Do diskuse momentálně není možné vkládat příspěvky. Děkujeme za pochopení.
Úvod > Diskuse > Technické otázky > Sagem Fast 840

Sagem Fast 840

Fredderick (16.7.2006 20:22:55)

Mám nemalý problém s tímto modemem. Vždy se vyskytla nějaká chyba. Ta první: Byl jsem v První telefonní a.s. skrze koupení telefonního kabelu. Ptal jsem se na to, jestli je možné tento kabel pro tento modem prostavit, jestliže bude krátký. Odpověď zněla, že to nevadí......."Nebude to mít vliv na funkci modemu". Pravda to ale nebyla. Ta druhá: Po instalaci nešel modem, telefon však ano.(spojené skrz splitter). A třetí: Po instalaci a znovupřekopání celého domu jde modem, ale telefon již nikoli. K třetímu problému budu mít otázku. Záleží na originálních kabelech dodávaných k modemu??? Při rozvedení linky po domu by podle všeho měl jít modem pouze, bude-li linka nepřerušena na cestě k němu. U telefonu je to jedno- takový názor patří odborníkům z Telecomu. Prosím poraďte mi jak mám tento problém vyřešit tak, aby mi šlo obojí. Děkuji předem.

Anonym (17.7.2006 17:05:49)

Jestli ti jde modem, telefon nikoliv, doporučuji zkontrolovat drát mezi splitterem a telefonem. Jinak by mělo být vše ok.

Fredderick (26.7.2006 11:50:07)

Díky za odpověď. Problém leží taky v tom, že pokud vezmu originál kabel dodaný k modemu a splitteru a zapojím kabel do splitteru, čímž vlastně spojít tel. s linkou, stejně nejde. Začínám mít pocit, že mi nejde ten splitter.

Anonym (26.7.2006 11:55:21)

Celkem jednoduchá analýza:-) a) funguje modem napřímo v zásuvce? b) funguje telefon napřímo v zásuvce? Pokud je logický součin obou výroků pravda, potom zkus vyměnit splitter. Pokud není pravda, zavolej si na ISP. Ty to nevyřešíš. Předpokládejme, že to testuješ s funkčním kabelem.

Kulich (31.7.2006 13:04:46)

Prosim vas muzete mi poradit.Muj bracha si koupil tento modem a vzdy kdyz se pripoji na internet tak mu to asi po 1minute totalne zamrzne a musi pocitac (notebook) resetovat.Predem diky

Anonym (31.7.2006 14:08:16)

Rozšlapat - zahodit - koupit ethernetový modem! Jediné co je na tom křápu použitelné, jsou kabely a splitter.

Anonym (31.7.2006 23:03:40)

Ne, prosim jen to ne. Jinak my, zamestnanci ADSL dohledu Telefonicy prijdeme vsichni o praci. Tenhle typ modemu nas zivi !!! :D

Bob (11.3.2007 15:06:17)

Myslím že modem je oka,až na to že když sem chtěl pouzit nejnovejsi drivert tak si s widlema nepovidal ,takze sem pouzil ty originalni :D ,jinak obcas to zatuhava když provedu hruby reset nebo tak tak modem neobnovi spojeni ,je nutne jej odpojit a zase pripojit (myslím tím jeho usb napájení) . Byl bych radeji kdyby se napajel externe ale co uz :D

David (31.7.2006 21:06:36)

U starších notebooků, stejně jako u starších PC, občas bývá problém s napájením USB portů a USB modemy pak vytuhávají. Může to být tím. Faktem je, že Sagem potřebuje perfektní kabeláž a kvalitní PC s kvalitními USB porty, aby běžel jakž takž solidně... A že zrovna u Sagemu na délce kabelu vůbec nezáleží, to bych se tedy neodvažoval tvrdit...

GaGa (17.7.2006 17:20:07)

1) drát jako drát, pokud není narušen. 2) kabel se nastavit dá 3) nechápu, proč překopáváš celý dům kvůli nefungujícímu modemu :]

Anonym (22.7.2006 14:09:42)

máš to blbě zapojený! podívej se na návod!

Anonym (26.7.2006 11:50:53)

Zklamu, mám to dobře zapojený!!!!!!!!!

JAPHzilla (11.3.2007 15:55:11)

V prvé řadě, pořiďte si router a vykopávky typu USB modem si dejte do výstavky. V případě lamáckého používání Sagemu apod. Koukněte na návody a ohlídejte- paralelky a podvojky pryč-žřídit KBS (RJ11), pred instalací odinstalovat stará, zbytečná připojení, dál je třeba mít před zapojením jakéhokoliv modemu mít ZABEZPEČENÝ PC -antivir, firewall a antispyware, pokud nesvítí dioda AADSL tak zkuste zapojit modem napřímo do zásuvky-bez splitteru. pokud i tak něco nepůjde, volejte tech.podporu vašeho poskytovatele. Mír Japh