Do diskuse momentálně není možné vkládat příspěvky. Děkujeme za pochopení.
Úvod > Diskuse > Poskytovatelé > A co si myslíte o tomhle?

A co si myslíte o tomhle?

Bara (13.5.2006 17:40:11)

Neschopnost konkurence je jedním z podstatných důvodů toho svrabu, ve kterým jsme. Pro všechny agenty ČTc, kteří tady obhajují (snad) svého chlebodárce : Objednal jsem si ADSL 512/128 koncem srpna 2005. Měli u toho po 2GB FUP (64/64), po týdnu FUP nulovali. K tomu nabízeli ExpresKlik - za 60 Kč si člověk mohl vynulovat účet k FUP a ještě 24 hodin jet 1024/256. To mně maximálně vyhovovalo a tak jsem si to koupil! Na podzim zrušili ExpresKlik, v únoru 2006 s bombastickou reklamou zavedli rychlost 2048/256 (neměl jsem bohudíky problém s převodem, jako někteří) a FUP (8GB) nulují po měsíci. Takže jsem po týdnu v prd*li a jedu na 128/128. Takže celej pokrok je ve zvýšení rychlosti z 64/64 na 128/128 bez možnosti to jakkoliv změnit, kdybych potřeboval. No a abych jim nekřivdil, tejden jedu na 2048/256, to se podívám i na TV a stáhnu tak dva filmy, než se vzpamatují. A za to všechno chtějí víc jak 1200 Kč. Ještě něco chcete vysvětlit, agenti od ČTc?

Anonym (13.5.2006 17:45:05)

Ano,vysvětli nám,proč používáš službu,která není pro tebe evidentně určená.Ty máš přenos cca 8 GB/týden,to je cca 24 GB/měsíc ,ale používáš služba s FUP 8 GB/měsíc.Tady je zakopaný tvůj problém.Podle tvého datového provozu by jsi měl používat spíše službu bez FUP nebo alespoň rychlost 4096/512,kde je FUP 20 GB a tak by jsi po většinu měsíce jel bez problémů.

Bara (13.5.2006 17:59:38)

Rád ti to vysvětlím, i když pokud jsi POZORNĚ četl úvodní příspěvek, to vysvětlení je tam obsaženo. Objednal jsem si službu za podmínek, které mně vyhovovaly - technicky i finančně. Do půl roku je z toho něco úplně jiného a to je ten problém. Mám traffic kolem 100GB/měsíc, to se dalo s tím, co jsem si objednal v srpnu 2005 v pohodě zvládnout, a asi za 12 stovek (včetně hlasové služby, která je mně na prd). Teď mám za stejné peníze službu výrazně horší. Kapish? A takové ty rady - vem 5 litrů a dej si 4096/512 bez FUP, to je celkem pěkné. Můj otec není poslancem ani soudcem okresního soudu. Běžný člověk se taky musí živit, šatit a bydlet, a to za to, co ti "schopnější" v drobných upustí plebsu. Možná, že kdybych byl v žitě nebo ve vatě, tak bych měl traffic poloviční nebo i menší, protože místo toho, abych si litrem zapálil žváro, tak bych poslal Jeana koupit dívídíčko s filmem.

Anonym (13.5.2006 18:07:42)

Tak se musíš uskromnit a přizpůsobit svůj trafic a připojení své peněžence.

Bara (13.5.2006 18:34:36)

Dík za radu, to dělám, ono mně ani nic jiného nezbývá.

Anonym (13.5.2006 18:34:43)

no, asi to tak bude muset udelat, ale fakt, ze se behem pul roku PODSTATNE zmenily parametry sluzby, kterou si objednal je proste jasny....... ale bohuzel Zlutej mor je Zlutej mor a opravdu nezbyva nic jineho, nez se mu snazit dostat pryc ze sparu co to jen jde.....

Anonym (13.5.2006 19:26:41)

Parametry se nezměnili.Pokud vím,tak klik nebyl v ostrém provozu,ale ve zkušebním provozu,takže to nejde započítávat do dané služby a jediné co se změnilo,bylo počítání FUP z týdenního na měsíční.

