Do diskuse momentálně není možné vkládat příspěvky. Děkujeme za pochopení.
Úvod > Diskuse > Poskytovatelé > Zřízení nové telefonní linky u Telecomu v případě, kdy jim nechci platit paušál

Zřízení nové telefonní linky u Telecomu v případě, kdy jim nechci platit paušál

fk- (8.3.2006 00:21:45)

Přistěhoval jsem se do bytu v jedné pražské ulici, kde není telefonní linka, a rozhodl jsem se ji zřídit s tím, že na ní budu provozovat Bluetone ADSL. Na infolince Telecomu mi paní sdělila, že mi mohou linku zřídit buď za korunu s dvanáctiměsíčním úvazkem nebo za 3333 Kč bez DPH. V prvním případě můžu rok platit Telecomu a u Bluetone si zařídit připojení "varianta s min. měsíčním paušálem 276 Kč za telefon" (takže mě to vyjde měsíčně bez daně na 489+276) s tím, že po tom roce bych nechal převést telefonní linku k ČRa, což mě ve výsledku pořád vyjde o cca. 1700 levněji, než kdybych si nechal zřídit novou linku bez závazku a využíval tu "variantu, u které se neplatí paušál za telefon" (649 měsíčně). To je všechno moc hezké, ale nemá to ještě nějaké jiné řešení?

Anonym (8.3.2006 10:26:16)

Bohužel nemá. A ověř si nejdříve dostupnost Bluetone na linkách sousedů. ANEBO - účastník ADSL může být odlišný od osoby používající telefonní linku, aspoň to jde u ADSL classic, u Premium nevím, ale ve verzi SPV (paušál dál ČTc) by to možná šlo. Takže si to zjisti, sežeň souseda co má (a nechce rušit) telefon a zároveň nemá a nechce ADSL...

Anonym (8.3.2006 14:04:35)

Já to tak mám, přes SPV, prozatím. Jen je majitel obojího stejnej. To protože jsem si před necelýma dvěma lety (takže už mi to brzo vyprší) nechal zřídit novou linku u ČTc za levno a se závazkem, takže jsem nemoh hlasovou službu vypovědět a vzít si Bluetone PPV se vším všudy. Vzal jsem teda loni koncem léta SPV a paušál platím dál dokud závazek nevyprší. Bohužel prej nejde smlouvu "rozšířit" dodatkem, ale musí se zrušit stará smlouva SPV a udělat nová na PPV. Ale stejně to stojí za to. Na tom zda je rozdílnej nebo stejnej majitel nezáleží, ve smlouvě s Bluetone je pro ten případ kolonka "souhlas vlastníka linky se zřízením ADSL na ní" nebo tak něco.

Anonym (8.3.2006 15:17:02)

Ten souhlas je u Classic (2 list smlouvy), u Premium - pochopitelně ve verzi SPV - žádná druhá strana se souhlasem není (aspoň jsem ji nikde neviděl), takže nevím, jestli to umožní. U verze PPV je to bezpředmětné. Asi by bylo nejlepší zeptat se přímo obchodníka z Radiokomunikací.

Anonym (8.3.2006 18:58:29)

Jaká druhá strana? Já myslím jen tu jednu jedinou stranu smlouvy, mám dojem že to tam někde bylo, jen jako volitelná kolonka nebo dole podpis - třeba pro typickej případ že je někdo v podnájmu, majiteli bytu platí za telefon (kterej byl, je a bude vedenej u ČTc třeba kvůli číslu) ale podnájemník si chce pořídit ADSL, a tak k tomu potřebuje souhlas majitele. Tohle se stává dost často.

Anonym (8.3.2006 21:29:56)

Ne, formulář smlouvy na Classic má dvě strany, druhá se vyplňuje pouze v případě, že vlastníkem linky není objednavatel ADSL. http://www.bluetone.cz/main.php?pageid=903 - hned první položka - smlouva. Nebo přímo: http://www.bluetone.cz/53/download/products/bt_classic/bluetone_classic_adsl_smlouva.pdf U smluv na Premium SPV ta druhá strana vůbec není...

Anonym (9.3.2006 07:21:01)

No ty ceny co psal fk nahoře napovídají dost jasně, že mu jde o Premium, ne o Classic. Ostatně Classic není ve své kategorií z nejlevnějších, takže kdyby nemoh mít Premium, přes dráty Telecomu by patrně volil jinýho přeprodávače...

Anonym (9.3.2006 19:18:16)

a u kteryho? me se u Classicu libi vyreseni FUPu a dost pochybuju ze nekde jinde to maj zarizene lepe ... co jsem zjistoval tak ostatni maji limity a po presvihnuti platis pekny palky za GB navic

Anonym (10.3.2006 14:28:10)

Classic který má řešen FUP je Classic Standard. Ale ten není bez limitů, je to tarif 1:50 a s FUP nebo s limitem. Je to jiná kategorie, než o kterou tu běží. To co píše fk že chce, je tarif od Bluetone a za 489, což je jasně Premium 512/128 (1:20). Pokud ho chceš srovnávat, tak jen s jinými neomezenými tarify, a to je u Bluetone Classic jen Classic Profi. Ten je neomezený a stojí 1350. Což je víc než stojí např. neomezený Volný Office za 1190, nebo Tiscali Pro za 1199, nebo Novera Profi za 990 atd. Ve své kategorii Bluetone Classic Standard (1:50 s FUP) je cenově přijatelný. Ale fk chtěl od Bluetone Premium, a něco jako Premium je na drátech Telecomu jen Classic Profi. A ten drahý je.

Anonym (10.3.2006 14:43:07)

Upřesnění - cena 489 je u Bluetone na dvou místech. Jednak Bluetone Classic Standard 768. A potom Bluetone Premium 2006 1024 (tedy pardon, ne 512, ale 1024). To je ta citovaná "varianta s min. měsíčním paušálem 276 Kč za telefon". U Classic Standard/Profi variantu se zrušením paušálu ani nemají, protože to není pronájem linky přes LLU, ale přeprodej velkoobchodního tarifu Telecomu. A u těch smluv paušál ani zrušit nejde, jde leda změnit předvolbu operátora.