Do diskuse momentálně není možné vkládat příspěvky. Děkujeme za pochopení.
Úvod > Diskuse > Poskytovatelé > Bluetone ADSL Premium od CRA - cekam uz treti mesic

Bluetone ADSL Premium od CRA - cekam uz treti mesic

Merlin (17.5.2006 20:09:53)

Me spatne zkusenosti ... lokalita : Praha 5, jedna z hlavnich ulic pobliz Noveho Smichova ... tedy prakticky centrum. 1) Objednavka odeslana koncem ledna - po ctyrech dnech prisla SMS o doruceni, po tydnu dosel balicek bez jakehokoli vysvetleni - darek za objednani - velmi levny MP3 prehravac, prakticky temer nepouzitelny, cena v CZ IT kanalu 850 kc bez dane. 2) Telecom konecne k 11.3. zmenil telefonni tarif na Telefon Standard. Na Telefon Mini nelze realizovat ADSL. Az potud v poradku. 3) Zacatkem dubna vznesen telefonicky dotaz na CRA, jak to vypada s realizaci. Pry problemy s Telecomem, neprevedl linku na jiny tarif. Kdyz jsem rekl, ze uz mi prislo i vyuctovani za novy mesic a linka je jiz tri tydny prevedena, druha strana se zamyslela, pak znovu prozkoumala svuj informacni system a ze pry doslo k interni chybe, internet pojede 5. kvetna a ze dostanu nejakou kompenzaci. Pak se jeste druha strana ozvala sama, ze pry dostanu mesic zdarma. 4) Zacatek kvetna, opet telefonicky dotaz, jak ze to vypada s realizaci ... pry technicke problemy, neco nefunguje, ze pry to bude koncem kvetna ... ale ze tomu radsi nemam verit, ze az zacatkem cervna ... Ma nekdo lepsi zkusenosti????

Jankop (17.5.2006 21:06:15)

Ahoj Merline, je pravda, že CRA jsou trochu zmatené, ale u nás v Brně jim to v dubnu trvalo cca tři týdny od objednání do spuštění služby. Což není tak zlé. Tedy faktem je, že mám pocit, že o tom, že jsem na webu, ještě ani nevědí :-) Dali mi interval 14 dní, kdy to podle nich Telecom ke mně pustí. Dostal jsem od nich zdarma nový USB modem Siemens A-100-I, který mi sice nevyhovuje, ale je docela slušně funkční. (Za 200Kč bych ho nějakýmu brňákovi střelil a klidně ho laikovi i nainstaluji) A musím říct, že jinak ten web Bluetone šlape perfektně (mám 1024/256 bez hlasových služeb). Jen bych chtěl doplnit, že v současnosti by měl jít ADSL realizovat i s tarifem Telecomu MINI. Musím konstatovat, že za asi 14 dní provozu jsem velmi spokojen. Když vidím, že jsou ISP, kteří se holedbají, že nemají FUP a pak si nechají za každý bajt nad mizernej limit zaplatit, tak zlaťoučký Radiokomunikace. Do teď jsem měl DialUp, účet za duben byl 1202Kč, tak se nemůžu zbavit komplexu, že bych toho měl nechat a odpojit se. No, možná by to webu prospělo :-)

Mag (25.5.2006 15:19:54)

Bluetone premium mám první den,ale zatím vše funguje,tak jak má:-) Jen si myslím,že nastavení modemu a služby bude začátečníkům dělat trochu problémy,protože návod na nastavení služby na stránkách Bluetone není zrovna nejpovedenější.Takže zatím=plná spokojenost!

Q (13.6.2006 13:36:15)

Zavedení Bluetone Premium trvalo celkem 6 týdnů. Nevýhodou je technická placená pomoc. Mně to ze začátku nejelo vůbec, technici byli ochotní, prošli se mnou celé základní nastavení a nejelo to. Viděli, že můj modem je připojen a já jsem nejel. Po několika hodinách jsem objevil, že mám špatně zapojený spliter /filtr vf-nf/. Pak se to rozjelo - tedy částečně. Stále nevidím některé stránky, např. Lidovky, Microsoft. Napsali mi, že "Problém může být v nastavení MTU/MRU, popř. TCP Mss Clamp" - tak nevím, ten návod co s tím provedu, ten návod k modemu vůbec nesouhlasí. Uvidíme.

Jimmy (13.6.2006 16:50:39)

a co mas za modem, ten novej xavi 7722? to mi neudelali radost, ja si to objednal s tim ze dostanu drive dodavanej lucent cellpipe, na kterej mam od znamejch jen chvalu... na tenhle xavi nenajdete na netu ani manual a ani zminku, akorat se mi povedlo vyhrabat datasheet, jinak nic...

