Do diskuse momentálně není možné vkládat příspěvky. Děkujeme za pochopení.
Úvod > Diskuse > Technické otázky > Zyxel Prestige 660RU-T3 a Asus a ASUS WL-500g Premium

Zyxel Prestige 660RU-T3 a Asus a ASUS WL-500g Premium

666 Diablo (25.7.2006 05:19:30)

Tak jsem dal na rady, ktere jsem se tu docetl a rozhodl se pro tyto dve zarizeni. To prvni uz mam, pro to druhe jdu dneska. Tak prosim ty, kteri tuto kombinaci maji, jestli by mi mohli poradit, jak to nastavit, aby to behalo bez problemu a aby veskere routovani delal Asus a Zyxel se choval pouze jako modem. Predpokladam, ze se Zyxel musi prepnout do Bridge modu, ale... je to vse? Moc si nejsem jisty, jak je to s IP adresami v takovem pripade... Predem diky za rady. Jo a nevite nekdo, k cemu slouzi ty 3 hodnoty pod polozkou Cell Rate (Peak Cell Rate, Sustain Cell Rate, Maximum Burst Size)? Drzte se a prezivejte vedra...

HH (25.7.2006 13:02:33)

Ano, Zyxel se prepne do bridge (pokud mas PPPoE) - zcela jiste by Ti nekdo, kdo ho ma, mohl presne popsat jak- a prihlasovaci udaje pro PPPoE (jmeno/heslo) nastavis v Asusu. To je vse. Kdyz pominu nahrani nejakeho sikovneho firmwaru do Asusu, coz ale nemusi byt nutne, mam dojem, ze tam Asus Oleguv custom firmware(http://oleg.wl500g.info) cpe sam jako oficialni. Rekl bych, ze pokud to umi pridelovani sirky pasma podle IP adres, je to Oleg. Tyto informace nemam overene, pouze jsem si to nekde precetl. S dalsimi firmwary by Ti mohl pomoct google, jde tam dohrat napriklad moje oblibene dd-wrt, to ale zatim nepodporuje USB porty, tusim.

HH (25.7.2006 13:04:33)

Ted jsem si vsiml, ze mas verzi Premium a ne Deluxe, tak nevim, jak je to s firmwary pro tuto verzi.

HH (25.7.2006 13:12:03)

Hmm, tak kdovi, jak to s Premium verzi bude, napriklad openwrt jej podporuje pouze s urcitymi upravami. Ale treba bude firmware od Asusu dostatecne namakanej.

666 Diablo (25.7.2006 22:39:14)

Jsem pripojen pres GTS Novera (drive Nextra) a podle jejich navodu mam nastaveno PPPoA. Abych byl uprimny, moc nevim co to je ani jakej to ma vyznam na routovani. Myslis, ze by jsi mi to mohl trochu osvetlit? Hlavne to nevysvetluj stylem "co? PPPoA? tak to mas blby, to ti nepojede" :-))

Anonym (26.7.2006 11:32:07)

Pojede. Akorát nemůžeš použít bridge, ale ZIPB mód, nechat se připojovat modem a pak přes dhcp předávat všechno dál. Předpokládám, že nastavení ZIPB bude někde tady na fóru, tak zkus hledat.

HH (26.7.2006 12:16:55)

Taky bych rekl, ze by to tu melo byt. Ja osobne pouzivam na Speedtouchi pod PPPoA PPTP tunel a funguje to bez problemu.

HH (26.7.2006 12:24:02)

Pro uplnost-PPTP je dalsi moznost, ktera se mi vice osvedcila.

666 Diablo (26.7.2006 15:33:02)

Ok, ale jak na to? Na modemu nechat nastaveno routovani (ne bridge) a na routeru nastavit PPTP?

666 Diablo (26.7.2006 15:43:39)

Anebo jinak... volal jsem na Noveru a oni mi to na pozadani zmeni na PPPoE. A bude po srande :-)

HH (26.7.2006 16:22:40)

Urcite by to tak taky slo. Ale neni to nutne. Pro PPTP se PPTP nastavi jak na modemu, tak na Asusu-v Asusu nastavis svoje ADSL jmeno a heslo a prihlasovani bude provadet Asus.

Anonym (27.7.2006 16:12:57)

Nemáte to někdo vyzkoušený? Snažil jsem se ZIPB rozchodit s AAM6310, který ZIPB podporuje, ale nešlo to, a z Joyce mi napsali, že problém je v tom, že ZIPB není podporovanej v WL-500gP????

Nargon (27.7.2006 17:19:52)

Na Joyce asi nevedi o cem mluvi :) ZIPB je prave takova schopnost, ze modem vytvari spojeni a "vlastni" parametry posila pres dhcp server dale. Takze na WL-500 staci jen nastavit prijem z dhcp serveru a hotovo, vic toho ten router podporovat nemusi.

Anonym (28.7.2006 19:35:01)

ach jo, tak proc mi to nechce fungovat? na modemu by mel podle vsech info byt ZIPB nastaven spravne (nat vypnuto, DHCP server zapnut, PPP start on data) kdyz pripojim pocitact primo, tak internet jede. na wl500 nastavim, aby si vzal IP adresu automaticky a zda se, ze si ji vezme, ve statusu je, ze je pripojenej a zobrazuje se tam venkovni adresa. pocitaci mam adresu pridelenou z DHCP serveru WL500, ale na internet se z pocitace proste dostat nemuzu??????

HH (29.7.2006 11:57:24)

OK, zrestartoval jsi modem, aby si nacetl MAC adresu routeru, pote, co jsi odpojil pocitac, na kterem to fungovalo?

Anonym (29.7.2006 18:52:49)

ano, ano, ano...