Do diskuse momentálně není možné vkládat příspěvky. Děkujeme za pochopení.
Úvod > Diskuse > Poskytovatelé > Bluetone Premium Sky - rychlost v P2P sítích

Bluetone Premium Sky - rychlost v P2P sítích

Gopher (13.4.2006 09:14:37)

Od konce února mám instalovanou službu Bluetone Premium Sky 1024/256 a během posledního týdne pozoruji výrazné snížení rychlosti u P2P sítí (konkrétně DC++). Dříve se rychlost pohybovala okolo 60 kB/s (což jsem považoval vzhledem k rychlosti připojení a agregaci 1:20 za plně dostačující), avšak během posledního týdne se v součtu dostávám na hodnotu max. 10 kB/s. Připojení k "normálnímu" internetu se stále drží na hodnotě 80 - 100 kB/s. Máte někdo podobnou zkušenost?

kdosi (13.4.2006 17:28:00)

bud rad, ze ti to jede alespon takhle to je vysledek QoS od CRa, deprioritizace packetu pro P2P. s Bluetone Angel to jeden cas nastavili tak, ze max rychlost stahovani byla okolo 2 kB/s, a az po masivni "kampani" nespokojencu na internetu to QoS pustili na unosnou miru (celkova rychlost stahovani mimo provozni spicku je okolo tech 60 kB/s na megovym Angelu v agregaci 1:10). toz doufej, ze to zase pusti lip.

Anonym (13.4.2006 21:16:36)

Takže jde o klamavou reklamu: http://www.bluetone.cz/main.php?pageid=731 . Zde píšou: # skutečně žádný limit přenesených dat # skutečně žádné omezení rychlosti (žádný FUP * , žádné příplatky)

Anonym (13.4.2006 21:25:38)

Jestliže tohle zavedou i u BT Premium ADSL, tak pak není jediný důvod zůstat u ČR...

Anonym (14.4.2006 08:39:14)

k predchozim prispevkum: 1) nejde o klamavou reklamu ani FUP, bohuzel, jde je o upravu kvality sluzby 2) u Premium ADSL bych se toho nebal. problem je totiz v tom, ze podle meho je Premium Sky agregovane jinak, na acces pointech, a tak je pripojeni skutecne na jednom acces pointu fyzicky rozdelene mezi 20 lidi. adsl je agregovane nad obrovskou skupinou lidi. u adsl neni potreba nastavovat QoS tak prisne.

Gopher (14.4.2006 08:57:49)

Podle mě o klamavou reklamu jde. Pokud někdo napíše: "Skutečně žádné omezení rychlosti", tak si pod tím představuji skutečně žádné omezení rychlosti - tzn., že pokud jsou protokoly pro P2P nějak omezovány a připojení k "normálnímu" internetu běží tak, jak má, tak zde určité omezení skutečně JE, což je v rozporu s daným popisem služby. Podle mého názoru by s tím měl být zákazník seznámen - minimálně by to mělo být uvedeno ve smlouvě nebo ve Všeobecných obchodních podmínkám. Oboje jsem si pročítal a na nic takového nenarazil...

Anonym (14.4.2006 10:30:30)

no na tom se tocila cela afera okolo sluzby Bluetone Angel... nakonec CRa ustoupili... good luck...

Anonym (14.4.2006 17:12:46)

ČRa pouze přesunulo všechny sosače do stejné agregační skupiny - velmi jednoduché a účinné :-)))) . Ono to ani u bezdrátu, kde je na jeden přístupový bod připojeno až několik set klientů nejde.

Anonym (14.4.2006 17:13:33)

...ani jinak u bezdrátu...

Anonym (6.3.2007 23:10:26)

Dá se tedy odhadnout na kolik to pojede z torrentu pokud si pořídím 1024.Dík

Anonym (3.4.2007 12:34:40)

Tak zhruba stejně... Můžete si trochu pohrát s porty, jestli to třeba neblokuji nějak cíleně. Co se týče té klamavé reklamy. Není to klamavá reklama, jelikož Radiokomunikace vás nijak neomezují. Omezují vás ostatní uživatelé ve stejné agregační skupině. Takže klamavá reklama to skutečně není.

HonzaA (14.4.2006 08:40:57)

Provozuji na tom zaroven i VoIP, da rozum, ze tam nejaky priority mit musi. Neni to omezeni rychlsti ve smyslu FUP ani pripatku, takze nelzou...

HonzaA (14.4.2006 08:42:27)

Omlouvam se za ty preklepy po ranu, jeste jsem se neprobral.

Anonym (30.3.2007 13:48:52)

Ale omezeni rychlosti to je... Co to je za kecy, ze nelzou. A agregace, to taky neni omezeni rychlosti??????????????????????