Do diskuse momentálně není možné vkládat příspěvky. Děkujeme za pochopení.
Úvod > Diskuse > Technické otázky > Neustale prerusovani spojeni

Neustale prerusovani spojeni

Jirin (21.2.2004 11:23:24)

Zdravim. Umeli byste nekdo poradit ? Mam doma ADSL pripojeni na internet pres ADSL modem ASUS 6310 EV a mam s tim problemy. Stava se mi temer stale to, ze se spojeni jakoby prerusuje. Nacitana stranka se mi pri zobrazovani zastavi, kdyz taham nejaky soubor, tak to jede 5 vterin a umre to, musim stahovat znovu a znovu a znovu a doufat, ze to navaze na jiz stahnuta data, nemuzu si ani ICQ nainstalovat a pouzivat, protoze se stale vypina :( Nevite, je to v modemu ? Nebo nekde ve Windows chyba ci jakesi spatne nastaveni ? Mam XP. Prosim poradte, diky, Jirin

y2k (21.2.2004 15:11:03)

DOMNÍVÁM SE, že problém není u tebe, ale u Tvého ISP, který zavedl prašivý QoS na ještě prašivější Agregaci od ČTc. Zkus si napsat do příkazového řádku někdy v pozdních večerních hodinách parametr: "ping seznam.cz -t" . Sleduj, jaké výsledky se Ti budou načítat. Ping by měl být na slušném ADSL (viz. u mě doma) někde od 15ms do 25ms. Sleduj (občas) hodnoty a hlavně si hlídej ztracené pakety a vše, co bude nad 900ms maximálně 15x za sebou. To již umí zastavit stahování (nadobro) a nebo přerušit načítání stránky. Po třebas hodině si stiskni společně Ctrl+C a podívej se na průměrný, maximální a minimální ping. Já mám v průměru po hodině 23ms, ale myslím si, že do 100ms by mělo být vše OK. Pak se obrať na svého ISP a pošli ho s celým QoS do řiti!

y2k (21.2.2004 15:12:21)

PARAMETR "ping seznam.cz -t" Zhora není patrná mezera.

aaa (25.2.2004 11:30:57)

aaa

xxx (27.2.2004 22:41:42)

xxx

Parkan (28.2.2004 07:32:37)

Mám na ADSL od CT IOL stejný modem ASUS 6310EV jsem s ním velice spokojen.Zádný vypínání. Jdede velice stabilně. Velice dobře jedede na DC++ jako aktivní. V modemui mám vypnuté NAT a částečně ochranu. Máte vše nastaveno přesně jak má být.? Můžete prosím napsat jak to máte přesně nastaveno.V modemu stačí nastavit jen heslo a a jmeno a musí jet OK.Tak modem rezetujte a zkuste vše nastavit znovu.Musí vše chodit OK já jsem s ASUSUSEM velice zpokojen zkoušel jsem ruzné modely na ADSL a právě ASUS 6310EV nejlepší

jirin (28.2.2004 20:08:56)

Modem je nastaven správně, chyba je jinde. Už jsem podal reklamaci, od té doby se mi třikrát stalo, že vše jelo o.k., ale 95% dne to nefunguje. Nejdou ani prohlížet stránky, neustále musím aktualizovat a napotřetí se stránka někdy načte. Někdy celá, někdy třeba bez obrázků a reklam. Snad to vyřeší provozovatel.

Marcel (1.3.2004 14:42:43)

problem muze byt v XP, pokud nemas posledni servispack muze ti pripojeni zhazovat nejaky Badtrafic prichazejici z internetu.Nebo si nainstaluj Kerio personal firewall http://www.kerio.cz a ten odhali prichozi spojeni, ktere nevyvolalo tvoje PC.

jirin (1.3.2004 18:10:03)

Tak Ti člověče dík, po instalaci a restartu jedo O.K.. Doufám, že to není náhoda, Minulý týden se mi to taky samo rozjelo, myslel jsem, že to opravil Telecom a po hodině se to zase seklo. Teď věřím, že to bylo těma XP. Fakt dík.

Eser (25.4.2007 22:53:40)

byl jsem v podobné situaci a vině byl modem

Vašek G. (25.4.2007 11:58:54)

k tomu bych mel dotaz - jsem pripojen na netu, hraju online hru, prohlizim behem toho i dalsi stranky a tak po hodine a půl mi prestane i-net nacitat veskere stranky (krome te onlineovky-ta šlape dal). A po restartu PC uz je zase vse ok. Nevite kde bych mel hledat chybu?

Toman (26.4.2007 16:04:32)

Byt tebou tak nejdriv zkontroluju errory v nastaveni routeru modemu kdyz zadny nebudou tak vyzkouset cizi modem a nebo jeste logovat pripojeni modemu a nebo preinstalovat win ;-)

Richard (26.4.2007 22:44:29)

Presne tak, pokud se v logu modemu doctes ze pada synchro kontaktuj technika at snizi synch. rychlost. (osobne to tipuju na tento problem)

Anonym (27.4.2007 20:24:42)

hoši, podívejte se ze kdy je ten příspěvek a pak si nafackujte :D

Richard (27.4.2007 22:38:22)

No vskutku, alespon je videt ze snaha pomoci nezanika ani po nekolika letech :) Treba ten problem dodnes nevyresil :D