Do diskuse momentálně není možné vkládat příspěvky. Děkujeme za pochopení.
Úvod > Diskuse > Poskytovatelé > Nelegálnost agragace při FUP ČTc

Nelegálnost agragace při FUP ČTc

Froggy (29.4.2006 17:57:00)

To, že normální rychlost ADSL je u ČTc agregovaná, je uvedeno všude možně. Ale zamyslel se někdo z vás nad tím, že ČTc NIKDE neuvádí, že po snížení rychlosti kvůli FUP, je i tato rychlost agregovaná? V současné době čekáme doma na vyjádřejí ČTc (které jim trvá již měsíc) a pak patrně celou věc předáme právníkovi k posouzení. Je-li zde někdo, kdo je právník a je připojen k ČTc - mohl to prosím prostudovat? Zkuste, zjistíte-li, že mám pravdu, žádat ČTc o vysvětlení.

neo (29.4.2006 18:27:43)

agregace je nedílnou součástí zakoupené služby a není nijak ovlivnována použitím FUP, tzn. nelze se nijak ohánět právníkem :-) evidentně už asi nemáš co delat když tady vymejšlíš takovýhle alotrye :-)

Froggy (29.4.2006 18:37:56)

Ale vůbec :-) Ani netušíš, že to mnohdy vede k dobrému výsledku - již jednou nám ČTc vracel peníze. Čas vůbec doma nemáme, ale ve volných chvílích, kdy kvůli lince 512 zpomalené na 64 při agragaci 1:50, což bývá rychlost mnohdy nižší, jak modem, nemůžu nic načíst, tak nezbývá nic jiného, než nějak bojovat za její zrychlení :-)

Anonym (29.4.2006 18:42:02)

Poradím ti jak zrychlit linku - stačí objednat větší rychlost.

Froggy (29.4.2006 18:49:37)

Jéé díky za nápad :-) Ale mě neštve ani tak malá rychlost - nejsem stahovač, jako špatné odezvy při agregaci 64kb linky - je to hrůza. Ale když radíš zrychlení - schválně si přečti příspěvky v diskuzi, které se týkají doby reakce ČTc na žádosti o zrychlení linky.

tatik (29.4.2006 19:15:25)

no ja teda nevim ale ja kdyz mam FUP tak mam stale stejnou odezvu 16-20 ms coz na hrani ENEMY TERITORY absolutne pohoda:-)) a FUP mi nevadi:-)) vedel sem o nem do predu nez sem si to poridil kdybych mel potrebu tak vezmu EXTREM ale zatim o tom neuvazuji

pet007 (30.4.2006 11:47:57)

Mam 3072/256 od Telecomu, v současné době pod FUP (128/128) , 3PC na routeru - na jednom si brouzdám a na dalších dvou se on-line hraje (vše v jednu chvíli). Problém bych hledal jinde než v linkách telecomu. Nicméně si myslím, že investice do lepší služby než je 512/128 by byla rozhodně lepší, než je rvát právníkovi :)

Anonym (3.5.2006 08:19:11)

Co mas za pls routr.

Anonym (29.4.2006 19:17:10)

On je rozdíl navýšení rychlosti a zakoupení služby s vyšší rychlostí.

Bumbes (30.4.2006 15:45:01)

Vadfi ti agregace? Zadny problem. Objednej si sluzbu bez agregace, nebo s agregaci minimalni, napriklad Internet Forte. Pokud ovsem takovej ubozak jako ty dokaze tuto sluzbu v ceniku najit.

Anonym (6.5.2006 16:09:51)

Nejses stahovac? No pokud nestahujes, tak jak ses mohl dostat na 64kb, navic ADSL pri agregaci je porad rychlejsi nez nejakej modem, tak tady nepis nesmysly, nevis co delat, tak vymejslis takovyhle prispevky.

y2k (29.4.2006 18:41:56)

A já si narozdíl od NEA myslím, že na tom něco je. Poptám se, ale až v úterý ......

