Do diskuse momentálně není možné vkládat příspěvky. Děkujeme za pochopení.
Úvod > Diskuse > Technické otázky > nastaveni Xavi x8122r a bluetone

nastaveni Xavi x8122r a bluetone

kufik (23.7.2006 14:24:15)

Ahoj, budu velmi vděčný jestli mi nekdo dokaze poradit. pred par dny mi dorazilo na mail nastaveni modemu a prihlasovaci udaje. Rikal jsem si ze to nemuze byt nic tezkyho, ale uz se s tim trapím ctvrty den. Dokonce jsem od kamarada kterej ma stejny typ modemu a taktez vyuziva sluzeb Bluetonu ADSL Premium stahnul jeho config a nahral jsem ho k sobe, kde jsem zmenil login a password. Nic. V zalozce WAN jsem kliknul na PPP a pridal vse co je potreba PPPoE, VCI, login, pass.... a dal submit, ukaze se mi status Authorization a po refresh stranky se status zmeni na link-down. Napadlo me ze by to mohlo byt spatnym loginem nebo heslem, proto jsem volal na linku bluetonu, dnes jiz 2x, kde mi samozrejme ochotne sdelili ze muj problem predaji technikum kteri me budou kontaktovat.. po precteni velkeho mnozstvi debat o tel supportu a rychlosti bluetonu rovnou pisi do tohoto fora. :/ jeste drobnost, na modemu mi sviti ledka ze je to konektlý na ustrednu, vypise to i detekovanou rychlost a odstupy sumu. viz výpis. (nevím nakolik se to blíži optimalním hodnotám) Vendor ID: 00B5GSPN Revision Number: Y.1.28.54 Serial Number: xxxxxxxxxxxxxx Local Tx Power: 12.48 dB Remote Tx Power: 19.14 dB Local Line Atten.: 35.0 dB Remote Line Atten.: 28.0 dB Local SNR Margin: 9.0 dB Remote SNR Margin: 8.0 dB Self Test: Passed DSL Standard: G.dmt Trellis Coding: Enable Framing Structure: Framing-3 dekuj predem za kazdou radu, ktera povede k odstraneni meho problemu.

Nargon (23.7.2006 14:55:38)

Ten Margin je celkem nizky, ale problemy nastaly tusim az u hodnot 6 a nizsich, teda co jsem vycetl tady na foru. Ale spust test. Sekce Admin, Diagnostic. Rekni, co funguje a co ne :) A taky rekni jake nastaveni ti bluetone poslal (vynech login a password) A jak jsi to nastavil. uvidime kde delas chybu.

kufik (23.7.2006 15:17:39)

Vážený zákazníku, zasíláme Vám údaje potřebné k úspěšnému zprovoznění Vaší služby dne 20. 7. 2006 Přesné umístění níže uvedených nastavení v modemu je závislé na použitém typu modemu a je potřeba se řídit přiloženým manuálem. Pouze u modemů s rozhraním jen USB položky PROTOKOL, MUX TYPE, VPI a VCI není většinou potřeba nastavovat, protože tyto hodnoty jsou již přednastaveny přímo v ovladači daného modemu a nastavuje se jen PŘIHLAŠOVACÍ JMÉNO (login) a PŘIHLAŠOVACÍ HESLO (heslo). IP adresa bude automaticky přidělena - tento údaj je tedy pouze informativní a není třeba jej vkládat do nastavení. Vaše údaje potřebné pro nastavení modemu : Telefonní číslo: 474xxxxxx Login: 474xxxxxx@bluetone.dsl Heslo: xxxxxx protokol : PPPoE VCI: 48 VPI: 8 IP adresa: 85.xxx.xxx.12 DNS : 212.158.128.2 212.158.128.3 SMTP: mail.bluetone.cz MUX Type / Encapsulation: LLC - při protokolu PPPoE VC (VC MUX) - při protokolu PPPoA Pokud máte objednaný modem, bude Vám společně s instalačním CD doručen na Vámi uvedenou adresu instalace. V případě, že se Vám nepodaří správně nastavit uvedené parametry na modemu, můžete využít telefonickou pomoc na tel. čísle 900 10 14 14 (v provozu pondělí-pátek 8:00-18:00 hod, tarif 10 Kč/min.), kde Vám technik poradí další postup. Dále můžete také využít objednání dodatečné instalace přímo naším technikem. Prosíme Vás, abyste pro urychlení komunikace s námi měli vždy připravené své zákaznické číslo : 900x xxxx, které je uvedeno v předmětu e-mailu. Děkujeme za pochopení, spolupráci a věříme, že budete s naší službou naprosto spokojeni. V případě dotazů týkající se Vaší služby neváhejte kontaktovat naše zákaznické centrum na bezplatné lince 800 400 200. ------------- test z modemu: Testing Connectivity to modem Testing Ethernet connection PASS Help Testing ADSL line for sync PASS Help Testing Ethernet connection to ATM PASS Help Testing Telco Connectivity Testing ATM OAM segment ping PASS Help Testing ATM OAM end to end ping PASS Help Testing ISP Connectivity Testing PPPoE server connectivity FAIL Help Testing PPPoE server session SKIPPED Help Testing authentication with server SKIPPED Help Validating assigned IP address 0.0.0.0 SKIPPED Help Testing Internet Connectivity Ping default gateway 0.0.0.0 FAIL Help Ping Primary Domain Name Server FAIL Help Query DNS for www.globespanvirata.com FAIL Help Ping www.globespanvirata.com FAIL Help // jak je videt na pingu na branu, tak mi ji to vubec neprideli. Neprideluje ani IP, Masku.. nastavoval jsem to jak pres home/quick configuration, tak rucne pres wan/ppp a to i podle ruznych navodu na bluetone, telecomu i podle fora zde. nic. na uvodni strance mam: Interface Status nepripojeno.

Anonym (23.7.2006 20:12:56)

Máš nastaveno ověřování pomocí protokolu CHAP ??? Velice častý problém u Lucentu/Xavi, defaultně tam bývá cosi jiného.

kufik (23.7.2006 21:17:23)

jojo. to tam bylo. nechame to ted u ledu, zejtra to jdu vratit a uz to nechci videt :) kazdopadne diky za rady.

Anonym (25.7.2006 09:06:29)

Ale chyba nebude v modemu ale u bluetone, radeji jim zavolej jinak to budes sam resit jeste pekne dlouho

kufik (26.7.2006 22:08:53)

Dneska se mi po trech dnech ozval technik z BT s tim ze kolega ktery mi zarizoval sluzbu nastavil spatny port pro overovani hesla.. no fantazii maji dobrou :) ps: ani se neomluvili, pouze mi to sdelili.

Anonym (26.7.2006 22:31:29)

To není fantazie, chybička se zkrátka občas vloudí. Ty ses jistě ještě nikdy v ničem nespletl?!

Anonym (27.7.2006 02:17:39)

a co sis myslel? bud rad ze nejsi u telekoumaku, to bys teprve zazil neco

Anonym (25.7.2006 07:32:57)

Tohle vypadá, že budeš muset kontaktovat Bluetone.

kufik (23.7.2006 19:37:59)

objednal jsem si jinej modem konkretne SMC7904BRB. S timhle zarizenim s chipem viking uz nechci mit nic spolecnyho :)

matous (31.7.2006 20:58:33)

take jsem mel problem s rozschozenim internetu. Nakonec jsem objevil, ze v defaultnim nastaveni (od Radiokomunikaci) je zakazano NAT. Musel jsem zmacknout tlacitko AdvancedSettings->NAPT->Enable NAT Dosud to funguje bezchybne.