Do diskuse momentálně není možné vkládat příspěvky. Děkujeme za pochopení.
Úvod > Diskuse > Poskytovatelé > a co spinet?

a co spinet?

martin (9.2.2004 12:56:37)

mate nekdo nejakou zkusenost? dik

Miroslav Šilhavý (9.2.2004 12:59:57)

Už se zde kdysi někdo ptal na to samé. Na spinet se tu neobjevila ani žádná chvála, ale hlavně ani žádná kritika.

Anonym (9.2.2004 14:03:09)

GTS zatím nemá problémy a Spinet taky ne. Kdoví proč?

Sanger (16.2.2004 15:10:04)

Za tyhle peníze při agregaci 1:50 a s neomezenými daty by tam teoreticky měla být tlačenice zákazníků. (Jestli jsem tedy nepřehlíd nějaké omezení.) Zvlásť když nejsou stížnosti.

Anonym (16.2.2004 12:50:53)

Protoze Spinet je asi dost nevyznamnym a GTS radeji nikdo nebere kvuli nemerenym datum :-)

ota (9.2.2004 14:53:35)

mam asi tyden, zatim spokojenost

Honza (16.2.2004 13:30:24)

Jsem jiz dlouho zakaznikem SPINETu, ale ted rozvazuji smlouvu. Ne na zaklade technickych potizi s ADSL, ale na zaklade pristupu teto firmy ke stalym zakaznikum. Od 1.1.2004 tato firma snizila ceny pripojeni ASDL pro nove zakazniky, ale stalym nechce ceny snizit a to nejen u ADSL. Proto si davejte pozor co podepisujete ve smlouve, protoze SPINET ve smlouve uvede cenu a pote se nani stale odvolava a nechce ji menit. Moje doporuceni je: SPINET nebrat!!!! To, ze si nikdo nestezuje na kvalitu bude dano poctem pripojeni, ktere jsou pres SPINET.

Miroslav Šilhavý (16.2.2004 13:42:41)

To že se ceny automaticky nesnižují je zcela běžná praxe. Proti tomu nelze protestovat a pochybuju, že by jakýkoliv ISP toto dělal automaticky a bez poplatku.

Honza (16.2.2004 13:59:53)

Pane Silhavy, uvedte mi prosim nektereho ISP, ktery ma dvoje ceny. Jedny pro nove zakazniky (nizsi) a vyssi pro stare. Mame spolecnost pripojenu i k jinym ISP a ti automaticky snizuji cenu vsem dle platneho ceniku.

Miroslav Šilhavý (16.2.2004 14:03:19)

Už jste někdy viděl, že by např. mobilní operátor Vám změnil tarify na levnější jen tak? Vždy chtějí buďto poplatek za přechod na nižší paušál, nebo podepsat nový závazek... Ale nikdy ne zadarmo! Pokud Váš ISP toto dělá automaticky, tak si ho sakra važte! protože standarní to není.

Honza (16.2.2004 14:14:39)

Pane Šilhavý, neodpověděl jste na moji otázku. Mimo jiné i můj mobilní operátor snižuje ceny dle platného ceníku. I TELECOM to dělá?!?

Miroslav Šilhavý (16.2.2004 14:23:03)

Telecom to a ostatní to dělávají, když slevňují ceny. Ale u ADSL zatím šlo vždy o zavádění nových služeb. Nemá smysl se o tom hádat, zastáváme oba jiný názor o tom, co je obvyklé a co je správné/nesprávné. Každopádně smlouvy jsou o tom, aby oběma stranám cosi zaručovali, pro ISP by měly zaručovat např. kolik uživatel bude platit. Znám dost firem, které mají staré smlouvy např. na bezdráty a platí za 64 kbit linku i 8000 Kč / měsíc. Neberu Vám v žádném případě to, že považujete za korektní, když ISP snižuje ceny sám od sebe! Ale určitě bych se nesnažil v diskusích argumentovat proti SpiNetu z tohoto důvodu. Je totiž velmi pravděpodobné, že takto Vámi odrazení uživatelé narazí na něco podobného i u dalších ISP. Z hlediska SpiNetu je to zcela jasné - pro staré uživatele objednal od Telecomu 10 GB staré tarify. Novým uživatelům už objednává jen 3 GB a doplácí Telecomu za každý GB. Kdyby měl ISP svoje zákazníky přesunout do nového, výhodnějšího tarifu, musel by ze svého zaplatit Telecomu za tuto změnu 900 Kč - a tím by si posunul zisk ze zákazníka o dost měsíců, neboť na ADSL se nevydělává skoro nic!

Honza (16.2.2004 14:37:58)

Pane Šilhavý, tady nejde o změnu tarifu, ale o snížení ceny za stejný tarif. SPINET vžádném případě nic neobjednal u TELECOMU, protože nemá s ním žádnou smlouvu. Má smlouvu s GTS a dle inforamcí GTS byla cena snížena i pro SPINET. GTS automaticky snížila cenu všem uživatelům, protože mají ve smlouvě napsáno, že cena za připojení je dle platného ceníku. A to je ten celý problém se SPINETem. Když si přečtete i druhý příspěvek od Karla, tak zjistíte, že se nejedná pouze o ADSL, ale o všechny služby.

Miroslav Šilhavý (16.2.2004 16:16:33)

Pokud se jedná o Prahu 1 a 2, kde má GTS vlastní síť a vlastní DSLAMy, pak to možné je. Celý zbytek ČR však jede přes Český Telecom, a je jedno, kolik přeprodejců je v cestě, ten náklad, jak jsem psal, tam vzniká.

Anonym (16.2.2004 20:28:15)

No to se pletete ! Specielne bezdraty od ISP jsou vzdy reseny smluvni cenou a je bezne ze novi klienti maji ceny nizsi. Ale ne proto, ze by byl ISP nesolidni , ale proto, ze v dobe instalace "starsich klientu" treba technologie na strese nestala 10.000 , ale 50.000 Kc ! O tom to je !

Miroslav Šilhavý (16.2.2004 20:33:17)

Jo, to taky... Hlavně ale to není problém zákazníka. Od toho je smlouva, která tyto podmínky ujednává! Pokud podepíšete smlouvu s fixní cenou, notabene u služby, která je v plenkách a nikdo neví, jak bude vypadat za rok, rok a půl, tak pak nemůžete na nikoho nadávat! Je potřeba si uvědomit i to, že ta smlouva zajišťuje stejnou cenu i v opačném případě, tedy i kdyby ISP zdražoval!

Honza (17.2.2004 08:49:12)

Pánové, téma bylo ADSL a SPINET, zatím mi NIKDO nenapsal konkrétního ISP, který má takto napsanou smlouvu v případě připojení ADSL!!! Je zbytečné polemizovat o jiných službách (bezdrát) a následně třeba o leasingu, o hypotékách, o výkupních cenách za pšenici ...... :-)).

Karel (16.2.2004 13:50:59)

I já jsem již dlouhou dobu zákazníkem Spinetu. Na mé doporučení si v minulosti řada mých zákazníků vybrala Spinet jako svého providera. Ale dnes již nikdo z nich u Spinetu není a já svůj odchod připravuji. Důvodem je bezprecedentní přístup Spinetu ke stálým zákazníkům - vyšší ceny za stejné služby, případně placené služby, které jsou dnes zdarma v ceně připojení. Spinet totiž opravdu nechce měnit ceny, které jsou uvedeny ve smlouvě a tak za stejnou službu (ADSL 512/128) zaplatí stálý zákazník cca o 400,-Kč více než nový. To asi není v pořádku, takže dle mého názoru: od Spinetu pryč.