Anonym (15.6.2006 11:25:11)

omlouvám se - mimo téma: mě překvapuje jak se pořád řeší problémy s modemama, mám nejobyčejnější Zyxel 600, napájení z USB, připojuju se rychlostí 4096/512 a za rok jsem neměl jediný sebemenší problémek. Dřív jsem měl bezdrát a to bylo furt něco - už nikdy!

Twisp (16.6.2006 07:40:41)

Ja reklamoval cell pipe kvuli spatnymu adapteru, uz tehda me napadlo jestli se nemam na celou reklamaci vy..... a koupit novej adapter. No mel jsem to udelat - pac modem byl jinak ok. Vymenou jsem dostal XAVI 7722r+ nebo jak se ten zmetek jmenuje. S prilozenym strohym navodem jsem nebyl ani schopnej modem nastavit pac vubec neodpovidal tomu co bylo v rozhrani modemu. Rozjel sem to jen na bridge mode. Sem zvedavej az si pritahne pritulka notase jak to pobezi. Ja bych si trouf rict ze nepobezi. :)

Pet (18.5.2006 17:30:03)

Lepší zkušenosti? Si projdi diskuse, větší bordel jsem v žádný firmě neviděl. Jinak na infolince jsou schopný každýmu nakukat cokoli: Vy to ještě nemáte? A já myslel, že Vám to už funguje. - Zpoždění kvůli technickým problémům na straně telekomu. - Předám to kolegovi. - Kolega se Vám neozval? - Na konci týdne to určitě zapojí. - Na konci týdne to určitě zapojí. - Na konci týdne to určitě zapojí.... Takže to chce v zásadě chce mít na pár měsíců nějaký alternativní připojení, pravidelně jim volat a čekat. Když už to třeba telecom zapojí, stejně jim trvá další týden poslat přihlašovací údaje a další týden poslat zařízení.

stancl15 (19.5.2006 11:15:14)

Tak já musím trochu oponovat. 7. dubna jsem poslal objednávku a od 17. května v pohodě jedu. Jsem na P2. A zatím spokojenost. Je to sice krátká zkušenost, ale rychlost zatím stabilně 960, mám 1024. Soused je u Čra asi rok a taky spokojenost.

Stoupa (23.5.2006 20:07:49)

Objednáno 14.9.2005 - zapojeno 18.1.2006. (Praha - Karlín) V tý firmě vládne neuvěřitelný zmatek. Jinak kvalita linky je vynikající. Vyplatilo se to čekání. Vyzkoušel jsem před tím 4 operátory a toto je konečně použitelné.

Anonym (24.5.2006 10:28:44)

Ja sem teda premium objednaval uz kdyz zacinal o minulych prazdninach ale bylo to u me tak ze rekli mesic a trvalo to mesic.

Makro (24.5.2006 22:09:57)

Mě to Bluetone rozchodil od objednávky do měsíce a bylo to úplně bez problémů. Připojení chodí skvěle. Akorát jsem si naběhnul s modemem, protože jsem se těšil na ADSL i pod Linuxem, a ten co byl v akci zdarma mi pravděpodobně pod tímto OS nepůjde...

vths (28.5.2006 21:49:31)

pozor na Bluetonem dodavany modemy zn. Lucent - CELL-22A-FX-CZ a to konkretne Factory ID: F - ty jsou totiz celkem vesmes vadne a nejde se s nimi pripojit... Jsem jak vul porad otravoval, ze se mi nelze pripojit, az jsem z jejich techniku konecne po 14 dnech vypacil tuhle informaci - to je SERvis, co? Ze by se obtezovali treba tyhle verze od zakazniku stahnout zpatky a pri problemech je ROVNOU informovat o tyhle zalezitosti, to ne.

platfusák (28.5.2006 22:46:36)

Uvnitř Bluetonu mají docela dost guláš, no představuju si asi jako v každý expandující firmě zavalený poptávkou a dotazama "kdy už to zavedete taky v XYZ? vždyť jsou tu už celý dva zájemci a jsme skoro pupek světa!". Je otázka jakou část z těch zmatků má na svědomí úmyslná neochota a nesoučinnost Telecomu nebo jiných ISP od kterých se odchází (snaží se odchody ke konkurenci natolik znesnadnit a zkomplikovat, aby od toho některý slabší povahy odstrašili) a za co si můžou Radiokomunikace samy. Pokud budu mluvit z vlastní zkušenosti, loni v létě jsem se dozvěděl: "až budete mít vše dořešeno a ukončeno u stávajícího ISP, a objednáte, potrvá to asi 15 dní u Telecomu (počítejte ale i tři týdny, oni se moc nepřetrhnou) a až nám to předají, nám to pak trvá čtyři dny". A i když mě držel dlouho paradoxně právě ten opouštěnej zhrzenej ISP, stalo se. Od převzetí linky Telecomem k technickýmu šetření mu to trvalo 15 dní a po předání Bluetonu 4 dny. A jelo se.

