Do diskuse momentálně není možné vkládat příspěvky. Děkujeme za pochopení.
Úvod > Diskuse > Technické otázky > Zase ten Sagem 840 :-(

Zase ten Sagem 840 :-(

zoufalá (19.6.2006 12:03:58)

Ahojky, od 13.6. mám problém s ADSL od Českého Telecomu. Mám OS W98 a Sagem 840. Když dám připojit, ověření jména a hesla proběhne v pořádku. normálně se mi načte stránka, ale asi do 2 minut mi to hlásí: Byli jste odpojeni od počítače ADSL, chcete opakovat připojení? Když dám ano, hlásí to: Nebyl rozpoznán oznamovací tón. Když třeba 5 minut počkám a znovu se připojím, zase to samé, chvilku net běží a pak zase konec :-( Volala jsem do Telecomu, tam mi to konečně po 20 min. zvedli a poradili, ať zruším dslmon po spuštění, to jsem udělala, ale nepomohlo to :-( Už nevím, co bych s tím mohla udělat. Neporadí někdo? :-)

Anonym (19.6.2006 12:13:26)

Koukni se na stav diod v okamziku kdy ti to spadne. Jestli ta leva zhasne tak je to ruseni na lince a volej 800 184 084. Jestli zhasnou obe tak je to v HW PC, nedostatecne napajeni USB a jestli stale sviti obe tak je to spise chyba v SW PV, viry a pod.

JOE (19.6.2006 22:26:22)

Když si ten DSLMON zase spustíš, klikneš dvakrát na trojúhelníček v pravém dolním rohu (ikonka toho DSLMONitoru) a zmáčkneš klávesy ALT a D, tak si můžeš v tabulce přečíst kvalitativní parametry linky (advanced), zvláště důležité jsou hodnoty Margin pro download a upload. Pokud jsou menší než řekněme 13db, je kvalita linky špatná a je potřeba buď snížit rychlost nebo vylepšit vedení (ať domovní rozvod, nebo přívod od ČTc). Pokud jsou hodnoty někde kolem 20 db je to OK a chyba bude spíše na straně PC.

Anonym (20.6.2006 09:51:29)

Vyhoď ten šmejd a kup si pořádný ethernetový ADSL modem/router!!! Problémovější hardware než Sagem 840 snad ani neexistuje...

zoufalá (20.6.2006 12:34:20)

Šmejd to asi je, jak to tak tady čtu :-), ale vyhazovat ho nebudu, 9 měsíců mi moc dobře sloužil, to jen teď měl nějaké divné období :o)

Anonym (20.6.2006 13:55:31)

Tak ho daruj nepříteli! :-) Sagem sice někdy s některým počítačem může i fungovat, nicméně je to opravdu vyjímečně nespolehlivý, problémový a hlavně ZÁLUDNÝ modem. Jestli si chceš užívat bezproblémový internet, tak si opravdu pořiď ethernetový modem/router - správně ho nastavíš a můžeš na něj zapomenout. Mimochodem, jaký používáš firewall, antivir a antispyware ??? Aktualizace W98 máš ???

Tom (20.6.2006 10:13:05)

Přečti si debatu o Sagemu, na této stránce (momentálně je hned nad Tvojí), a myslím, že není co dodat!

zoufalá (20.6.2006 12:30:10)

No tak se to už asi vyřešilo, vytáhla jsem kabel z modemu a zase zandala, a spojení vydrželo 2 h a asi by vydrželo i dýl, ale šla jsem spát :o) Ale stejně je to nějaký divný, kabel z modemu jsem vytahovat už zkoušela a nešlo to, včera asi bylo dobré postavení hvězd :-))) Děkuju za odpovědi.

Tom (20.6.2006 12:45:56)

Přeji Ti pevné nervy se Sagemem a až Ti rupnou,tak na něj prostě šlápni a kup nějakej lepší.

zoufalá (už nejsem :-) (20.6.2006 13:45:34)

Děkuju za radu ;-)

Atsepicnu (20.6.2006 15:49:48)

mam ten samej modem a celkem v pohode, nejdelsi pripojeni je prez 48 hodin (http://p37r.ic.cz/pwnage.jpg) taky sem diky tomu zjistil, ze windowsy po uplynuti 24 hodin pocitaji prenesena data znovu...

Gamia (2.6.2007 22:07:25)

jj ale to neni windowsama ale zmenou ip, kterou windowsy chapou jako zmenu pripojeni