Do diskuse momentálně není možné vkládat příspěvky. Plná funkčnost bude obnovena v nejbližších dnech. Děkujeme za pochopení.
Úvod > Diskuse > Poskytovatelé > Pro naprostou ignoraci mych snah o komunikaci s instituci zvanou Cesky Telecom, rozhodl jsem se sve smutne zkusenosti zverejnit: 21.2. se mne odporoucel internet 22.2. Kontaktoval jsem infolinku, po nekolika ukoncenych volanich jsem se dovolal. Zava

Pro naprostou ignoraci mych snah o komunikaci s instituci zvanou Cesky Telecom, rozhodl jsem se sve smutne zkusenosti zverejnit: 21.2. se mne odporoucel internet 22.2. Kontaktoval jsem infolinku, po nekolika ukoncenych volanich jsem se dovolal. Zava

nespokojeny_uzivatel (25.4.2006 18:45:40)

Pro naprostou ignoraci mych snah o komunikaci s instituci zvanou Cesky Telecom, rozhodl jsem se sve smutne zkusenosti zverejnit: 21.2. se mne odporoucel internet 22.2. Kontaktoval jsem infolinku, po nekolika ukoncenych volanich jsem se dovolal. Zavada zadana do systemu. 23.2. Urgence 24.2. Urgence. Operator mi zacal nadavat ze to urguju jiz ponekolikate. 25.2. Opet urguji, chci mluvit s nekym kompetentnim, alespon vedoucim smeny. Pry tam neni ale zavola az prijde. Dodnes nikdo nezavolal. 25.2. Volam na obchodni oddeleni a pozaduji zruseni sluzby. 26. - 28. 2. Nekolik marnych urgenci. 1.3. - Ozvala se pracovnice CT majici na starosti ruseni sluzeb. Tazala se proc chci sluzbu rusit. Po sdeleni ze z duvodu nefunkcnosti osobne vola na technicke oddeleni a dozaduje se napravy. Technik se pry ozve do nekolika hodin. 1.3. - Technik se opravdu ozval (po tydnu a po urgenci velmi nestandartni cestou (!)), pry spatne zadana data v tabulce. Na opravu pry maji 48 hodin ale urcite to bude trvat tak tyden. 2.3. - Pisu vypoved sluzby a stiznost na praci technickeho oddeleni. 16.3. - Volam na linku a ptam se co je se stiznosti - pry se ceka na odpoved z technickeho oddeleni. Internet je jiz papirove zruseny, ale zavada je pry stale v systemu, neodstranena. 4.4. jsem tam volal coze se deje ze mne nikdo neodpovedel. Dotaz zadan do systemu, nekdo se pry urcite ozve. 14.4. Dalsi urgence, tentokrat pres pani ktera mi pomahala se zrusenim sluzby. Obeslala snad cely Telecom, ale bez uspechu. 25.4. Opet volam na linku telefonicke podpory Ceskeho Telecomu, operatorka opet prislibila pouhe zadani urgence do systemu. Nenechal jsem se odbyt a chtel mluvit s nadrizenou. Slecna (ci pani) Nestrojova mne ovsem odpovedela, ze nadrizena tam neni. Udelal jsem humbuk a hle, nadrizena se hned objevila a zprostredkovane slibila osobni reseni. V te chvili mne sla para usima, takze jsem se s tim (blbec) spokojil a zavesil. Pro ty, kdo si radi poctou mam i text stiznosti: stiznost napsal: Dobrý den, dne 21.2.2006 přestala na naší stanici fungovat služba Internet Expres (tel. č. ****, ref. č. **** - linka vedena na jméno ****). Ráno 22.2.2006 jsem tuto poruchu nahlásil na linku technické podpory 800184084. Váš pracovník mi přislíbil, že do 48 hodin mne bude kontaktovat technik a bude mne informovat o příčině závady, způsobu a lhůtě jejího řešení. Jelikož se po 48 hodinách nikdo neozval, kontaktoval jsem vaši linku znovu. Pracovník, se kterým jsem hovořil, neměl, bohužel, ani ponětí, kdy konečně začne závadu někdo řešit. To se opakovalo i při dalších urgencích. Při dalším zavolání mi slovensky hovořící pracovník vytkl, že jsem věc již několikrát urgoval, že mám v podstatě být zticha a čekat. Takovéto chování od člověka, který je zodpovědný za řešení mého problému, bych rozhodně nečekal. Při dalším telefonátu (dne 25.2.2006 kolem desáté hodiny) jsem se již nenechal odbýt a chtěl jsem mluvit s vedoucím směny. Operátor mně sdělil, že vedoucí směny v současné chvíli není přítomen, ale že až se dostaví na pracoviště, určitě mne telefonicky