Merlin (5.6.2006 20:17:22)

Pokracovani: Tak dnes jsem zjistil, ze vlastne od zacatku neudelali VUBEC NIC! Dozvedel jsem se, ze mi pry byla poslana smlouva na prestup na tarif Bluetone 2006 (samozrejme jsem posilal smlouvu na puvodni bluetone, v te dobe zadny tarif 2006 verejne neexistoval). Smlouva se pry nekde zatouala a az budou mit podepsanou smlouvu, tak od te doby to trva ty slibovane tri tydny ... takze za TRI MESICE vysledek CISTA NULA.

Anonym (5.6.2006 20:19:37)

no vsichni tady pisou "vydrzet!!!!" pak to pry stoji za to

Painkiller (5.6.2006 20:28:22)

to jsem zvědav, jestli to bude stát zato a překoná to moje představy, já mám totiž v tomhle docela VELKOU představivost :)

Anonym (5.6.2006 20:38:52)

no, tak ber to jako mnohem lepsi nez je Zlutej mor....... nevim, jestli to unse 1 TB dat / mesic ..... :)

Pet (6.6.2006 00:40:10)

To je u nich naprostá klasika. U mě taky zmrvili co mohli. Jen ten inet od nich chodí, jinak katastrofa.

Anonym (6.6.2006 10:28:29)

Pořád lepší takto, než obráceně :-)

Cassper (6.6.2006 12:58:35)

Tak co se mě týče, tak se zřízením mám pozitivní zkušenost. Teda nechci to zakřiknout, Telecom mě má k ČRa přepojit zítra :) Ale u mě to trvalo ten měsíc jak slibují. Sice na začátku jenom deset dní trvalo než moji žádost začali na ČRa zpracovávat (vím to že už ji tam měli, potvrdil mi to operátor, ale prostě jenom se na ni ještě nedostalo), ale potom to šlo na technický šetření do Telecomu, zpátky ČRa, ještě nějaký blbosti, přišel balíček s modemem, volali mi operátoři že na email posílají hesla a zítra to "snad" pojede :) Je sice fakt že jsem tam každej tejden "pro jistotu" volal jak to postupuje, ale celkově spokojenost.

Cassper (7.6.2006 17:15:53)

Tak abych to doplnil, tak teď už upravdu jedu. A rychlosti nádherný :) Takže ČRa drží slovo, jenom jim musíte asi dělat trochu policajta za zády, ale výsledek stojí za to :)

Painkiller (9.6.2006 19:36:01)

Tak jsem se konečně taky dočkal, a musím říct, že zatím hodně velká spokojenost ,pingy 16ms na .cz, rychlost drží skoro pořád 960 kbit/s (Varianta pochopitelně 1024kbit/s), Bedár, Crha a spol. takhle má vypadat internetové připojení! Sbohem TELEčum a neVOLNÝ... YO!

Anonym (16.6.2006 11:14:34)

Tak ti nevim :) M?ám telecom a pingy na .cz kolem 7ms :)

Anonym (14.7.2006 10:05:39)

Pokud jsi v agregacnim bodu praha a pingujes na server pripojenej do site telecomu tak je to tejoretycki mozny.

Nargon (14.7.2006 10:14:57)

Nebo rovnou pinguje agregacni bod :D

Anonym (16.6.2006 00:01:57)

taky jsem objednal sluzbu Premium a tady je male info ktere jsem si precetl dneska. Služba Bluetone Premium ADSL bude na uvedené telefonní lince dostupná po datu 30.6.2006. Pred tydnem to bylo 15.6. Zase prodlouzili termin. Takze ted uz vim ze do 30.6. to urcite nebudu mit, moc prima :/

Anonym (16.6.2006 10:03:51)

Napodobne :( ...30.4, 15.6, 30.6, ale zahlidl jsem tento tyden technika od Ctc u skrine, mozna ustredny, takze se "neco" ocividne deje.

