Do diskuse momentálně není možné vkládat příspěvky. Děkujeme za pochopení.
Úvod > Diskuse > Technické otázky > P2P a vypadavani site...

P2P a vypadavani site...

JirkaN (13.7.2006 14:30:12)

Ahoj, potreboval bych poradit.. Mam Internet Expres od telecomu 512/128 bez FUP a modem XAVi 8122r. Pripojeni sdilim v ramci domaci site asi s 3 uzivateli. Kdyz pustim klienta torrentu (utorrent) tak vsem spojeni cca kazdych 20 minut vypadne a trva asi minutu nez se znovu obnovi.. To dela stahovani pres P2P site alespon pres den nepouzitelnym.. Kdyz uz telecomu platim nekrestansky penize za pripojeni bez FUPky tak bych ho rad vyuzival asopn naplno.. dik za radu

pajus (13.7.2006 14:39:15)

zkus zjistit kolik máš současně spuštěných souborů na stahování, popřípadě tví další spoluúčastníci máš XP s SP2?

JirkaN (13.7.2006 15:11:34)

XP i SP2 mam. Soucasne bezi vetsinou jenom jeden torrent klient, ICQ a Firefox na vsech pocitacich ale to by snad vadit nemelo.. V utorrentu sem nastavil max. pocet vsech spojeni na 100 a NAT tabulku sem rozsiril na tech 512 zaznamu.. Tak se uvidi.. Diky za pomoc

Nargon (13.7.2006 14:45:07)

Tento modem ma malou NAT tabulku (co by jste take chtel za tu tisicovku co ten modem stal) je asi na 180 zaznamu. A torrenty se klidne snazi napojit na stovky az tisice uzivatelu. A to se do te tabulky rozhodne nemuze vejit. Muzes najit tady na foru jak rucne zvetsit nat tabulku az na 512 zaznamu. Ale to je nekdy take malo. Tohle je proste hw nedostatek modemu. Mate nekolik moznosti: 1] koupi lepsiho modemu (temer cokoli co neni postaveno na chipsetu Viking) 2] prepnuti modemu do bridge modu a koupi nejakeho routeru, ktery bude routovat pro ty vase 3 pc. 3] nepouzivat P2P.

pajus (13.7.2006 15:05:40)

stahoval jsem torrenty i ze Sagemu, teď mám D-LINK 362T další z kategorie modemů vhodných k rozšlapání, sotva se torrenty nebo P2P rozjely, zahltili připojení a pořád to padalo. Hledal jsem hledat a našel soubor TCPIP.sys, který v systému XP se service packem 2 umožňuje jen 10 současných spojení, další čekají ve frontě až to spadne. Neorientuju se v NAT ani routerech, ale nastavil jsem hodnotu na 50 a spojení drží, dokonce můžu současně i surfovat.

Lubo (26.1.2007 09:41:10)

Ahoj, přesně tohle se mi stává taky a je to otravný. Já mám pouze jeden počítač, v Azureu mám nastaveno max 3 aktivní torrenty a ten modem je od Radiokomunikací Siemens USB. Nemáte někdo nějaký nápad, jak se toho zbavit? TCPIP.sys jsem zkoušel otevřít v notepadu, ale byla to jen změť čtverečků.