunikacni zarizeni. Erkoru do toho nic neni!

Dalamar (5.3.2006 23:34:45)

Eee, podle jakyho zakona ? Chces mi rict ze kdyz si chci na strechu domu dat antenu tak muzu bez souhlasu majitele ? Tomu ani nemuzu verit !

Martin (6.3.2006 17:36:06)

No to v žádným případě nemůžeš. A v zákoně se píše možnosti přijímat televizní vysílání...tzn. anténu pro tv a ne pro net.

Nargon (6.3.2006 20:55:41)

Jezis a to je nejakej problem? Tak holt to budou vydavat za sluzbu pro prenos videa, a to video tam treba pobezi 10KB/s v hrozny kvalite. A jako bonus kazdemu uzivateli prideli net. Mno a hotovo, zakonu to vyhovuje a ucel to splni.

Dalamar (6.3.2006 21:15:50)

To je ale blbost :-) Nemluve o tom ze by poskytovatel musel mit licenci na presnos TV signalu je to asi jako bys rek ze je ok kdyz je nekde zakaz vjezdu si tam auto dotlacit :-) Vite nekdo o jakej treda vlastne jde ? Btw u tech druzstev to muze byt jiny protoze tam jako druzstevnik jsi +- spolumajitelem toho domu, ale jako najemnik si podle me na strechu bez souhlasu fakt dat nic nemuzes

Anonym (16.3.2006 12:31:00)

Ale provozovatel neprenasi tv signal ale data;)

wayfarer (6.3.2006 18:48:31)

Podej si pisemnou zadost druzstvu (nebo nekomu odpovednemu za barak). Pokud neni do mesice zodpovezena, je automaticky brana jako schvalena. A stejne ji pry schvalit musi (to uz je info od kolegy, ktery se tim zabyval pro svuj vlastni internet)

Anonym (16.3.2006 12:29:50)

Souhlas majitele musis mit to da rozum a majitel ti to muze ale nemusi umoznit. Argumentem proti muze byt treba konstrukce strechy, stavebni duvody atd. Argumentem NENI to ze je tam jina firma. Neberu nazdar rekni. Ted koukam ze ty jsi vlastne v postaveni jako clen druzstva. Tam uz mas pravni oporu a podle mne pokud nebudou ty stavebni duvody tak to schvalit musi. Zakon si nekde najdi. Uz jsme to resili pri stavbe nasi komunitni site.

Anonym (4.3.2006 16:35:54)

S Erkorem mam taky hrozne zkusenosti a pripojeni byvalo mnohdy tak kvalitni, ze jsem se musel obcas pripojit klasickym modemem.

wayfarer (6.3.2006 18:45:16)

S firmou Erkor mam sve vlastni zkusenosti. Kdysi davno fungovali s vypocetnim strediskem lesni spolecnosti jako poskytovatel v HK a pardubicich (doufam, ze se nikam dal nerozlezli). Dostal jsem se k nim jako obcasna vypomoc, zkratka brigada. Pan Kovarik, jednatel, reditel a asi i majitel ERKORu je byvaly profesionalni delostrelec. tomu take odpovida jeho arogantni jednani a prehnane sebevedomi. Reditel (neznam tedy presne jeho pozici) VSLESY, pan Maly, to je jina kava. Na prvni pohled nevyrazny deda, pratelsky az hruza. Ale tady pozor. Tady se nesetkavate jen s cirocirou demenci, ba prave naopak. Maly je velice chytry, inteligentni a ostrileny obchodem, vycurany obchodnik. Slizky jako uhor, pripraveny kdykoli cloveka chytit za posledni pismenko ve slove a udelat z neho blba. Doporucuju jednat pokud mozno s obema zaroven, jsou nekonzistenztni v nazorech pokud jsou pohromade, jeden nevi jak by podrzel druheho az se zamotaji. A pravnika sebou (kvuli panu Malemu). Rozesli jsme se celkem ve zlem, delalo se tam hodne podrazu i na vlastni zamestnance. Jeste ze jsem vcas utekl :-) Blizsi info na mailu :-)

Anonym (1.4.2006 17:28:27)

Bohuzel se mimo HK rozlezli a balamuti lidi ve vice lokalitach.

