Do diskuse momentálně není možné vkládat příspěvky. Děkujeme za pochopení.
Úvod > Diskuse > Poskytovatelé > Jak je to s Bluetone v nových lokacích ?

Jak je to s Bluetone v nových lokacích ?

Tomáš (23.4.2006 14:09:10)

Někdy koncem května by v našem městě měla být dostupná služba Bluetone Premium ADSL (a vzhledem k faktu, že bydlím cca 150 metrů od ústředny předpokládám, že mě to nemine...) a mne by zajímalo, jestli je tato služba dostupná volně anebo pouze pro ty, kteří opustí Telecom a naplno přejdou k Českým Radiokomunikacím... Jejich stránky hovoří buď o variantě "bez paušálu za telefonní linku" - což jak já to chápu je bez jakéhokoli smluvního svázání s Telecomem a kompletním přechodem k Čra anebo se tam hovoří o variantě u které je dovětěk "a platíte paušál min. 276 kč (bez DPH)". Znamená to pro mě v případě té druhé varianty, že si nechám paušál + telefonní linku od Telecomu a pouze internet budu mít poskytován přes Bluetone (tedy bez žádného volání přes Čra apod.) ??? Asi jsem blbec, ale tuhle informaci se mi nějak nedaří z těch jejich stránek vyčíst :(

Petr (23.4.2006 14:23:03)

Jsou dvě varianty služby Bluetone Premium ADSL: 1. SPV - tefonní linka od ČTc a ADSL od ČRA 2. PPV - telefonní linka a ADSL od ČRA Pokud si chceš nechat linku od ČTc zvol si Bluetone Premium ADSL SPV.

Tomáš (23.4.2006 14:44:01)

Takže na téhle stránce (prý to tady ten systém nějak mění, tak případně smazat pomlčky): http://www.bluetone.cz/main.php?pageid=123 Zhruba uprostřed je tam tabulka s cenami, takže ty první čtyři varianty jsou telefon/ČRa + ADSL/ČRa a ty druhé čtyři varianty jsou telefon/ČTc + ADSL/Čra ???

Petr (23.4.2006 15:04:24)

Přesně tak. Jinak detailní ceník je tady: http://www.bluetone.cz/53/download/products/bt_premium/bluetone_premium_adsl_smlouva_cenik.pdf

Tomáš (23.4.2006 15:34:04)

Moc díky :) A od Bluetone Classic se to liší jak ? Ta verze Classic (kromě toho, že je nepoměrně méně výhodná) je dostupná všude v ČR (respektive kde je Telecom), zatímco Premium ADSL jen tak kde k tomu uzpůsobí ústřednu ?

Anonym (23.4.2006 15:59:59)

Seš chytrej kluk, vidíš jak rychle se zlepšuje tvoje schopnost porozumět danému textu :-)) Classic je jenom přeprodej služeb na platformě ČTc, tj. je to dostupné všude, kde je dostupné ADSL od Telecomu. Naproti tomu Premium je poskytováno na zpřístupněných linkách, t.j. Radiokomunikace si u ČTc pronajmou prostory v ústředně, nainstalují vlastní DSLAM, přivedou vlastní konektivitu, pronajmou si vedení k zákazníkům, buď úplně - PPV, nebo pouze nadhovorové pásmo - SPV...