Do diskuse momentálně není možné vkládat příspěvky. Děkujeme za pochopení.
Úvod > Diskuse > Technické otázky > Siemens A-100, jak zlepšit stabilitu?

Siemens A-100, jak zlepšit stabilitu?

Biges (4.7.2006 18:36:12)

Zdravím, mám USB modem Siemens A-100-I, který je rozhodne lepší jak Sagem šmejd od Telecomu (skutečný odpad, ani jako těžítko se to nedá použít). A-100 funguje docela dobře, ale přeci jen se občas vypojí. Máte nějaká doporučení, jak zlepšit stabilitu? Je nějaký skrytý konfigurační nástroj? Současná stabilita nezávisí na zapojení / používání jiných USB zařízení, deska je VIA KT-600 s asi dva měsíce starými ovladači. Mým poskytovatelem jsou Radiokomunikace (Premium, doporučuji). Díky

Anonym (4.7.2006 18:46:50)

Siemens daval Telecom taky a Sagem je vyrazne lepsi a spolehlivejsi. BTW: Siemens Czech se k tomuhle modemu odmita znat

Atsepicnu (4.7.2006 19:17:58)

no ja mam sagem a krome problemu s pripojenim zadny nejsou. Po tom co se pripojim je ot absolutne bez problemu, nejdelsi pripojeni trvalo neco prez 50 hodin

Anonym (9.7.2006 00:36:59)

A opět pán Atsepicnu - ty máš koukám doma všechno :) Před časem jsi tvrdil, že máš připojení přes Carneval - to ti jede se Sagemem? :)

Nargon (9.7.2006 11:01:30)

Co ty vis, treba ma pripojeni 3. Carneval, adsl se sagemem a jeste wifi. V dnesni dobe, kdy muze pripojeni vypadavat je to nutnost :DD

Biges (4.7.2006 20:45:44)

Děkuji vám oboum za reakce, jen je smutné, že se netýkají toho, co píšu. Všude kolem je spousta prostoru pro volnou diskuzi, tak prosím další přispěvatele, aby se drželi mého dotazu.

Anonym (4.7.2006 21:06:18)

Dobra, tak tedy k veci. Existuje jen jeden zpusob jak zvysit stabilitu, vyhodit ten kram, koupit Ethernetovy router a je vse stabilni az az

Biges (5.7.2006 02:14:10)

To je skutečně *blbá* rada, neodpovídá tomu, nač se ptám. No co čekat od "Anonym", že?

Anonym (7.7.2006 07:17:19)

Je to ale jedina funkcni rada

gadhi (8.7.2006 06:51:29)

mám náhodou taky desku s chipsetem VIA,ale KT 400,stejný modem jako ty,takže problém může být i v desce..(např.při zapojení USB flash disku mi to spadne,nebo i bez zjevného důvodu).Jak už tu někdo psal,je docela možné že to souvisí i s ovladači(grafika,deska,USB).Už mi to kdysi takhle padalo,ale záhadně to přestalo,teď zase:)Zkus jiné ovladače,ale nejlíp novou instalaci woken,na kterých budeš mít jen základní ovladače a internet.Tzn.dvoje wokínka,jedny na internet a druhé na cokoliv jiného.Občas totiž změním ovladače na grafiku atd..takže to může být jeden z problémů.

jankop (4.7.2006 22:01:10)

Co myslíš tím, že se občas odpojí? Než jsem ho nahradil routerem, tak se odpojoval pouze, když jsem vypnul počítač. Po zapnutí nebo restartu PC sice trvalo cca 2-3 minuty než se spojil, ale pak prostě byl připojen. Jakou verzi ovladačů používáš?

Biges (5.7.2006 02:16:06)

"Co myslíš tím, že se občas odpojí? Než jsem ho nahradil routerem, tak se odpojoval pouze, když jsem vypnul počítač. Po zapnutí nebo restartu PC sice trvalo cca 2-3 minuty než se spojil, ale pak prostě byl připojen. Jakou verzi ovladačů používáš?" Občas, i když dost málo, je prostě najedou vypadlé spojení, zmizí ikonka označující internetové připojení v pravém dolním rohu. Modem normálně bliká. Pro znovupřipojení je nutno čekat lár minut, popřípadě vypojit a zapojit USB kabel, tedy modem resetovat.

Anonym (5.7.2006 06:58:44)

Hmm, tak to je teda o moc lepsi nez Sagem, kterej dela to samy.

Anonym (5.7.2006 20:03:26)

Anonym (6.7.2006 19:10:37)

Obcas? Podle toho co rikas jsi mel Sagem a vypadaval ti. Siemens se chova stejne? Mas to pres splitter? Kdyz ano, zkus splitter na chvili odpojit a zapojit modem naprimo do zasuvky jednim kabelem. Kdyby to delalo stale, pak by se nabizely 3 mozna reseni. 1... Mas vadny modem (popripade USB konektor, kabel atd) - vymenit 2... Porucha je na lince (nestabilita linky, stane se) - zavolat na technickou podporu a nechat ji prosetrit 3... Porucha je primo v ustredne (coz taky nezjistis) - zase zavolat na technickou podporu 4... Porucha je v PC (viry, konektor, nekompatibilni ovladace, pricemz posledni ovladace nemusi nutne znamenat kompatibilitu) - zkontrolovat, projet antivirem. Zadna skryta nastaveni neexistuji, zvlast u USB modemu. Pokud rikas, ze Siemens A-100 je lepsi nez Sagem Fast, nemas pravdu, Siemens je horsi. Jinak vrele doporucuji Ethernetovy modem (Alcatel SpeedTouch, Xavi ...), ale kdyz je porucha na lince bude to vypadavat stejne, takze prvni vec zapojit naprimo a kotrolu PC, druha volat technickou podporu. Uplne nejlepsi by bylo, kdybys mel moznost odzkouset nejaky Ethernetovy modem na svoji lince.

