Do diskuse momentálně není možné vkládat příspěvky. Děkujeme za pochopení.
Úvod > Diskuse > Technické otázky > ADSL a router

ADSL a router

Tommy (16.2.2004 00:19:46)

Ahoj, stojím před úkolem nasdílet ADSL mezi dva počítače - aktuálně ADSL běží jenom na jednom z nich přes modem ADSL SpeedTouch Home, který v sobě nic dalšího (např. router) myslím nemá. Takže myslím že nejlepší bude prdnout mezi modem a ty dva počítače switch, což zase není až taková investice. Otázka je který? Zatím jsem našel jenom jeden u kterého je tady v diskusi potvrzeno že to s ním funguje - SMC Barricade 7004VBR, a ani není moc drahý (1600 včetně daně). Vlastně tady (http://www.ace-s.cz/modules.php?name=News&file=article&sid=43) jsem našel ještě čtyři modemy, ale oba DLinky jsou wireless, Ovislink IP 2070 je už moc velký (7 portů) a o Ovislinku 1104AR se mi nic zjistit nepodařilo. Čili mám vlastně dvě otázky: 1) Existuje ještě nějaký router u kterého by bylo ověřeno že to funguje? Vím že musí umět PPTP a rád bych aby uměl DHCP. 2) Nějaké rady abych si nenaběhl?

Tang (16.2.2004 09:00:17)

Zkus 3COM 3C857-ME, OfficeConnect Cable/DSL Gateway. Mam ho odzkouseny a beha bez problemu. Je 4-portovy navic ma Gateway. stoji cca 2.800,- s DPH 22%.

Anonym (16.2.2004 13:42:59)

ten 3com mam doma a je v pohode, ale ten barricade ti staci taky, IMHO to je router, ne switch, a kdyz napises na diskuzi UPC (adresu nepamatuju, neco jako portal.dkm.cz nebo tak nejak) tak ho tam nekdo prodava za 1000,- (novy) akorat maji nejake poruchove zdroje, a trosku slabsi firmware nez ten 3com, ale jinak jsou v pohode z modemu potrebujes akorat ethernet vystup na ten router (cili pozor na USB modemy)

Tommy (17.2.2004 01:02:45)

Hmmm, ten 3COM nevypada spatne a kdyz to porovnam s tim SMC (ktery umi v zasade to same) tak zase neni o tolik drazsi. Co znamena "maji nejake poruchove zdroje"? Firmware by snad uz nemel byt problem - jak jsem koukal tak ve foru toho UPC se to resilo a zaver byl ze staci upgrade prave toho firmware a je to v pohode.

Anonym (17.2.2004 23:45:21)

hodne uzivatelu (relativne hodne) reklamovalo napajeci zdroj u toho SMC , a obcas se seknou

Anonym (17.2.2004 23:46:17)

akorat ten baricade koupis za 1200 to je polovina 3 comu

cruela.devil (28.2.2004 21:02:44)

Byla jsem nedávno postavena před stejný problém, ADSL na jednom počítači a jak připojit druhej. Router se nám kupovat nechtělo. Já sice nejsem žádnej odborník přes PC, ale nakonec jsme je propojili přes síťovku a přemostili internet. Funguje to skvěle a žádná velká investice to nebyla.

Tommy (28.2.2004 21:11:44)

Nerozumím pojmu "přemostili" Internet. Je mi jasný že bych mohl do jednoho PC dát dvě síťovky a použít ho jako proxy, ale to má několik nevýhod které se mi nelíbí. Hlavně jde o to že ten jeden počítač by musel být stále puštěný, a to nechci.

ind (1.3.2004 21:46:47)

Mám Trust 340speedshare webstatin . Je ti k dispozici za 1500Kč. Podivej se na odkaz http://www.trust.com/products/product.htm?artnr=13602