Do diskuse momentálně není možné vkládat příspěvky. Děkujeme za pochopení.
Úvod > Diskuse > Poskytovatelé > možno zřídit Bluetone PREMIUM ADSL na neaktivní (vypověžené) lince???

možno zřídit Bluetone PREMIUM ADSL na neaktivní (vypověžené) lince???

Jarda (6.3.2006 02:20:07)

Dobrý den, rád bych se tímto dotázal, zda neřešil někdo z vás v minulosti následující problém. Do mého domu vede (vedla) telefonní linka ČT. Již cca rok není aktivní, respektive pevná linka byla zrušena. Měl jsem zájem o zřízení Přemium ADSL od ČRa, nicméně operátorka mne informovala o tom, že ČRa může přebírat pouze aktivní linky od ČT, nikoliv neaktivní. Nezdá se mi to však logické, pokud jde o "odkup" nebo o "pronájem" vedení mezi mou nemovitostí a DSLamem, pak nevidím problém tom, že je linka více jak rok mrtvá. Prosím o sdělení Vašich zkušeností, případně o vyjádření pana Dubna, pana Ryšavého, případně jiného zástupce Čra. Děkuji.

Anonym (6.3.2006 04:44:38)

No, nejsem ani jeden ze zmíněných, ale s tímhle mám neosobní zkušenost...V podstatě je to asi z důvodů které vypadají trochu jako šiml a taky tak občas zařehtají. Logické nelogické, pamatuj že jsi v Čechách. : ) Pokud máš jistotu že je na tvé ústředně ADSL od ČRa k mání, musíš si prostě nejdřív tu linku obnovit u jejího majitele (to je Telecom). A teprve až máš tu linku funkční, můžeš si u ČRa objednat Premium (a oni si ten pronájem už vyřídí mezi sebou, mají na to všechno jakési "metodické předpisy"). Výjimka je, když chceš zrušit i hlasovou službu-paušál, to musíš navíc vyplnit patřičný formulář pro Telecom sám. Prostě je třeba mít hotovou připravenou linku (a neobsazenou předchozím ISP!), oni to mají jako nutnej předpoklad, asi kvůli těm různým "systémům" co řídí celou jejich mašinérii, v Telecomu i v ČRa.