Anonym (29.4.2006 19:27:02)

i s fupem se mi daří na lince 4Mbit od telecomu stahovat přes torrenty tak 20-30Kb/s takže já jsem spokojen

Anonym (7.5.2006 19:12:54)

to si delas prdel?

polarbear (8.5.2006 16:50:53)

docela divný, po uplatnění FUPu na 4mbit je rychlost 128/128, malej zázrak - při týhle rychlosti, skoro pitomost-řekl bych :-) každopádně za krásnejch 1426,80 Kč s DPH to je víc než férová nabídka, no nemyslíte? ještě že mam jinou možnost

Anonym (29.4.2006 22:32:06)

Agregace a FUP jsou naprosto nesouvisejici zalezitosti. FUP se aktivuje po preneseni urceneho mnozstvi dat. Agregace je dana ve smlouve a je stale stejna bez ohledu na velikost prenesenych dat. Je dobre si prstudovat smlouvu.

Pavel (30.4.2006 13:06:44)

No a proč nezměníš providera Ja jsem u Bluetone ... Nižší agreagce a bez FUP ... všichni akorát nadávaj...

Martin (30.4.2006 17:39:15)

Miluju tyhle blbce, co pořád někde opruzujou. Doufám, že to dáš k soudu a budeše platit soudní poplatky a právníky Telecomu. Aspoň ti poto sklpne držka. Přečti si podmínky poskytování: Služba je dodávána s agregací 1:50-->!!!!SLUŽBA VOLE!!!! Součástí SLUŽBY je xGB dat, po jejich přenesení je na SLUŽBU aplikována FUP. (pro ty, co by se chtěli rejpat dál: volný přepis podmínek). Tak si to pořádně prostuduj, zapni svůj mozek a neotravuj.

Anonym (30.4.2006 18:28:31)

Bohužel, místo toho, aby víc pracoval a zaplatil si neomezenou službu, bude vymýšlet hovadiny, hrát si se slovíčkama, psát hloupé příspěvky do fór a cpát peníze právníkům. Takže mu zůstane ještě míň a bude tu skuhrat, jak je internet drahý...

Bumbes (30.4.2006 18:29:57)

JJ, stejnej tupec jako Frantisek

M.S (1.5.2006 11:19:33)

Ne ja se nad tim teda nezamyslel. No to snad neni pravda, uz si pripadam jako v Americe, kde se zenska v Mekaci polije kavou a vysoudi na MC milony dolaru, protoze kava byla horka... Tak sakra, kdyz je napsany ze se na sluzbu vztahuje agregace 1:50, tak to pak plati i na rychlost po aktivaci FUP (Je to ta sama sluzna), dal uz nemusis nic resit, dokonce ani pres pravniky. Fakt se nestacim divit jaky kravoviny lidi resi.

Thorough (1.5.2006 12:44:18)

To neni ani tak podnet do diskuse, jako spis blbost. Doufam, ze nemate pausalniho pravnika, protoze za blbost se plati.

Anonym (2.5.2006 21:18:27)

http://safe.wz.cz/telecom.htm - to už by snad na právníka bylo, ale pokud má tvoje služba deklarovanou agregaci a další podmínky (snížení rychlosti při překročení datového limitu), tak by tě s tím právník poslal někam, nebo by se soudil za tvoje peníze a vysoudil by pro tebe ho*no. Jak správně už někdo radil, pokud tě tak ta agregace s*r*, tak si vyber z bohaté nabídky služeb bez limitu a s agregací příznivější. Jak prosté.

Anonym (4.5.2006 14:33:27)

Vadí ti Fucking User Policy (FUP=vyfuckování uživatele telecomem)? Použij Fucking Telecom Policy (FTP=vyfuckování telekomu uživatelem) a přejdi ke GTS, Bluetone, kabelu, wifi ...