Vojta (24.3.2006 13:29:30)

Od Erkoru jsem, po 14. denní neschopnosti obnovit funkčnost připojení ukončil smlouvu. Již třetí měsíc mi neodpověděli a nevrátily peníze (roční platba předem). Zvažuji žalobu, nic jiného na ně zřejmě neplatí.

Rainman (31.3.2006 12:49:33)

Cau chlape, ja jsem zalozil toto tema a konecne po 4 mesicich penize vymamil.. Zkus telefonni cislo na pani Seidlovou: 495271401 - ta ma na starost tyhle zalezitosti..., pan Kovarik(asi reditel) ma 602413322...Pani Seidlove jsem volal asi 4*,pokazde to vzala nejaka kolegine, 3* mi bylo slibeno, ze to poslou a 3* nic.. Nakonec jsem byl uz asi docela neprijemny a vyhrozoval Cojkou...Jinak je to na zalobu na obohaceni. Ve smlouve je psano, ze preplatky vraci do 30 dnu....

Franta (5.10.2007 10:27:46)

Jj pánové naprosto souhlaíim 256-ka zaručená funguje max. 4 dny v týdnu když má asi firma náladu jínak jede i 50-kou třeba celej den ping 4000 také nikoho neurazí že:( No na servis se nijak nedostanete max zajít přimo do firmy (email nic a servis max záznamník = bez odpovědi). Tak jsem zkusil si tedy zvednout kvalitu službu na 512 -1024:) teď mi to jede od 256- do 470max-převázně a padá o 2/3 méně taky dobre ne:)))) asi zase přejdu na pevnou:(

PieTroLBC (29.12.2008 14:23:07)

Bohuzel se musim pridat k vseobecnemu nazoru ze Erkor je pouze banda ziskuchtivych mamlasu kteri neumi ani odpovedet na mail ... teto "firme" pokud se jim tag da ubec rikat, delam negativni reklamu kudy chodim .. sem se rozhod napsat potom co mi ping v cs vyletel jak telpomer hozenej do ohne ... uz me nebavi a zacnu jim skodit jak jen to pujde ... jejich strankami pocinaje :D

Vcelak (30.12.2008 16:14:39)

Dobry den pane Kuhne, nyni jsem prohledaval hlaseni zavad za posledni rok a Vami nebyla zadna zavada hlasena. Take v mailu servis@erkor.cz nebo info@erkor.cz za posledni mesic jsem pod Vasim jmenem nic nenasel. Proto pokud si budete priste chtit verejne stezovat zkuste nejprve sluzbu reklamovat aby doslo k odstraneni zavady ze strany poskytovatele. Dekuji za pochopeni Vcelak - Erkor

sl. (3.1.2009 21:36:14)

:D aha...vidim ze vsichni jsou zde maximalne spokojeni ze site ERKOR jako ja...uz nikdyy viiic!

BigT (8.2.2009 22:50:59)

No ja bydlim v Olomouci a ANO, rikam ze je to dost dobra sit. Za 2roky co ji pouzivam jede stabilne 2mbit s pingy do max 30, coz je myslim si naprosta dokonalost... Jen ten upload by to chtelo vyssi :-). Za celou dobu jsem zazil pouze 2 vypadky a ty byly behem 3 hodin odstraneny. Mel jsem predtim OPTINET a jiz nikdy vice, sice maji vyssi rychlost, ale stabilita muze jit nekam...

mikron (18.9.2009 19:12:32)

Je to fušérská firma,ani zadarmo,za rychlost 256 jsme platili sice na tu dobu jen 250kč měsíčně,ale když bylo 64k,tak byl svátek.Samé výmluvy,telefony pokládali,na maily žádná odezva.Toto je provider jen pro klienty s ocelovými nervy.Nikdy víc,rok mi stačil ažaž !!!!!!