Anonym (13.5.2006 19:40:19)

no, jak vidis plno prispevku tady na DSL a i v minulosti, klienti to berou, ze se parametry zmenili :) Ono jedna vec se na to koukat nafoukane z pozice sily a odvolavat se na kde jakou klicku v zakonech a malym pismem napsane podminky a druha vec je, jak to chape uzivatel. A uzivatel chovani Telecomu hodnoti VELMI spatne......

Bara (14.5.2006 09:18:06)

A pokud si já vzpomínám, tak ExpresKlik měli i v reklamách, takže jakej zkušební provoz? A to jediné, co se podle tebe změnilo - počítání FUP - je taky dost podstatná změna, nemyslíš? Prostě si s námi ČTc vytřel pr*el, to je celé!

Atsepicnu (14.5.2006 19:53:45)

tak tak :)

Míra (19.5.2006 11:49:35)

A v tom je asi právě zakopaný pes! Proč se vůbec muselo měnit počítání FUP z týdenního na měsíční??? Kdyby tohle zůstalo při starém, byli by všichni spokojení, internet by běžel rychleji díky zvýšené rychlosti, po polovině (jak u koho) měsíce by rychlost nespadla na přímo žalostnou a byl by klid. Jaké je odůvodnění toho počítání FUP z týdenního na měsíční??? Proč??? Bylo to někde vysvětleno????

Anonym (19.5.2006 12:11:33)

Firma nemusí vysvětlovat nic.Buď to koupíš nebo nekoupíš,to je základní pravidlo každé ekonomiky.Jsi nespokojený,pořiď si něco jinýho.

Míra (19.5.2006 12:34:33)

Solidní firma jedná se zákazníky jinak, nesolidní firma nevysvětluje nic, to je pravda. Internet jsem si pořídil za jiných podmínek, FUP se obnovoval po týdnu, v případě jako tenhle, kdy to změnili na měsíc by snad vysvětlení nějaké být mohlo. Nebo si to mám vysvětlit, že tou změnou chtěl vyprovokovat telecom své zákazníky k tomu, aby byli nespokojený a pořídili si něco jinýho, jak píšeš? Divná logika!!!

Anonym (19.5.2006 12:52:29)

On to spíš vymyslel nějaký manager, že to bude víc sexy:-)

Míra (19.5.2006 13:14:49)

:o))

Chuta (22.5.2006 13:47:36)

je to tak moc sexy až z toho hodně rychle přechazim na ADSL Bluetone Premium.. uz se těším.. :)

Anonym (22.5.2006 22:43:50)

No nevím, ale zase tak markantní rozdíl mi to nepřijde. Tedy mezi týdenní a měsiční FUP.

Pet (14.5.2006 00:49:57)

Zkus si napsat oficiální stížnost do ČTc, uvidíš, jak tě elegantně odpálkují. Lepší si se žlutými sviněmi nic nezačínat.

Nargon (14.5.2006 01:17:42)

Nelibi? tak zrus smlouvu. A jdi jinam.

Anonym (14.5.2006 09:11:42)

Dobrá rada - pro Prahu, Brno a pár větších sídel. Ale stěhovat se kvůli připojení nemíním.

Nargon (14.5.2006 12:29:52)

Pro ty ostatni. Co bohuzel nemaj na vyber tak se spokojit s tim co mam a doufat ze bude zas nejaka super akce a zlepseni sluzby.

Xspy (14.5.2006 02:24:26)

:) nač si k sakru stěžuješ ? Dva filmy za 1200Kč - to skoro vyjde , platíš za exkluzivitu ;) . Měsíční perioda především zajistí rozumnější vytížení sítě ( jseš stahovač ? Nevíš kdy přestat ? Máš stále stejnou FUP jen musíš lépe počítat ( moc dobře to nejde co :) )? Xpresklik nefungoval , ale neboj dočkáš se jej opět . Nechápu tyhle dialové nedonošence , já platím za své připojení přibližně stejné peníze , na stream při rychlosti 250kbits už mohu zapomenout , ale nevztekám se , možnost volby tu vždy je , tak k čemu tady upozorňovat na svou nenasytnost a schýzu ?

