Do diskuse momentálně není možné vkládat příspěvky. Děkujeme za pochopení.
Úvod > Diskuse > Technické otázky > příjem WIFI

příjem WIFI

pepe (27.7.2006 12:48:05)

v případě konfigurace: ADSL modem DSL-G664t s wifi + PC s Asus WIFI-g PCI kartou. Má smysl pro zvýšení kvality příjmu WIFI doplnit obě zařízení (jak ADSL směrovač tak PC) externími anténami? v případě že ano jaký všesměrový typ (jaký mi.zisk dB) pro vzdálenost do 50m po domě použít (ADSL je v přízemí, PC bude v 2. nebo 5. patře na stejné straně domu) dík za skušenosti a rady.

MontCorbier (27.7.2006 16:17:08)

já bych to po baráku vytáhl LAN kabelem, s wi-fi přes stěny si troufám říct že bude špatná propustnost, wi-fi si ponechej jen ve svém bytě pro notebook(ať s ním můžeš třeba sedět na záchodě :-)

Milan (28.7.2006 11:38:13)

Mám WiFi router Ovislink WL-1000R + antene 5dB misto 2 dB a v notebooku Ovislink WL-800 .. bydlím v rodinném domku obvod 15x15 metru a na nejvzdálenější straně za domem (venku je posezení s krbem) to prostě jejede akusil jsem použít v notebooku Ovislin WL-5480USB z prodlouženým kabelem USB a pokud jsem to dal na okno v úrovni hlavy tak to jelo ale nic moc ...

Sergey (28.7.2006 12:04:14)

Z přízemí do 5, patra jedině směrové antény, všesměrovka pokryje velkou plochu (360°) ale jen v horizontálním směru, ve vertikálním je vyzařovací ůhel velmi malý.