Chuta (9.7.2006 17:17:10)

no je sice fakt, ze s ethernetovym modemem to bude vypadavat stejne, ale ten se aspon automaticky znovu pripoji...

Chuta (9.7.2006 17:20:40)

a navic: pripojeni se proste nekdy cas od casu samo od sebe odpoji. s tim se neda nic delat. proste nejruznejsi nahodny ruseni nejde nijak eliminovat. takze rozhodne nemusi byt vadny modem, spatna linka nebo ustredna...

Anonym (9.7.2006 23:53:15)

Neco takoveho jako samovolne odpojeni neexistuje. Svadet to na chronicky zname "ono samo" neni reseni. Pokud neni problem v PC, na lince, ustredne ani v modemu, pak to nevypadava. Proste ne. Pracuju v tomto oboru jiz dlouhou dobu a rikam, ze tyto problemy se stabilitou jsou resitelne. Rikat "ono se to odpoji" se nenosi ani v Telecomu (dnes uz Telefonica) , tam se aspon ta linka prosetri, vymeni ti modem, v nejhorsim prijede technik. Kazdopadne by se to pak melo na Radiokomunikace nahlasit, at to radsi presetri. A kdyz ti pak reknou, ze je nestabilni linka a bude to vypadavat, tak to vypadavat bude :-(, ale aspon vis v cem je problem.

Chuta (10.7.2006 17:50:36)

rek bych ze prece jen jsou pripady, kdy to uplne nezalezi na modemu, PC, lince, ustredne.. ted me sice zrovna napada jen jeden priklad.. je pravda trochu bizarni, ale nevadi. :) pokud vam treba v blizkosti vybuchne atomova bomba(coz, jak osobne verim, se vam deje denno denne), tak spojeni spadne urcite(a neni to tim, ze ustredna, PC, linka, modem, ba i uzivatel se vypari, ale spis diky EM impulsu...) .. no nic. to byl jen takovy napad.. :)

Anonym (10.7.2006 23:15:56)

No máte pravdu. Spadne. Ale ne samo. Spadne kvůli něčemu:-)

Chuta (11.7.2006 10:58:34)

nikdy jsem netvrdil, ze to pada bez priciny. jen ty priciny jsou tak nahodne a neodhalitelne, ze to vypada jako kdyz to spadne samo od sebe. ale ten muj minuly priklad.. to je dost urazka nazyvat to "kvuli necemu".. myslim ze by si to spis zaslouzilo "kvuli !!!NECEMU!!!" .. :)

Anonym (11.7.2006 11:06:15)

No to právě že ne. Copak jaderná bomba produkuje nic? Ale aby jsme se vrátili k původnímu tématu. Samozřejmě, jsou okamžiky, kdy prostě nevíte. Slyšel jsem vyprávět o tom, že jednomu zákazníkovi padala synchronizace vždy, když kolem projela tramvaj jednoho konkrétního čísla. Ostatní mohly jezdit v pohodě, ale tato jedna to vždy shodila:-) Ale většinou, tak na 99% platí to, uvedené výše.

Anonym (6.7.2006 19:33:20)

Otázka: "Siemens A-100, jak zlepšit stabilitu?" Odpověd: "Výměnou modemu, za ethenetový."

Anonym (7.7.2006 07:57:59)

Měl jsem stejný problém asi 1 rok, zkoušel jsem všechny možné rady,tipy, fóra, měnil konfigurace, modemy i základní desku. Pomohla mi nakonec náhoda. Při posledním reinstalu Windows XP jsem zapomněl nahrát nové ovladače grafické karty a připojení šlapalo bez problému a hlavně nepadalo. V tu chvíli jsem ještě netušil kde byl problém, asi po 14dnech jsem doinstaloval nové ovladače grafiky a problémy s připojením se okamžitě vrátili takže jsem je odinstaloval a vrátil se ke starým ovladačům. Takže nakonec jsem spokojenej i s USB MODEMEM i když na něj hodně lidí nadává

Anonym (7.7.2006 08:29:05)

Ještě bych k tomu chtěl dodat že po odistalování těch ovladačů mi to ještě hned nešlo, přes obnovení systému jsem vrátil stav k datumu kdy tam ještě byly ty staré ovladače. Ty nový ovladače tam něco změnili (nevím co) a samotným odinstalováním se to nevyřeší. Nejsem žádnej profesionál ale mě to pomohlo.

Anonym (9.7.2006 11:08:24)

Určitě bych ti doporučil ethernetový modem, např. ZxXEL660, který u telecomu máš za 1070,-. Pokud budeš chtí ušetřit, doporučuji koupit onen opovrhovaný Sagem. Je o hodně, opravdu o hodně lepší, než Sie A-100.

Chuta (9.7.2006 17:18:50)

dobre. pripustme na chvili, ze je skutecne lepsi. ale to je takovy dost nicnerikajici. v cem je lepsi? v cem je siemens horsi?

Anonym (10.7.2006 08:27:16)

Siemens než Sagem? Mnohem horší detekce signálu, nestabilita připojení - Sagem je v tomhle mnohem lepší. Navíc u Siemense skončila podpora už dávno, na Sagem se stále vydávají nové verze ovladačů. Sagema můžeš použít na MacOS, Linuxu - pro Siemens prostě nejsou ovladače.

Anonym (18.7.2006 12:42:28)

tak nevim, tento modem pouzivamt take a zcela bez problemu, pripojeni rychle, vypadky zadne...