Bara (14.5.2006 09:09:29)

Zase jeden agent žlutého moru! (" Xpresklik nefungoval , ale neboj dočkáš se jej opět .") A nenasytnost a schýza? Podívej se, milý agente Českého Telecomu, o pár kilometrů směrem na západ! To není nenasytnost, to je prostě ten pokrok, který máte v reklamě s Krausem! Až ti tvoji chlebodárci řeknou, že existuje možnost sledovat televizi po internetu (s jiným připojením, než je to vaše, které tady obhajuješ), tak se zase ozvi! Vlastně - můžeš se ozvat dřív, když mně poradíš, jak se mezi vás loajální a dobře placené dostat. Pak taky možná změním názor!

Anonym (14.5.2006 20:17:49)

tak tedy nevim, ale připada mi, ze Bumbës zmenil nick :) pokud ti tve připojení nevyhovuju, pak ho zrus a zacni telecomu konkurovat, udelej ho levneji a lepe, tak jako o par kilometru na zapad.....co ti brani? A co takhle koupit si linku bez FUP s mensi rychlosti nez 4096 ?

Bara (15.5.2006 13:43:43)

O té konkurenci - to je opravdu nabídka hodná inteligentního člověka. Z tebe musejí mít doma radost! Nebo z tebe mají radost tví chlebodárci v ČTc? Ta druhá rada už je lepší. Zkusil jsem to. V sobotu 13. 5. jsem si objednat přes internet migraci z IE Ideal na IE Extreme 512 (co je na tom extrémního, to doteďka nechápu - možná ta cena). V neděli 14. 5. mně poslali mail, že už to jede. Až potud dobrý, ba vynikající! K tomu by kritik nemohl říct ani popel. Jenže : Dneska je 15. 5., a já mám pořád down tak okolo 150 kbps, jako včera, jako předevčírem, prostě od uplatnění FUP. Když jsem tam volal, slečinka něco chvíli hledala a pak sdělila s úsměvem, že "oni to ještě nepřepojili z toho minulého 128/128 na novou rychlost". Takže ono to funguje asi tak, že kancl zareaguje promptně i v neděli - šup, a hned platíš o tři stovky měsíčně víc. A ještě ti pošlou maila. Technici se přece nebudou unavovat - až se jim bude chtít, tak tu změnu udělají, možná. Tak to by člověk zblil! Proto ta přípomínka stavu pár kiláků směrem na západ.

Anonym (15.5.2006 23:49:15)

Předpokládám, že si inteligentní člověk, takže se zamyslíš nad tím, co jsi napsal. A potom my vysvětlíš, proč, když máš mít ještě 128/128 ti ti jede 150?

Bara (17.5.2006 07:56:48)

Předpokládáš správně, tedy doufám. Samozřejmě jsem se s tím nespokojil a ještě jsem napsal mail na technickou podporu. V pondělí 15. 5. kolem 21.30 volal někdo z technické podpory, že už by to mělo jet. A skutečně jelo. Prý aktivovali IE Extreme, na to jsem dostal i mail, ale neodblokovali FUP, která tam byla z IE Ideal. V průběhu 24 hodin to konečně zjistili a opravili. Teď jedu konečně 512/128. Ale že by to muselo stát 15 stovek (IE + hlasová služba, kterou nepotřebuji)? To je desetina čistého průměrného platu! Pak se diví Evropská komise, že je tady malá penetrace broadbandu! Že při 128/128 mně to jelo okolo 150 (down)? To taky nevím, ale předpokládám, že ve své lidumilnosti má ČTc tu FUP nastavenou trochu měkčeji. Nebo ta měření z netu nejsou přesná - to nejspíš.

Anonym (16.5.2006 10:00:48)

a je to skutečně mail o zrealizování změny, nebo jen o zaregistrování požadavku, on se totiž ten mail neposílá jen jeden....

Pet (16.5.2006 20:49:05)

Ona to spíš asi spletla ta slečna než technici. V tomhle případě prostě 512 + agregace = 150. Reklamovat to nemá cenu, ještě řeknou, že to jede moc rychle.