David (4.5.2006 16:47:03)

Zamýšlel, nezamýšlel, když jsem si před cca dvěma lety chtěl poprvé objednat ADSL (tehdy od GTS a nakonec jsem u nich díky fůzi GTS s Nextrou skončil stejně), tak jsem se zajímal i o Telecom... a jak Telecom mlží normálně, tak tohle mi bylo na férovku řečeno jen při dotazu "podrobností FUP"... IMHO nemáš moc šancí nějakej spor vyhrát, protože smlouvy jsou napsaný tak jak jsou a je tam vždy odkaz "dle podmínek provozu služby", nebo něco v tom smyslu... Čili to, že sis konkrétní podmínky neprostudoval, je tvůj problém... To je jako kdyby sis koupil auto, a pak argumentoval tím, že tě výrobce sám neupozornil, že do něj budeš muset kupovat ještě benzin...

nick (6.5.2006 10:38:55)

Nevim, co resis. Agregace a FUP jsou dva rozdilne parametry. Ty mas linku s nazvem IE Sprint (nebo jak tomu dneska rikaji), s agregaci 1:50 a nominalni (tj. NIKOLIV garantovanou) rychlosti treba 4mbps, pokud vsak stahujes urcity objem dat (jenz mas podepsan ve smlouve), tak se ti zmeni jen a pouze nominalni rychlost. Uvedom si, ze nominalni rychlost je jako maximalni rychlost, nikoliv garantovana. Tj. kdyz to jede pomaleji, nemas narok na zadnou nahradu. nick

Anonym (6.5.2006 12:14:58)

no sem zvedavej jestli uspejes, myslim ze CTC (taky je nemam rad) ma prave po pravni strance vse dokonale osetreno. Je nutno procist poradne vseobecne podminky a popis sluzby, ale pokud rikaji ze je lina agregovana tak je agregoana i pri tom snizeni rachlosti s danou max rychlosi 64. Nikde se nepise ze 64kbps (FUP) je garantovana.

Anonym (6.5.2006 12:49:00)

Chytrolíne, agregovaná není rychlost, ani rychlost po FUPu, ale služba DSL jako taková (aspoň po právní stránce a podle smluv). Takže je fuk jestli před FUPem nebo po něm, nemá to s tím co dělat. Jinak pochybuju že tvůj nápad bude někdo "prostudovávat" ve svým volným čase, rozhodně ne právník (ten je radši na golfu), zadarmo teprve ne, a už vůbec se kvůli tomu nikdo nebude zkoušet žádat ČTc o vysvětlení. Budeš muset hnout p*delí a muset se vynasnažit sám.

Miste$ter (6.5.2006 13:23:06)

Prostě máš smůlu , teoreticky ti služba nemusí běžet , stačí když se denně připojíš na minutu několika kbit a máš po srandě. Plní přesně to co slibují (...nic )můžeš se jít soudit ale připrav si předem dostatek peněz na zaplacení min soudních výloh. Poskytování internetového připojení je výborný job - koupíš housku nabídneš ji za polovic deseti lidem , sebereš peníze a dotčenou housku rozlámeš podle oka na deset "rovných" dílů. Přece jsi nikomu neslíbil že dostane opravdu celou housku .... Ano to nad čím by pekař kroutil hlavou je z pohledu ISP legální a není důvod cokoli měnit . (V tomhle bussinesu se točí spousta peněz a na jakékoli námitky lůzy/stáda se reaguje arogancí a opovržením)

Bumbes (6.5.2006 15:24:07)

Nikdo tomu pekari prece nebrani aby ti dal podepsat papir ze si vedome kupujes jednu housku kterou budes sdilet s deseti lidmi. A kdyz to podepises a pak si stezujes vsude kudy chodis ze ta desetina housky za 0:50Hal byla draha tak ses akorat kazdemu k smichu.

Anonym (6.5.2006 16:39:23)

:) u telecomu ale nemusíš mít ani žádný papír......

Karel (6.5.2006 20:44:16)

No jo, ale když si dáš do reklamy VELKÁ houska za nízkou cenu...