kontaktuje. Nic takového se ale nestalo. Buď tedy vedoucí směny nepovažuje za nutné být v pracovní době, byť jen chvíli, přítomen na pracovišti, nebo jednoduše nemá zájem vykonávat svou práci a raději poškozuje pověst svého zaměstnavatele nesolidním jednáním. Po tom všem jsem v sobotu dne 25.2.2006 z chování Českého Telecomu usoudil, že nemá nejmenší zájem ani snahu řešit problémy svých zákazníků, a že tedy o ně zřejmě nestojí. Protože se nerad „cpu“ tam, kde je mi naznačeno, že překážím, podal jsem požadavek na zrušení služby. Operátor mi sdělil, že pracovník oddělení řešící tyto záležitosti mne kontaktuje v pondělí 27. , nejpozději v úterý 28. února. Vaše pracovnice, paní ****, se, přes předchozí ujištění operátora, ozvala až ve středu 1.3.2006. Avšak projevila (jako první a bohužel i poslední pracovník Českého Telecomu) velkou snahu problém řešit, osobně dohledala kontakt na technické oddělení a celou záležitost také osobně urgovala. O výsledcích své snahy mne ihned informovala a oznámila mi, že mám v několika hodinách očekávat telefonát technika, který bude celou záležitost přednostně řešit. Technik se ozval přesně, jak paní **** slíbila, oznámil mi příčinu poruchy (má se jednat o špatně zadaná data v jakési tabulce) a dále mne ubezpečil, že záležitost již předal k vyřízení pracovníkům, kteří mají toto na starosti. Na otázku, proč mne nemohl kontaktovat, přes mé neustálé urgence, dříve, mně odvětil, že „Žádost se někdy v systému zatoulá, ale teď jsem viděl urgenci a proto jsem ihned reagoval.“ Na otázku, jak je možné, že neviděl celkem cca 7 až 8 urgencí, které byly v průběhu prvního týdne nefukčnosti služby do systému zadány, mně nedokázal odpovědět. Na můj dotaz ohledně doby, za kterou bude tento banální úkon vyřízen, jsem se dočkal odpovědi, že příslušné oddělení na tuto opravu sice má 48 hodin, avšak pro jeho velkou vytíženost mohu očekávat napravení závady cca do týdne. Dovolte mi, abych zde vyjádřil můj naprostý a upřímný údiv: Pokud chci službu zřídit, trvá celá věc zhruba týden. Ale v případě i naprosto banálního technického problému je nutno čekat čtrnáct dní a déle? A to nemluvím o tom, že bez iniciativy paní **** bych zřejmě čekal do soudného dne. Z toho všeho jsem nabyl dojmu, že zřejmě jedinným člověkem v Českém Telecomu, kterému záleží na zákazníkovi, který dokáže samostatně myslet a jednat a ne jen papouškovat předem naučené věty jako “V současné chvíli to není možné“, “Na tuto otázku vám v současné chvíli nejsem schopen/schopna odpovědět“, případně “Zadal(a) jsem vaši žádost do systému, vyčkejte až vás někdo kontaktuje“, je pouze paní ****. To je, jak jistě uznáte, na firmu velikosti Českého Telecomu, velmi, velmi málo. Od tak silného partnera, jakým bezesporu Český Telecom je, jsem očekával o moho řádů profesionálnější přístup k zákazníkovi a schopnost řešit alespoň banální technické problémy. Můj předpoklad byl, k mé velké lítosti, zcela mylný. Proto současně s touto stížností posílám na příslušnou adresu i výpověď smlouvy ke službě „Internet Expres“ a přejdu raději ke konkurenci, která sice není tak silná, nemá desítky prodejen ani call center, ale dokáže si vážit svého zákazníka. A hlavně, v poskytování svých služeb není nijak závislá na Českém Telecomu. Závěrem bych rád vyjádřil svůj údiv nad tím, že Český Telecom bez zaváhání investuje částky v řádech milionů až desítek milionů korun do bombastické reklamy a přitom není schopen investovat částku o mnoho řádů nižší, částku v řádu korun, aby si udržel zákazníka stávajícího. V **** 1.3.2006 Podpis

nespokojeny_uzivatel (25.4.2006 18:47:47)

omlouvam se za pokazeny nadpis, nevim jak jsem to dokazal :(

Anonym (25.4.2006 23:28:45)

Co na to rict? Zrus sluzbu, pokud ti celej mesic nejde, tak podle me ani nemusis platit.