Anonym (16.5.2006 22:43:32)

Když myslíš... Tak ti to asi pojede pořád takhle rychle. Bohužel asi neznám firmu, která má aktivní zjišťování závad u služeb pro retail segment.

ann (14.5.2006 18:56:10)

Stahování filmů a takových kravin si nech ke konci měsíce. Ja to tež tak dělám. Pak ti to pojede pořád rychle. :-)

Mardub (18.5.2006 20:46:49)

Tak co třeba skusit připojení bez FUP jako je od volneho a mimoto nejsem ničí agent já mám sdílený připojení od GTS NOVERA a taky bez limitu Tak zatím ahoj

Bara (19.5.2006 07:41:46)

Už jsem zkusil - IE Extreme 512. Na tom mně vadí jen ta cena! zaplatit 14 stovek jenom za to, že má člověk internet a svobodu se na něm pohybovat, to mně připadá trochu moc. Jinak bohužel nebydlím v Brně nebo v Praze, kde je možno si vybírat. U nás je jen ČTc nebo wi-fi (z té jsem zdrhnul). Brát si připojení od providera, který jemom prodává velkoobchodní nabídku ČTc, to je podle mě pitomost. Technicky je to totéž a nějaké drobné rozdíly nestojí za tu námahu s vyřizováním.

Anonym (19.5.2006 11:49:23)

To je právě ta věčná diskuze, na které se ty dva tábory nemůžou shodnout. 1. považuje za svobodu moct stáhnout třeba 300GB dat. Druhý (třeba já se k němu hlásím) říká, že FUP je pro uživatele ADSL plus a ne mínus. Přitom, i s FUP ti nikdo nebrání stáhnout 300GB dat. Akorát, že tím nebudeš omezovat ostatní uživatele. Máš prostě svobodu výběru.

Míra (19.5.2006 11:57:03)

Neřadím se do žádného z táborů a myslím, že nejsem žádný velký stahovač, mám IE 512 s tou úžasnou změnou FUP z týdne na měsíc a podlední tři čtyři dny v měsíci mi net jede jako šnek. Nechci kvůli tomu přecházet na dražší verzi, ale i tak jsem nespokojený a opravdu nechápu, proč muselo dojít ke změně z týdne na měsíc. Kdyby to zůstalo, jak bylo, lidi by si tolik nestěžovali. Já jsem jinak s tím, co mám spokojený, na to moje stahování by to stačilo v pohodě, štve mě jen ten konec měsíce, protože to je opravdu k uzoufání. Myslím, že je to zbytečný a s tím by bylo dobrý něco udělat - co ty na to "milý telecome"?

Anonym (19.5.2006 17:12:02)

jde jenom o jedno aby jste se nepřipojovali na jedno připojení víc lidí takhle se hezky pohádáte kdo stáhnul víc a je to

Anonym (19.5.2006 15:40:34)

Tak tohle fórum budu muset doporučit lidem z mojí sítě (těm co remcaj že jim to místo 1999kbit jede 1998).... wifina, na jedno AP mám max. 6 lidí (dohromady sdílej vždy 2Mbit)... za 300. Za posledních pár měsíců jsem měl dva výpadky - vypli proud.... Jak to dělám? jednoduše... neziskovka. Kupujeme net hromadně.... propojeno 5 vesnic, hafo klientů... To je lék. Stačí pár nadšenců co se najdou (vždy), stačí obejít sousedy, jeden co tomu trochu rozumí a ostatní se nějak naučí o síť starat sami. Problém nespolehlivý wifiny je rušení a šmajdský komponenty. Sorry za offtopic ale já musel.... Skuste to taky tak. Je vždy lepší sdílet než jít do připojení individuálně....a klidně i sdílet nejrychlejší ADSL.

David (20.5.2006 08:20:27)

Tohle je geniální opatření na vsi, ve městě je bohužel situace trochu jiná...

David (20.5.2006 08:19:14)

Oprav mě, jestli se mýlím, ale ty migrace u ČTc proběhly už docela dávno, ne? Proč tedy nadále využíváš službu s pro tebe naprosto nevyhovujícími parametry? Měl jsi už dávno čas na změnu na něco, co ti bude vyhovovat lépe... Osobně bych volil třeba IE Extreme 2048 a bylo by (já vím, vyjde tě to kapku dráž, ale pokud máš takové nároky na traffic jako jsi popsal - 100GB/měs, tak bych to bral)...

ovečkin (23.5.2006 06:33:00)

já mám FUP 6,5GB za 12 hodin

Anonym (24.5.2006 15:55:19)

respekt