Anonym (6.5.2006 21:46:14)

:) Ano reklama , absolutně bez regulace .Pojem "lživá reklama¨" se u nás nedá pořádně specifikovat soudy jsou bezradné a jednoznačný ortel vydávají od oka/úplatku , přitom odpovědné to nezajímá . Ostatně jako většina zákonů které by měli chránit zákazníky a spotřebitele , stojí i tento za ......

Anonym (7.5.2006 08:11:33)

Nezapominej ze pojem Lziva reklama je velmi silne subjektivni. Napriklad, "Velka houska za nizkou cenu" prece nespecifikuje jak moc je velka a nizka cena je asi taky jina pro bezdomovce a pro reditele tovarny :-)

Karel (7.5.2006 14:06:40)

No ale on Telecom v reklamě říká přesně jak velká je ta "houska". Ale už neříká, že ji nedostaneš sám.

Martin (7.5.2006 15:53:44)

Telecom robi reklamu ze internet uz od 399 korun. Skutocnost je ze internet je uz od 399+DPH+276 za pevnu+DPH=803 co je o vyse 100 percent viac ako uvadza reklama. Ja to povazujem za klamlivu reklamu a obratil som sa na cesku obchodnu ispekciu ta staznost postupila na zivnostensky urad nakolko COIka aj ked to ma v predmete cinnosti sa tvari nekompetentna vo veci zaujat stanovisko a ZU saznost odlozil nakolko na internete sa da docitat ked sa prekliakate asi desiatimi strankami ze pevna linka stoji 276 a z tych 10 podstarnok, poslali mi aj linky si predsa mozem domysliet ze to nie je tak ako v tej reklame hovoria a mozemsi ta sam poscitat. Idem im eraz odpisat ze ako sa to mam pozriet ked ten intenet este nemam a chcem si ho len objednat.

Simir (6.5.2006 21:36:42)

Podepsat můžeš, přečíst musíš - na tebe ta kampaň evidentně vliv neměla! Proč nadáváš na něco, na co si podpisem smlouvy dobrovolně přistoupil. Už proboha pochopte, že reklama není pravdivá. Copak věříte pracímu prášku, že z umatlaného ubrusu budou po vyprání téměř svatební šaty?!

Vendix (Boogie) (7.5.2006 09:22:41)

Víš vůbec co je agregace?????? Myslíš si, že je to schválně???? Agregace je vytížení sítě a za to ČTc a žádnej jinej provider nemůže. To že stahuješ a máš FUP - tvůj problém, ale agregace je normální jev. Ty máš FUP, takže hodně stahuješ a kvůli tobě působí agregace na spoustu jinejch lidí, kteří jsou připojení s tebou na DSLAMu. Takže než napíšeš podobnou hovadinu, tak se nejdřív raději zeptá.

polarbear (8.5.2006 16:17:22)

hle, inženýr přes sítě, co? pokud mě je známo, tak agregace neni jen vytížení sítě a něco za co by ISP nemoh... jak bys mi vysvětlil že já mam třeba na wifce možnost mít agregaci 1:10 a nebo taky 1:3?? pokud si dobře pamatuju, tak začátky adsl byly taky takový že telecom třeba úplně vypnul agregování a to byla pak jízda (tehdy 192kbps byla úžasná rychlost) a když agregaci zapnul tak už to taková jizda nebyla samozřejmě :o) co na to odpovíš, inteligente?

Anonym (8.5.2006 18:06:38)

Agregace se nedá "vypnout" nebo "zapnout". Agregace je míra sdílení připojení tz. kolik lidí se na agregačním bodu dělí o odchozí rychlost. Samozřejmě, odchozí rychlost agregačního bodu je ale dimenzovaná průměrně, takže, pokud je v oblasti hodně lidí, co např. používají DC nebo podobně, dochází k přetížení linky (a vysoké míře agregace). Bohužel, posílení agregačního bodu není zábava na jeden večer, ale rámcově na jeden, dva měsíce (plus mínus:-) Jo... Agregační bod není DSLAM.

polarbear (9.5.2006 11:06:48)

tak anonyme, když se agregace nedá vypnout nebo zapnout - co mi řekneš k tomuhle: http://www.lupa.cz/clanky/adsl-agregace-bude-docasne-vypnuta/ přesně si na tu dobu pamatuju...