Anonym (26.4.2006 01:01:08)

jseš docela padlej na hlavu když urguješ problém hned den po nahlášení ale jinak síla

Bumbes (26.4.2006 07:28:10)

Co chces, proste clovek co si mysli ze jeho 350Kc CTc vytrhne. Spis bude rad ze ma o jednoho kverulanta mene

Anonym (28.4.2006 08:26:09)

na hlavu ste upadli asi vy ... ze tady s nama vetsina firem vyjebava neskutecnym zpusobem a vam to prijde normalni ... spise nenormalni kdyz to nekomu muze dokonce vadit ze mu nefunguje sluzba za kterou plati a dozaduje se napravy. Kdybych ja aplikoval stejny pristup na sve zakazniky, musel bych se stydet

Anonym (27.4.2006 16:47:40)

Chapu tvou frustraci, mel by byt nejaky neoficialni navod co po kterych pracovnicich CTc vyzadovat a co ne. Dost jich nevi nic a nic ti nereknou, proste nemaji info diky systemu a nebo brecis na spatnym hrobe a ty proste sverepe trvas na tom ze te neprepojej ale vyresej to (chces v pekarne matky do auta, protoze to vlastni jeden majitel), chtit zavolat nadrizeneho operatora je taky nesmysl, neodpovida a nesmi resit nespokojenost s obsahem sluzby ci hovoru, ale za kvalitu hovoru (slusnost, ochota pomoci v ramci povinnosti, vstricnost a spravnost informaci - ani vedouci pekarny ti s matkama do auta nepomuze a telefon na majitele celho holdingu ti neda, dostal by padaka a majitel se na tebe taky vychcije pokud nedodrzis domluveny a doporucovany postup, proste pomazes do mototechny a tam to vosefujes, kdyz se ti to nelibi tak nakupuj u holdingu kde i pekari resi matky, ktery ale uz davno zkrachoval, protoze zvysene naklady mu vdek za moznost reseni matek u pekare nezaplatil). Ale kdyby to vsichni vedeli kde a jak brecet tak by to slo rychleji.

Anonym (28.4.2006 11:24:40)

V současnosti jsem v podobné situaci. Od 11.3.2006 mi nechodí připojení k internetu. Přes neustálé dotazy a sem tam nějakou urgenci :-), mi nikdo není schopen říc kdy to bude opraveno. Na vyjádření k stížnosti už taky čekám přes týden. Český telecom si opravdu svých zákazníků neváží, jinak by postupoval jinak, minimálně by lépe informoval zákazníka o tom co se vlastně děje (pokud se něco děje).

Anonym (28.4.2006 18:39:49)

Je to jasny, nedeje se nic, nejsi na rade, nebo chces aby ti kazdou hodinu volali ze se este nic nedeje? :), bud je to totalne dojebany, nebo si to spatne popsal, nebo si trval na odstraneni chyby na tve strane, takze se vsude mozne proveruje ze to de dobre. Napis sem pridelenej email od ADSL on ti to nekdo proveri.

Anonym (30.4.2006 19:57:35)

... ale nezvykejte si ! Příště už tak shovívaví nebudeme ...

TommyB (1.5.2006 15:18:59)

on se tedka Cesky Telecom ozyva svym zakaznikum jako Anonym ?? To je prijemna novinka !! aspon nejakym zpusobem komunikuje - me se ozval zpatky az po 14tydnech - a to uz sem si zazadal o sluzbu providera jineho Ale jinak tvoje/vase veta "... ale nezvykejte si ! Příště už tak shovívaví nebudeme ..." zni aspon jako prislib, ze pro jednou se tim zabyvat snad budete - snad to bude platit na vsechny - nejem na naseho _nespokojeneho uzivetele"