Pepeš (20.3.2009 10:57:46)

Jsem jejich klientem několik let . Bohužel to nemají ke mně daleko a tak si na ně došlápnu osobně . Jejich služby jsou žalostné. Pamatuji se , že mi jednou šel internet na 850b/s. Když jsem je na to upozornil , dělali , že to je někde jinde nežli u nich. Pak jsem se dozvěděl , že soused používal DC+ a stahoval veškerý internet na sebe . Nemají vůbec zabezpečenou síť a kde kdo se na ně připojí. Nikoli kabelem ,ale přímo jim bere signál z jejich vysílače. Prý to není nijak složité. Dostat z nich daňový doklad za zaplacené služby je taky nemožné. Zákazníku zaplať na nákladě smlouvy ,ale já ti doklady nemusím dávat. To jsou slova jejich zaměstnace. Internet je jen na domácí použití a tak není potřeba doklad….. No tak to se bude finační úřad divit….Ne ne . Erkor je opravdu děs.-

(22.4.2009 12:24:14)

Dva roky připojení od Erkoru a velká spokojenost(Liberec),mohu jen doporučit.

Michal K. (22.4.2009 13:38:01)

Mám s erkorem taky své zkušenosti, s internetem jsem v celku spokojen, jen večer mi padá rychlost , ale nikak významně. Ovšem mám veliký problém s pladbama. Já platím osobně rovnou na pobočce mám to asi 500 metrů tak je to nejlepší ovšem, problém nastává na straně zamestnanců, jednou jsem platil na tři měsíce dopředu a oni nezapsali mou pladbu byl jsem pak veden jako dlužník ačkoli já to měl zaplaceno, vyhrožovali exekucí tak jsem tam naběhl a tu faktúru jim otřískal o hlavu, exekuci stáhli a omluvili se jenže po týdnu mi odpojili net právě z dúvodu nedoplatku za tři měsíce, takže další návštěva nějaký ten telefonát a net zase bežel, po měsíci zase upomínka at jim zaplatím dluh za ty tři měsíce. Další navštěva jeký ten telefonát a byl klid. Ovšem asi po roce mi začali každý měsíc volat že jim dlužím cca 2000 kč. Asi se naštvu a ještě jeden hovor a přecházim jinam na jejich náklady až na toto je net v pohode.

(23.4.2009 13:12:46)

Byl jsem u nich dva roky,rychlost stálá to je 4000kb/s,za 322,Kč. Je to firma,která má vychytanou wifinu!!! Doporučuji. tel: 732258993

Karel Křehlík (10.6.2009 14:47:11)

Před 14 dny jsem se přestěhoval do bytu na Lesné, kde měl předchozí majitel připojení přes tuto firmu. Během těch 14ti dnů do dneška prakticky každý den volám a snažím se o přepsání smlouvy na sebe. Typická odpověd je-ano,já si vás pamatuju,zítra Vám to pošlu,ale dnes teď je tu takový šrumec...A kam sem to jen dala,teď nevím,jestli jsem to poslala kolegyni nebo ne,počkejte,já si to napíšu.. Problémy byly i s nastavením MAC adresy,kterou vyžadují,několik dnů trvalo,než se internet rozjel. A k dovršení dnes internet nejede už od rána (a nyní je půl třetí).Už 3x jsem tam volal,a neví,kdy pojede,neví,co tomu je,a není to jejich vina-prý je problém na straně dodavatele konektivity.Ale kdo je jejich dodavatel konektivity-to neví!!!Telefonní číslo na nadřízeného či ředitele mi také dát nesmí. Zatím se do bytu teprve stěhujeme,žádnou smlouvu jsem zatím díky jejich neschopnosti nepodepsal,a po pročtení této a jiných diskusí o firmě erkor si připojení k internetu zařídím jinak. Ale tato krátká zkušenost mi stačí k tomu,abych mohl šířit dobré jméno této firmy všude, kde to jen půjde.

dawe (10.9.2009 12:55:33)

Olomouc, uz na druhe adrese stale Erkor, velka spokojenost (jen kdyby zacli fusovat taky do optiky...)