Anonym (9.5.2006 17:11:52)

No co bych k tomu říkal... Zkus si to spočítat, jakou rychlostí by potom museli být připojený ven agregační body... Pokud se nepletu, tak ta aférka v r.2003 se týkala jiného mechanizmu uplatnění agregace.

polarbear (11.5.2006 16:32:30)

pokud dobře čtu, tak agregace jde vypnout a zapnout a ne jak tvrdíš ty

Atsepicnu (11.5.2006 16:52:44)

jo mas pravdu, agregace jde zapnout a vypnout :)

Anonym (11.5.2006 17:09:07)

Máš 5 lidí, každý má 1024, všichni dohromady jsou připojeni ven 1Mbitem. Tz agregace 1:5. Jak tohle vypneš? Tz. bez přidání conectivity zajistíš, aby to všem najednou jelo megabitem?

Anonym (7.5.2006 11:09:01)

"Miluju" ty přispěvatele, kteří tady nadávají těm, kteří jsou se službami ČTc nespokojení. Myslím tím FUP, rychlosti, pingy, agregace a tak. To, že si někdo objedná při velmi omezené nabídce něco, na co mu při těch cenách stačí peníze, ale není s tím spokojený a napíše to někam, ještě neznamená, že opruzuje! Takové ty rady Pražáků, kteří mají k dispozici od kabelu až po wi-fi celé spektrum nabídek a můžou si, opravdu a v pravém smyslu toho slova, vybírat, aby se tady neopruzovalo a objednalo se něco jiného, ty mě opravdu pomáhají. Zkuste si představit jenom okresní město, o vesnicích ani nemluvím! To byste viděli tu nabídku! ČTc, nějaké amatérské wi-fi (v lepším případě) a šlus! Kdybychom bydleli v Praze, tak nás ani nenapadne ty stesky číst! Ale pár kilometrů za Václavákem jsou taky lidi, kteří by si chtěli užít slušného připojení. Bohužel z důvodů ekonomických jsou bez nároku. A ty ekonomické důvody jsou na straně zákazníka (při průměrné mzdě není ochoten 1/10 té almužny odevzdat nějakým zlodějům, kteří by si na něm chtěli mastit kapsu), tak na straně poskytovatelů (nevyplatí se technicky zajišťovat kvalitnější službu pro "pár" lidí). A tak nezbývá, než se smířit a aspoň si postěžovat. V klamné naději, že když si bude stěžovat víc lidí, tak se něco pohne směrem k lepšímu. Realisté vědí, že nepohne. Ale proč těm idealistům nadávat (nebo jim dávat přiblblé rady a vysvětlení)?

Anonym (7.5.2006 11:25:19)

On je velky rozdil mezi clovekem co si posteskne ze by se mu libila jina sluzba, ale ze neni dostupna a mezi clovekem co si vedome objedna sluzbu s malym FUP a pak vulgarne nadava na CTc ze ji na nem uplatnuji

Anonym (7.5.2006 11:38:15)

no, vedome objedna... ono kdyz clovek kouka na ty reklamy, "ctyrikrat rychlejsi neomezeny internet" tak je otazka, jestli je to vedome nebo spise na zaklade ne uplne presne reklamy (pokud nechci pouzivat slova "lzive")..... on totiz Telecom dava temhle steskum sam duvod. Kdyby rovnou rikal je to sice 512, ale skoro kazdy, kdo aspon trosku internet pouziva, spadne po tydnu do FUP o rychlosti dialupu, tak by to bylo o necem jinem.....

