Do diskuse momentálně není možné vkládat příspěvky. Děkujeme za pochopení.
Úvod > Diskuse > Technické otázky > Připojení mi po dvou dnech s novým modemem spadne a nechce se připojit

Připojení mi po dvou dnech s novým modemem spadne a nechce se připojit

Mercedes595 (8.7.2006 20:26:02)

Mám problém. Asi před dvěma týdny jsem si pořídil IE Ideal s modemem D-link DSL-362T. Jelikož jsem byl do té doby zvyklí pouze na vytáčené připojení, byl jsem připojen dva dny v kuse. Druhého dne se mi začal modem odpojovat a připojovat, pořád psal že připojení k internetu je omezené nebo není a ten po... modem nebyl schopnej udržet spojení ani na tak dlouho, aby se otevřel google v exploreru. když vypojím modem tak na hodinu ze zásuvky, tak je pak schopnej bejt připojenej kolem dvou hodin. Tedy jsem onen modem reklamoval, s tím že se přehřívá, a oni mi zatím daly ten samej. Inu vytrestán, připojil jsem ho přez USB a jel asi den než se odpojil. Pak jesm ho připojil přez Ethernet a to jel zase kolem dvou dní. Neví čím to je. Je to počítačem (SW/HW)? Nebo modemem? Ale je to přece už druhej. Nebo linkou? Prosím pomoc. Telecomácký technici nevěděli cvo s tím. Prosím prosím pomoc.

Anonym (8.7.2006 23:41:36)

Mas vycerpanou NAT tabulku

Anonym (9.7.2006 00:47:55)

JJ, tim to bude :) D-Link362T neNATuje. :)

Anonym (9.7.2006 06:35:14)

No, 362T je takovej paskvil ze NATUje, i kdyz se tvari jako Bridge

Mercedes595 (9.7.2006 10:09:00)

Takže co mám dělat s plnou NAT tabulkou - ať už to je co to je?

quueg (9.7.2006 10:56:48)

1) Tou NAT tabulkou to nebude, tomu nevěřím :) 2) Pročti si pár diskuzí. Zjistíš, že hodně telecomáckých techniků sem přispívá - ke cti jim budiž to, že neradí úplný kraviny. 3) Podle popisu problému to vypadá, že bude problém mezi síťovým rozhraním PC a modemem - takže pokud to pořád padá - i po výměně modemu a zapojení přes USB, bude to nejspíše SW problém. Způsobovat to může třeba firewall. Univerzální radu neznám, pokud někdo nestřelí od boku a netrefí se do černého, budeš muset použít metodu pokusů a omylů. Zkus se rozepsat o okolnostech kdy k "zaseknutí" dojde - jaké progamy jsou spuštěné, jakým způsobem je využité připojení, jaké opužíváš zabezpečení... Třeba někoho napadne něco konkrétního.

Anonym (9.7.2006 00:49:27)

Koukám sis někde něco přečetl a teď děláš chytrýho. Můžeš být kontrétnější s tou vyčerpanou NAT tabulkou (která u modemu běžícího v režimu bridge nehraje žádnou roli)? lol.

JOE (12.7.2006 23:57:00)

Krásná češtinka, jazyk to rodný.... K věci - dle popisu to vypadá že síťové rozhraní PC nedostane přidělenou IP adresu a proto píše že je připojení omezené. Otázkou je, proč nedostane IP adresu. Jelikož tento modem používá ZIPB a po spojení na Internet předává počítači veřejnou IP, může to být i problémy s linkou. Jaké svítí diody na modemu, když Internet nefunguje, jaké jsou parametry linky (Margin upstream, downstream) ? Často také pomůže u tohoto modemu nastavit bridge mód a IP adresu nastavit na PC staticky.

Anonym (13.7.2006 00:08:58)

A to PPP navážete potom jak?

Nargon (13.7.2006 00:24:58)

PPPoE nastesti PC dokaze navazat. pokud je to jine, tak bohuzel a musi vam stacit ZIPB a navazovani spojeni z modemu.

JOE (14.7.2006 23:32:16)

V PC se vytvoří nové spojení k síi, ve WIN XP je už client PPPoE implementován a nastavuje se to jako spojení pomocí širokopásmového připojení. Tedy v síťových připojeních si musíš vytvořit nové a vybrat správně parametry. Už to tady bylo několikrát popisováno.

pajus (13.7.2006 07:18:48)

modem se zahřívá běžně, musel by ses upálit, aby to něco signalizovalo :) stává se mi to dost často. když běží jede dobře, pokud spadne, pak už padá pořád a jediné co pomůže je vypnout PC, vyponout modem z elektriky a hned pak to můžeš znovu rozjet, pak ale trvá asi 5 minut synchronizace než budeš moct pracovat. druhá věc je pokud máš SP2 a stahuješ torrenty nebo P2P ve velkém počtu. tak to po čase vždycky spadne a musíš proces opakovat

Anonym (15.10.2007 20:23:40)

mám stejnej problém, modem mám asi tak rok a 1/2, dřív mi nepadal, začalo se to stávat až nedávno, všechny diody svítěj tak jak maj a status bliká. Mám dojem že se ten modem přehřívá, páč když spadne, tak neni možno se dostat ani do nastavení přes prohlížeč, a když na modem sáhnu, tak je horkej, vždy ho vypojím ze zásuvky a nechám vychladnout, pak je vše ok, ale jakmile spadne jednou a já ho nenechám vychladnout, tak to padá furt dokola.

ls (16.10.2007 21:54:51)

ja prehrivani u modemu vyresil polozenim na case (kov to pekne bedny to pakne chladi) -> no problem (jinak mam 360T)