Do diskuse momentálně není možné vkládat příspěvky. Děkujeme za pochopení.
Úvod > Diskuse > Technické otázky > DataCom XAVi 8122r

DataCom XAVi 8122r

BuR-Ry (1.8.2006 22:52:45)

Prosim pomoc!!! Mam tento modem "DataCom XAVi 8122r " a vyskytly se mi nasledujici problemy: jednou za cas, asi tak po 10 minutach se prerusi spojeni, nejde nacist internetova stranka, taky mi vypadne spojeni s ICQ, Skype atd... Vypadek trva par minut, pak to zase znovu naskoci. Pripojeni k mistni siti mi ale pise stale aktivni i v prubehu vypadku. Oprandu nevim, co by s tim mohlo byt. Zkousel jsem nastavit NAT, jak pisi uz jinde ve forech a taky nastavit v telnetu "nbsize maxipsess 512" a snizil jsem TIMING, ale nic nepomohlo.

Nargon (1.8.2006 23:23:14)

podivej se pri vypadku na modem. Jestli sviti nebo blika ledka pro dsl synchronizaci (xDSL Link) Pokud blika, je to spatne, to nejede komunikace mezi modemem a dslamem, tady pomuze jedine snizeni synchronizacni rychlosti. A udelat to musi telecom. Pripadne zkusit jiny modem, ktery bude lepsi. Pokud ledka stale sviti je to jiny problem a nevim co s tim.

Bu-Ry (2.8.2006 21:34:13)

Tak presne, pri vypadku blika ledka xDSL Link. Ale ted uz to nepada taqk casto, je to jak kdy... Ted mi spis pada jen ICQ a Torent a DC, ale prohlizec jde, tak nevim

Anonym (3.8.2006 11:55:39)

než budeš řešit jinak, maš vše u sebe ok - tj nepoškozene kabely, a když vytahneš ze splitteru kabel phone, přip ISDN (je to vylisovany na splitteru) tak všechna zažízení(telefony, faxy, paralelky, telefonní poočkova ustřena, zabezpečovací ustřena, dialer od alternativce, přidavny zvonek, platební terminal, analogový modem ...) přijdou o linku?

Bu-Ry (4.8.2006 15:18:03)

A kdyz vytahnu ze splitru z koncovky ISDN kabal, tak telefon a fax nejde, ale internet na obou pc bezi furt v poho.

CLOUD (3.8.2006 09:51:34)

to asi nebude problem v modemu.mam ho sice taky,ale dycky jelo vsecko v pohode az predevcirem to zaclo delat-ze se nechtely nacist stranky atd..ale je to dycky jen na chvili.pak to zas jede ok..

Bu-Ry (4.8.2006 15:12:01)

Myslis, ze by to treba mohlo byt i linkou? nebo necim jinym, pred tim jsem mel Fritz Box a s tim to bylo vse ok, ale pak prisla bourka a on odesel :(

CLOUD (5.8.2006 12:12:13)

nevim cim to je, mam pripojeni 3072/256 a posledni dny neni neobvykle ze mi to tady nameri treba i 1,3 Mbit/s ...ale neverim ze za to muze modem, 3 mesice mi vsechno jelo naprosto v pohode..spis v tom ma pracky telekom..jestli to tak pujde dal tak prejdu jinam..prece za tohle nebudu platit litr mesicne..

BuR-Ry (5.8.2006 13:51:47)

Ja mam stejny pripojeni a bezi to tak 2530/190 (+/-) ale nestava se mi, ze by klesno pod 2M.

Anonym (4.8.2006 16:02:47)

ostatnim lidem se tenhle modem muze zdat v pohode, ale ja jsem hned po tydnu testovani radsi presel na jinej.. xavi si necham jako zalohu