Anonym (7.5.2006 18:11:14)

Jdi do prd... s těma kecama a už vůbec si neber do huby Pražáky, burane zasr..... Když nejsi se službou spokojenej, tak si ji vyměň. Já měl kdysi Volný a když jsem byl věčně v FUP tak sem změnil providera...teď sem v pohodě. Když potřebuju víc jak 10GB tak si připlatím a mám klid. A pokud seš tak chudej a nemáš na to, tak se kroť. Z mobilu taky ve špičce nežváníš dvě hodiny každej hovor a nenadáváš. Když nemáš prachy, tak jezdíš v druhý třídě ve vlaku - kdo na to má jede v 1. Kdo má ještě víc, letí v první třídě letadle. Kdo si na to ušetří, letí s low-cost AL... atd. Já nevím, že si furt někdo myslí, že internet je sociální služba - není a nebude. Před 7 lety jste si taky nestěžovali, že nemáte doma ani dial-up. Tak laskavě přestaň nadávat a pořiď si služba, která odpovídá tvý peněžence, tak jako si vybíráš třeba hadry.

Bumbes (7.5.2006 19:57:49)

S tim se da jen a jen souhlasit. BTW: Vsimly jste si ze nejvetsi burani jsou moravaci?

Anonym (7.5.2006 20:18:45)

Všimly, totiž všimli. Všimli jsme si také příspěvků několika lidi (viz výše), ať jsou již z Čech nebo z Moravy.

Quargi (8.5.2006 07:38:52)

No možná jsme burani ale alespoň umíme česky narozdíl od přibuzlých čecháčků...

Anonym (7.5.2006 20:34:16)

Nevím jestli se má cenu vůbec zabývat člověkem, pravděpodobně z nějaké lepší pražské čtvrti. To jsou přesně ti praví, co klidně zaplatí 10 litrů pokuty za překročenou rychlost a odjedou s pocitem, že nějaké socky nebudou přece parazitovat na jejich svobodě. A Aby bylo úplně jasno : internet není sociální služba, ale přesto se nemusím nechávat do nekonečna oblbovat ČTc, že za 399 Kč si můžu užít. Leda tak prd. Ani když přidám litr, tak si neužiju nic, leda tak tejden, než padnu do FUP! A jestli patříš mezi ty, kteří k tomu pobavení, které jim všechny socky poskytují, je ještě spokojené odírají, tak nestojíš ani za nic!

Anonym (7.5.2006 21:30:04)

ty seš fakt omezenej...platím 590,-Kč, mám 10GB a stačí mi to

Honza (8.5.2006 18:39:29)

tak to by mn zajimalo kde si vzal za 590kc 10GB.lamo

Anonym (9.5.2006 15:26:32)

Samozřejmě bez DPH..jinak se podívej na www.ahoj.cz experte , by mě zajímalo kdy si poprvé viděl internet, že tady děláš machra

Anonym (11.5.2006 19:34:19)

Chtel bych videt internet.

nick (12.5.2006 08:15:14)

Mno jejich megabit jede okolo 900kbps, tudiz tesne pod nominalkou... to je daleko lepsi nez 4m s FUPem ;) (tedy pokud si vezmu, ze jejich 4mbit jede umerne k jejich megabitu) nick

Anonym (12.5.2006 18:51:25)

ano,když už někdo nevím co napsat, tak přitrouble chytá každýho za slovo, viď? Já bych chtěl vidět zase tebe.

Anonym (9.5.2006 17:51:13)

A kdyz tak kazdy rve tak at se postara o to aby si tam natahli wifiku

Anonym (9.5.2006 17:51:59)

Tak jako my a je klid tel.c se nezmoh ani k nam dotahnout adsl

Anonym (9.5.2006 17:58:56)

V tom pripade snad vsichni poskytovatele internetu v CR. Nebo snad CTc uz muze i za to ze tam u vas neni Wi-Fi, CRa nebo mikrovlny spoj????

Anonym (13.5.2006 16:14:30)

no když se dva soused domluví na jednom exreme 2048/256 tak mají oba 1MB internet za slušnou cenu takže telekom jde vlastně sám proti sobě protože přijde o jeden paušál za pevnou linku