Anonym (16.6.2006 14:29:47)

Proste si pockas, ja tam mel od dubna, pak od kvetna, pak 15.5., potom cervna, potom 15.6., no a kupodivu, od 1.6. uz to najednou funguje, takze uz se to konecne vyrizuje a snad do zacatku cervence bych moh byt ready..

me (16.6.2006 15:51:44)

ja mam bohuzel s CRa jenom spatne zkusenosti. BT Angel: drahe, pomale, velmi kolisava kvalita pripojeni, nastesti uz nejaky ten cas nemam. DSL: po nekolika dlouhych tydnech cekani a dezinformaci ze strany CRa jsem objednal sluzbu u CTc, za tri dny jsem to mel zprovoznene. jinak jsem si bohuzel take v praxi overil, ze u CRa jsou lide vetsinou vstricni, ochotni, ale bohuzel je to maximalni chaos, ve kterem nikdo poradne nevi co kdo vi a kde je dostupna jaka informace, pripadne do ci kompetence to patri.

phil (22.6.2006 23:01:59)

Jsem spokojený-služba jak ma byt.Zadost o zrizeni+vypoved Telecomu jsem zaslal 9.5.,5.6. prisla odpoved Telecomu,ze mi ukonci provoz 22.6.Predevcirem dosel modem+mail od CRa a dnes jedu od nich.Takze jen chvala .......

Anonym (3.7.2006 23:38:43)

ANO! BRZO! Služba Bluetone Premium ADSL bude na uvedené telefonní lince dostupná po datu 15.7.2006. SUPER! Nejdriv to bylo 30.5., pak 15.6, potom 30.7., ted 15.7.... Do konce roku by to mozna mohli nainstalovat! Poslal jsem jim STORNO objednavky, at si delaji srandu z nekoho jineho!

Atsepicnu (4.7.2006 17:45:22)

kde si pls zjistil kdy bude dostupnost?

Anonym (7.7.2006 09:20:53)

http://www.bluetone.cz/main.php?pageid=672 no a do policka napises svoje tel. cislo kde ma byt zrizene premium ADSL

hogofogo (9.7.2006 17:51:14)

to je prav eten omyl tenhle checker je naprd pokud chcete vedet jak to vypada ve skutecnosti tak jedina zarucena cesta je napsat nekomu do CRA kdo vic co a jak se bude nebo nebude delat a kdy tzn osvedceny kontakt m.rysavy@cra.cz pokud mate nejakej dotaz nereste to pres call centrum kde se dozvite prd ..pak nebudete psat takovy kokotiny jako ze proc to jeste neni a ani nevite kde je problem ..

Honza (8.7.2006 08:12:37)

jojo, přesně to samé... asi budu litovat, protože jsem si nechal zrušit k 30. září současné adsl a chtěl jsem premium... s timhle přístupem tam bluetone bude v prosinci.

Anonym (8.7.2006 15:11:32)

V podstate to same, jen s tim, ze uz tam nemam datum a mam podle jejich webu sluzbu dostupnou od 30.6., avsak nic se nedeje, tak jsem jim aspon napsal, kde to vazne ;)

Roddie (10.7.2006 11:12:01)

Olomouc, s připojením jsem problémy neměl, linku zprovoznili hned jak ji ČTc odpojil. Ale ta šílená anabáze telefonátů kvůli kvalitě připojení, závadám na modemu, problémům s reklamací, ta stojí za to. Mám tu někde jiný příspěvek: Bluetone - ADSL Premium nightmare

Anonym (15.7.2006 15:06:22)

kua a proc si beres v Praze dsl????

kernel (16.7.2006 10:40:02)

U me to trvalo 2,5 mesice. Ale to je tim ze mi Nextra blokovala linku tak jsem je za to nafreovku zazaloval u Obvodniho souudu s ex offo. No ale mesic me blokovala Nextra a 0,5 mesice nad plan to trvalo CRa. Maj v tom neskoutecny bordel. Delame pro ne outosourcing (www.vegacom.cz) a vim jak se jim nechce za cokoli platit. Navic maj Office 97 a SAP z r. 2000 a to 1/2 fa neumi anglicky. Ale konec haneni, na poli xDSL poskytuji tu nej sluzbu v ramic zakonu CR. No proc DSL se pta pan chyrtej? CATV ke me nevede(P-3), FTTH (Netbox,802.cz) bud konci na P13 a nebo je dostupna jen 512Kbit. No a WiFi za litr nechci uz ani videt, jsou tu 3 poskytovatele a nejnizci ping na chello.cz ci seznam.cz je 350ms kdyz je penke , packet lost kolem 15%. No a GPRS/UMTS je uplne mimo misu, tak co mas ty blbe?