Do diskuse momentálně není možné vkládat příspěvky. Děkujeme za pochopení.
Úvod > Diskuse > Poskytovatelé > Bluetone - výkyvy v posledních dnech

Bluetone - výkyvy v posledních dnech

Karel (9.5.2006 14:42:16)

Bluetone má na Olomoucku nějaké výkyvy v posledních pár dnech. 3Mb Classic linka nám jede mezi 1000 až 2400. Pozorujete to někdo taky? Telecom 2Mb ve stejnou dobu stabilně 1830...

Anonym (9.5.2006 15:04:24)

Už jsi otravnej, mysli si, že to ČRA dělaji schvalně, aby ti mohli říct, že je to chyba ČTc a se službou Premium by se ti to nestalo. PS: kdy ti končí možnost to vypovědět?

Karel (9.5.2006 17:17:59)

To je už dávno odeslané, zatím mrtvej brouk...

Anonym (9.5.2006 19:39:49)

Karle, to psal ale jiný Anonym, já byl teď pár dní pryč, o internetu jsem ani neslyšel a koukám, že "kolega jiný Anonym" mě dokonale zastoupil. :-)))) A jinak několik 3 Mb linek Classic v Brně jede stabilně 2,6 Mb... A se službou Premium by se Ti to opravdu nestalo!

Karel (9.5.2006 20:34:51)

Jo, jenže Premium tu nejde a prý hned tak nepude... No vidíš dobrý tři stovky navíc proti mejm 2,3.

Anonym (10.5.2006 06:47:43)

Zdravim kolegu Anonyma, já jsem ten "jinej". Karle, vypověď máš odeslanou, druhá ADSL jede v pohodě. Tak se uklidni, sedni si k druhé, kvalitnější ADSL, přečti si co jsi všechno tady napsal, a pozdravuj Chocholouška(nevim ale jesti je nyní v Bohnicích, nebo v Tloskově). PS: CRa nemam rad taky, jsou to příživníci,(když si neumí vybudovat vlastní síť - jinak nevym proč by nabízely ADSL přes vedení ČTc - když je dle nich neschopnej), ale to tvoje psaní už mě ...

Karel (10.5.2006 08:12:47)

Vím co jsem napsal. Co je z toho špatně nebo nepravda? To, že nejsem in a nenadávám tady s davem na Telecom? Taky ho nemiluju, donedávna všechno předražený... Ale když funguje jak má, tak nebudu tvrdit opak. Bluetone mě naštval, protože obchodník vychvaloval jejich agregaci, "bude to díky tomu lepší než u Telecomu" a nakonec mi řekli, že to jede blbě právě kvůli jejich agregaci, že "asi teda má Telecm u nás lepší agragaci". Šlo mi hlavně o to, zjistit, zda je to u Bluetonu normální stav, nebo mám smůlu. PS 3Mb Classic: datum a čas:10.05.2006 08:08 stahování:652.872 kbps (81.609 kB/s) upload:113.92 kbps (14.24 kB/s)

Anonym (10.5.2006 08:42:58)

Asi jsi mě nepochopil, já nemam rád ČRa, s ČTc jsem spokojenej, u tebe mě štve to, že s timhle otravuješ v hmadě vláken(normalni člověk by to napsal do jenoho).

původní Anonym (10.5.2006 09:11:05)

Agregace je stejná tj. 1:50 (Bluetone nabízí ještě Classic ADSL 2006 Profi s agregací 1:20 za 3500,- Kč, což považuji za dost drahé). Co je jiné, jsou limity dat a uplatňování FUP. Pokud Ti jede 3 Mb linka v 8 hodin ráno pouze 650 Kb, tak to rozhodně není normální a něco je špatně. Jak už jsem psal, tak několik linek 3 Mb Classic co znám, jede stabilně s minimálními výkyvy kolem 2,6 Mb, sice to začátkem března kleslo až na cca 250 kb, ale jen asi na 4 hodiny, pak to 2x vypadlo úplně (ale to vypadlo všechno ADSL na platformě ČTc v části Brna a okolí). Na helpdesk BT jsem ADSL volal 1 (jednou) za cca 2,5 roku, přesně popsal závadu, druhý den se ozvali sami, že už by mělo být všechno vyřešeno a že "závada byla způsobena agregací" (mimochodem, to je univerzální odpověď techniků VŠECH operátorů :-))). Znám i několik linek Premium, je to o něčem úplně jiném, dokonce i doba zřízení byla celkem přijatelná - do 2-3 týdnů. Telecomácké ADSL je použitelné, ovšem pouze než dosáhneš limitu FUP, pak je do konce měsíce k ničemu, o zmatcích při přechodu na vyšší rychlost by se dala napsat kniha, o rychlosti vyřizování objednávek změn služeb také. Největší problém je úprava telefonních rozvodů v budově kvůli ADSL - slibují to při objednávce IE ADSL zdarma, pak to požadují zaplatit i když se jedná jen o přepojení pár drátů. Navíc jejich stávající technici nejsou moc inteligentní a šikovní (i když jim povím, které konkrétní páry a jak přepojit, tak to proměří (což je v pořádku), pak hrozně dlouho přemýšlí, pak jim chybí štípačky nebo jiné nářadí, po dvou hodinách to nějak "zbastlí" a jdou pryč). Ale abych ČTc jenom nepomlouval: ADSL zvládají zřídit klidně za 2-3 dny, mají nejlepší podmínky při předčasném ukončení služby, perfektně označené a kabely a splittery, zdaleka nejhezčí a nejpodrobnější instalační manuály k modemům - podle nich to musí zvládnout i "cvičená opice".

Karel (10.5.2006 10:09:20)

Agregace je stejná.... To jsem se snažil technikům z helpdesku Bluetone taky vysvětlit. Marně.

karel (10.5.2006 08:07:05)

Možná už jsem otravnej, ale teď mi to jede 600 :-(

Karel (11.5.2006 23:30:47)

Takže vida, přeci jen to jde: Rychlost začátek: stahování:2732.24 kbps (341.53 kB/s) DSL.cz: Rychlost připojení k internetu: 2,755 Mbit/s Bluetone.cz 2724 kp/s Jenom UPOZORŇUJU, že to je 3Mb od Telecomu, na kterou jsem si mezitím přešaltoval tu 2Mb. Takže to přeci jenom jde :-) Bluetone setrvalý stav, většinou kolem 2300, teď: stahování:1945.536 kbps (243.192 kB/s)

cos (12.5.2006 23:16:48)

moje zkusenost je takova, ze merak na dsl.cz ma narozdil od jinych velmi vyrazne vykyvy v namerenych hodnotach. stabilnejsi se jevi ten na zive.cz nebo i na samotnych strankach bluetone jinak jsem mel Bluetone Premium 2048 - stabilne cca 1,8Mbs ted mam 5120 a zatim se rychlost pohybuje mezi 4,5-4,8 Mbs